Konkurenti

• USA Glengarry Glen Ross

Pulitzerovou cenou ověnčenou divadelní hru Davida Mameta, která pojednává o skupině zoufalých realitních makléřů, převedl na filmové plátno režisér James Foley. Alec Baldwin se představuje v roli motivačního řečníka, která mu byla ušita na míru. Informuje čtyři zaměstnance o tom, že se musí zúčastnit podivné "soutěže" - mají do čtyřiadvaceti hodin co nejvýhodněji prodat bezcenné pozemky. Vítěz vyhraje luxusní auto, poražený dostane padáka. Každý ze zaměstnanců zvolí jinou metodu, jak obstát. Jeden z nich dokonce přijde s nápadem vyloupit kancelář, ukrást seznam perspektivních klientů a prodat je konkurentovi. Snímek Konkurenti, v němž excelují Al Pacino jako šéf obchodního oddělení, Jack Lemmon jako stárnoucí zkrachovalec, Alan Arkin a Ed Harris jako frustrovaní obchodníci, Kevin Spacey jako vyčerpaný vedoucí kanceláře a Jonathan Pryce v roli klienta, je v jádru charakterovou studií o skupině mužů, kterým už dávno ujel vlak. (Cinemax)

ecis

Absolutne absolutorium pre kazdeho jedneho, ktory sa objavil v tomto snimku. Herecka skola na maximalnej urovni - kazdy jeden vydava zo seba svoje maximum. Neuveritelny pocet nadavok, ktore neprekazaju, nepoburuju, ale zapadaju do zobrazenej sutaze ako univerzalny kluc do zamky. Obrovske mnozstvo slovnych prestreliek, ktore si neberu servitku pred usta. Najst chybu v tomto predstaveni sa neda. Pre mna jeden z najlepsich filmov, ktory sa zaradil do mojej spicky. It's fucking good movie! ()

Lumberjack

Banda opravdu kvalitních herců i ten děj je fajn, ale bohužel v tomto případě neumím tolik ocenit dialogy ani monology, pro mě to byl chvílemi hodně zdlouhavý film... ()

Drtic

Tolik dialogú a hlavne tolik skvelých dialogú sem snad ješte nikde jinde nevidel. Všechno se v tomhle snímku dá poslouchat což je fakt velká vzácnost. Taky tu na nás čeká fakt velká a bohatá porce nadávek ktéré naši páni realitní makléři zvládají z velkou precizností a jak je videt v tomhle má Pacino docela konkurenci. I když se sice celý dej motá kolem tipú, šekú, obchodú se nato porád dá se zaujetím koukat až do konce. Herecké výkony jeden lepší než druhý poukazují nato, že se tady sešla opravdu parta velkých hercú. ()

SeventySeve

Zápletka, dialogy a herci byli dobří. Co jsem však postrádal byl jakýsi hlubší smysl. Dobrý film pro mě není jen 100 minut perfektních dialogů, pokud prakticky nikam nesměřují... ()

Rawar

Nechápu, jaktože jsem se k téhle lahůdce dostal až teď. Od první chvíle co na scénu nastoupí Alec Baldwin jsem se svíjel v křečích, jeho dokonalý motivační proslov mě naprosto odzbrojil a teď už sebou všude budu nosit pár mosazných koulí. Zápletka se sice točí okolo obchodníků se stavebními parcelami, ale celé je to pojato jako ta nejdrsnější gangsterka a obchodníci se považují za veliké mafiány, alespoň tak na mě celá ta plejáda geniálních dialogů působila. Za zmínku stojí také fakt, že v tomto filmu se slovo F**k objevilo snad v nejhojnějším počtu co si pamatuji. Al Pacino a jeho zdrcující politika postupného matení smyslů potenciálního klienta k podpisu smlouvy o koupi parcel. V telefonu medově znějící hlas starého, cholerického obchodníka Jacka Lemmona. Věčně ublížený a spekulující Ed Harris se svojí větou " hromada sraček ". Skvělý, flegmatický Kevin Spacey, se svým věčně blaženým výrazem ve tváři a už výše zmíněný odzbrojující Alec Baldwin a jeho pár mosazných koulí. To je důvod proč tenhle film nemohl dopadnout jinak než skvěle. Doporučuji sledovat za střízliva, alespoň první dvě, tři shlédnutí, protože je to snímek opravdu upovídaný a na hláškách a rozhovorech staví. Což by snad mohlo někoho odradit, ale podle mě by to byla velká škoda. Protože vždycky když vás na ulici osloví prodejce tarifů všelijakých telefoních společností, vy si vzpomenete na jejich těžký úděl a politujete jich :-) You know what it takes to sell real estate? It takes BRASS BALLS to sell real estate ()

West

Při prvních titulcích jmen, jako Al Pacino, Ed Harris, Jack Lemmon, Kevin Spacey,.. jsem si řekl noo tak to bude bomba, ovšem po půl hodině naprosto zbytečných kvákajících dialozích, jsem to už nemohl snést a bohužel to vypnul, a to se stává málokdy. A ano chápu.. je to přepis divadní hry ,ale asi proto je to tak nudné a nezáživné. Jedna hvězda za herecké výkony. ()

Rodin

Nadprůměrné, ovšem plný počet hvězd se uděluje těžko, protože film je příkladem platnosti hesla "příliš mnoho psů - zajícova smrt". Tolik skvěle hrajících borců by neunesla ani mnohem lepší látka zpracovaná mnohem lepším režisérem. I tak, jako konverzačka, hlavně díky hereckým výkonům, opravdu moc pěkný zážitek. ()

celticek

Je to hrozně ukecané, ale aspoň má člověk představu, jak funguje takový obchodník. Jednoznačně exceluje Al Pacino, nejmíň se mi líbil Harris. Baldwin byl parádní, ikdyž tam byl snad 5 minut celkově. ()

hackstolle

Nijak me to neoslnilo. Slovo fuck a lead je pouzito ve snimku tolikrat, ze se to chvilemi neda az poslouchat. Snad jen kvuli hereckym stalicim ****. Nerikam, ze je to spatny film, ale nejak jsem se nebavil. Tak treba schopnost byt uspesny realitni makler prostrednictvim dobrych tipu je ve filmu nudne omilana asi tak 45 minut ze sta. V podstate souhlasim s komentarem StarsFana. Proste (pro me) nebyt Kevina Spaceyho, tak tomu dam jen ***. ()

Bigfuckman

Scénář filmu je ordinérní a bez nápadu. Ale kouzlo a nápaditost vězí v obsazení herců třídy A+. A´t už Lemmonovi dialogy s Kevinem Spacey či AlPovi monology jsou naprosto geniální a bezkonkurenční. Tenhle film si prostě užijete i bez řádné dějové linie, protože stojí na něčem úplně jiném. Mít šéfa jako zde v podání Aleca Baldwina asi bych se neudržel a buď dal wejpověď či mu umožnil pohled zblízka k mé oblíbené lopatě - uhelce. Narozdíl ode mě to vzal Ed Harris až příliš laksně. P.S. Konečná scéna nemá chybu a Lemomonovi jsem ji fakt věřil. P.P.S. Zajímalo by mě čistě statisticky kolikrát zde zaznělo slovo FUCK. Myslím, že by film v tomto ohledu mohl soupeřit s Big Lebowski ! ()

kubilov

Filmový přepis divadelní hry, který je smrští několika parádně vypointovaných dialogů, kterým vévodí zejména Al Pacino, pokud je zrovna u slova, ale ostatní o moc nezaostávají. James Foley mohl pracovat se snovým obsazením, vždyť koho by ta skladba jmen neoslnila - Baldwin, Spacey, Lemmon, Arkin, Harris, Pryce. Zajímavá hra s neproduktivními zaměstnanci, která by si zasloužila přenést i do normálního života. ()

Guran

Nudná hovadina bez jakékoliv dějové zápletky s nudnými protaženými dialogy a divným chováním postav, zvlášť role Jacka Lemmona. ()

Tichoza

Tak tomu říkám koncert. Jeden herec vedle druhého válí. Lemmon...kloubouk dolů. Před všemi smekám. Je vidět, že pro luxusní film není zapotřebí mega efektů a třeba i žen....uh. ()

yatan

fuuu tak az teraz sa mi podarilo sa dostat k tomuto koncertu 6tich oskarovych hercov..Naposledy som sa takto zabaval na hereckych vykonoch v Doubt...Fantasticke..Brilantne..superlativ sam o sebe..tie slovne prestrelky a hadky..meniace sa nalady ktore su tak strasne ludske..malo kedy sa stane ze sa herci aj po odohrati svojich scen pridu spat na plac pozerat na svojich kolegov..tazko mi je povedat kto bol lepsi..Najviac sa mi asi pacil Lemmon, potom Pacino a Arkin..klobuk dole pred clovekom ktory vedel dat tieto hviezdy do jedneho filmu v tom obdobi..Velmi dobre.. hall of fame - 10/10 v ramci svojho priestoru a potencialu..dokonale..6 rozhnevenych muzov 90tych rokov.. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin