Sherlock - Série 4 (2017) (série)

Poslední případ (S04E03)

(epizoda)
  • Česko Poslední problém (více)

Temné rodinné tajemství vrátí Sherlockovi dávno zapomenuté potlačené vzpomínky. Následuje smrtící závěrečný střet – a setkání se vzkříšeným nepřítelem. (Netflix)

Luk Skywalker

Spiš podivný než poslední případ, z úcty předchozím dílům ještě ty tři hvězdy dám, ale opravdu zvažuji ukončení sledování seriálu, jestli nějaké další díly budou. Tohle se teda tvůrcům nepovedlo a mě to nesedlo. ()

Ben Nevis

Odklon televizních diváků je nejspíš "Final solution" na "Final Problem". Sherlock už není detektivka, ale sci-fi a v další případné řadě zjistíme, že ta rodinka Holmesů jsou mimozemšťané. Jak by asi fungovalo Mlčení Jehňátek, kdyby se Dr. Hanibal Lecter za deset minut stihl osvobodit z cely a ještě připravit pro své mazlíčky dungeon plný těžkých úkolů typu "teď vyberete, kdo zabije postavu X? Bavila bych se, kdyby to byl třeba Doctor Who, ale byl to Sherlock, detektiv, pro pána boha! ()

viktorka181

Já bych poslední díl shrnula slovy, který jsme vždycky na gymplu říkali naší češtinářce, když po nás chtěla zhodnotit nějaký to básnicky veledílo: "Táák... nóó... mně se ti líbilóó..." Tvůrci teda divákům předložili pěknej podfuck v podobě Euros, která je prostě tak geniální, že se tím vysvětlí všechny nelogičnosti s díry v ději. Trochu pruda, ale koukalo se na to hezky. ()

Kingjiri

POZOR SPOILERY Vždycky se mi líbilo, když Sherlock případ racionálně vysvětlil, jakkoliv se ze začátku zdálo, že se něco takovýho prostě stát nemůže (aneb všechno je jinak, než se zdálo). Finále už na realitu kašle a veze se na postavě s nadpřirozenejma schopnostma (ovládání lidí pomocí mysli). Objevení zamlčený sestry je pak námět, kterej by se hodil spíš do telenoveláckýho žánru. A pak se zase objeví otravná Mary Watson, která má i po svý smrti díky svý nahrace ke každýmu dílu co říct. Ale docela se mi líbilo, že byl tentokrát po většinu času Sherlock v úzkejch a absolutně nevěděl, co dál. Finále by mělo dle mýho názoru vypadat jinak, ale obávám se, že vzhledem k tvůrči krizi pánů scénáristů v posledních dvou sériích jde o maximum možnýho, tři slabší hvězdy. ()

chrispe

Já vlastně nevím! Střídavě jsem se zmítala mezi pocity jako WTF a to je PECKA! Jasně, je to něco úplně jinýho než na začátku a já sama si nejsem jistá, zda s tím souzním nebo ne. Ale asi jo, protože pořád tam jsou výborní Cumberbacht a Freeman, kteří si vytvořili dostatečně pevnou půdu pod nohama, aby to NEMUSELO být pořád to samé a mohlo se víc experimentovat. ()

balcazar

Niektorí hovoria o Sherlockovej sestre Eurus ako o márnej snahe vyžmýkať niečo zo seriálu, ktorý márne spomína na prvé dve série. Ja až taký kritický nie som, hoci keď už vtesnať do poslednej časti späť krimigénia Moriartyho, tak nejako lepšie a prefíkanejšie. Inak zápletka a dej neboli dokonalé, ale na štvorhviezdičkovú drámu, v ktorej sa hralo o sekundy, to bolo fajn. ()

hekla

Co to ksakru bylo? Takhle se tvůrci odvděčili fanouškům? Nechápu to. Proč???? Hrozné zklamání. Tenhle konec je nejhorší, co mohl být. Po tak skvělých třech seriích tohle? Poslední díl je absolutně absurdní a ta jedna hvězdička je za paní Hudsonovou a Moriartyho. ()

ŠpetaMarek odpad!

Oh, FUCK YOU!!! Člověk se celý týden těší, pak si přečte první reakce... a říká si "OK, tak to bude stejně blbý jak první díl čtvrté řady". Po 2 minutách naváže "Jo bude!" A když v xyté minutě asi počtvrté převrátí oči v sloup s nadějí, že vše brzy skončí, zjistí, že ho čeká ještě půl hodina. Rozmýšlel jsem se, zda toho zavčasu nenechat, jako jsem to udělal tři díly před koncem Dextera. Bohužel, opiven třemi půllitry (prý kvalitního) Ukrajinského vína jsem neuposlechl své filmové pudy a dodíval se. V momentě kdy se na obrazovce objevila Watsonová jsem zařval "Di do piče Moffate, ty zmrde!" Tenhle poslední díl bude pamatován, alespoň to se jim povedlo P.S. Stará panna Holmesová asi navštěvovala kurzy scénáristické impotence profesora Blofelda. ()

Jack333

Pamatuji se, jak jsem se s velkou speksí díval na první díl první série, protože jsem vždycky nesnášel modernizaci starých klasik. Jenže to jsem se přepočítal a novodobý Sherlock mě natolik nadchnul, že jsem byl natěšen na každý díl, který přišel. Čekání na čtvrtou sérii bylo nekonečně dlouhé, nultá epizoda naprosto jiná a svým způsobem skvělá, a když přišla, nebyl jsem tak odvařen. První díl byl pro mě jen dobrý, prostřední díl už navnadil více a já si říkal, konečně se vracíme do starých dobrých dob, a pak poslední třetí díl, který jsem viděl až včera…Množí se na tuto sérii spíše negativní ohlasy, ale pro mě to nakonec nevyznělo tak špatně ;). Od Konečného problému jsem se nemohl odtrhnout, emocionální smršť zaměřená na rodinu Holmesovu a případ, který byl hoden bratrům Holmesovým. Pokud je to opravdu poslední díl celého seriálu, tak smekám ;). ()

Kucino

Posledný diel vcelku prekvapil, no škoda toho ukončenia..SPOILER - mohol už niekto aj zomrieť....a samozrejme najväčší heartbreak som zažil pri scéne S návratom Moriartyho a následným 5 years ago... :( ()

0verseer

Bravúrne zahraná a vygradovaná...blbosť. Snaha tvorcov kompenzovať stále viac prehlbujúci sa deficit sviežich nápadov prebytkom postáv s nadprirodzenými intelektuálnymi schopnosťami je v tomto štádiu až komická. Sherlock už dlhší čas nerieši kriminálne prípady, s ktorými si polícia nevie rady, tak ako tomu bolo na samotnom počiatku. Miesto toho už len stereotypne bojuje s vyfabulovanými fantómami ako zabudnutá sestra, mŕtvy Moriarty, minulosť Mary... Kedysi nápaditý seriál tak prišiel behom niekoľkých epizód o svoju identitu a v súčasnom stave to, čo sa v tomto počine odohráva už absolútne nemá hlavu ani pätu... ()

AndrewNewman

Správne prekombinované, aj keď v konečnom dósledku, niektoré kroky sadistickéj Eros nedávali zmysel a bolo nemožné ich naozaj urobit. Ale ako hovorím bolo to správne prekombinované hlavné final part v ktorej Sherlock za pár sekúnd rozlúštil hadanku, ktorú lúštil v podstate takmer celý život a potreboval nato iba záchranu Dr.Watsona. Aspoň dúfam, že to tvorcovia mysleli takto. V každom prípade by to chcelo trochu inu perspektívu. Sherlocka treba vrátiť tam kde začal a viem, že Sherlock je epos, nie seriál, ale aj tak by som mu hádzal samé prekombinované prípady a aspoň nachvíľu by som divákov , teda nás nechal vydýchnúť od nesympatickej Marry, hnusnej Eros a pod. Chcem aby sa vrátili štúdia v ružovom, chcem aby sa vrátil slepý bánkar a myslim, že nie som sám. Štvrtá séria je naozaj slabá a len z úcty k tvorcom dúfam, že sa splnia moje priania. ()

ESNYR odpad!

Nejhorší příběh. Srovnání S1-E1 a S4-E3 musím nevyhnutelně dát odpad. Nedává to smysl a vymýšlí se hlouposti, zbytečné dějové linky a spousta věcí prostě nevyzní reálně. Chaos a zmatenost scén je prostě hrůza hrůzoucí. ()