Konkurenti

• USA Glengarry Glen Ross

Pulitzerovou cenou ověnčenou divadelní hru Davida Mameta, která pojednává o skupině zoufalých realitních makléřů, převedl na filmové plátno režisér James Foley. Alec Baldwin se představuje v roli motivačního řečníka, která mu byla ušita na míru. Informuje čtyři zaměstnance o tom, že se musí zúčastnit podivné "soutěže" - mají do čtyřiadvaceti hodin co nejvýhodněji prodat bezcenné pozemky. Vítěz vyhraje luxusní auto, poražený dostane padáka. Každý ze zaměstnanců zvolí jinou metodu, jak obstát. Jeden z nich dokonce přijde s nápadem vyloupit kancelář, ukrást seznam perspektivních klientů a prodat je konkurentovi. Snímek Konkurenti, v němž excelují Al Pacino jako šéf obchodního oddělení, Jack Lemmon jako stárnoucí zkrachovalec, Alan Arkin a Ed Harris jako frustrovaní obchodníci, Kevin Spacey jako vyčerpaný vedoucí kanceláře a Jonathan Pryce v roli klienta, je v jádru charakterovou studií o skupině mužů, kterým už dávno ujel vlak. (Cinemax)

hrano

Veľmi ospalé s hodiacim sa jazzovým podmazom. Vo výsledku neodvrátiteľne nudné a korunované slabučkou zápletkou. Ani výnimočné herecké obsadenie nedokázalo previesť divadelný scenár do filmovej podoby stráviteľnej pre oko diváka. (40%) ()

Sunwheel

Veľké herecké mená predvádzajú divadlo vo filme. Súhlasím s mnohými komentármi, že v prípade dosiek (...ktoré znamenajú svet!) by šlo o ultimátny zážitok. Takto som si pozrel rôzne stand-upy, ktoré dokopy nezneli vždy konzistentne a vytvárali rozpačité pocity. Záver ma doslova vytrhol z očakávania a trošku sklamal. Silnejšie tri hviezdičky. ()

Atron

Pořád jsem čekal, že se něco stane... a ono nic. Přehlídka zoufalců. To možná bylo cílem, ale koukat se na to 100 minut bylo docela unavující, i když herecky výborně obsazené a zahrané. ()

Sonny

Drobná, geniálně provedená dobová freska malé realitní firmy přelomu 80. a 90. let v USA. Jestli se chcete naučit, jak s někým pořádně „vyjebat“, pak je tohle perfektní lekce. O profesionalitu hereckých výkonů se postarali Al Pacino, Alec Baldwin, Ed Harris, Kevin Spacey, Alec Baldwin, Jack Lemon... ()

Creator

Grandiózne herecké obsadenie, v námete šitom pre divadelné javisko. V divadle by to bolo za 5* televízna obrazovka má širšie možnosti a ja som čakal viac ako rozťahané konverzácie. ()

Ingredience

"What is your name? Fuck You, that is my name! You know why, Mister? 'Cause you drove a Hyundai to get here tonight, I drove a eighty thousand dollar BMW. That's my name!! " ()

Ioannes

Nechápu vyjímečnost a vysoké hodnocení tohoto filmu. Trvá 100 minut a téměř celou dobu se postavy navzájem uráží a agresivně na sebe křičí. A proč? Co je smyslem tohoto filmu? Pokud je to poukázání na fakt, že v realitních kancelářích jsou podvodníci a některým manažerům jde jen o prachy a zisk, tak se nejedná o nic světoborného. Má to být kritika zvráceného kapitalismu, který je špatný, protože dopouští, že v jeho realitních kancelářích jsou podvodníci? Pokud ano, tak to je kritika velmi vzdálená a povrchní. Navíc mnoho dialogů je příliš dlouhých a rozvleklých. Jejich smysl by se dal shrnout či zkrátit do dvou tří vět. Herci hrají dobře, avšak mají smůlu na špatný scénář. ()

vojacekr

Skvělý nápad děje nebyl bohužel dotažen do takového rozměru, aby byl pro mě film zajímavý. Potenciál nebyl vyčerpán a pokud se někomu líbí dialogy, jak se samozvaní alfa samci mezi sebou natřásají a porovnávají si velikost ega, tak rozhodně nepatřím do této skupiny lidí. Urážet a rozdávat všejaká moudra, která jsou završena pokaždé fuckem mi nepřipadají uvěřitelně. Herecké obsazení fajn, ale to je asi tak všechno. ()

Davidamper odpad!

Je mi to líto, ale tohle je teda hardcore kravina. Dialogy? Úžasný, ale jen jestli půjdu dělat do realit. Jinak naprosto nezajímavý. Nudný a .. škoda mluvit. Možná, že do divadla je to, to pravé, ale podle mého názoru velké plátno to neuneslo. ()

revere

Film pro toho, kdo by snad nevěděl, co to je herecký koncert. Skladba, v níž mistři excelují, není špatná, ale chybí jí větší dynamika. A finále, které celou dobu slibuje, se vlastně ani nedostaví. ()

Mesmeric

FIlm, který si nemůže ujít žádný realitní ani pojišťovací makléř. Nejlepší scéna Baldwin a jeho motivační řeč, Al Pacino a jeho prodej domů v hospodě. ()

kodwin

Další z filmů, které patří jen do divadla. Herci jsou vynikající, ale jinak mě to nijak neoslovilo. Je vidět, že kapitalismus byl nemocný už dávno. Prodej založený na lži jako životní naplň ... Pro mě osobně zklamání, užvaněná inscenace o realitních makléřích. ()

Feacher

Aniž bych věděl, že se jedná původně o divadelní hru, tak jsem poznal to, co jsem si nyní přečetl v mnoha recenzích. A sice že celý film hodně stojí na dialozích. Minimální změny prostředí, ale na tomto malém prostoru se střídají herecké hvězdy, které u mě filmu získaly 4. hvězdu. Upřímně mě to zas tolik nebavilo, právě proto, že se toho dělo minimum, ale dívat se na ty herce byla radost. Kvalitu film rozhodně má! ()

Zabriskie

Nevím jak je možné, aby film, ve kterém naprostou většinu dialogů tvoří jen nudné kecy o práci, které tak nesnáším (stěžování si na práci a šéfa, snaha nahrabat co nejvíc peněz), byl tak dobrý. Určitě je to zásluha skvělého scénáristy, ale Konkurenti na mě zapůsobili i protože celý film tak trochu vyznívá i jako výsměch tomu stupidnímu běžnému pracovnímu životu a tahle poloha se mi obzvláště líbila. ()

Vindemiatrix

Kromě diváckého dilematu, zda fandit hajzlům, co profesionálně zneužívají lidskou naivitu, toho zápletka moc nenabídne. Jen několik příležitostí k předvedení hereckého potenciálu, kterého má každý z hlavních protagonistů na rozdávání. Baldwinův výstup na začátku filmu a závěrečná gradace vztahů mezi Pacinem, Lemonem a Spaceym jsou opravdu lahůdky. Mezi tím však zeje hodina nudy. ()

Zofan

Vyloženě herecký koncert, který bohužel stojí na nudném existenciálním námětu a odpudivém hulvátském prostředí. V divadle bych to hltal i s navijákem, ale jako přepis jsem to moc nezvládl. ()

maestrum

Pacino a Lemmon hrají tak přesvědčivě, až je mě z nich, jakožto obchodníčků, lhářů a falešných pokrytců, blivno. A myslím to pozitivně. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin