Medvídek Pú

Macko Pú

Animovaný / Muzikál / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 60 min

Předloha:

Alan Alexander Milne (kniha)

Julio Macat

Infantilní disneyovská reimaginace světa Stokorcového lesa. Milneovy příběhy propagují vědecký přístup ke skutečnosti a prostřednictvím postavy Medvídka Pú podporují děti ve zájmu o dosahování štěstí prostřednictvím zdravého naplňování vlastních potřeb. Ve filmu se všechna zvířátka včetně Sovy a Králíčka chovají jako pověrčiví idioti a pointou příběhu je zvrácené morální ponaučení, podle kterého máme stavět potřeby kamarádů nad své vlastní. Pokud si dobře pamatuju, tak opravdový Medvídek Pú z knížky zná pravdu a moc dobře ví, že kamarádům nemůžeme doopravdy pomoct dokud budeme sami smutní, protože jsme si v pravý čas nedopřáli něco menšího k snědku.(29.8.2011)

Všichni jsou šílení a nikomu to nevadí. Medvídku Bobkovi vypadávají střeva, Prasátko jako piñata, chladné klokánečkovo "Send the pig!", peněz a slávy chtivý zajíček... Že jsou v těchhle příbězích všichni na drogách, nebo přinejmenším případy pro cvokaře jsem si pamatovala, ale to, že to může být i poměrně brutální mi jako dítěti uniklo... Zajímalo by mě, kolik oslíků skončilo díky téhle partě s hřebíkem v zadku.(9.12.2015)

Milé a pohodově hravé podívání, které naštěstí odolalo snahám o radikální inovaci či restart a pokračuje v tradičním duchu, což platí o animaci, příběhu i humoru, osvěženém navíc skvelě zakomponovanými písmenky. Nebylo to možná tak vtipné a hutné jako některé starší půovské filmy, ale pořád typickým způsobem naivní, kouzelné, zábavné a fajn. Scéna v jámě neměla chybu a prasátko s knihou a provazem nás opravdu rozesmálo. A tak myslím, že i tentokrát je medík zcela zasloužený.(21.2.2012)

• PollyJean

Púa jsem neměla v oblibě už jako dítě. Nebylo mi jasné, proč obdivovat někoho, kdo se stará jen o to, jak nacpat svůj plyšový břich a když udělá nějaký dobrý skutek, je to vždy náhodou nebo omylem. Když v této verzi Prasátko visí s hlavou ve včelím hnízdě a chválí Púa, jak to má dobře vymyšleno, zatímco Pú mlátí do hnízda klackem, rozhodně mi to nepřipadá směšné, spíš děsivé. Je pravda, že v tomto světle vychází v této verzi větší část postav ze Stokorcového lesa jako nechutní sobci (např. "geniální" sova, která v jámě s ostatními klidně zapomene, že umí létat) nebo poloviční blázni (militantní králík, i tygr je tu magorný víc než kdy jindy). I když odhlédnu od tohoto snad zbytečně hyperkritického pohledu, přesto mi přijde tato verze ve spoustě aspektů úplně zbytečně přehnaná (inu, klasická Disney metoda) - od přeslazeného zpěvu některých pasáží, po tygrovo týrání Ijáčka nebo projekci všeho zlého do smyšleného Brzoběda (či jak se vlastně ten tvor v různých verzích překladů nazývá).(25.11.2017)

Hlavní věc, která je na Medvídkovi Pů (nemyslím medvěda) ta nejlepší je bezpochyby animace. Na tu by se dalo dívat pořád a pořád dokola. Naprostá nádhera. Sledoval jsem film se svým synovcem a jak mě, tak i jeho film hodně bavil. Dabing je taky jedna z těch povedených věcí, které na Medvídkovi mám rád. Příběh sice úplně stoprocentní nebyl, ale i tak by mi prsty urvalo kdybych nedal všech pět hvězd. Vždy se rád znovu podívám na další dobrodružství ze Stokorcového lesa. :) 84%(28.11.2011)