Finanční krize

Dokumentární

USA, 2010, 120 min

Alex Heffes

Audrey Marrs

Ps: Předem upozorňuji že nemám finanční vzdělání a že jsem se na dokument koukal jen jako obyčejný divák, avšak s patřičným zaujetím pro danou problematiku. Hnus, hnus a ještě jednou hnus, ano peníze skutečně nesmrdí, a kdo je má, tomu patří svět a pochopitelně chce ještě víc, zvláště když se člověku naskýtají takové možnosti. To je nemoc, táhnoucí se jako mor, soupeření vypočítavých a ziskuchtivých bankovních elit o vliv a moc, oni to celé pojali jako hru, vzájemně se předhánějí v tom, kdo si koupí víc vil u moře, jacht nebo rovnou Boeingů (na co vlastní banka několik těchto letadel?), rizika veliká ale zodpovědnost nulová, je to nemoc která globálně nekale ovlivňuje celou tuto do morku kosti prohnilou a zkaženou společnost. Proč má být bankéř, finanční analylik, poradce atp, placen víc než třeba inženýr ve stavebnictví? Proč když udělá chybu nenese za nic naprosto žádnou zodpovědnost a téměř mu nehrozí postih? Proč ty neadekvátní odměny i v době krize? Potopíme banku a ještě se štědře odměníme! Mnoho otátek, odpovědi však nepřesvědčivé, jen mlžení nebo rovnou lhani! Krásné nebo spíše smutné to srovnání běžných průměrných platů, průměrných důchodů a platů a odměn z této sféry, nehorázné téměř nelidské rozdíly! Viz tabulka v dokumentu. Ano, to jsou ty pověstné, stále se rozevírající nůžky, prohubující se propastné rozdíly, likvidace střední třídy, třídění lidí jen na bohaté a chudé. Nyní nebo před pár roky skončil největší ekonomický boom v historii. Problém spočívá v tom, že tento boom vznikl "na dluh". Byl vytvořen inflací nikoli výrobou. Vznikl z půjček, nikoli prací. Jsme zdánlivě bohatí, ale společnost tak, jak ji známe, se stále hroutí. Viz některé státy v Evropě (Španělsko=opět boom, založený na hypotékách a úvěrech atp). Americké stanové městečka, které obývají lidé, kteří přišli díky krizi o vlastní bydlení, které si pořídili téměř zadarmo, díky nějakým těm vychcaným produktům, hromady nezaměstnaných a nežádoucích lidí v této kolébce demokracie, dokonce i lidi kteří mají VŠ vzdělání jsou kolikrát na okraji společnosti ! Celý tento problém, myšleno globálně, je ale položený na zcela jiných základech a to těchto. Až do roku 1971 byl totiž americký dolar, technicky řečeno, derivátem zlata. Po roce 1971 se stal derivátem dluhu. Velmi zjednodušeně se dát říct, že po roce 1971 se všechny peníze staly dluhem. Odříznutí dolaru od zlata, bez schválení kongresu, byla jednoduše bankovní loupež neslýchaných rozměrů. Jakmile Nixon porušil vztah dolaru ke zlatu, cena zlata začala stoupat a odstartovala inflace do té doby takřka neznámý pojem. Jak bude stoupat nebo klesat cena zlata vůči dolaru, budou přicházet největší vzestupy a sestupy, jaké kdy svět viděl. Oddělením zlata od dolaru vstupujeme do období extrémní finanční nestability. Bohatí velmi zbohatnou a ostatní budou smeteni. Jsem zvědav na dobu kdy americký dolar už nebude mít žádnou cenu. Ale oni si nějak poradí že? Zasepříště něco vymyslí a lidi jim na to skočí, krize se bude opakovat a dokonce hrozí i hyperinflace, možná podobná té po válce v Něměecku. Všechny naděje teď vkládají do Obamy a jeho reforem (stejně tak my do Nečase), do reforem, za nimiž budou ve velké míře stát všichni ti lidé z Bushovi prohnilé a zkorumpované administrativy, kteří tuto krizi zavinili a kterými se poslušný panáček Obama obklopil, změna jak hadr, něco mi to ale připomíná a nemusím chodit daleko:-) Zpátky k dokumentu. Kolik že tam z toho výčtu jmen bylo procent sionistu? Stále více a více se mluví o nějaké nadvládě světa mocnými sionisty a stále více a více indicií tomu napovídá že se tak někde v zákulisí skutečně děje a něco nekalého se na nás opět chystá. Nic proti nim, ale dejte jim moc a následky nese celá společnost. Ostatně to vidíte. Kolik z těch elit, kteří za tuto krizi de facto můžou (samozřejmě že to bylo celé spuštěno účelně, ostatně jako první krize ve třicátých letech, rozpoutávaní válek atd, atd), tu vůbec vypovídalo a nějakým způsobem se zodpovídalo? Ben Bernanke (FED), Alan Greenspan, Larry Summers, Henry Paulson a další? Samozřejmě ani jeden:-) Konec tohodle vsrabu se zdá být v nedohlednu, ano zpovídali se tam před kongresem nějací lidé z bank (docela je tam dusili, jak v politických procesech z padesátých let, ale jinak to asi nejde), někteří si šli i sednout (u nás by to asi nehrozilo), bohužel ty největší esa se dál v klidu můžou smát, tyto elity jsou neohrozitelní a téměř nepostižitelní, tyto elity díky svému velkému vlivu určují kdo bude americe vládnout (vkládají peníze do různých kampaní), a běda jak nebude poslouchat, tak dopadne jako Kennedy, který se vzepřel sionistům, a nakonec ho z Dallasu vezli ve futrálu, tito finanční elity představují skutečně to největší světové zlo a vypadá to že tomu nebude snad nikdy konec, o provázanosti těchto elit, viz třeba se školským systémem, netřeba nic dodávat. Zatím vidím také jasný záměr, do budoucnosti, na ovládnutí školského systému. Vše zůstat v rodině po dlouhé generace, protože my na to máme, ty do systému a fungování peněz přeci nemůžeš nakouknout, ty se jdi klouzat, tebe budeme jednou ovládat, přeci ten kdo má dnes ekonomické vzdělání je na vrcholu Olympu. Kolik že to říkali že se platí školné na proslulém Hardwardu? Achjo zase nic:-) Trochu jsem čekal že tu padne i zmínka o americké centrální bance FEDu (a nic moc, to je totiž druhý velmi závažný problém), soukromé instituci, která má monopol na tvorbu a regulaci dolaru, který hýbe s ekonomikou celého světa, a která představuje druhé vysoké zlo, tato banka, která díky naprosto dominantnímu vlivu amerického dolaru ve světě má v podstatě moc regulovat celosvětovou ekonomiku. Právě FED je pro nás všechny stěžejní - tam, když to bankéři neodhadnou správně a stáhnou třeba z trhu víc peněz než bylo v dané chvíli zdrávo, mohou způsobit díky provázanosti světové ekonomiky globální krizi - nechtěně i uměle. Problém je ale v tom, že tato banka zvaná FED - tak trochu centrální banka světa - je soukromá (to je to nejpodstatnější a klíčové), takže ani vláda USA tam nemá oficiálně možnost zasahovat do její činnosti. Zároveň má však tahle soukromá banka globální vliv. To je celosvětový kocourkov! Docela zajímavé, co říkáte? Ekonomika má centrum v USA a centrální banka USA je soukromá. Co z toho vyplývá? Není snad pravda taková, že ve skutečnosti my všichni sloužíme jen několika šťastným bankéřům z Wall Street, kteří mají všechny peníze světa v rukávu, když nejmocnější centrální banku světa nemůže pro soukromé vlastnictví kontrolovat žádná vláda světa? Doposavad za těch cca 80 let co tento monopol existuje, tam nebyl proveden jeden jediný audit! Oni i vládám na různé projekty půjčují peníze jen s úrokem. Co je na tom podstatné pro nás všechny? Jestliže i FED jako banka světa stále tiskne a vydává peníze jedině s úrokem (a to i americké vládě na různé projekty atd), pak pracujeme nikoliv pro lepší zítřky, ale pro další a další dluhy. Jak je to možné? Aby i ty největší vlády, pro které pracujeme, mohly splatit úroky, které si vymyslela FED, musí se znovu zadlužit - a ta další půjčka je opět s úrokem. A tak to jde pořád dál a dál... Už víte, na co ve skutečnosti poctiví lidé v tomhle světě pracují? Je nereálné splatit v tomhle systému dluhy! Tenhle Rockeffelerovsko/Rotchildovský systém je záměrně nastavený tak, aby dluhy vyvolával, přičemž ze světových dluhů profitují největší bankéři světa. Takže kam jdou ve skutečnosti výsledky naší práce pro systém konzumu? Pokaždé, když Federální rezerva a americké Ministerstvo financí "zachrání" banku, nepomáhá lidem, nýbrž ochraňuje bohaté. Velká banka nemůže nikdy zkrachovat, to jste ostatně viděli. CELOSVĚTOVÁ FINANČNÍ KRIZE = SPIKNUTÍ BOHATÝCH NEGATIVNĚ OVLIVŇUJÍCÍ VŠECHNY NÁRODY A VŠECHNY LIDI SVĚTA. A velké procento lidí, nejen v Americe, si to stále neuvědomuje. ps: Zajímavý, objektivní a dobře vyrobený film, který mnoha lidem určitě otevřel oči, kdy už nyní ví, že se nic ve světě neděje, jen tak samo od sebe a pro nic za nic:-)(23.4.2011)

Jedna věc je posuzovat výklad čistě ekonomických věcí, druhá lidi, psychologii. Neznám Fergusona, ale už jen za to, že se do toho pustil, mu vysekávám poklonu. Je to sice detailní analýza americké anabáze putování ke krizi 2008, ale v globálním propojeném světě na 3 kliky krysou je odpovědný každý, hlavně za své chování a s-vědomí (má-li nějaké). Obyčejný člověk si ani nepředstaví ty cifry /trillions, wtf, digits/, ani peníze to nejsou, ani hodnoty, jen x-krát přebalené, nadhodnocené dluhy. Aneb k tomu prof. Keller - korporace si ponechaly zisky a riziko přehodily na chudou spodinu/ač jí je 90%, f-ck them, hlavně že my kluci v klubu vyvolených se máme sqvěle/. Funguje typové dělení lidí, na studia ekonomie už jde urč. typ, pokud je "academia" prolezlá, že nevidí střed zájmů, "vychovává" to přesně pro potřeby klientů, hned po škole naskočit s úchvatným resumé a entusiasmem do firmy, které prof. "konzultoval". Btw, pár "oblíbenců" v dokumentu je prostě nezapomenutelných, aneb "slušný" člověk /nevyhynul-li/, se, ač účasten či nikoli, alespoň snaží analyzovat, dopátrat podstaty, stavu, příčin, "zainteresovaný" bud asertivně řekne no comment, nebo mlčí, koktá, pošle vás někam...cokoli, ale body language okamžitě křičí, vidíte, že lže, narychlo vymýšlí,... Jak to říci a zůstat v rámci slušnosti--to se nedá..!!!! Vše je o lidech, každé odvětví lidské činnosti...nedávno zesnulý A. Lustig vzpomínal Sorokina: 90% lidí jsou normální pracující, z ruky do úst, 5% je vyjimečných, ať již iq, charakter, cokoli, a 5% je spodina, ať zlem, perverzí, dosaďte si, lidská chamtivost nezná mezí, ač bezvýznamné majetky z peněz, které jste si skutečně nevydělali... vše ve světě jsou služby, ale skutečné statky vytváří jen malé procento lidí, kteří ještě "pracují" v původním slova smyslu, zbytek sedí na zadku v kanclu, v ruce telefon a z pusy žvásty... Nebudu hodnotit Oscara. Jako detailní studie lze zobecněním nahlédnout lidské jednání v souč. světě přeindividualizované touhy "uspět", instantně zbohatnout, bez ohledů, bez skrupulí. Nedělejte si naději, že se to někdy změní. Daňoví poplatníci cvakají vše, páni se baví dál. Je mi špatně. Ale toť éra globálního divokého kapitalismu bez jakékoli síly ho usměrňovat...Na 1 US reprez. 5 lobbistů 8-) Lobbista, povolání budoucnosti...Ulobbujte se k smrti, ale kdo za vás bude vytvářet ty skutečné hodnoty, zbydou-li nějaké... To není jen o ekonomii, politice, lžích, zájmech, to je o smyslu. Každý hrabe jen pod/pro sebe, ale celek se veze do... Dobrou noc, těšilo nás, přístě si vezmem více... Bělohradský, s revizí jeho podpory transformace čsr/čr řekl: "Dali jsme těm idiotům/v pův. řec. význ. slova/ ekonomům moc velkou moc. Co je nám do nich. Víc by nás měla zajímat kvalita společnosti, nežitelnost měst, žp, atp...Howgh, aneb po tomto to chce něco na uklidnění...prodali jsme "balíček", věděli jsme že je na h..., a proto jsme si vsadili že krachne, na čemž jsme vydělali mnohonásobně víc než na balíčku samotném 8-)... ever heard of CSR, only b-llsh-t, they think and laugh straight in yr face... but the common people have to live in the world, y dont.. a je jedno jestli je to USA, český korupční rybník, či kdekoli jinde... Vyhlašme motto dneška: "Okraď dřív než budeš okraden!" ...ač do hrobu si to nevezme nikdo z vás...kdy se opice zvrhla v chamtivou, je tím nadána "od přírody", tedy odjakživa, nebo...? http://www.ct24.cz/textove-prepisy/osobnosti-na-ct24/118061-dnes-vladne-hyperburzoazie-rika-vaclav-belohradsky/ Nejde o korupci, ale o systém - funguje patologicky!(5.3.2011)

konecne dokument kde sa snazia vysvetlit jednoduchou formou ako, kedy, kde, preco zial aj tak som to nepochopil zase uplne, to ale nic nemeni ze je to vynikajuci dokument ktory nenudi ani chvilku(17.3.2011)

ja som bol celkom pozitívne prekvapený. Film naozaj vačšinu času rozpráva k veci, a hoci autori vyvodzujú podľa mňa trochu mylné závery, ukazujú na to, ako strašne zlyhávali mnohí ľudia, ktorí by mali byť (takmer) neomylní. Áno, je to ľavicová propaganda, na druhej strane si celkom pekne rýpla aj do Obamovej administratívy, takže nie je to politická agitka. Pokiaľ sa človek ozaj snaží a chce o kríze vedieť viac, tak si veľmi ľahko zoženie aj názory z druhej strany barikády a nakoniec zistí, že teória ktorú podsúvajú podobné projekty - že svet riadi úzka skupina finančníkov, by bola krásna a ružová. Mne totiž z tohto skôr vyplýva záver, že tí finančníci si nevedia spočítať ani dve a dve a že keď by sa Čína rozhodla kúpiť celú Ameriku, že si to nikto z nich ani nevšimne... Mimochodom, kto číta medzi riadkami, tomu je jasné, že najviac na tom všetkom nezarobili americkí bankári, ale mexické kartely a podobné "neziskové" organizácie. Ale za také závery by asi autori Oscara nedostali a to by znamenalo menej peňazí, ktoré rovnako ako bankári minú na kokain a stavanie haciend...(25.3.2011)

Slibuji na svou čest sloužit sobě samému a svým zájmům věrně v každé době, plnit povinnosti vlastní zkorumpovanému politickému systému, budu zachovávat zákony finančního toku a duší i tělem budu připraven pomáhat své prosperitě. Jakožto prozíravý (de)regulátor budu věrně jednat v nejlepším zájmu svého klienta a můj raiting CDO bude vždy vykazovat stejnou výši bezpečnosti jako státní dluhopisy. Za toto své hodnocení budu zásadně placen společností, již hodnotím, toto hodnocení bude čistě mým názorem, a v případě, že budu přistižen při lži, budu tvrdit, že nevím dost, abych mohl odpovídat. V případě bankrotu společnosti čestně nabízím svou rezignaci za odstupné 161 milionů dolarů vygenerované systémem a odsouhlasené správní radou a jsem ochotný přijmout místo konzultanta za pouhý jeden milion dolarů měsíčně. K tomu mi dopomáhej Bůh.(14.4.2011)

Naprosto perfektně natočené a propracované povídání o celkovém globální politické a finanční zkáze, do které se evidentně všichni řítíme. Obdivuji autory, kteří si dali skutečnou práci s nashromážděním dosti důkazů k odhalení pravdy o světové ekonomice. Každý student ekonomických a podobných škol by to měl povinně vidět a sám se pokusit o změnu.(15.4.2011)

Skvele natoceny dokument, ktery se velmi srozumitelnym jazykem snazi odkryt priciny a prubeh svetove financni krize. Zjistujeme, ze za vsemi temi slozitymi modernimi financnimi produkty a nastroji se skryva velmi jednoducha a obycejna lidska chamtivost a nenasytnost. Je alarmujici, ze se velke svetove ekonomicke kapacity snazi vymyslet nove moderni zpusoby obchodovani vedeni jen sobeckou tohou po rychlem zbohatnuti bez jedineho viditelneho zajmu ucinit globalni ekonomicky aparat pruhlednejsim a zejmena bezpecnejsim financnim prostredim. Ke vsem nazornym vysvetlenim krizovych udalosti tak dokument varovne zveda prst, ze ekonomicka 'genialita' je bez lidskosti pouze smrtelnou zbrani proti nam vsem, kteri se na vysokych hrach vybranych jedincu a intituci nemuzeme podilet. Toto plati jak o soukromem tak zejmena o verejnem sektoru, ktery pod tihou obrovskeho lobby a provazanosti s wall street a bankami pripravil idealni legislativni prodminky pro nejvetsi svetove casino. Stalo se, par omluv zaznelo, ale lide, kteri se vice ci mene podileli na svetove krizi, maji stale dosti silny hlas na to, aby se hralo podle jejich pravidel. Nemam duveru v ty, kteri dnes stoji u globalniho ekonomickeho kormidla a bojim se dalsi, jeste vetsi celosvetove krize. Tech par nahore totiz zachvatem samaritanstvi urcite netrpi a s chamtivosti se prece jen velmi tezko bojuje, zejmena kdyz je k tomu nikdo nenuti.(28.10.2011)

Ač bez přímého ekonomického vzdělání je tento film natočen tak, aby ho pochopil každý a udělal si obrázek jak to v té Americe vlastně bylo je a bude. Kdyby nebylo ratingových agentur možná by se něco změnilo, ale je těžké takhle o tom uvažovat z pohodlného křesla. Vždycky to bude tak, že kdo má hodně bude chtít ještě více a na to samozřejmě doplatí ta nejnižší vrstva. Zaujalo celková hloubka filmu a výborné vysvětlení - "Proč má finančník brát 10krát až 100krát více než inženýr, který staví mosty (nebo doktor, který zachraňuje životy)? Ono je to jednoduché vysvětlení, co vytváří finančník jsou sny a když ten sen nevyjde, tak za nic není odpovědný na rozdíl od jmenovaného inženýra nebo doktora. Je to hnus, ale takový už je svět.(10.12.2011)

Zneužití doktríny volných trhu v praxi..., ceny úplně mimo, neodráží reálnou hodnotu, ratingy - no comment, tohle je víc než jasný, přece nebudou agentury dávat svým chlebodárcům špatný rating, to dá pro boha rozum..., Smithova neviditelná ruka trhu poněkud neefektivní, trhy nefungujou, potřeba regulace, všichni to vědí, ale kvůli pověstné chamtivosti dělají, že to nevědí a ještě si u toho berou s úsměvem principy liberální ekonomie do huby. Budoucnost ? Krize důvěry! Dál se budou zvětšovat pověstné nůžky chudí - bohatí.(7.1.2012)

Diky za ten dokument. Doufam, ze tvurci jeste zijou..Kazdej kdo nema hlavu v pisku a ma svuj vlastni rozum trochu vi, jak to je. Je to o moci a o penezich. O nicem jinem. Par lidi se dostalo tam, kam nemelo. Az na ten nejvyssi mozny stupen a je to tak uz mnoho let a vsechno to co se tu buduje, je jedna velka lez na nas vsechny za uplne stejnym ucelem, jako kdyz vam spolubydlici ukradne z supliku stovku.(5.3.2013)

Povedený dokument. Rozsáhlá a náročná problematika podaná ve velmi dobře stravitelné a jasné formě. Nemusíte mít doktorát z ekonomie abyste dané tématice v rovině filmu porozuměli. Jelikož se jedná o opravdu rozsáhlou problematiku, měl Ferguson přehršel materiálů, z nichž mohl čerpat. Vzhledem k tomu, že ve filmu jsou ve zdravé míře řešeny i jedny z prvotních prapříčin současné krize, naskýtá se tvůrcům opravdu nepřeberné pole jmen, dat, částek, statistik a dalších údajů všeho druhu. Šlo už pak jen o to, co z toho vybrat, aby dokument zůstal dokumentem pro širokou veřejnost a měl hlavu a patu. A to se tvůrcům vcelku povedlo. Jistě, některé části mohly být zmíněny více na úkor jiných, které mi přišly poněkud zbytečné, až občas nic neříkající ("srdcervoucí" úvod nebo problematika drog a prostituce). Nicméně jako celek to působí i přes pár výhrad více než dobře. Krize přišla rychle a pro většinu lidí nečekaně. A rychlost a spád je dobře viditelný i ve filmu. Člověk se zkrátka a dobře po celou dobu nenudí. Nenudí se nejen kvůli spádu, ale i díky pár zajímavým prvkům, jako občasný prostřih se jménem a sumou, jenž si daný člověk "vydělal" díky nebo během krize. Film bych doporučil prakticky každému, ale primárně všem, kdo si myslí, že ví, jak to ve světě chodí, protože se domnívám, že většina z nich bude překvapena, jak to opravdu ve světě chodí. Paradoxem možná je, že film nás nepřímo přesvědčuje, jak jsou ti lidé z Wall Streetu špatní,amorální a nelásky hodní a já jsem si během filmu k nim naopak vypěstoval ohromné empatie a obdiv. Jedná se čistě o subjektivní názor, který většina nebude schopna se mnou sdílet, ale mě tento dokument namotivoval a vzbudil ve mě obdiv vůči většině těch "grázlů". Jestli mi ve filmu něco chybělo, byla to v jistém smyslu i druhá strana mince. Neznalý člověk po shlédnutí nejspíše získá averzi vůči derivátům. Aby taky ne, celý film nám je "vtloukáno" do hlavy, jak ten CDO, CDS a i ostatní deriváty jsou příčinou všeho zla. Chápu, že dokument má jistý cíl a myšlenku, kterou chce zdělit, ale zároveň by měl být co možná nejobjektivnější. Uvítal bych proto alespoň krátkou zmínku i o kladných aspektech derivátů. Věřte mi, že těch kladů mají nakonec nejspíše více, než těch záporů. A na konec, což by se asi do tohoto dokumentu nehodilo, ale měl by se nad tím zamyslet každý, kdo zaujme odsuzovačný postoj vůči osobám zodpovědným za krizi: Kdyby jste Vy měli tu možnost a de facto beztrestně si vydělat ty desítky nebo stovky milionů dolarů touto formou, Vy byste řekli ne? Sečteno a podtrženo: profesionálně zpracovaná problematika pro širší veřejnost s mnoha nápaditými prvky a postřehy. Kdybych měl vypracovat seznam filmů, které by se měli promítat na školách (ať už základních,středních nebo vysokých), rozhodně by v tom seznamu nechyběl Inside Job. Pro mě 90%.(27.3.2013)

Musím říct, že mě to AŽ TOLIK neobohatilo, bylo to často zmatečné. Sice asi problematiku vysvětlili celkem do hloubky, ale často jsem se v pojmech ztrácel, a pokud bylo něco vysvětlováno, tak velmi rychle a následně se okamžitě skočilo na další. V zásadě jsem princip pochopil, ale doufal jsem, že díky tomuto dokumentu do toho proniknu lépe.(11.10.2013)

Tí, ktorí v tomto filme vystupujú resp.odmietli sa v ňom vyjadriť by si nezaslúžili stámiliónové odmeny, ale hneď z fleku elektrické kreslo! Najväčšou iróniou je, že títo istí ľudia sú naspäť vo vedúcich riadiacich štruktúrach firiem a štátov, Ale to máte aj v meradle Slovenska alebo Česka - vždy sa tam točia stále tí istí "ľudia". 92%.(12.3.2014)

Pohladenie po dusi cynika a mizantropa, len skoda tych poslednych patetickych viet, pretoze ziadna nadej nie je, ak sa sami poriadne nenabalite na ostatnych clueless chudakoch.(29.3.2014)

• Cima77

Dokument od komunisty který patrně nemá absolutně žádné ekonomické vzdělaní a jde mu jen o to obvinit kapitalismus za to co rozhodně nespáchal. Ale tak to se učí už v komunistickém leporelu že za všechno může kapitalismus a každý kdo si vydělá víc než ostatní tak by za to měl být zostuzen. Samozřejmě "dokument" opomíjí fakta a snaží se manipulovat s lidmi kteří nemají ekonomickou gramotnost. Dle hodnocení a komentářů naprostá většina. Největší paradox je že finanční krizi spustila právě socialistická politika podpory bydlení tehdejší vlády a nesmyslné počínaní FEDu! Ale to se do pohádky o zlém kapitalismu už moc nehodilo!(7.11.2015)

Najprv si pozrite toto a potom The Big Short.(11.1.2018)

Nemohu dát méně, nežli všech pět hvězd. Informace byly do srozumitelné podoby zpracovány velmi kvalitně. Slovem kvalitně mám na mysli způsobem, že si divák mohl domyslet, který mizera za čím doopravdy stojí. Tolik informací v jednom dokumentárním pořadu bych na téma krize 2008 hledal jinde jen těžko. 100%..(30.1.2018)

1 4 6 8 9 10 11 následující >>