Co znamená rodinné pouto ve světě zločinu? ... Mladík Brad Whitewood pozná svého otce až v dospělosti. Protože nemá žádné vyhlídky na dobrý život, přidá se ke zlodějskému gangu, kterému Brad Whitewood starší šéfuje. Pro začátek začne spolu s kamarády krást místním farmářům traktory, které od něj otec „kupuje“. Jednoho dne je však mladík svědkem, jak otec nechá chladnokrevně zabít bývalého kumpána, který mu začínal být nebezpečný. Brad by se od té chvíle rád vrátil ke spořádanému životu, avšak pozná, že opustit svět organizovaného zločinu není tak jednoduché. Otec se neštítí ničeho, a tak se v ohrožení života ocitá nejen Brad, ale i jeho bratr Tommy a milovaná dívka Terry… (Česká televize)

destroy83

Od tohoto počinu jsem moc neočekával, ale dočkal jsem se vynikajícího příběhu s dobrými herci a masakrózním koncem. Děj se rozjíždí velice pomalu, ale ke konci graduje takovým způsoem, jak se vidí opravdu málokdy. Nemám co vytknout. Jasný plný počet. ()

Courtemanche

Jeden z nejlepších drama-thrillerů jaký kdy jsem viděl. Třeba ten příběh díru do světa neudělá, ale co tady rozehrál duo Walken-Penn, tak takový drama -syrový- se jen tak nevidí. Ale film tady v modrém a nechci vás do toho nutit. ()

andrii

Stíhá nás otec-krkavec. Má srdce zrůdné, od krve. Prolezlý všemi sírami podsvětí. Drápem rudým rozleptá, stíná romanci. Zanechává po sobě jen balady zla v rubáši. Suďte ho, netvora. ()

Brain-D

S počátku takovej uvolněnej film, postupně to začne být takové jednoduché sirové drama a pak to přestoupí do ostré války mezi otcem a synem. Velmi zajímavý snímek, který má co nabídnout. Sean Penn skvělý a Chris Walken už větší hajzl být už ani nemohl být. ()

blackJag

Kriminální drama založené na skutečných událostech a obsazené známými tvářemi (i když třeba mladý Sutherland nebo Strathairn jenom statují v bezeslovných rolích). Sean Penn svůj talent teprve pozvolnu rozehrává (a tato poloha je mi daleko příjemnější než současný sklon k přehrávání), ale Walken ovládá svou roli ze samozřejmou suverenitou a jde vidět, že film je postaven především kolem jejich postav. Škoda, že je scénář jen průměrných kvalit a lepší vyhlídky má až ke konečnému zúčtování. Nostalgické tempo dotváří syntezátorové snění Patricka Leonarda, který složil i ústřední píseň LIVE TO TELL pro Madonnu. 60% ()

jitrnic

Dějově nepříliš zajímavý snímek je zajímavý jednak atmosférou 80.let, jednak skvělým Christopherem Walkenem a samozřejmě začínajícím Seanem Pennem (už tady nechal režisér jeho postavu trochu si poplakat a Penn si tak mohl nacvičit svoji parádní disciplínu). Üstřední píseň se mi líbila bez ohledu na to, co si myslím o její interpretce. ()

JohnSmith

Bratři Pennové hrají bratry a taťku jim dělá Walken. To je vyloženě luxusí kombinace, kdyby to nebylo tak děsně utahaný a nudný. Příběh je dobrý, ale nemá to šťávu. ()

vitekpe

Zvlastni "redneck" film, ktery neni spatny, jen je o pul hodiny delsi, nez by mel byt. Skoda. A je tam Madonny pisnicka "Live To tell"... :) ()

cab

Pres opakujici se a otresny hudebni podkres k roztazenemu a nevyrovnanemu pribehu o prazvlastnim rodinnem zlodejskem klanu az k neocekavane drsnemu vyvrcholeni s par dobrymi herci (Sean Penn, Christopher Walken) v zavesu. 55% ()

dehlie

až na pomerne napínavý záver, mladučkú mary stuart masterson a výborný madonnin podmaz z "live to tell" som skoro zaspal ()

kebom

Prvá polovica filmu je, ako to povedať (niekto to tu už spomenul), buranská gangsterka. Druhá celkom naberie grády, akurát záverečný epilóg je akosi navyše. Určite scenár vytiahli herci. Hudba je fantastická, mimoriadne sedí. Inak podľa tituliek je film z roku 1985 a nie 1986. ()

waits

Film jsem viděl mnohokrát v hutné zkratce, a to v klipu Live to Tell, který jel koncem 80. let v každém sídlištním diskotékovém baru. A věřte, že ve srovnání s Europe, Sabrinou a Modern Talking (o české panoptikální pop scéně té doby ani nemluvě) byl tenhle kousek lahůdkou. To možná vysvětuje můj shovívaý přístup k poměrně prostému ději a nevyrovnanému tempu, nad kterými přimhouřím očko. Penn hraje mladíka, který si uvědomuje hranici, za kterou už nemůze jít, ve svém dobrém standardu, Walken dokonce ještě o kousek léepe. Tři hvězdy, a to hlavně pro ty, kdo si s nostalgií vzpomenou na atmosféru 80. let.. ()

no2

6/10 - Také mě v dětství provázela všudypřítomná popová hudba ´eighties´ a k tomuto filmu mě přivedl videoklip k písničce Live to Tell zpěvačky Madonny tuším z jejího druhého CD True Blue z roku 1986 - Quentinovy Reservoir Dogs  jsem viděl už před pár lety a vzpomínám, jak v úvodním rozhovoru v restauraci Tarantino a spol. - mj. experti na Madonninu tvorbu - rozebírali obsah některých jejích textů; uznávám, že takové znalosti o tvorbě této popové hvězdičky nemám a ani už mít nebudu, jelikož v současné době její hudební, ani jinou tvorbu nesleduju... Ale CD True Blue jsem si nedávno z nostalgie poslechl a připadá mi, že v mnohém by se dalo přirovnat k tomuto filmu - také na True Blue jsou silná místa, hitovky, které neomrzí na x-tý poslech, které se střídají se skladbami nedomrlými, tzv. vycpávkami, takže celek je značně nevyrovnaný a nutí vás k tomu si udělat "výběr" v mp3... Něco podobného se dá říct o filmu Tváří v tvář smrti / Na dosah - téměř dvě hodiny se místy vlečou jako slimák, a když už začínáte zívat nudou a kroutit hlavou nad některými scénami, dostanete ránu mezi oči a rázem sledujete jiný film, napínavý akční thriller se silnými, vypjatými momenty, abyste si za pět minut šli opět postavit vodu na čaj... Stejně jako True Blue na poli hudebním, tak i tento film se nezapsal do zlatého fondu americké kinematografie 80. let, nečekal jsem tedy od něj žádný zázrak a odcházím tedy od televize nezklamán... ()

ink flo

Příběh podle skutečné události z jížanského zapadákova, ve kterém nekonečné lány kukuřice brázdí zlodějský gang čorující traktory a všechno možný. Což je vzhledem k celýmu příběhu skoro až neuvěřitelný. Šéf gangu se potká se svými dvěma syny a ukáže jim řemeslo, respektive oni sami se před ním chtějí předvést. Co z toho dělá něco speciálního je hlavně krásná kamera a hra se světlem, celková atmosféra + herecké výkony, mladej nasvalenej Sean Penn tam hraje i se svým bráchou Chrisem ale největší star je Christopher Waken s knírkem, kterej tady předvádí svojí snad nejvíce démonickou roli. Vůbec celá ta jeho banda je hodně odpudivá, stejně jako to, do čeho se to nakonec zvrhne. Doprovází to na poměry 80tých let i poměrně decentní a vkusnej synth soundtrack. ()

Mike.mk1

Jediné co může srazit hodnocení je pomalejší tempo, jinak tomu není co vytknout, výborný Sean Penn, démonický Walken a nádherná píseň od Madonny, jejíž melodie provází celý film. 90% ()

MickeyStuma

Těžko říci jak tento snímek vyzníval ve své době, ale dnes přijde značně utahaně a nudně. Špatný film to však není. Honosí se silným scénářem, který je do filmového plátna převeden velmi dobře. Herci charaktery svých postav zcela pochopili a ztvárnili je na výbornou. Napětí je však mírný, až možná téměř žádný. Dnes se mi zdá snímek takový rozpačitý. Nevím kam ho zařadit. Každopádně za shlédnutí stačí. ()

helloween93

Rozhodně zajímavé rodinné krimi-drama, které hlavně v závěru docela překvapí. Mladý Sean Penn a Christopher Walken hrají dobře a hudební doprovod v podobě Live to Tell od Madonny mi do filmu sedl. Viděno na MGM. 3* ()