Humanitární skupinka zdravotníků je na své zpáteční cestě z bývalé Jugoslávie unesena a uvězněna neznámými cizinci. Od této chvíle zdravotní sestra Carol a její dva kolegové mohou jen s hrůzou přemýšlet o tom, co s nimi únosci plánují... (PetriK12)

kingik

Do bývalé Jugoslávie na dovolenou anebo na jistou smrt. Tři francouzští humanitární zdravotníci při objíždění zpáteční trasy padnou do rukou únosců, kteří s nimi mají své (obchodní) plány a uvězní je jako zvířata v oddělených celách, kde se čeká až zazvoní obstarožní telefon a zvrhlý doktor zvedne sluchátko. Ve hře je obchod s lidskými orgány. Lékařka Carol se svými dvěma kolegy padla do pasti, ze které není úniku. Film při své kratší stopáži má poměrně rychlý spád událostí, které mají až skličující dopad na divákovu psychiku a svojí brutální syrovostí dokáží uzemnit, ačkoliv se jedná o důvěrně známé schéma, které "exploit" diváci mají natrénované. Carol a spol. nejsou v nehostinných prostorách jediní věznění a prožijí si krušné chvíle. Nejhorším okamžikem bylo již zmíněné zazvonění telefonu, které nevěstilo nic dobrého a počty vězňů v prostoru cel postupně řídly, i když přehršle mrtvých se divák nedočká. Z řad mediků hned zkraje jeden exne, zbývající dvojici se příliš šancí na útěk nenabízelo, když cesta ven přes úzké okno v cele selhala. Jedině přemoci silné stráže, k nimž se váže jedna zajímavost. V jejích řadách bylo možné slyšet češtinu díky přítomnosti českého herce Ivana Franěka, ale vznikl také rozpor v původu jeho postavy, protože přes mísení dvou jazyků nebylo poznat, jestli se jednalo o Balkánce nebo Čecha. Někomu může připadat obsazení hlavní ženské role Zoé Felix, stižené traumatem ze psů, málo atraktivní, ale její výkon rostl s přibývajícími hodinami zoufalství. Závěrečný útěk ze spárů trýznitelů se dal sledovat se zatajeným dechem. Vyzdvihl bych také vynikající kameru, která precizně snímala děj a navozovala úzkost. Gore bylo tak akorát a precizní, ale film se v něm příliš nevyžíval. Zobrazená brutalita byla spíše psychického rázu a měla spíše dopad na nervovou soustavu, než aby se jednalo o vyloženou záplavu vizuálně krvavých orgií. Kdyby na poli celovečerního filmu debutující scenárista a režisér Yann Gozlan měl občas větší trpělivost v délce soubojů s únosci, tak by se napětí dalo krájet. Souboje jsou krátké a atleticky disponovaní muži se poroučeli příliš rychle k zemi, což je při skvělém výběru jejich od pohledu hrozivých postav opravdu velká škoda. Jejich unáhlená likvidace je tedy jedním ze záporů snímku, na jehož výsledný dojem to má jen mizivý dopad. Napětí, úzkost a psychické vyčerpání si divák s postavami vypije do posledního trpitelského doušku. 100% ()

dr.horrible

SPOILER! Ja to proste nechápem. Po celé tie dlhé roky, keď vo filme niekoho naháňa auto, tak on nie aby bežal do strany, on beží rovno. A teraz, keď hlavná hrdinka uteká pomedzi kukuricu a v pätách jej je nasraný juhoš s kalašnikovom, a ona má takú šancu utiecť, ona nebude bežať do strany, kde ju nemá najmenšiu šancu nájsť, ona mu bude bežať v dráhe strely. A to ani nehovorím, že všade kde sa ocitla odkedy unikla z klietky, bola kopa nožov a skalpelov, a ona si samozrejme nikdy žiaden nezobrala. Takže preto nie štvrtá hviezda. ()

Kudly4

Nečekejte nic originálního. Hororů/filmů, jako je tenhle je mnoho. Klasický začátek , klasický prostředek, klasický finále. Prostředí mě bavilo, Carol suprová. 4* za Fraňka. ()

Kothy

Další výlet na Balkán, tentokrát ve francouzském hororovém podání. Film je celkem pomalý a nikam nespěchá. Od určité chvíle už je vám tak nějak jasné, jak to asi bude dál probíhat. I když samotný útěk je celkem povedený. Partu francouzských lékařů bez hranic v bývalé Jugoslávii unesou obchodníci s orgány. Plány s nimi mají jasné, proto se naši hrdinové snaží uprchnout. Ani tu nenajdeme nějaké zvlášť explicitní scény. Povede se jim to a kdo přežije až do konce? "Ty svině!" ()

oje

Téma únosu a věznění pro mě rozhodně není ideální představa o horroru/thrilleru, tenhle film ale přesto hodnotím kladně. Moc dobře se tu totiž pracovalo s námětem, který dlouho nechává spekulovat o tom, co se vlastně děje a kdo že si je proč vzal na paškál. Příjemné rozvrstvení děje neuvrhá vývoj do jednotvárnosti, čemuž napomáhají i příjemné detaily. Hlavně ale film nekončí úpadkem do žádné krvavé bizardnosti, ani nenutí chytat se v závěru za hlavu kvůli finální pointě. Napětí fungovalo na jedničku, takže nešetřeme hvězdami. Podobným thrillerem je Motel smrti. Alternativa: Motel smrti, Wolf Creek, Frontiere(s). ()

Campbell

Poměrně milé překvapení z Francie. Dnešní Francouzká tvorba se mi nijak zvlášt nelíbí, ono dát na herce litry bláta a plno krve není nic těžkého, takže se spíše nudím. Ale tohle mi sedlo. Sice příběh je klasický kišé o lidech co unášejí jiné lidi kvůli orgánům. Tohle je naštěstí příjemně krátký takže se všechno děje rychle. Není tu nic zbytečnýho. Herci působily příjemně a přirozeně hlavně Franěk a jeho "Já tě mrdat budu" mě dostávalo do kolen. Ale horší to bylo s tím děckem který mě fakt štvalo, nevím proč ho tam tvůrci daly. Nesympatický děcko co jenom čumělo. Gore sice moc nebylo ale to moc nevadilo. Příjemný pokoukání. ()

predators

Slušná atmosféra v naturálním horůrku, nebo spíše psycho thrilleru, kde jsou nejděsivější vlčáci a hooodně tlustá ženská. Teda já bych se už s podní nevyhrabal! Ale Zoé je dost sexy na to, aby se ze všech šlamastik dostala a ještě těm čecho-jugoslávcům natrhla prdel. Krátká stopáž je idální, nudit se nestihnete a mrazit vás bude na zádech častěji než ve špindlu na čtyřsedačce. 70% ()

PetrPan

Veskrze průměrný exploitation francouzské provenience s českým Jugoslávcem Fraňkem, co rád mrdá:) I přes tu průměrnost jdu s hodnocením až na 4 hvězdy, poněvadž Zoé Felix mě prostě okouzlila.:) ()

Pedestrian

Má to všechno včetně debilit a pořád to dokáže šokovat. Francouzskou brutalitu, americký nechutnosti a famózní naháněčku. Finále jsem profandil. ()

Marze

Připomíná to staré francouzské béčkové hororové kousky a je to zajímavější než podobné kousky americké. ()

heyda

Co mi z tohoto filmu asi zůstane v hlavě??? Vtipně úchylnej Franěk a skvělá práce zvukaře, který se ve filmu neskutečným a absolutně nevídaným způsobem vyřádil. Už kvůli zvukové složce stojí tento malý a nenápadný exploit-horůrek za zhlédnutí. 60% ()

jonyyy

České komentáře jednoho z obchodníků s orgány, zejména na konci filmu opravdu stály za to. Ale celkově dost povedený hororek. Začátek je hodně vlažný, v podstatě se děj nehne z cel, ale postupně to nabírá na tempu a souboj v kuchyni to u mě posunul až na 75%. Francouzi mě čím dál víc přesvědčují, že horory prostě umí. ()

eraserhead666

Velmi mě pobavilo "politicky korektní" mlžení kolem místa konání "ex-jugoslávie" je fakt nápad. První půlka mě svou neoriginální sterilností a tuctovostí i docela nudila, poslední dvacetiminutovka se však, hlavně díky Ivanu Franěkovi a jeho vytříbenému balkánskému dialektu, k němuž netřeba titulky ani dabing, však velice zaujala. Taková nevýrazná tuctovka. Nijak mě to neurazilo ale ani nějak moc nezaujalo. ()

claudel

Slušný začátek, trochu nudnější prostředek a dost dobrý závěr. Pro mě osobně jsou nejhorší scény s rozdivočelými psy, to mě doslova jímá hrůza. A k zamyšlení - proč jen Ivan Franěk musí hrát ve francouzských filmech všechny možné lumpy z východního bloku? ()

ARI50

No možná to něco mělo dobrého ale bylo toho tak málo že jsem nespokojený celkem hodně, nevím někdy prostě film sedne a je o ničem a někdy film nabídne napětí plno krve ale mě nebaví. ()

Morholt

Já bych to snad ani nepovažoval za horor. Čekal jsem nějaké mengleoidní maso, ale vlastně se jedná jen o únos lidí kvůli odběru součástek. Takže žádná ujetá úchylárna, ale čistě obchod. Přesto to mohly zachránit nějaké ty operace bez narkózy a podobně, ale nic takového se bohužel nestalo, takže se jedná o lehce podprůměrnou jednohubku, která nejvíc zaujme v závěru Fraňkovým výstupem. Aspoň se mohl snažit mluvit "jugoslávsky". :D 40% ()

Khalesi

Priemerný horor ovšem s dvomi scénami, ktoré veľmi výrazne ovplyvnili moje hodnotenie. Obyčajne dávam filmom, kde sa ubližuje zvieratám odpad a bol by takto dopadol aj tento, keby ovšem nepotešil moju dušu scénou, kde unesená zdravotníčka utopí vypasenú matku pluku v krvi zabitého diviaka. Mám tento sposob spravodlivosti veľmi v láske, takže tým si u mňa film vyslúžil 2 hviezdičky:) ()

moviesfan

Nikterak napínavé mi to nepřišlo. Film má sice svá světlejší místa, kdy prostředí začalo působit vcelku nepříjemně, ale vesměs nic víc. Silnější 2*. ()

khedy

"Budu tě mrrdat!"...nezapomenutelné. Jinak výborný, napínavý thriller, který by si zasloužil určitě více pozornosti. Potěšilo i obsazení Fraňka a Bittnerové. ()

Ten Druhy

Exploitation horor francuzskej výroby, ktorý je viac o prežití ako o vykorisťovaní a žánrovo speje skôr k rape and revenge, má výborný nástup. Krvavo-dojímavá spomienka z detstva sa hlavnej hrdinke neustále vracia a musí sa s ňou vyrovnať aj v dospelosti, keď už pracuje v organizácii "lekári bez hraníc" a spolu s ďalšími zdravotníkmi je uväznená v podzemí, kdesi uprostred lesa na starom vrakovisku, ktoré úspešne maskuje obchod s ľudskými orgánmi. Horor má tak trochu medzinárodné politické pozadie (odohráva sa v bývalej Juhoslávii), hovorí sa v ňom po francúzsky, anglicky, srbsky, ba dokonca Ivan Franek v úlohe srbského "obchodníka so starým železom" rozpráva po česky a nikoho to netrápi. Ani mňa nie, veď to splnilo svoj účel a je jasné, že vo Francúzsku rozdiel medzi srbštinou a češtinou nepoznajú:). Captifs bol ako neriadená strela, postupne nabral závratné tempo a vyústil do strhujúceho a napínavého finále. ()