Epizody(22)

Sotoba je poklidná vesnice s třinácti sty obyvateli. Sem se během jedné horké letní noci přistěhuje nová rodina. Místní lékař Tošio Ozaki nemůžu najít příčinu záhadných úmrtí, která se v Sotobě rozrostou. Řádí tu neznámá epidemie? Nacuno se přistěhoval do vesnice z velkoměsta a všichni jsou pro něj burani. Jeho obdivovatelka zemře, ale on si ani tak nemůže oddychnout, protože má stále pocit, že ho někdo sleduje. Nemohla se přeci vrátit z říše mrtvých, myslí si. Nakonec se rozhodne, že záhadu vyřeší! Místní kněz Muroi Seišin se také začne zajímat o úmrtí. O něj se naopak zajímá dcera z nově přistěhované rodiny. (Zíza)

janovrom

Jeden z nejrozporuplnějších seriálů, který jsem zatím viděl a v jehož popředí se drží otázka: je tak špatné chtít přežít? Přestože od začátku se ze všech stran valí smutek ze smrti, Shiki před nás oproti tomu staví vůli k životu. Ale hlavní a nezodpovězenou otázkou zůstává: čí život je důležitější? Do konce seriálu jsem se nebyl schopen rozhodnout. Většinu doby jsem stranil pozůstalým, ale od začátku lovu na shiki jsem po těch zvěrstvech a nelidskosti silně znechucen. Seriál ani nenabízí rozuzlení s jednoznačným koncem, ale o to lepší tento seriál je. ()

Kimkong

Abych pravdu řek, opět jsem čekal něco víc. První půlku se toho moc neděje a druhou taky ne. Celý seriál slouží pouze pro zadumání se nad právem na život a s tím souvisejícím právem život brát. Téměř od začátku seriálu je jasné kdo je padouch, postupně, alespoň z mého pohledu, je tato role přesouvána na původní oběti. Vystupuje zde až příliš mnoho postav. Hudba, v průběhu epizod, je naprosto přesně padnoucí k ponuré a tajemné atmosféře, která ve vesnici panuje. Na openingy a endingy jsem si musel dost zvykat, ale také nejsou špatné. Naprosto jsem nepochopil motivy shiki. Proč se chtějí tak moc množit, když většina z nich je nešťastná z toho, co se jim stalo. Dále je až zarážející, jak snadno se nechají likvidovat v momentě, když lidé vědí o jejich existenci. ()

CaladanChmur

Viděl jsem to prvně už dávno a pak asi ještě jednou. A ta atmosféra je opravdu horor daleko více, než spousta hraných věcí. Za mě 90% ()

Frisbeeman

Seznamte se s odlehlou horskou vesnicí Sotoba, jejímž hlavním vývozním artiklem jsou kvalitní rakve, vyráběné ze dřeva lesů, ve kterých je vesnice doslova utopená. Během parného léta vypukne ve vesnici epidemie, která začíná jako běžné nachlazení, avšak nemocní po několika dnech bez zjevné příčiny umírají. Vyšetřování se ujímá Toshio Ozaki, doktor z místní kliniky spolu se svým přítelem Seishinem Muroi, který knězem. Ten nabývá hrůzného podezření, které se týká rodiny Kirishiki, jež se brzy po vypuknutí epidemie nastěhovala do blízkého opuštěného hradu. Výborná hustá atmosféra a zajímavý vývoj ve druhé polovině seriálu, kdy už není tak docela jasné, kdo je vlastně lovcem a kdo lovnou zvěří. ()

Sakikura

Nádherná citem protkaná psychologická podívaná s upíří tématikou, která vás s přibývajícími epizodami poutá stále více. Výborně zvládnutá psychologie a vývoj jednotlivých postav mě uchvátily asi nejvíce. Anime rozhodně poskytuje několik témat k zamyšlení, hlavně to, kdo si vlastně zaslouží žít - lidé nebo shiki? Tajemná atmosféra umocněná překrásnou hudbou vás přímo vtáhne do děje. Nejde však pouze o hlavní příběh, kde vedou válku dva druhy, které spolu nemohou vzájemně existovat, ale také o nenápadné protnutí dvou osudů, jejíchž filozofické dialogy se odehrávají jaksi v pozadí příběhu v tmavém vesnickém kostele. Z počátku se anime neskutečně táhne a je cítit jakési nepříjemné napětí, ale ke konci se všechno pěkně rozjede. Jelikož jsem si oblíbila téměř všechny postavy z řad shiki konec mě trochu překvapil, ale rozhodně nezklamal, protože moje dvě nejoblíbenější postavy to přežily. Shiki je zkrátka čarokrásné anime, které vás pobaví svojí podivnou animací, rozpláče a samozřejmě i dost vyděsí. Dávám 5 hvězdiček. ()

Alwirian

Právo na život...V první části přichází invaze "dravců" a než se kdo naděje (tedy ne že by se někdo opravdu zajímal) máme tu upírů jak naseto. V druhé části dravci kontrolují město a stabilizují svou nadvládu. Ve třetí části se oběti vzbouří a upíry masakrují. Podívejme se do historie lidstva a nejde o nic nového...jen ty "upíry" tam nazývají jinak. Seriózní sonda do myšlení lidí a jejich chování v krizových situacích. Obzvlášť doktor prochází zásadním vývojem. Slušné anime, které mohlo být o pár dílů kratší a tím "hutnější" a kompaktnější. Animace slušná a hudební doprovod výtečný (bod nahoru v celkovém hodnocení). Celkový dojem: 8,5/10. ()

Hinoyume

3* v podstatě jenom za skvělý soundtrack. Kresba se mi nelíbila, neoblíbila jsem si žádnou postavu, většina mi spíš lezla na nervy. Vskutku nejlepší byl soundtrack, který si vždy ráda poslechnu. ()

arctican

Shiki dopozerané. Boolo to dosť zvláštne, začínalo to tka čudne potom to prešlo do pre mňa najlepšej časti ktorá bola taká "creepy" a konečne som si povedal že pozerám "horror" ktorý aspoň na chvíľu ma udrží v napätí. Bohužiaľ sa to po pár dieloch zvrtlo už len na takú "povídačku" o zombo-upíroch (áno kríženina) a za zmienku možno už len stoja cca posledné 3 diely, v ktorých je to fakt že krvák a lov na "upírov". Dáavam tomu 3/5* vďaka tej časti ktorá sa mi páčila. ()

Natsumi

Nejdřív příliš nenadchlo, co se tam zřejmě děje jsem odhalila v půlce prvního dílu, takže... Ovšem s odstupem času zjišťuju, že mi dost utkvělo v paměti. A hlavně hudba... ta geniální hudba, která ho povyšuje o třídu výš a zaslouží hvězdu navíc. Doporučuji, není to top anime, ale jeho atmosféra mě okouzluje dodnes. ()

mp5991

Přiznávám, že jsem se tomuto anime celkem dlouho vyhýbal. Od tématu upírů jsem si moc nesliboval a pravda je, že po příběhové stránce jsem moc ani nedostal. Děj je víceméně už situací na začátku daný, kdyby nebyl, nebude dávat moc smysl. Co se za to hodně povedlo jsou postavy. Je jich tu celkem mnoho na obou stranách, kterým se seriál věnuje, které máte možnost poznat, pochopit a soucítit s nimi, chtít stát na straně každé z nich, i když víte, že jsou předem odsouzeny bojovat proti sobě, tohle je na tom anime úžasné :-) Taky je fajn, že se nesnaží ty krvavější scény nacpat, kde se dá, ale jen tam, kam logicky zapadají, přijde mi, že tohle dělá tvůrcům hororů občas problém :D ()

10z10Recenze

Eh, tak tohle byla bolest sledovat, první díly extrémně pomalé, s nudnými dialogy a cítil jsem se, jak kdybych se díval na ordinaci v růžové zahradě s temnější tématikou, pak se věci ovšem začali zlepšovat, to že jsou za tím upíři, nebylo žádné velké překvapení, ale říkal jsem si, že to má slušný potenciál.. Bohužel se toto anime, vydalo tou nejvíc obvious cestou co mohlo a my tak sledujeme nezajímavé upírské charaktery, s trochu více zajímavými lidskými charaktery, celá ta začáteční premisa, že mezi tou holkou s růžovými vlasy a lidl Van Helsingem, bude něco víc a bude to třeba nějaká temnější romantika, což by se mi líbilo, prostě vyšumělo do větru a ve finále to nemělo vůbec žádnej impact na děj.  (SPOILER) Od chvíle kdy se z něho stal upír, jsem věděl, že všechny představy a potenciál, které toto anime mělo, jsou pryč a bude to jen další generická podívaná, ala on je jeden z nich, ale je vlastně good guy, takže se proti nim postaví, nuda a ještě k tomu nudně napsaná, s nudnými charaktery (KONEC SPOILERU) Nakonec je z toho všeho, natahovanej guláš, s charaktery, na kterých vám ani tak nezáleží a celý děj, by se klidně dal vecpat, do dvouhodinového filmu, ne do anime, co má 22 epizod. Nic jsem od toho nečekal, ale i tak jsem zklamaný, že dokázali takovej zprvu pěknej námět zahodit, atmosféra dobrá, některé scény pěkné, postavy při nejlepším průměrné, posledních několik dílů, jsem musel vyloženě protrpět. 35% ()