Bůh masakru

• Francie Carnage (více)

Zachary a Ethan jsou spolužáci, kteří se nepohodnou v parku, a Zachary Ethana uhodí klackem do obličeje. Vyrazí mu dva zuby, poškodí nerv v zubu a způsobí nemalou bolest. Ethanovi rodiče Penelope a Michael se snaží situaci vyřešit se Zacharyovými rodiči Nancy a Alanem jako rozumní lidé. Pozvou je tedy k sobě, aby si o všem v klidu promluvili. Zpočátku se zdá, že jejich záměr vyřešit vše smírně, je skvělý. Netrvá to dlouho, a Nancy s Alanem, velmi zaměstnaným právníkem, se chystají k odchodu. Dvakrát se pokusí o odchod, dvakrát se vrátí zpět, protože diskuze stále pokračuje. Drobné, ale velmi bolestivé poznámky na obou stranách postupně vygradují v hádku. Kdo je vlastně za incident zodpovědný? Zachary, který tak krutým způsobem uhodil Ethana, nebo naopak Ethan, který nechtěl Zacharyho vzít do party a obvinil ho z toho, že je práskač? Oba manželské páry pochopitelně straní svým synům. Všem leze na nervy Alanovo neustálé telefonování s kolegou a Michaelovi zase pořád volá jeho matka, i přes upozornění, že mají návštěvu, a Michaelův slib, že jí zavolá později. Telefonáty vedou k tomu, že páry jsou stále nervóznější a nervóznější a postupně odkrývají svá pravá já... (TV Prima)

cica

Skvelé dialógy, skvelí herci - áno, áno! A keďže celý život pracujem s deckami a problémy riešim neustále, presne si viem predstaviť situáciu, v ktorej sa postavy ocitli. Reálnejšie to už nemohlo byť. Sláva civilizovanému riešeniu problému. ()

jimilala

Zfilmovaná divadelní hra s velmi příjemnou stopáží. Prvních 50 minut (víc jak 2/3 filmu) jsou (nad)průměrné, seznámení se s dějem, uvedení do problému a představení jednotlivých postav. Zvlášť příjemná je změna polohy Waltze, který už není jen usměvavý zabiják či tyran. Letargii první části probudí asi jenom šavle, co hodí Winslet na časopisy hysterické Foster. Pak ale Polanski rozpoutá konverzační koncert. Začne to spásným nápadem čtvrtého účastníka J.C. Reilyho otevřít whisky. To co vypadá, jako přátelské přiťuknutí rozpoutá hotovou válku, kde se konečně snímek dostává do pořádných otáček. Z umírněné politicky hyperkorektní schůzky je bitva emotivních zmetků přirovnávající své děti k buzernatům a posraným bonzákům. BOMBA! ()

Kolja008

Zasiel som si do divadla. Malomestiactvo v ňjùjorskom prostredi jedneho bytu. Luxusny herci a v cestine. Prisaham ze podobnost s nami cisto nahodna. 80% Zajdite si do divadla. ()

Eurydike74

Nevím, kdy jsem se naposled tolikrát zasmála, jako u tohoto Polanskeho přepisu divadelní hry. Všechny čtyři postavy jsou výborně obsazené a hrají výtečně odpozorované typy, aniž by sklouzly ke karikatuře. Nejblíž má k tomu snad jen hostitelka v podání Jodie Foster, která od začátku herecky trochu moc tlačí na pilu, takže se už postupem času dostává do hysterické křeče. Jinak je ovšem se svou jedovatou afektovanou pseudozdvořilostí tak (uvěřitelně!) nesnesitelná, že jsem jí měla už v první polovině filmu chuť strčit hlavu do záchoda. Jediné, co trochu kazí jinak kompaktní a dobře uhraný prostor a zbytečně poukazuje k divadelní předloze (limitované prostorem jeviště), jsou nevěrohodné záminky, proč se dvojice „násilníkových“ rodičů znovu a znovu od výtahu vrací do bytu, ačkoli nikdo normální by už po takové dávce důmyslného a manipulativního ponižování nestrčil dovnitř ani nos. A vlastně jsou to i docela smutné poznámky k naší době, ve které se na namočený mobil, vyhozeného křečka nebo poblitou monografii reaguje jako na tragédii, zatímco o tragédiích skutečných se jen akademicky či ironicky žvaní. ()

Jardavorel

Tak herecký výkony supr, ale na film málo. Navíc je to krátký a nemá to žádnej pořádnej konec. Oproti La Prénom slabý jak čajíček. ()

DavidAAAA

Hodně dobře gradovaný minimalistický filmeček. O tom, jak lidé vypadají, když z nich postupně opadává ta hraná slupka strojené slušnosti. Výborná hádka, kdy je chvíli odpornej ten, pak zas ten, Waltz v postavě záporáka který správně popichuje tu tam, tu onde a báječně rozdmýchává zášť a vztek ostatních. Solidní zvrat ve chvíli, kdy se ženské ožerou a promění v nekontrolovaná hysterická torpéda :-) Jen konec je nějak divně useknutý, nebo spíš nijaký, vlastně není nic vyřešeno - a najednou titulky... ()

potok.009

Spojení Polanski - Waltz a spol. nemohlo v konverzačce, kde dochází k postupnému snímání společenských masek, dopadnout špatně. ()

EricNor

Neni to az tak film jako spis divadelni hra. Hru znam hodne dobre, protoze aktualne nas mini ochotnicky soubor zkousi dle prekladu Michala Laznicky. Videl jsem par ukazek z nasich divadel a vesmes to bylo priserne, vcetne nekterych s prizviskem "narodni". Nepoliben zadnou ukazkou filmu do doby az zhruba patnacte zkousky, nejvernejsi me predstave byl prave film RP. Sami skveli herci a hra, ktera by mela byt jednou z nejvetsich komedii nasi doby, ale film je vice dramatem. Zeny zde vycnivaji svou picovitosti a Waltzuv pravnik namyslenym kretenismem. Nejkladnejsi je postava prodavace splachovadel. Vsichni pusobi velmi skutecne, coz u takovych hvezd pod skvelym vedením režiséra neni zadne prekvapeni. Minus jedna hvezda za film nefilm. ()

resp8533

Takové to domácí diskutování nad životem. Až na ty umělé "odcházecí" scény velmi povedené! Krásný pohled na fasádu všech politických korektností a pod jejich povrch do toho zkaženého masa. ()

Tereza11

Mozna by se mel Polanski zase radeji zacit venovat ctrnactkam...snad by mu prinesly mimo jine nejaky dobry napad na neobvykly film...protoze tohle je takova malomestacka taskarice,kde me odzbrojil,konec koncu jako vzdy jen mr. WALTZ,BOHUZEL ZA ME NEJHORSI POLANSKEHO FILM...nudila jsem se jako blazen ()

Zapka odpad!

Tedy už dlouho se mi nestalo, že bych šla při filmu radši vyluxovat koberec a umýt nádobí. A i u těchto činností mě obtěžovaly doléhající hlasy 4 uječených osob. No domácí práce jsou hotové, alespoň k něčemu film byl. ()

AdminkaDF

Toto je nejlepší komedie, jakou jsem kdy viděla. Nečekejte prosím nějakou romantickou komedii alá Krásná pokojská. Toto je opravdu brutální komedie. Celý děj se odehrává v bytě manželů C. Reilly a J. Foster, když si povzou na návštěvu manžele K. Winslet a Ch. Waltz. Jejich děti se totiž trošku porvaly a oni "dospělí" to mají potřebu vyřešit. Celý film pojednává o hádce mezi těmito 4 lidmi. Odkrývá jejich osobnosti, jejiž temperament hraničí dost často s hysterií. Chladnokrevný právník Waltz řeší pořád dokola jenom svůj telefon, na němž dost často při hádkách visí, což dovádí jeho manželku Winslet k šílenství. Tímto aktem je také pohoršena prvotřídní megera Foster, do které rejpe její manžel Reilly. Od křiku až po zvracení po knížkách nás provede tato velmi výborná komedie. Moc často se u filmů nesměju - zde jsem byla v jednom kuse s pusou od ucha k uchu... ()

venedikt

Na jednu místnost velmi dobře udělané, co se týče scénáře. Čekal bych ale nějaké rozuzlení. Třeba že si tátové dají přes hubu. Nebo všichni usnou a probudí se ráno do vystřízlivění. A pak se omluví a zas se chovají zdvořile. Dobrá patálie, ale aby to skončilo tulipány, slabota.. :dD ()

Vaelor

Není to špatné, ale místy je ten scénář vskutku děravý a příběh působí velmi nuceně - prostě v tom bytě budete za každou cenu. Chybí tomu přirozenost, lehkost a hlavně uvěřitelnost. Mít takové herce, režiséra Polanského formátu, a přesto z toho vzejde takový výstup, to je velká škoda. Co se týká žánrovky, tak Naprostí cizinci hrají jinou ligu - o mnoho vyšší. ()

i61

Mně se tato hra (jen je prostě zfilmovaná) moc líbí. Mám ráda gradaci vztahových problémů (samozřejmě to bylo xkrát zfilmováno). Všichni 4 herci byli skvělí, nemá smysl říkat, že ten byl lepší nebo horší. Obávám se, že je to o nás. Že takto se chováme i my. A po vyspání se zase budeme chovat jak je po nás žádáno? Dávám 5 hvězd. ()

Sterbik

Bylo to zajímavý, bohužel po čtvrtce filmu lehce předvídatelný. Co se týče hereckého obsazení tak je velmi kvalitní k tomu asi není co dodat. Film byl o tom jak se lidi umí přetvařovat a že je vlastně jedno z jaký společenský třídy jsou protože všichni dokáží být stejní čuráci. A o tom ten film byl, že střední a vyšší společenská vrstva lidí řeší průser jejich syna u druhé rodiny bez toho aniž by jsme věděli co si provedli, jen jsme viděli krátký úvod, že jeden syn sejmul toho druhého a asi mezi sebou měli nějaký spor ale jaký a co si říkali to nevíme ale vesměs je to jedno protože o tom ten film není je to jen důvod proč jedna rodina navštívila tu druhou. Co se Polanskimu povedlo bylo to že i mě ten Chris Waltz začal s tím telefonováním fakt srát a i Jodie byla fakt otravná kráva. Zároveň jak sem řekl, film byl od 1/4 lehce předvídatelný tím že se časem odhalí jejich pravé tváře a nakonec začnou na sebe všichni štěkat a budou horší než ty děti. Předvídatelnost a taková střední neoriginalita je mínusem toho celého filmu, jo o tomhle konceptu sem někde už slyšel, zato stopáž filmu je tak akorát, obsazení je na jedničku a celkem to byla i sranda, bavil jsem se u toho. Toť vše 3/5. ()

TheFilmThief

Oblíbení a skvělí herci v roli nasranejch rodičů a manželů. Zprvu se všichni chovají přátelsky a mile a později začnou rozebírat ani ne svoje děti, spíše své životy. Zezačátku spolu všichni mluví spatra, předvádí se, jak mají dokonalé životy. Na konci jen zoufají, že nezvládnou něco tak jednoduchécho jako tuhle nepříjemnou schůzku, brečí, blijí... Ale nakonec i potopený telefon znovu zazvoní, pan Cowan se ho už neobtěžuje zvednout. Co se vlastně bude dít dál? Během několika nepříjemých hodin měli příležitost zhodnotit svůj život, slyšet komentáře a teď až se dovrávorají domů snad bude něco trochu jinak. ()

Oup

Výborný konverzačný film, kde sú sympatickí muži, šialené ženy. Výborne som sa zasmial, aj zamyslel. Vrelo doporučujem každému, kto dokáže počúvať filmy. ()

Polanski holduje masochismu

Polanski holduje masochismu

21.09.2012

Roman Polanski a erotická černá komedie? To zní jako něco, co by mohlo fungovat. A to není narážka na jeho soukromý život, ale na jeden z jeho nejlepších filmů – Hořký měsíc. To sice nebyla komedie,… (více)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)