Abraham Lincoln: Lovec upírů

• USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

Pythonator

Tak ujetý příběh se musí ocenit. Bavil jsem se už jen díky celé té myšlence. Že je film slabý, to je jedno. Ovšem pozor: scéna se stádem koní je geniální, těžce nadprůměrná a hlavně nezapomenutelná (jakoby z jiného a lepšího filmu). Kdyby to nebrali tvůrci tak vážně a udělali z toho spíše pořádnou splatter komedii, mohlo to být na pět hvězdiček. Škoda, třeba příště. Třeba si to užiju víc u filmu Richard Nixon: Zabiják sovětských vlkodlaků. ()

Majrek

Abraham Lincoln: Lovec upírů? Ale proč ne, v Zemi neomezených možností je možné všechno. Dokonce i skloubit filozofii, politiku, rasismus a zběsilou honbu za upírskými bestiemi ve slušivých oblečcích. Doufám, že druhý díl se bude natáčet v Praze a bude se jmenovat: "Václav Havel: Lovec čarodějnic". ()

Motherlovebone

Jedna hvězda za to, že to je barevný. A to není zas tak moc! Tenhle film dávali onehdá během letu a byla (a pořád je) to tak nudná blbost, že sem radši koukal na ten program o aktuální poloze letadla ()

AmunRa

Zábavné béčko objasňující, že osvobození otroků a válka Jihu proti Severu byla o vyhladovění a vypuzení jižanských upírů. Abraham Lincoln se jí osobně účastnil jako lovec upírů a politickou roli už znáte sami. Filmu by slušelo nějaké humorné odlehčení a lepší herecké výkony (slušně hraje jen Dominic Cooper ve vedlejší roli), ale jednou se to shlédnout dá bez újmy na zdraví. ()

datel13

Těstovitý protivně nevýrazný protagonista ve filmu, kde nejste ani trochu zvědaví, co bude v další scéně nebo jak to skončí. Pár dobrých myšlenek a slušných trikových scén zabito nelogičnostmi v ději, přehnaný patos, příliš vážnosti, nezajímaví herci. Od filmu jsem čekal béčko s mojí docela oblíbenou upírskou tématikou, ale našel jen velké nablýskané nic. Hodně slabší dvě hvězdy. ()

KuceraJohny

Co k tomu říci, Abraham Lincoln a lovec upírů? Koho tohle napadlo, odpověď bych možná našel v knize, ale že bych si ji chtěl po snímku pořídit, to opravdu nehrozí. Když se přesuneme zpátky k filmu, musím říct že se nejedná o žádný hrůzný zážitek. První část filmu se hýbe neskutečně rychle dopředu a vše působí jako opravdové vyprávění, na detaily se tolik nehledí, což je možná dobře. Stejně tak najdete v první části super akci, která se bohužel postupem času stává extrémně nerealistickou, až to nemůžete jen tak přejít. Příběh je to zvláštní, ale v něm opravdu problém filmu nespočívá, ten je spíš plus pro film. Tady se jedná o nepovedené řemeslo. Přespříliš digitálních triků, ne moc přesvědčivé výkony hlavních postav a také je zde znát trochu horší režie. Režisér zkrátka nedokázal úplně ukočírovat myšlenky z knih. Rád bych vyzdvihl nějakého herce, ale bohužel opravdu tu nebyl nikdo kdo by vynikal. Chvíli jsem uvažoval nad Dominicem Cooperem, ale po druhém zamyšlení jsem od toho upustil. Lincoln je velmi podobný Helsingovi s Jackmanem v hlavní roli, který je pro mě však v tomto mini souboji vítězem. Na druhou stranu pokud vyloženě máte rádi filmy s upíry, Lincoln by vás zklamat neměl. Upíři jsou zde dobře vyobrazeni, na to si opravdu nikdo stěžovat nemůže. ()

Svadbos

Čím viac nachádzame vo filme paralely s americkou históriou, tým sa film stáva bláznivejší. Nakoniec to vedie k deliriózne absurdnej reinterpretácii Občianskej vojny, plnej nemŕtvych. Vo filme sa objaví aj Alan Tudyk v úlohe Stephena Douglasa. Zaujímavé je, že produkcie sa ujal Tim Burton. ()

Johanner

První půlka je až roztomile ujetá a tupoučká, až by se mohlo zdát, že po skončení titulků, se to může třeba pro někoho vyvinout v guilty pleasure blbinu. To by ale nesměla přijít půle druhá, kde už se jedná o vyloženou nadtrapnost, maglajz a lidem Čapka znalým dá vzpomenout na 'pejsek s kočičkou vařili dort'. Představitel hlavní role je samozřejmě grandiózní přehmat a je dosti znatelné, že ostatní členové hereckého ansámblu (a že mám spoustu z nich rád) jsou z něj nešťastní a znudění. Takže tomu pánovi zakázat hrát do konce věků a to pod hrozbou vražení postříbřené sekyry do zadnice (případně by se po něm dalo hodit koněm). ()

futislav

Není to zase úplně špatně natočené. Některé efekty kulhají na obě nohy, ale to se dá překousnout. Co se překousnout nedá, je imbecilní příběh, který to totálně degraduje. Proč probůh Lincoln ? Kdyby to napasovali na jakoukoliv sympatičtější no name osobu a nesnažili se přesvědčit diváka, že jižanská vojska byla rekrutována ze samých upírů, tak bych i dvě hvězdy přidal. Takhle je to strašný blábol. ()

borboleta

Jestli opravdu chcete vidět Abrahama Lincolna mávajícího sekerou, tak vzhůru do kina. Pokud se ale cítíte celkem příčetně, tak vám moc nedoporučuji se do toho pouštět. Co taky chtít od filmu, který už od začátku avizuje, že je to o tom, jak Lincoln mlátí upíry (mimochodem stvoření opravdu neděsivé a všeobecně značně chabé). 3D je o ničem, spíš bych uvítala klasiku, další rozměr v tomto filmu nemá opodstatnění. Nepamatuji si, kdy jindy jsem v kině (byť jen na chvilku) usnula. Výprava velkolepá, děj žádný. ()

montrose

Se divím, že kvůli tomuhle prznění Abrahama Lincolna nevyšli hrdí Američané do ulic. Kdyby byla lovcem upírů nějaká fiktivní postava, tak by možná vyšel film o něco lépe. ()

awerto odpad!

Velky trapas a NUUUUUDAAAAAAAAA! A ti co tu pisou o nejakem koliku zapichnutem do srdci upira, tak jste vedle, nic takoveho. Osobni kosa z detstvi A. Lincolna odsekava hlavy. Mimoadne spatne herecke vykony. Lincoln jako starej dedula a v zapeti skace jako 20 mladik. Hruuza, des. Tomu Tim nemohl propujcit jmeno. On to nevidel... nemohl. Neverim! Nechapu, ze to natocil reziser Wanted... NECHAPU! ()

rebels

Ten film nebyl vůbec špatnej. Určitě nepůsobyl jako nějaké béčko. Od začátku do konce jsem se nenudil,u filmu jsem se příjemně odreagoval. Scény nebyly nijak chaotické a řekl bych že i dobře provedené,když to začne Lincoln mydlit sekerou tak je to fakt sranda. Z mého pohledu to určitě trumflo např.Van Helsing. Člověk si musí uvědomit že jde na fantasy film a ne naučný dokument o Abrahamu Lincolnovi. Původně jsem si řikal že hodnocení 50 % je fakt málo,ale po prohlídnutí jiných serverů a recenzí jsem zjistil že jinde je to spíš okolo 70 - 80 % a z vlastního pohledu na film určitě nelituji peněz za lístek,já jsem se pobavil výborně. ()

Adrian_S

Zatím jsem film neviděl a myslím, že ani neuvidím, ale (neměl bych to dělat) už ten název mi říká, že to bude blbost.. :( ()

Mxaxnxax

"Žil kdysi chlapec jménem Abraham Lincoln, kterému se nelíbilo otrokářství. Stal se tedy prezidentem, všem v Americe vysvětlil, že jsou si rovni a nebohé otroky osvobodil." Potud by se jednalo o obyčejný, historicko-patriotický film o slavném prezidentovi Spojených států. Bohužel, autoři se nechali nakazit probíhající 'upírománií'. Otrokářství tedy není špatné jen kvůli porušování lidských práv (koho také dnes ve filmu zajímají lidská práva?), ale také protože jsou otroci základem upířího jídelníčku. Mladý Lincoln tedy musí bojovat o volební hlasy nejen volebními proslovy, ale i za použití nabroušené, stříbrné sekery, kterou ho učí používat 'hodný' upír, Dominic Cooper. Dokud upíry zabíjí mladá verze Lincolna(cylindr), film drží svou míru absurdity v únosných mezích(všichni přece dělají v mládí šílenosti...) a divák se může tešit z poměrně povedených bojových scén, plných zpomalených záběrů na blýskající se sekyru a proudy černé upíří krve. Kdyby byl film pouze 'side-story' Lincolnova mládí, jednalo by se o ospravedlnitelný počin. Po hromadách projevů na téma rovnost všech (živých) Američanů se náš hrdna konečně stává prezidentem. Film by měl skončit zde. Když ovšem i starší verze Lincolna(cylindr, typická bradka, později vrásky) začne máchat sekerou míra absudity přeteče a divák již pouze obrací oči v sloup a čeká na 'spasení' koncem. Jedna hvězdička za příjemně pochmurnou atmosféru a bojové scény první půlky filmu, který by jinak zasluhoval stejný osud jako upíři, kteří se v něm objevují. ()

parekkoty

Ať si každý říká co chce, mě se prostě Timurovo styl líbí. Je to bláznivý, ale to jsou všechny jeho filmy. Lincoln je odpočinková jízda. Fakt je, že na film se musí jít s nadhledem. ()

Belerby

Parádní film, ve kterém je všechno! Konečně jsem se dozvěděl, jak to bylo ve skutečnosti s bitvou u Gettysburgu. Škoda, že amerika dnes už nemá takové prezidenty jako byl Abe. Nicméně po shlédnutí závěrečné scény doufám, že bude natočena dvojka a jestli jsem dobře koukal, věřím že hrdinou bude Barack Obama. :) ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)