Abraham Lincoln: Lovec upírů

• USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

LuckyStar

Nejzábavnější kravina za poslední roky a mrazení v zádech dřív, než se stihne dostavit za jeden celý trailer na Lincolna od Spielberga. Skvělý herec v hlavní roli (ten hlas!), úchylně zmixovaná zápletka a celkově blbost na pátou. A ono to funguje! Zírám a oceňuju za čtyři. ()

mosnak

Moc dobře jsem věděl, že to nebude až zas tak dobrý film! Takže mě mohl jen překvapit a to se mu rozhodně nepodařilo. Hodně keců kolem tohoto filmu bylo a bohužel se zařadí někde mězi Van Helsinga a .... to už si domyslete sami! U mě je to prznění amerických ideálů a prznění bývalého amerického prezidenta! 35% ()

Charon11 odpad!

Přerostlý "dětský" herec mi vadil v hlavní roli celý film! Něco tak stupidního jsem dlouho neviděl! Možná dobré pro výrobce opalovacích krémů s vysokým ochranným faktorem, kteří umožnili to, že noční stvoření-upíři mohou zabíjet klidně v pravé poledne pod spalujícím slunce...prostě stupidita, nešlo v tom hledat ani nadsázku jak to bylo hloupé... ()

Zombi

Tak tohle byla hovadina kolosálních rozměrů, a to jsem se na další počin Bekmambetova docela těšil, protože Wanted mě hodně bavilo. Jediné, co se dalo snést byl překvapivě Walker jako Lincoln, můj oblíbenec Rufus Sewell, a to je asi vše, pak už je všechno špatně. Scénář hrůza, triky hrůza hrůzoucí, režije kupodivu taky o ničem, střihy, zkratky, digitální zrůdnosti (teď nemyslím ty upíry), žádné tajemno, žádná mytologie, napětí nula, akce o ničem, základní logika..cože? Slabé 2 hvězdy. ()

petrfox

Oooops! Další ze slátanin, u kterých si divák klade otázku: "Který slaboduchý nesvéprávný jedinec do tohoto paskvilu zainvestoval???" Příště se dozvíme čím byl ve skutečnosti J.F.K. ??? :-) ()

Marla Singer

Předlohu jsem nečetla a o produkčí strategii filmu mám povědomí asi jako Bekmambetov o principech mechaniky, takže by mě vážně zajímalo, co přimělo sovětského anarchistu držet se při zemi. Těžko se pohodlně usadíte a necháte se unést přednáškou 'Kterak se ctihodný Abe prezidentem stal' včetně toporných citací, když se těsně předtím brodil v řece splašených koní a pár jich i (s)chytal. Mashup protichůdných žánrů by měl spočívat v jejich provázání, nebo alespoň v integraci jednoho do druhého (což se povedlo v doslovné metafoře o vykořisťování jižanskými otrokáři), ale linie protagonisty se schizofrenně dělí do biografického dramatu a béčkové řežby, které spojují jedině švy filmového pásu. Alternativní životopisné sekvence shrnují všemožná klišé žánru, ale nejsou tak okatě parodické (otevřeně sebeusvědčující je jen monumentální výňatek z Bible v úvodu) a v paralele s protější rovinou působí spíš anemicky. Snímek se rozpadá na dva kusy, kdy je výkonný parní stroj zapřežen do vleku s 'vážnými' scénami, které už po pěti minutách ztrácejí dech a zarputile odolávají snaze vybočit z kolejí. ___ P.S.: Je mi líto všech uživatelů csfd, kteří nedokázali rozšifrovat název filmu (čitelný jako varování rakoviny na krabičce cigaret) a v očekávání historické fresky s intelektuálním přesahem je upírobijec zastihl značně nepřipravené. ()

Jaro_slav

Hraný dokument dokazující, že ve "válce sveru proti jihu" se vůbec nejednalo o svobodu negrů. 3D zde funguje výborně, což lze říct jenom málokdy. Bohužel je to film pro náročného diváka, upjatí chcibýtifilmovíkritici tohoto webíčku nemají sebemenší šanci dílo pochopit a proto velmi často odpadají. ()

sona123

Tak on už stačí název, aby si divák udělal obrázek - a opravdu, je to strašné. No některé akční scény mne docela bavily a byť dávám jen jednu upocenou hvězdičku, dodívala jsem se, i když pyšná na to nejsem. ()

Alf

díky zdrćujícím kritikám odborníků i neodborníků nakonec velké a navíc příjemné překvapení - vcelku dobře promyšlená alegorie, která by snad měla urazit spíš příznivce Konfederace, než Lincolna, navíc skvěle zrežírovaná s dokonalými triky, 90%, jo: tečka ()

zelvicka.

Řekl bych, že problém je v hercích a vybrané historické postavě. Kdyby to byla obyčejná upír-mlátička z období Občanské války, asi by to šlo strávit lépe. Však také do doby, než se Abe stane prezidentem, se na to dá docela i koukat. I přes to, že vedle toho vypadá Assasin's Creed III jako podle skutečných událostí, a přes chabé herecké výkony, to musím ohodnotit takhle, protože jsem čekal něco absolutně nekoukatelnýho. Chybí tomu sex. ()

tlamiczka

Děsivě špatně zrežírovaný film. Celou dobu jsem měla pocit, jako by někdo proklikával slabý seriál a snažil se zkazit rychloposuvem zkazit jakékoli napětí nebo zajímavost děje. Takové neumětelství se jen tak nevidí. Přitom je na filmu vidět, že levný nebyl a některé scény jsou aspoň hezky (počítačově) stylizované. 10% za Rufuse Sewella + 10% za pěkné barevné filtry + 10% za krásný parní vláček na konci = 30%. Na jeden zátah se to přežít nedá. ()

Lovely.Bones

Proč si neuděláme svojí verzi? Třeba Emil Hácha: Lovec zombieků, nebo Masaryk: Demon Hunter, by mohli být celkem zajímavé :D Ale Abraham Lincoln: Lovec upírů je trochu jako Ultraviolet. Hrozná p*****na v nádherném vizuálním kabátku. Herecké výkony jsou povětšinou k uzoufání, a to je smůla, protože hvězdy jako Mary Elizabeth Winsted nebo Dominic Cooper mají rozhodně potenciál, který tu nebyl využit. Ale, na tom celém je strašně moc vidět, že to dělal Bekmambetov, kterého začínám pomalu zbožňovat. Kamera, akce, nasvícení, make-up. Všechno vypadá super. A není to moc dlouhý, takže se hloupý scénář (který napsal autor knihy) dá přežít. Určitě to nemusí sednout každému, ale možná to někdy uvidím znova ;-) ()

Milky.

Předvídatelný scénář, hlavní herec jak vytažený z prdele a celkově béčkový výzer, že člověk ani nechce dát víc jak 3 hvězdičky. Jenže minálně měl ten film parádní atmošku díky Dominicu Cooperovi a Rufus-i-ovi Sewell-u-ovi-prostě jemu. Navíc jde silně poznat rukopis Timura Bekmambetova, který sice (co se týče scénáře a podání knihy) naprosto zesral sérii Noční Hlídky, avšak vyhrát s trikovou stránkou si opravdu umí. A tak to dopadlo, že na mě trikově jakýsi Vampire Abraham zapůsobil daleko víc, než třeba nějací Evendžeři...2 dny Ultrona. Kteří, ač za mylijardy, působili naprosto genericky a nudně. Místní akční scény jsem si fakt užíval a například souboj ve stádu běžících koní by zasloužil sám o sobě tak 5 hvězd za zpracování. .......... Akorát teda ten Falcon mi tam dost neseděl, ale to jen proto, že jsem viděl dřív Winter Soldiera než tohle. ()

Piri odpad!

Bože, čo ho sa ešte nedožijem.. CHOBOTINA na entú. Absurdný holly koktejl ala lovec upírov a iných milých potvor. Myslím, že Obama alebo Clinton by sa lepšie vynímali v tejto role. Paradoxom na tom je, že je milión nesfilmovaných scenárov a rôznej svetovej literatúry, nikto sa teda nemôže sťažovať, že je nedostatok inšpirácie. Tento film však dokazuje, že producenti museli prejsť lobotómiou. Keby si vymysleli neznámeho hrdinu, trebárs aj s menom Abraham, a nespájali to výslovne s reálnymi historickými udalosťami a osobami, bolo by to úplne o inom. V Hollywoode prevláda nejaký vírus fantasy akčných lovcov, prerobené rozprávky na štýl Van Helsinga typu Janko a Marienka - Lovci čarodejníc, Jack - Zabijak obrov a podobné. Čo príde nabudúce? Ježiš - Lovec upírov? :D :D ()

Matixed

Za mě asi největší filmové překvapení. Moje očekávání bylo hodně mizerné, ale už v prvních pár minutách filmu jsem si řekl, vždyť to je vlastně dost dobrý. Nechápu jak mohl někdo vymyslet takovou slátaninu, ale očividně to funguje. Dívalo se na to dobře a natočený je taky skvěle. Bohužel musím strhnout ještě nějaké body za naivní a klišé pasáže. ()

Illy

Timur a jeho parta to nezvládli. I když má cit pro akci a solidní vizuál, s takhle nablblým scénářem se nic dělat nedá. Zklamání - 40% ()

Žižina

Vsechno spatne a Abraham Lincoln se musi obracet v hrobe za tudle saskarnu...V deji se mi spatne orientovalo a vubec me to nebavilo...bohuzel jsem na to musela jit, protoze ve Spanelsku nic jineho v anglictine nedavali... ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)