Medvídek Pú

Macko Pú

Animovaný / Muzikál / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 60 min

Předloha:

Alan Alexander Milne (kniha)

Julio Macat

Infantilní disneyovská reimaginace světa Stokorcového lesa. Milneovy příběhy propagují vědecký přístup ke skutečnosti a prostřednictvím postavy Medvídka Pú podporují děti ve zájmu o dosahování štěstí prostřednictvím zdravého naplňování vlastních potřeb. Ve filmu se všechna zvířátka včetně Sovy a Králíčka chovají jako pověrčiví idioti a pointou příběhu je zvrácené morální ponaučení, podle kterého máme stavět potřeby kamarádů nad své vlastní. Pokud si dobře pamatuju, tak opravdový Medvídek Pú z knížky zná pravdu a moc dobře ví, že kamarádům nemůžeme doopravdy pomoct dokud budeme sami smutní, protože jsme si v pravý čas nedopřáli něco menšího k snědku.(29.8.2011)

Sympaticky natočená hodinová procházka Stokorcovým lesem, ve které se divák setká se starými známými postavičkami snažícími se najít jak Ijáčkův ocas, tak Kryštůfka Robina, který má být ve spárech neznámého "monstra". Velmi se mi líbila interakce mezi postavičkami (zejména Púem) a vypravěčem s knihou, která byla vcelku nápaditá. Nikdy jsem nebyl zrovna fanouškem těchto charakterů, nicméně tohle byla taková nevinná oddychovka, která mimoto obsahovala i pěkné písničky. Zkrátka kreslená pohádka, kterou sice ocení nejvíce nejmladší publikum, ale ani dospělí se u ní nebudou nudit.(3.7.2016)

• sarfian

Toto by mali hodnotiť asi skôr deti a nie my. Lebo ak to hodnotíme my dospelí tak nám tento príbeh moc logicky nepripadá a dokonca sa mi zdá, že rozvíjanie logického myslenia naších detí pri tomto filme padne na bod mrazu. Ale ako zábava pre najmenších to možno ujde ak to neberieme vážne. VIDENÉ 1x(18.11.2011)

Tak tohle byla opravdová lahudka.Medvídek Pú mě krásně připoměl klasické příběhy od Disneyho na kterých jsem vyrustal.A udělal to tím nejmilejším způsobem jakým to šlo.At už jde o staromilské vyprávění skrz knížku či přecházení ze stránky na stránku, které na mě udělalo dojem, protože i po tolika letech je to stále působivé a to ani nemluvím o zapojování textu knížky do příběhu.K tomu suprová 2D animace, která znovu ukazaju své kouzlo v plné síle.Objeví se skoro každá postava z Púova světa aby se zapojila do příběhu o hledání nového ocásku pro Ijáčka.S čistým svědomí můžu prohlasit, že Pú je lepší než nová Auta, protože si na nic nehraje a je přesně takový jakýho si pamatujem ze seriálu.(26.8.2011)

Na nové klasicky animované Disneyovce je dobře znát ruka Johna Lassetera a vliv jeho studia Pixar. Dvojrozměrně animovaný příběh se odehrává v knížce, jeho hrdinové často pobíhají mezi písmenky a Pú vtipně reaguje na vypravěčovy poznámky. Úvodní scéna, během které jsou hračky vidět ve "fyzické" podobě rozházené po pokoji, připomene Toy Story. Až tak zábavný sice Medvídek Pú není, některé písničky jsou až moc vlezlé, ale jinak je to náramně povedená, chytrá a díky skromné délce i patřičně svižná podívaná.(4.8.2011)