Příběh je filmovým přepisem deníků Colina Clarka, pracujícího jako třetí asistent režie na tvorbě filmu Princ a tanečnice, v hlavní roli s Marilyn Monroe. Colin Clark si svou na první pohled nevděčnou pozici v realizačním filmovém týmu vydobyl svou pílí a odhodláním. Postupně si získává sympatie i hlavní hvězdy a zároveň režiséra připravovaného snímku Sira Laurence Oliviera. Ten je zprvu velmi zklamaný zdánlivou neprofesionalitou herečky Marilyn Monroe, která si je i přes svou neskutečnou popularitou v práci nejistá a nespolehlivá. Tvůrčí proces je kvůli jejím pozdním příchodům a neschopnosti naučit se text již v počátku zpožděný. V tento moment zasahuje právě mladý Colin, který si velmi rychle získává její důvěru. Odkrývá její křehký charakter a také její psychické problémy pramenící z velké mediální popularity a nedostatku lásky v životě. Marilyn i přes svůj sňatek s Arthurem Millerem navazuje s Colinem důvěrný až intimní vztah. Záhy je Colin jediným člověkem, který dokáže Marilyn opravdu zvednout náladu a přimět ji tak i mimo jiné docházet včas na natáčení a docílit tak zdárného konce natáčení... (TV Prima)

Prokii

Zřejmě to bylo dáno dobou, ve které bylo neobvyklé, že se na scéně objevil někdo chováním takový jako Marylin. Michelle Williams si v roli Marilyn nevedla vůbec špatně ,naopak spíš krásně vyzdvihla její chování, ale jak už je zmíněno v mnoha komentářích, více by se mi líbila nějaká "kostymérka" než hvězda 60.let, to jsem si jistý. ()

silvusaak

Tohle nebyl film o Merilyn, tohle byl film o vsech lidech kolem nic. Kdo cetl knizku o ni a trosku vi vic, najde si v tom souvislosti z informaci co zna. Pohled outsidera na zivot hvezd a jejich radosti a strasti. Mne se to libilo, i kdyz Michelle bohuzel Marilyn nenahradi a okopirovat ji muselo byt peklo. Eddie vyborny jako vzdycky. ()

PTuranyi

Príjemná životopisná romanca zachytávajúca krátke obdobie natáčania filmu Princ a tanečnica, počas ktorého sa mladý asistent produkcie Colin spozná s Marilyn a prežije krátky románik. Pokiaľ sa sústredíme iba na toto citové vzplanutie tak je film síce kvalitným, ale predsa len iba romantickým filmom. Film je však taktiež tak trocha príbehom o natáčaní filmu a zároveň životopisnou a dokumentárnou a psychologickou sondou dotýkajúcou sa samotnej Marilyn Mondroe. Spolu s filmom Tajný život Marilyn Monroe tak doplňuje ďalší čriepok do mozaiky osobnosti svetoznámej herečky. Produkcia je výborná a herecké obsadenie je prekvapivo hviezdne a hoci Michelle Williams nie je žiadna začiatočníčka, Eddieho Redmayna prielom ešte len čaká a mená ako Kenneth Branagh, Judi Dench či Emma Watson sú predsa len známejšie. 70% ()

isindzr

Celkem rád bych získal americký pas tisknutý padesátými léty. - Začínám mít soucit s pseudobohy, kteří svým dospělým životem komenzují ten dětský. - Huba byla pootevřená skoro celý film. - Můžu si koupit lístek na další promítání?! ()

leopoldina

Příběh nic moc, trochu nedůstojně ukazuje problémy MM v době jejich drogových a emočních závislostí. Co je však důležité v tomto snímku vystihnout, jsou herecké výkony Michelle Williams, Eddieho i Kennetha. Trochu bych Michelle ještě lépe nalíčila, aby byla výraznější, ale naivní chování tehdejší ikony vystihla skvěle. Asi nikdo se skutečné Marylin již nikdy nemůže podobat, proto jsem ponechala srovnávání vizáže a zaposlouchala se do hlasu a smíchu, jak jej ztvárnila právě Michelle. Úchvatné. Hvězdičku strhávám za to, že mi troooošičku něco chybělo v tom celém příběhu. ()

Vig

Velmi křehký a zajímavý film. Michelle se velmi snažila, ale bylo to málo. NEní se čemu divit, Marilyn byla je a bude jen jedna - Michelle se myslím velmi přiblížila jedné stránce MM. Na Oscara to není, jsou mnohem pozoruhodnější výkony, ale i tak klobouk dolů. ()

executive

Veľmi pekné spracovanie. Žiadne jej milostné aférky, žiadne škandály, ale jej ozajstný život. Aj taká hviezda ako Marilyn je len človek a má svoje problémy. Super vystihnutá podstata tzv. „dojnej kravy“. Veľkým plus tohto filmu je Michelle Williams a jej úžasná podoba s Marilyn. Podľa mňa výborne zahraté. **** ()

countOlaf

Veľmi príjemný týždeň. A veľmi príjemný film. Žiadna veľká dráma, ale Marilyn nikdy nebola tak očarujúca, ako keď môže byť sama sebou. A čo už, keby ňou nebola (inak výborná) Michelle Williams, ale samotná Marilyn Monroe... Skvele obsadený film, ktorý aj 50 rokov po smrti ukazuje, že MM mala fakt niečo do seba. ()

Petra46

Ze začátku jsem měla k filmu mírný odstup, ale netrvalo dlouho a atmosféra mě učarovala a já jsem si to až do samého konce opravdu užívala. Naprosto nemám co vytknout obsazení - Michelle Williams je prostě okouzlující a Eddie Redmayne je sladký! Navíc krásné anglické prostředí s retro nádechem je přesně moje gusto. Přesto jsem nucena dát 4* (i když takové lepší 4), protože jsem ve filmu cítila jakousi povrchnost a podbízivost, která trochu kazila celkový dojem. ()

MARLENE.DAFT

Ke snímku sedí jedno slovo, příznačné i pro skutečnou Marilyn Monroe, a to jest rozkošné. Pohledy, gesta, pózy, to vše se Michelle Williams povedlo dokonale napodobit. Jistě, byl naivní ten, kdo snad doufal, že na plátně uvidí Monroe téměř skutečnou, protože ona sama je nenahraditelná (a v tom tkví její kouzlo). Jediné co mi přišlo líto bylo, že film ji ukazuje až příliš zranitelnou a citlivou i ve chvílích, kdy si myslím, že skutečná Marilyn až tak příliš neukazovala své pravé já. Také mi tam chybělo více té neodolatelné přitažlivosti až dráždivosti, kterou byla Marilyn tehdy proslulá. Film ukazuje především kouzelný však smutný pohled, ač se rudé rty smějí, což byl jistě záměr, ukázat nitro Monroe, a tudíž nemám námitek. ()

Europa_1957

Hlavní představitelka Marylin nebyla té pravé moc podobná,ale chápu že někoho takového aspoň s podobnými rysy,šmrncem a zpěvem nebylo jednoduché najít. Celkově vzato to byl takový průměr,a to tvrdím proto,že mě film chvilkami neuvěřitelně nudil. Ale na druhou stranu bylo pro mě zajímavé poznat,jaká Marylin skutečně byla (aspoň doufám). Na to že byla taková osobnost, neměla jednoduchý život. ()

morlumak

Michelle Williams v porovnání se skutečnou Marilyn vypadá jako ošklivé kačátko, ale role sjeté polo debilky ji docela sedla. V paměti utkví taky výkon Branaghana, ale tím to tak hasne. Příběh prostoučký, bez výrazných zvratů nebo překvapení. ()

ragtime

Kto bola Marilyn? Na to je tento film asi príliš neobjektívny, ale ak sa naozaj zakladá na skutočnosti, tak v tej dobe, kde pojem "filmová hviezda" aj niečo znamenal, to muselo byť skvelé aj náročné zároveň. Michelle Williams žiari a nadobro si zasluhuje strhnúť nálepku "manželka Heatha Ledgera". O ostatných hercoch platí to isté (obzvlášť radosť mám z Emmy Watson). ()

fratros

Marylin si odskočila na venkov, kde se samozřejmě ihned stala sexuálním oběktem, natočit film a dopadlo to dobře ... především díky Michelle Williams a Kennethu Branaghovi, jež počas filmu vytvořili důvěryhodný konflikt. ()

A.lis

Pokud má někdo rád filmy, které jsou neotřelé (pohled neslavného Colina na slavné a šoubyznys jako takový), o lidských charakterech (ať už jednoduchých - Colin zamilovaný do svého filmového idolu, nebo složitějších - Marylin), detailech (kostýmy, brýle, blesky fotoaparátů, dokonalé napodobení MM), pak je to to film pro něj. Ale jestli jste přeci jen přízemní jako já a požadujete něco víc než je psychologickou pitvu charakterů - např. alespoň trochu děje, nedočkáte se. Michelle není MM, ale byl by to asi hřích filmového boha, kdyby se narodila další taková... ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

06.03.2012

Aneb „Můj týden s Janet Leigh“. Snad nám odpustíte drobný bulvární trik. Pokud nás ale čtete dostatečně dlouho, už jistě víte, že téma bude čistě filmové. Ano, Scarlett si zahraje legendární Janet… (více)