poster

Konkurenti

 • USA

  Glengarry Glen Ross

Drama

USA, 1992, 100 min

Režie:

James Foley

Scénář:

David Mamet (scénář, divadelní hra)

Střih:

Howard E. Smith

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Jane Greenwood
(další profese)
 • Joe321
  *****

  Parádní záležitost. Na disku mi to leželo už dlouho, protože jsem nějak neměl chuť na dvě hodiny povídání. Teď jsem se k tomu dostal a nesputil jsem z toho oči celé ty dvě hodiny. Všichni herci (Al Pacino!) jsou úžasní, asi taky díky skvěle napsaným dialogům, které působí velmi opravdově. Taková Pacinova řeč k Spaceymu, kde každé druhé slovo je fuck nebo shit, byla uzemňující a řezal jsem se u ní o stošest. Na konci jsem docela litoval, že to bylo tak krátké. -"You stupid fucking cunt. You, Williamson, I'm talking to you, shithead. You just cost me $6,000. Six thousand dollars, and one Cadillac. That's right. What are you going to do about it? What are you going to do about it, asshole? You're fucking shit."(23.1.2009)

 • evapetra
  *****

  Miluji tahle konverzační dramata. Když je o čem mluvit nebo když je třeba to okecávání o ničem a směřující k jedinému cíli -prodat, podáno takovýmto poutavým a strhujícím způsobem jako je tomu o obchodních zástupců, představovaných ve filmu pány Lemmonem a Pacinem. I výkony ostatních herců v této slavné sestavě stojí za to.(1.3.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Jak já mám rád ty kluky, jejichž ruce se nikdy v životě nepřiblížily na dohled manuální práci a jejichž výdělečná činnost spočívá v nápaditém obelhávání lidí. Takže jsem chvíli pobojoval s tím, zda mám fandit tomu nejméně pokřivenému nebo si spíše vybrat toho nejkřivějšího z křivých, ale pak jsem sám sebe vychytrale přesvědčil o tom, že je to jedno. Herecké výkony mimořádné soupisky kvalitních herců totiž byly vynikající a na narýsování Baldwinova charakteru by nestačilo ani to nejzaoblenější křivítko schovávající se na dně mého šuplíku pro mimořádné příležitosti.(3.10.2012)

 • novoten
  *****

  Spojení mých milovaných Ala a Kevina v jednom filmu se pro mě rovnalo nesplnitelnému snu. Když jsem se potom náhodou dostal ke Glengarry, moje nadšení neznalo mezí. Jedná se totiž o nenapodobitelný herecký koncert, kde oba jmenovaní předvádějí vyčerpávající výkony po boku dalších nezapomenutelných jmen Lemmona a Harrise. Vypjaté situace na plátně zbožňuji a když se navíc nit vyprávění ani na chvíli nepohne nežádoucím směrem, mohu se jen vznášet blahem.(10.7.2007)

 • Lischai
  **

  12 rozhněvaných mužů je super, konverzačky jsou super, David Mamet je super - ale tohle je nuda k uzoufání. Žádný výrazný vývoj, žádné zvraty, a vlastně ani chytré dialogy - jen se čtyři týpci neustále dohadují o nějakých nemovitostech, o tom kdo má větší smůlu nebo kdo je dravější obchodník. Jestli ještě jednou uslyším větu "ty starý tipy jsou k ničemu", tak mi vybuchne hlava. Často citovaná Baldwinova fuckovací scéna je pro mě to jediné dobré, co v tom filmu je.(13.5.2016)

 • - Behom natáčania filmu ho herci nazývali Death of a Fuckin' Salesman. (Flipper)

 • - Herci, kteří zrovna nemuseli být v době natáčení na place, se chodili dívat na herecké výkony svých kolegů. (becki_tu)

 • - Herec Jack Lemmon řekl, že při natáčení Konkurentů zažil ten nejlepší herecký kolektiv, v jakém se kdy ocitl. (becki_tu)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace