poster

Abraham Lincoln: Lovec upírů

 • USA

  Abraham Lincoln: Vampire Hunter

 • Slovensko

  Abraham Lincoln: Lovec upírov

 • Velká Británie

  Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Akční / Fantasy / Horor / Western

USA, 2012, 101 min

Externí recenze k filmu (16)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Film skrze Lincolnovu osobnost klame tělem. Tváří se jako příběh výjimečného jedince, kterého osobní pomsta přivedla ke snaze ochránit celý národ. Ve skutečnosti jde ale o to, co nám zcela jasně naznačuje již jeho název. O Lincolna, který bude co nejstylověji kosit upíry. Čím víc hlav padne a krve…" (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) **

  "Odvrátená tvár Abrahama Lincolna mala za úlohu šokovať a pobaviť. Namiesto toho bohapusto nudila až obťažovala. Bekmambetov sklamal na plnej čiare. Akčné sekvencie síce hovoria jeho typickou strhujúcou rečou, avšak začínajú byť opozerané. Pokračovanie vydareného Wanted s Angelinou Jolie by som na…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) **

  "Krom pár dobře udělaných akčních scén působí na plátně vhodně i Benjamin Walker coby Lincoln a z části i Dominic Cooper jako jeho mentor Henry. Pokud přistoupíte na tuhle ahistorickou krvavou pohádku, můžete zde také vidět příběh člověka, který od osobní pomsty přešel ke snaze ochránit národ,…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Kateřina Vimmerová) ****

  "Šílená, ale ne úplně debilní předloha, Bekmambetova neméně ztřeštěná režie, vynikající hlavní představitel v dokonalém akčním béčku s přesahem. Ne, nesmějte se. Ono to má vážně přesah." (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) ****

  "Abraham Lincoln je navíc poctivé R-ko, takže krev stříká na všechny strany, upíři jsou značně děsiví (skoro jako v 30 dní dlouhá noc) a výsledkem je oku lahodící a labužnická akční řežba." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "Film má hodně společného s předchozím Bekmambetovým dílem, filmem Wanted (který se mi dost líbil). I tady vidíme šílenou, neuvěřitelnou historku, plnou šílených akčních scén, podávanou naprosto vážně. Tak vážně, že mi to vlastně přišlo docela roztomilé a vtipné." (více)

 • Filmaniak.cz (Iveta Hajlichová) ***

  "Stačilo by trochu pozměnit koncepci filmu, ubrat nepřeberné množství zpomalených scén, dodat do příběhu mnohem více ironie a nadsázky a Abraham Lincoln: Lovec upírů mohl být skvělý letní film, ze kterého by odcházeli nadšení a ne otrávení diváci. Takhle je to bohužel film, který se mírně utrhl ze…" (více)

 • Filmserver.cz (Adam Hencze) **

  "Obrazy z války Severu proti Jihu jsou ale nafilmovány slušně a tajně si proto přejeme, aby v Hollywoodu podobnou látku se slušným rozpočtem konečně dostal do ruky nějaký schopný režisér – co se ale týče Lincolna, doufáme že se tímto nepovedeným polotovarem další cesty podobným žánrovým průnikům…" (více)

 • Filmweb.cz (Stanislav Šulc) *

  "Takto nastavené absurdní a avantgardní dílo potřebuje zdravou dávku nadhledu, aby se neutopilo ve vlastní nesmyslnosti a tuposti. Scenárista však zrovna tímto nevládne a snímek, v němž Lincoln kosí vampýry postříbřenou sekyrou, se zároveň snaží být patetický, nacionalistický (slyším zdáli Homera…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ***

  "Film se místy bere až moc vážně, invence je zde pak celkem nulová, což je pro Grahame-Smithe ale celkem normální. Prostě vezme něco, co funguje a dá tam pár prvků, které jsou divné. A tak tu máme akční scény propojené se skutečnými historickými událostmi. Lincoln je podán až moc pateticky, některé…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) **

  "Největší problém má ale Abraham Lincoln se stopáží. Nevím přesně, kdo přišel na to, že celovečerní film musí mít okolo devadesáti minut, ale jakkoli mám rád pár tříhodinových opusů, ne každý námět utáhne i tu hodinu a půl, hodinu a tři čtvrtě." (více)

 • Kultura21.cz (Lukáš Loužecký)

  "Knižní předloha se stala velmi úspěšnou, těžko posoudit, jak dopadne její filmová adaptace. Režisér Timur Bekmambetov, který má na svém kontě i úspěšný Wanted, se pokusil o akční podívanou na základě historického podkladu. V jeho práci mu pomáhal Tim Burton, kterého taktéž scénář zaujal. Celý motiv…" (více)

 • MovieMania.sk (Ľubo Martiniak) ***

  "Timur Bekmambetov útočí na americké dejiny a boj za slobodu. Paradoxne za ňu nie sú zodpovední severania alebo južania ale komando krvilačných upírov. Abe sa musí postarať o poriadok a slobodu vo svojej vlasti k čomu mu výborne poslúži strieborná drevorubačská sekera. Svojské spomaľovačky v…" (více)

 • MovieScreen.cz (Vašek Voslář) *

  "Abraham Lincoln: Lovec upírů je prohrou na všech frontách. Velký americký biják i braková zábava pro geeky vypadá jinak, pokud si ji režisér chtěl za velké peníze natočit. Timur Bekmambetov. Před několika lety by se řeklo: Zapište si tohle jméno za uši. Dnes se nabízí spíše: Zapomeňte. Buď Wanted 2…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Timur Bekmambetov přichází s další akční tupojízdou, která však v konečném důsledku při vypnutí rozumu na hodinu a třičtvrtě vlastně ani neurazí ani nenadchne. Lincoln by sice asi ze své reprodukce zrovna dvakrát velkou radost neměl, ale že by se jednalo a úplnou prohru se říci nedá. Pokud vás tedy…" (více)

 • TotalFilm.cz *

  "Když si uvědomíme jak absurdní je celá idea tohoto příběhu, tak jsem očekával, že se z ní tvůrci co do akčnosti a efektů budou snažit alespoň vymáčknout maximum. Bohužel. Podprůměrné triky, špatná výprava, pitomý příběh. Bez špetky vtipu. A to je na tom nejhorší. Zatím nejzbytečnější film mého…" (více)