Každou noc miliony lidí usínají s tím, že změní svůj život a že zítra udělají něco konečně jinak. Petr Kraus je jedním z toho miliónu. Cestuje za prací do Číny, kde zařizuje výrobu zboží pro své zákazníky. Získá zakázku od člověka, který mu není úplně sympatický, ale přesto se pustí s vidinou zajímavého výdělku do práce. Mezitím si na dálku před návratem domů domluví několik schůzek naslepo a věří, že možná potká někoho, kdo mu změní život. V Česku zjistí, že zkazil celou zakázku a má jen několik dní na to, aby věci uvedl do pořádku. Svých schůzek naslepo se ale nevzdává i přesto, že to jeho nejlepší kamarádka Tereza nevidí ráda. Petr vyráží na cestu napříč republikou, aby objevil nové přátele a přitom zjistil, že se neobejde bez těch, kteří jsou mu nablízku odjakživa. Na cestu, která mu možná změní život a kde si uvědomí, že před problémy nemůže utíkat věčně, protože ty si jej vždy nakonec najdou. A protože všechny důležité věci jsou v našich snech, je možné, že se splní i ten Petrův. Zejtra napořád je film o nás všech. O našich snech, o změnách v životě, které chceme udělat, ale často se jich bojíme. Film o přátelství a setkáních, která nelze čekat. Film o svobodě a touze cestovat a přitom vědět, že se máme kam vrátit. (Falcon)

rakosabasta

Slabý scénář, okecané ale nevyhrané motivy postav (kromě Terezy), nedostatečně odůvodněné (ve srovnání s Czech Made Man) zarámování Hong Kongem. Celkově spíš podprůměrná road movie s pár vtipnými situacemi. Takže ve finále se na to dá docela dívat. ()

pidla odpad!

Ćeský film se pomalu ale jistě stává doménou nadšených amatérů, kteří však jsou víc než co jiného především nevzdělanými diletanty, kteří nepostřehli, že filmovým tvůrcem se člověk nestane napodobováním (byť občas i zručným) cizích vzorů, sebestředných lidí bez talentu, pokory a schopnosti cokoliv důležitého říct... ()

Warapeidza

Hrozně skečovité, napřeskáčku a zmateně působící. Mám velmi velmi velmi rád autora/režiséra/scénáristu jakožto spisovatele/blogera, ale na filmu je hrozně vidět, že to je prvotina. Žánrové přeskakuje od crazy komedie až po drama, důležité věci odbude krátkým záběrem zatímco na nedůležitých se předvádí. Rychlá chuťovka do letního kina. Díky výbornému hudebnímu doprovodu dávám jednu hvězdu navíc a doufám, že režisér natočí filmy další a lepší. V něm bych si přál více Asie, a zajímavěji napsané postavy, které se budou chovat aspoň trochu normálně/logicky. ()

Holal1

Nečakal som že sa mi to bude páčiť až tak moc. Film dobre natočený, fajn efekty. Herci fajn. Zhliadnuté v kine, 70%. ()

Nikka

Čekala jsem něco jiného - třeba víc asijsko-evropského byznysu, nebo asijské mentality a humoru, který znám z Rudových knížek.... Jedna hvězda lidem, kteří na tom makali a příjemné herecké trojici, druhá do brlohu :) ()

Sonny

Tak teda klobouk dolu. Skvela hudba, kamera. To jsem u českého filmu dlouho neviděl a neslyšel. Bylo to napínavý a ihodně vtipný - např. honička s Rudou v metru co končila tou kočkovanou a pak famózním pádem atd. To jsem se fakt pobavil. Navíc mě ten film sednul i obsahově a hloubkou. Prostě neuvěřitelně dobrá kombinace existenciality, vtipu, estetiky... moje volba pro Českého lva. ()

Tominko12

Škoda, bolo to o ničom. Ako komédia slabé, romantika slabé a road movie slabé. Vica Kerekes je zaujímavá herečka s veľkou charizmou, avšak sem sa príliš nehodila a maďarský prízvuk bol až veľmi citeľný. Prehnaným sa mi zdalo, ako sa kamarát dokázal behom chvíľky dostať na ktorékoľvek miesto v republike, kde ho hlavný hrdina zrovna potreboval. Film začína aj končí na veľmi nelogickom scenári. 40% ()

zekon

Takový klasický český lepší průměr. Pár dobrých vtípků, oplácaná krev a mléko Kerekes a ujetá zápletka na naše poměry nezvyklá, možná mohla být víc ujetější. Celkem se jim to dařilo. ()

Michelle_S

Pavel Batěk je fešák a na Vicu se taky dobře dívá, ale proboha, ten příběh byl na facku... Proč se hlavní postavy neustále chovaly jako kreténi? U hlavního mužského hrdiny to asi byla součást jeho pokřiveného charakteru, ale od psycholožky, kterou hrála Vica, bych čekala alespoň sem tam nějaký náznak příčetnosti a racionality. A ten konec... On se na ni vykašle, pošle za sebe na rande záskok a ona jako kráva za ním běží na letiště? Vážně??? To nebyly postavy, to byly figurky ve scénáristových představách. Jedinou normální a sympatickou ženskou postavu (nebo snad jedinou normální postavu vůbec?) tak hrála Issová, jejíž výskyt byl nakonec v příběhu jen účelový. Bohužel. Dost drhly i neustálé snahy o zajímavé hlášky a životní moudra. Rozhodně však fungovala hudba, sem tam se povedl i nějaký vtip a některé scény měly svoje kouzlo. Ale asi jsem čekala víc... Na druhou stranu v porovnání s jinými současnými českými filmy to je lepší průměr:-) A Baťka chci vidět ve filmech častěji. A konečně můžu prohlásit, že jsem viděla film s Vicou, ve kterém neukázala prsa:-) ()

Kreptry

Je to zvláštní film. Nevím, do jakého žánru ho zařadit. Komedie? Pár vtipných momentů tam bylo. A do romantiky mi taky moc nesedí, i když ve výsledku tam ta romantika byla. Ráda bych vyzdvihla, spolu s výkonem hlavních herců, krásný soundtrack. Takže pokud někdo váhá, kvůli němu se koukněte! ()

Bedro

Velké WTF 😀. Jedna bizarná scéna za druhou, konštantný pocit trápnosti za všetky postavy. Dopozeral som to iba vďaka tej zábave z nepredvídateľnosti ďalšej a ďalšej scénky. ()

Sabi63

Tento film měl hlavu a patu. Jasně vysvětlil to, že když člověk pořád něco hledá, má to vlastně vedle sebe, a zjistí to na poslední chvíli... Velice kvalitně provedené natáčení, k tomu není co dodat... Tento film je opravdu trhák, a proto dávám ***** ()

andydufrsn

Film je určitě zajímavej tím, že se nám snaží říct, že občas není špatné udělat si pořádek sám v sobě a pořádně se dívat kolem sebe, protože to nejdůležitější častokrát máme na dosah, jen to pro jeho blízkost nevidíme. Bohužel celá ta podívaná ve mně budí dojem, že se tvůrci nedokázali rozhodnout jestli nám to sdělí komediální nebo vážnou cestou, a tak film s dobrým potenciálem posílají ke dnu trapné scény (divočák v autě, teplej stopař s motorovkou či výběr nástroje k omráčení „mafiána“) a Hongkongský happyend. Škoda!!! ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (více)