Co znamená rodinné pouto ve světě zločinu? ... Mladík Brad Whitewood pozná svého otce až v dospělosti. Protože nemá žádné vyhlídky na dobrý život, přidá se ke zlodějskému gangu, kterému Brad Whitewood starší šéfuje. Pro začátek začne spolu s kamarády krást místním farmářům traktory, které od něj otec „kupuje“. Jednoho dne je však mladík svědkem, jak otec nechá chladnokrevně zabít bývalého kumpána, který mu začínal být nebezpečný. Brad by se od té chvíle rád vrátil ke spořádanému životu, avšak pozná, že opustit svět organizovaného zločinu není tak jednoduché. Otec se neštítí ničeho, a tak se v ohrožení života ocitá nejen Brad, ale i jeho bratr Tommy a milovaná dívka Terry… (Česká televize)

Lucas87

Film založen na skutečné události z konce 70.tých let, popisuje vztah syna k otci, mladičký Penn, který se připlete se zlodějskou bandou svého otce, když je zavřen je mu znásilněna přítelkyně vlastní otcem, poté co se dostane na svobodu přežije narozdíl od své přítelkyně pokus o likvidaci, a postaví se proti svému otci. Tento souboj charakterů je doplňuje skvělá muzika :) ()

BDMarty007

Kolísající, nevyrovnaný, nelogický a nesourodý jsou asi slova nejlépe charakterizující tento snímek. Většinu času pomalý, banální, nezáživný... najednou bác a parta venkovských zlodějů okresního významu začíná popravovat v míře a způsobem nevídaném ve filmech o těch nejšílenějších mafiánských kmotrech. Nepřijde mi to ale jako tvůrčí záměr, není to ten případ, kdy si najednou uvědomíte, že šlo o klid před bouří, ale spíše se vám zdá, že to nějak nesedí a nezapadá. Zakopaný pes je myslím ve scénáři, postava Brada mladšího je prostě nepravděpodobná, v určitých momentech ukazuje velkou inteligenci, vnitřní sílu a sveřepost, ale v 90% procentech děje ukazuje naopak inteligenci a morálku téměř nulovou. Stejné je to s partou zlodějů, která se přerodí ve špičkovou mafii ... No a režisér tomu taky vůbec nepomohl. Zajímavý, i když ne nutně přitažlivý, je "feeling" 80. let, který se silně projevuje ve všech aspektech (účesy, oděvy, doplňky...) a je podtržen i závěrečnou písničkou od tehdy ještě nové popové hvězdy Madonny. Záběry z filmu se staly součástí jejího klipu k songu Live to Tell http://www.youtube.com/watch?v=augaF7IdrW0. Tradičně vynikající je Christopher Walken a celkem i Sean Penn, kteří tomu galimatyáši dodali alespoň nějakou linku a tvář. Nakonec ale dávám 3 díky Ch. Walkenovi a díky tomu, že je tam několik momentů a dialogů, které mi překvapivě silně ulpěly v paměti. ()

Patrik200s

Film ešte s mladučkým Seanom Pennom, ktorý bez vrások zahral veľmi kvalitne naivnú tvár synka túžiaceho potešiť otca. ()

Amonasr

Zajímavý námět, zpracování ale jen průměrné. Zpočátku to bylo dost utahané, až teprve ke konci to získalo patřičný švih, ovšem poněkud nedořečený závěr opět budil rozpaky. Zejména když to bylo podle skutečnosti, takže nebyl důvod v závěrečných titulcích nesdělit, že členové gangu byli odsouzeni každý k několikanásobnému doživotí. ()

ostravak30

Výborný film nejen o rozpadu rodiny, ale též podle skutečné události. Je to složité, když mladý člověk vyrůstá bez otce a bez jasného vedení. Matka s babičkou na syny nestačí a ti zase mají vidinu toho, že se nebudou dřít někde za pár šupů. Je to vlastně příběh i o současné generaci. A když navíc Brad vidí, že si jeho otec žije na vysoké noze, chce to taky. A lepší budoucnost pro svou dívku. Jenže vražda je vražda a z rozjetého vlaku se vystoupit nedá. Výborné výkony představitelů ještě umocňuje parádní hudba, která mě opravdu dostala. ()

Bilky

Film som videl až teraz - 22 rokov od jeho vzniku a bol som prekvapený jeho "drsnosťou" Myslím že v dobe vzniku mu to skôr uškodilo aj keď v dnešných časoch je to už len limonáda. WALKENovi naozaj pristanú brutálne úlohy. A už vtedy sa dal poznať rozdiel medzi PENNovcami a totiž že SEAN je o level lepší a hlavne všestrannejší herec,ktorý časom vyzrel nielen v skvelého herca ale aj režiséra. Čo mi ale vadilo, bol určitý schématizmus v zobrazení policajtov a príšerný hud.podmaz.... ()

RF

Takto nudně natočený film jsem snad ještě neviděl...Herecké obsazení je výborné, ale jak je vidět jen to nestačí. Nedokazal jsem si představit, že snímek podle takového příběhu, podle skutečnosti, jde tak zkazit. ()

kolodej1

nebylo to špatné krimi, i když mě osobně na něm nejvíc upoutal Penn v poněkud mladším vydání, než jsem ho zvyklý vídat. Je vidět, že už tehdy byl dobrý, ()

PTuranyi

Rodinu si nevyberáš platí aj pre mladého Brada, ktorý sa nepohodne s druhom svojej matky a začne sa stýkať viac so svojím otcom, ktorý sa so svojou partiou živí krádežami. Postupne zapadne do partie a až vražda mu otvorí oči. Snaha vymaniť sa otcovho vplyvu, však nanešťastie vedie opäť cez krádež, ktorá však nedopadne pre partiu mladíkov veľmi šťastne a po prepustení z väzenia im začne všetkým ísť o život. Príbeh poskytuje námet na silný emocionálny príbeh s poučením. Christopher Walken v roli Brada seniora stelesňuje výborne prototyp kriminálnika. Aj mladý Sean Penn v jednej zo svojich prvých úloh zvláda rolu horkokrvného mladíka dobre. Produkcia je dobrá ale nedokázala využiť potenciál napätia a príbeh miestami ide na voľnobeh. 70% ()

Svadbos

Rozvážny, ale zvláštne chladný príbeh, pochmúrna dráma vyznačujúca sa dobrými hereckými výkonmi a rozumnou réžiou. Je však zatienená emocionálnym dopadom. Podľa skutočnej udalosti. Film bol natočený podľa príbehu Eliotta Hewitta a Nicholasa Kazana. ()

66JIRINA

JE POZDĚ SE VRÁTIT ...Mladý Brad se dostal na scestí, je to mladý grázlík nechodí do školy a neposlouchá svou matku. Rodiče má rozvedené a s mámou žije cizí muž, ten by hocha vedl aspoň trochu do povinnostem zamezil drzostem vůči matce, kdyby se právě ona nestavěla proti. Láska matky k synovy a pocit viny za rozpad manželství, jí nutí syna chránit. Zde začíná zrod a síla, která se v mladém Bradovi bouří proti jaké-koliv pokoře. Odchází z domu, kde má pocit nedostatku, a nevidí nic co by ho doma drželo,neváží si obyčejných věcí, chce zažít lepší život, dobrodružství, nezajímá ho každodenní práce za pár korun, nezajímají ho ani školní povinnosti...nic z toho se zdá nepřinese snadný život a on se právě v tuto chvíli setká se svým otcem. Otec, kterého neviděl zřejmě seděl. Otec, který jako otec nestojí za nic, není na něm kouska dobrého. Je to na první pohled frajer a neústupný člověk, sám pro sebe velice chytrý. Pro svého syna zatím neudělal nic, ale když mu dá darem jen tak z ničeho nic auto - syn se v něm vzhlédne, neposlechne naléhání matky a uteče k němu. Šokující je co se pak začne odehrávat a kam až to dojde. Jasné je, že mladý Brad to nedomyslel, nemohl vzhledem ke svému věku tušit že otcovo jednání mimo zákon nezná hranic. Chtěl jen snadný život, a tak se s otcem zaplete do jeho gangu. Nakonec stojí tváří tvář takové hrůzné situaci, kterou sám neunese - navždy změní jeho život, nikdy se to nedá vrátit zpět. OTŘESNÝ PŘÍPAD. Odsuzuji rodiče Breda, absolutně nezvládli péči o dítě a výchovu. Samozřejmě matka je také spíše oběť,ale ve výchově dělala velké chyby. Zamyslela jsem se nad tím že lidskou osobnost tvoří v rodině především láska, nikoliv rozmazlování a trpění neúcty,a klackovité jednání. Velkou chybou bylo prostředí a nedostatek informací od někoho, komu by Brad přilnul a byl schopen naslouchat-zákazy a příkazy nikoho nevedou jak by se mohlo čekat, k vznešeným cílům. Mám ráda skutečné příběhy, tento byl až neskutečný a herecké výkony a celé podání hodnotím kladně. Někdo říká, že film se rozjížděl pomalu, ale mě to nepřišlo nic divného. Je jasné, že se na začátku filmu představují postavy, tedy nic strhujícího se opravdu nedělo, ale na popis skutečné události, která přišla hned po té to rozhodně bylo dostačující. Mladý Sean Penn sehrál perfektně svoji roli. Bylo mi ho hrozně líto, přesto co provedl on sám - byl obětí svého otce. Jsem přesvědčená, že kdyby mu byl vzorem čestný muž vydal by se úplně jinou cestou, myslím že nebyl chladný jako jeho otec. ()

MarvinNoHead

Emotívne natočený snímok, ktorý vyladili svojimi výkonmi Sean Penn a Christopher Walken. Spočiatku som si myslel že o kradnutí traktorov sa nedá natočiť dobrý film, v čom ma spočiatku usvedčovalo aj hodnotenie ČSFD. Avšak už počas úvodnej scény kedy Sean Penn ide v aute a do toho hrá instrumental Live to Tell som vedel že to bude zaujímavý film. Podľa mňa jeden z najviac nedocenených filmov vôbec. ()

freebob

Tak trochu zklamání.Film jsem viděl poměrně nedávno a docela se na něho těšil, jelikož se mi líbila píseň Love me tu Tell od Madonny a v jejím klipu zakomponované scény z filmu.Bohuzel výsledek je za mě mdlý. ()

pajapeta

Tvl, fotr vede traktorovej gang a jak mu teče do bot, stačí kejvnout a jeho buranští podřízení chladnokrevně fraždí....Vesnická krimi prý podle skutečné události. Dokoukáno. ()