Tajemství starého hotelu

• USA The Innkeepers (více)

Claire (Sara Paxton) a Luke (Pat Healy) jsou posledními zbývajícími zaměstnanci v hotelu Yankee Pedlar Inn, který má být po více než 100 letech fungování uzavřen. V minulosti se tu odehrála děsivá vražda dívky, jejíž tělo bylo poté ponecháno po tři dny ve sklepení, aby na hrozný čin nikdo nepřišel. Hotel získává pověst nejstrašidelnějšího hotelu Nové Anglie. Claire a Luke jsou určeni k tomu, aby odhalili tajemství hotelu a potvrdili tak jeho temnou pověst. Do hotelu přicházejí poslední hosté a vše se zatím zdá být normální. Luke na své internetové stránce popisuje podivné události v hotelu. Mladé Claire vypráví o tom, jak v hotelu uviděl ducha zavražděné dívky a během nocí proto nahrává zvuky v domě. O nahrávání se střídá s Claire, která jako první narazí na divné zvuky a události. Jejich pátrání je usilovnější a nebezpečnější. Zjišťují, že klíč ke všemu je ve sklepení hotelu. Když se rozhodnou navštívit jeho temné chodby, zjišťují, že tak neměli raději nikdy učinit. (Beastmaster4)

bezprezdivky

Tak to vrchol nudy se vším všudy, tvůrci by se měli omluvit za označení horor. Ve filmu se straší (ó hrůzo) zabouchnutými dveřmi a dvěma hrajícími klávesami na pianu. A to ještě tyhle hrůzy k nepřežití přijdou asi až po 40 minutách filmu, do té doby se tam jen žvaní. Logika žádná - hlavní hrdinka, vyděšená recepční trpící astmatem jde hledat další postavu do sklepa, ačkoliv v předchozí scéně ta postava odešla do patra, u čehož recepční byla - takže prostě je potřeba jí dostat do sklepa a logika jde stranou. Vysvětlení, co tam duchové pohledávají, kd jsou a co chtějí taky žádné. ()

Carnosaurus

Pomalé, ukecané, strašidelné. Ta prostřední položka by mohla být na obtíž, ale Ti má vynikající čich na herce, takže se jejich plky dobře vstřebávají. Snímek netlačí na hororovou pilu moc často, ale když zatlačí, tak řeže zatraceně hluboko. Mě vyděsil a potěšil. ()

Venceslao90

Hmm, čekal jsem hodně a snad jsem to i dostal. Do poloviny filmu je to spíš odlehčená komedie s nečekaně sympatickým duem v ústředních rolích. V druhé polovině vám však film naservíruje momenty, při kterých jsem pociťoval opravdu nepříjemné pocity. Celkově to je hodně zvláštní horor. Lekačky fungují, atmosféra místy výborná, retro styl vyprávění, hodně dobrý hudební doprovod...je to jiné než všechno ostatní, jen těžko zaměnitelné, originálně pojaté, z hlavy to jen tak nevymažete...asi proto dávám tak vysoké hodnocení. Jedinou větší výtku bych měl k příběhové linii, která nemusela být špatná, ale v průběhu filmu tak nějak zapadla...Každopádně příjemné překvapení, které by žádnému fanouškovi hororů nemělo uniknout. Těm ostatním toho snímek asi moc nenabídne. 75% ()

Ondrew

Doteraz celkom presne nechapem, co nam autori, a predovsetkym reziser, tym vsetkym chceli povedat. Dobra polovina 100 minutoveho filmu sa rovna sr@ckovym dialogom, proste niecim, co vobec nechapem ako sa do tohto filmu dostalo. A tiez, aky to ma vlastne zmysel... nebodaj pobavit? Zvysok je uz predsa len ako-tak stravitelny, nakolko sa konecne prejavia relativne slusne hororove prvky. Je ich vsak zalostne malo a ako celok mi to pripada staby nejaky "tazko nepochopeny" studentsky amatersky pocin. Herec s brylami hra este relativne stravitelne, ale hoci je hlavna hrdinka, dla mojho vkusu, sympaticka baba, s herectvom je na tom strasne. Skratka som jej jednotlive stavy vobec neveril, nech sa snazila ako chcela. Kazdopadne, staby celok je film viac nez divny, nezazivny, bez atmosfery... bez nicoho, akurat niekde za druhou polovinou sa divak konecne docka v malej miere toho, kvoli comu zrejme samotnu snimku zacal sledovat. Avsak pravdu, ako to s flmom vlastne je, pozna (zda sa) len reziser. 28% ()

ir.hools

Takový průměrný horor, spíše utahaný, děj ničím nezajímavý spíše nudný, sem tam dobrá lekačka, občas se zjeví nějaká dost nesympatická bytůstka, ze které člověka zamrazí. Filmu hodně přidává atmosféra starého hotelu, který je strašidelný sám o sobě....jinak jsem asi úplně nepochopila o co v tom filmu vůbec jde...hodnotím 3* cca 55% ()

morwen

Proč.....,proč,proč,proč,proč by někdo točil duchařský "horor", který se hodinu ano Hodinu tváří jako nějaká pohodová možná tak trochu černá komedie kdy si oblíbíte hlavní postavy ano oblíbíte a nepřejete jim umřít jako v jiných otravných duchařských hororech. Chvílemi jsem si říkál,.. jo tááák West dělá něco na způsob Krotitelů Duch, brzo dojde Venkman se svou bandou a nakope imaginárním duchům prdel. Mluvě o imaginárním nadpřirozenu doslova tak působí není to tak jako v House of the Devil kde taky asi hodinu čekáte na finální vyvrcholení. Tam se to povedlo a tady ne. Jenom proto že si to dokázalo udržet mou pozornost a za příjemnou dvojici dám ty 3 ale i tak... ()

zipS

Slabé tri * . . nerozumiem aký to malo zmysel ísť "neohrozene, statočne" vyvolať/sledovať ducha a pri každom náznaku alebo výjave sa strhnúť a bežať o dušu do .. preč.. navyše hlavná aktérka mi liezla na nervy (blbaňa), o ďalších ani nehovoriac .. veľa vecí bolo odfláknutých, tak ale presne to čo som čakal z traileru, to som vlastne dostal. taký lepší shit. Ale aby som len nezhadzoval, občas to bolo celkom mrazivé, ale to mr.West nestačí. ()

sitans

K hororu to mělo hodně daleko. Tři lekačky během 100 minut nudy není asi mnoho. Celkově film o "ničem". Jsem zklamán. ()

brody1988 odpad!

Málem sem se posral.....NUDOU. Jaký šílenci tu dávaj 5 hvězd? Za co? To musej bejt nějaký milovníci interiérů hotelů. Ze 100 minut je zajímavejch tak 2 a půl minuty, kdy tam sou zombie duchové. Jinak je to celý o tom, jak tam po hotelu chodí hlavní hrdinka - nesympatická kráva - a její kámoš - nesympatickej kretén. A na konci čekáte 15 vteřin než se zabouchnou dveře. Asi to mělo mít lekací efekt, ale já vyprskl smíchy. ()

Frollka

Teda taky nerozumím, tolika hvězdám, ale dle videa se mi to zdálo v pořádku.. Než jsem si pustila film ! Všechno co máte ve videu bohatě shrne celý děj, jinak se tam přes hodinu pořád jen povídá a povídá, některé rádoby vtipné scénky mi ani vtipné nepřišly, nemusely tam ani vůbec být (alespoň by to nebylo tak dlouhé). A kdybych se na to nedívala s titulky, udělala bych spousty jinejch mnohem potřebnějších věcí... Pokud máte rádi bezduché povídání, koukání se na interiér hotelu, tak je to pro Vás, pokud čekáte horor tak na tohle zapoměnte. ()

v0jt1s3k

Perfektni kamera, color grading, vyborna atmosfera, oldschool pojeti. Takze proc jen jedna *? Protoze herci co neumi hrat a film, ve kterem se nic nedeje. Jedine dobre okamziky na konci s dedou ve sklepe, jinak nic. Z filmu mam pocit, ze na nejake zasadni veci nebyly penize, tak natocili jen mezivatu a na horrorove okamziky doplatili ze sveho. Hlavni hrdinka uplne vyndana = zaslouzena smrt ()

torSion

Doteď pořád nechápavě koukám do zdi a přemýšlím o co v tomhle filmu vlastně šlo .. za příběh 1 a k tomu 2 hvězdy za skvělou atmosféru a lekavé scény.. ()

ScoRPy

Doporučuji pustit si film a první hodinku se u toho třeba prospat. Vůbec o nic nepřijdete, nebo že by vám unikl děj, to už vubec ne. A ještě z filmu budete mít vcelku dobrý pocit, protože závěrečnou půlhodinku je místy i slušná atmosféra a konečně se něco děje. Další věc je, že bych do popisku filmu napsal "horor/komedie", asi nejlepší scéna z celého filmu je, jak Claire vyhazuje pytel s odpadky do kontejneru. Postavy se chovají tupě. Ignorant Luke, zdá se že velký fanoušek duchařin a všeho kolem, uteče hned, jak se zdá, že se jedná o kontakt s duchem (pardon, duchovní bytostí). Naskočí do auta a odjede, ovšem za 5 minut je zpět jako vyměněný a uklidňuje Claire, jak je vše v pořádku a že se nic nestalo. :D Další věc, proč jde Claire hledat Lee do sklepa, když ví, že šla nahoru? Ano! Aby mohla spadnout ze schodů, rozbít si hlavu a aby jí pak mohl duch zabít. Další věc - proč chce duch Madeline proboha zabít teenku Claire, když zhrzený duch Madeline vlastně jen čeká na svou lásku. popřípadě hledá novou lásku?! Čekal sem na konci na nějaké vysvětlení alespoň něčeho a taky sem čekal, že Lee sehraje nějakou roli ještě, ale kdepak.Nechápu, jak tohle může nějaký hororový fanoušek hodnotit více jak 3* ! Proboha za co...?! Dávám 2* za poslední půlhodinku a za vyhazování odpadků do kontejneru. Kdybych film hodnotil hned včera po shlídnutí, dal bych mu snad samým rozčílením jen 1* ()

fabregas1

Když jsem viděl trailer,tak jsem si říkal jaká to nebude nadupaná duchařina,něco pro mě.Po shlédnutí filmu přišlo celkem sklamání,nakonec asi stačilo podívat se jen na ten trailer. ()

wrong3

Ty tři hvězdy jsou za posledních deset minut.Jinak hrozná nuda-dva nudící se zaměstnanci a prázdný hotel,ale těch zavěrečných deset minut jsem se bál,ale to je na film 100 min.moc moc málo... ()