S hrdiny seriálu se znovu shledáváme tam, kde jsme se s nimi naposledy rozloučili. Nad mihotavou hladinou zšeřelého plaveckého bazénu. Tři muži, jedna bomba a na ni namířená zbraň. Sherlock Holmes, John Watson a Jim Moriarty. Jakmile se podaří tuto ošemetnou situaci překonat, vše se vrací do zavedených kolejí. John se věnuje pilnému dopisování svého blogu a Sherlock se nudí. Kritické připomínky k literárním výkonům přítele nemohou jeho geniální mozek uspokojit, potřeboval by nějaký šťavnatý případ. Potom se objeví záhada mrtvého turisty s rozbitou hlavou. Je to však pouhé preludium k mnohem rafinovanější partii, jejíž zahajovací tahy se odehrají v Buckinghamském paláci a koncovka málem srazí Británii i Sherlocka na kolena. (Česká televize)

PMakufka

Deset hvězd... Jiskřivě třepetající se sled jemně propletených událostí s místy lehce erotickým podtextem a notnou dávkou trefného humoru. Áááách ... Howgh. ()

Parabot

Britské nekomediální seriály trpí stále stejným nešvarem. První série je často velmi originální, inovativní. Ta druhá, onu počáteční energii a invenci přetaví v ryzí zlato. A pak to jde do kytek. To je bohužel případ i Sherlocka, postavy pevně zakotvené do britské kultury. Seriál, který po právu po uvedení vzbudil velký rozruch, aby se po několika letech rozplynul neznámo kam. Matně si vzpomínám na třetí řadu, čtvrtou jsem úplně vytěsnil. Ale Skandál v Belgravii, ten si, pokud mě osud bude nakloněn, pustím ještě mnohokrát. Dokonale zvládnuté režijní, scénáristické i herecké řemeslo. Jedinou vadu na kráse vidím v názvu. Tento díl se prostě měl jmenovat The Woman. A nyní se mě v hlavě rozezněl další tón ze soundtracku, kdy si na konci detektiv definovaný hloupou čepicí se sentimentálním úsměvem pohodí s mobilem, podívá se z okna, a svým opravdovým hlasem zamumlá "THE woman". Každý muž, kterému zkřížila cestu skutečná femme fatale, pochopí. ()

zissou

Nejlepší díl nejen série, ale celého seriálu (zatím tedy, i když hádám, že už ho nepřekonají). Ách... ()

panki9922

Výýýborný diel. Skvelá Lara Pulver ktorá naveky ostane zvodnou Irena Adlerovou. Prvá séria Sherlocka ma síce bavila, no nijako neohúrila, prvý diel druhej série ma však priviedol do blaženosti svojou precíznosťou. ()

martin5514

Možná je to moje chyba, ale nepochopil jsem vůbec nic. Zmatek, zmatek, zmatek, ....utekla mi celá zápletka i rozuzlení. Velmi podobně jsem se cítil u některých dílů Doktora Who, ...asi to bude nějaké typicky britské pojetí :) ()

Salinho92

Beze sporu jeden z nejlepších dílů, ze všech tří sérií, Irena Adler je žena, kterou chce mít aspoň jednou za život každej chlap, no semnou to cloumalo hodně :) Skvělej díl ()