Konkurenti

Glengarry Glen Ross

USA, 1992, 100 min

James Foley

David Mamet (scénář, divadelní hra)

Howard E. Smith

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

Jane Greenwood

Výborný film so skvelým obsadením a parádnymi dialógmi. Fakt sa to dobre pozeralo a Al Pacino a Kevin Spacey v jednom filme, no užíval som si to.Ide o divadelnú predlohu, ktorú som nevidel, čo by som ale chcel zmeniť. Ale aj filmová bola výborná, skvelé herecké výkony a dialógy bolo to hlavne a aj keď zo začiatku nebol ten scenár ešte na dobrej úrovni, tak neskôr sa to rozbehlo. 75%(21.9.2011)

Miluji tahle konverzační dramata. Když je o čem mluvit nebo když je třeba to okecávání o ničem a směřující k jedinému cíli -prodat, podáno takovýmto poutavým a strhujícím způsobem jako je tomu o obchodních zástupců, představovaných ve filmu pány Lemmonem a Pacinem. I výkony ostatních herců v této slavné sestavě stojí za to.(1.3.2013)

Prostě tohle miluju to je vysoká škola herectví. Když se sejde taková parta tak je jedno že se film odehrává v podstatě jen na dvou místech a to v kanceláři a v baru. Jack Lemmon nám ukazuje proč byl legendou a Al Pacino proč jí je. Ale ani ostatní nezůstávají pozadu a předevšim postava Kevina Spaceyho si docela užije .) prostě paráda bez debat 5 hvězd a 100%. Škoda že se už takový filmy netočí.(18.3.2013)

Spočiatku človek nevie, čo od toho očakávať. Či bláznivú komédiu plnú nervóznych realitných maklérov, zámien, omylov a nejakého toho deadlineu, pri ktorom sa urobí viacero chýb, ale nakoniec všetko dobre dopadne. Osobne by som toto "čierne" dielko nenazýval ani komédiou, skôr mi naskakovala husia koža pri predstave, že by som niekedy toto zamestnanie musel prevádzkovať. Nakoniec sa z toho vyvŕbi parádna detektívka, kde sú všetci podozriví a kde každý z hereckého olympu tu zúčastneného dostáva tú svoju parádnu chvíľku. Keď už nominácia na Oscara, tak za kolektívny výkon, nie len pre Pacina.(5.7.2019)

Parádní konverzačka, u které jsem nabyl dojmu, že slova fuck je nutnou součástí věty :-). Parta "konkurentů" poskládaná z jedné herecké osobnosti větší než druhé, zahrála naprosto famózně. Ono vidět v jednu chvíli na plátně Lemmona, Pacina, Harrise, Spaceyho, Arkina a Baldwina není zrovna každodenní zážitek :). Nebudu hodnotit kdo z nich zahrál nejlépe, líbili se mi všichni bez rozdílu. Ovšem závěrečné vyříkávání je geniální! Pokud by v Čechách inscenovali tuto divadelní hru, hned bych si zašel koupit lístek a stál bych natěšený před divadlem hodinu před začátkem:) Jak jsem již napsal na začátku, brilantní konverzačka, které nechybí absolutně nic......(12.10.2008)

• - Herci, kteří zrovna nemuseli být v době natáčení na place, se chodili dívat na herecké výkony svých kolegů. (becki_tu)

• - Název filmu odkazuje na dvě realitky – Glengarry Highlands a Glen Ross Farms, obě zmíněné i ve filmu. (becki_tu)

• - Behom natáčania filmu ho herci nazývali Death of a Fuckin' Salesman. (Flipper)