Cesta na tajuplný ostrov 2

Scénografie:

Bill Boes

Kostýmy:

Denise Wingate

ROCK and roll, baby. Velkolepější nadstavba Cesty do středu Země (tentokrát konečně i v kině v opulentní 3D pořízeném Cameronovými udělátky), již dle očekávání táhne dopředu charismaťák Dwayne, jehož úsměv a prsní svalstvo zachrání situaci vždy, kdy si začnete říkat, že je těch dějových pytlovin a přerostlých digitálních čmeláků vážně trochu moc. Dramaticky Cesta 2 v podstatě vůbec nefunguje (kdo se zvládne nesmát při každém vážnějším momentu, je větší frajer než Michael Caine s mačetou!), ale jako nabušená horská dráha plná atrakcí je to bez diskuze hodně příjemné filmové pošušňání, které si užijí hlavně ti z věkové kategorie 10- a spolu s nimi i dospěláci, jimž nedělá problém na 90 minut jen tak vypnout a zmizet do světa, kde se vám sem tam vysere na hlavu pestrobarevný holub o velikosti bombardéru. 6+/10 a doma bude zážitek poloviční.(8.2.2012)

Už viem kam pôjdem najbližšie na dovolenku, na tajuplný ostrov. Je to úplne zadarmo, netreba žiadne letenky stačí len veriť Verneovým historkám a povoliť uzdu fantázie a zažijem niečo čo som ešte nezažil. Toto dobre spracované dobrodružstvo dostalo do vienka vtipnosť a dobré nové nápady v podobe obrovských lietajúcich včiel, ktoré slúžili ako taxík v úchvatnom pralese, ale aj nebezpečná podráždená jašterica, ktorú neodradila ani nosová päsťovka a veľmi dobré sfilmovanie akčných momentov s výraznou podporou hudobného ozvučenia(boj s jaštericou a aj vtačie nálety). Dwayne Johnson zapadol do príbehu, ako šnúrka do topánok a jeho svalnaté telo dostalo adekvátne využitie ako pumpa lásky, alebo otvárač na staré zhrdzavené poklopy. Prekvapením sa stal Luis Guzmán, ktorý z krimi žánru presedlal do rodinného sedla, v ktorom jasne nominoval svojimi vtipnými dialógmi. Mňa to dostalo, takže 70% bez mihnutia oka.(28.5.2012)

• TeeAge

|| Scenár: Brian Gunn, Mark Gunn / Predloha: Jules Verne - The Mysterious Island | Hudba: Andrew Lockington | Distribúcia: Warner Broes. Pictures | Štúdio: New Line Cinema, Walden Media, Contrafilm | Rozpočet: 79 miliónov $ | Tržby: 315,692,760 $ || Menej tajomného ostrova pre divákov, než zlatého dolu pre producentov. Má to svoje dobré chvíľe, ale žial, prevládajú tie slabšie. Keď sa divák pristihne na tom, že sa smeje aj tam, kde to nechcelo byť smiešne, je s niečim evidentne problém. Netuším, ako na ten ostrov zablúdil Michael Caine, ale dúfam, že sa mu to už nestane... 45% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(8.9.2014)

Vydejte se na pohádkově dobrodružnou výpravu na tajuplný ostrov v Tichém oceánu, na kterém se tedy dějí věci. Průvodci vám budou vazoun Dwayne Johnson, starý lišák Michael Caine, dobrodružství chtivý Josh Hutcherson, kráska Vanessa Hudgens a roztomile komický Luis Guzmán. Na ostrově je maličkost osedlat si včelu, objevit bájnou Atlantidu nebo fantaskní ponorku Nautilus. Pracovat s motivy z "verneovek" a Tajuplného ostrova autora R.L.Stevensona se ukázalo jako dobrý a osvěžující nápad. Film má skvělé technické zpracování. Speciální efekty jsou na vysoké úrovni a celý ostrov je zpracován částečně digitálně, ale není to tolik poznat, respektive to není rušivé. Film hýří všemi barvami a na dobré tv s vysokým rozlišením vynikne jeho technická propracovanost a barevnost. Rovněž herecké obsazení je bez výjimky sympatické. Dwayne Johnson sice občas zatrapní, zazpívá nemožnou Armstrongovu skladbu ve vlastní úpravě, ale jinak byl snesitelný. Hutcherson byl poměrně přirozený, Hudgens to pořád hrála na lepé tvary, Caine je vitální stařík a nejvíc prostoru na komické hlášky, a komiku jako takovou, dostal Luis Guzmán. Dohromady film představuje příjemné odreagování, záplavu digitálních triků a prokazuje větší nápaditost než předchozí díl. A závěr naznačuje, kam se vypravíme příště. Rovnou na Měsíc. 80%(16.5.2013)

Když prahnete po dobrodružství, zkuste něco šíleného, třeba vletět s helikoptérou do velkého tornáda a když budete mít štěstí, tak objevíte bájnou Atlantidu. O něčem takovém totiž vypráví tento zajisté zajímavý a pozoruhodný film. Musím se přiznat, že od Julese Vernea jsem nikdy nic nečetl, ale to mi vůbec nebránilo v tom si tenhle film vychutnat od začátku až do konce. Jsem totiž člověk, který se rád nechává ve filmech oblbnout, a který s nefalšovaným nadšením přistupuje na nápady tvůrců, že i přes moderní způsoby mapování naší zeměkoule stále můžou existovat na naší planetě místa dosud nepoznaná, místa zapomenutá a neprozkoumaná, kde by nás mohlo leccos překvapit. A přesně díky této své naivitě jsem si film vychutnal od začátku až do konce, vždyť ten příběh a nápady tvůrců, to bylo něco úžasného, co se mi líbilo a co mě bavilo. Film samotný mě zkrátka dokázal dostatečně nadchnout svým dějem, a když k tomu připočtu i vydařené herecké výkony, obzvláště tedy komediální postavu Luise Guzmána, tak nemohu jinak než film ohodnotit nadprůměrnými čtyřmi hvězdami.(1.9.2013)

• - Natáčení probíhalo na ostrově Oahu. (Dlee)

• - Podle souřadnic z mapy Tajuplného ostrova by byl ostrov nejméně 3 000 km od ostrova Palau, nikoli 100 mil, jak je zmíněno ve filmu. (rakovnik)

• - Aj napriek tomu, že je to pokračovanie filmu Cesta do stredu Zeme (2008), Josh Hutcherson je jediným hercom, ktorý sa objavil v oboch častiach. (beso74)