Medvídek Pú

Macko Pú

Animovaný / Muzikál / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 60 min

Předloha:

Alan Alexander Milne (kniha)

Julio Macat
  • Rokle

Těšil jsem se na moje milované parťáky, místo toho jsem dostal kratinkou epizodku bez obvyklého humoru. Upozorňuju, že jsem rád, že jsem to viděl doma na DVD, protože Pú trvá pouze 62 minut a z toho je snad posledních 8 minut vyplněno závěrečnými titulky. Bohužel, tentokrát je zápletka totálně vycucaná z prstíku, že jsem ani já, který si užívá většiny animované tvorby v kině, nedokázal vypnout a naladit se na diváckou notu pětiletých dětí. Hudební čísla jsou mimo, zasahování vypravěče do příběhu je leckdy spíše na škodu a postavičky jsou na můj vkus ještě hloupější než dříve. Uznání si zaslouží pouze prasátko, které je nejpracovitější ze všech. Za jeho vykopanou díru by se nemuseli stydět ani lovci mamutů :)(11.9.2011)

• TeeAge

|| Scenár: A. A. Milne (Characters), Burny Mattinson (Head of story) | Hudba: Henry Jackman, Robert Lopez, Kristen Anderson-Lopez | Produkcia: Peter Del Vecho, Clark Spencer | Distribúcia: Walt Disney Pictures | Štúdio: Walt Disney Animation Studios | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 32,009,543 $ ||(1.5.2011)

Jak hodnotit, když nechci být zbytečně krutý a zároveň nechci urazit pohádku, která se každému předškolnímu dítěti bude líbit. Pro mě již bohužel animák jako Méďa Pů ztrácí smysl a pouze se u něj nudím. Anglický dabing byl překvapivě milý, ale zpívání mě těžce trýznilo. Pouhá hodinová stopáž potěší každého vzrostého diváka. Dětem hodinka stačí a dospělým zmenší trápení. [5/10](31.8.2012)

Tak tohle byla opravdová lahudka.Medvídek Pú mě krásně připoměl klasické příběhy od Disneyho na kterých jsem vyrustal.A udělal to tím nejmilejším způsobem jakým to šlo.At už jde o staromilské vyprávění skrz knížku či přecházení ze stránky na stránku, které na mě udělalo dojem, protože i po tolika letech je to stále působivé a to ani nemluvím o zapojování textu knížky do příběhu.K tomu suprová 2D animace, která znovu ukazaju své kouzlo v plné síle.Objeví se skoro každá postava z Púova světa aby se zapojila do příběhu o hledání nového ocásku pro Ijáčka.S čistým svědomí můžu prohlasit, že Pú je lepší než nová Auta, protože si na nic nehraje a je přesně takový jakýho si pamatujem ze seriálu.(26.8.2011)

Nemám vo zvyku písať komentáre k rozprávkam či animákom, pretože to nie je práve žáner, ktorý sledujem a ktorý by ma zaujímal, no vzhľadom k tomu, že Medvídek Pú je moja obľúbená animovaná postavička, chcem ho po príjemnom kino zážitku aspoň takto pochváliť. Som rád, že sa tento nový film nevydal cestou "umelých" animácií, aké si Winnie the Pooh užil v svojich novších príbehoch, ale vrátil sa ku klasickému, kreslenému a pekne rozprávkovo farebnému stvárneniu. Takže sa bolo na čo pozerať, všetko pôsobilo veľmi milo a ja som si v kine parádne oddýchol pri svojom obľúbenom kreslenom hrdinovi a jeho starých známych, ktorí tu samozrejme nechýbajú. Hoci jeho príbeh nie je originálny a niečo podobné sa už dalo vidieť v jeho dávnejších príhodách, nenudil som sa ani chvíľu, tá hodina utiekla ako nič a ja som odchádzal so spokojným úsmevom na tvári;-) Jediné čo mi vadilo bol ten slovenský dabing, ale to už nie je chyba filmu a časom si to určite pozriem znovu, v CZ či ENG verzii.(15.5.2011)