Cesta na tajuplný ostrov 2

Scénografie:

Bill Boes

Kostýmy:

Denise Wingate

Opět jako v jedničce, krásné prostředí a zase vše dokonale zpracované. Jednička byla pěkná, ale dobrodružství nemělo takový náboj jako právě tady. Do toho mě chytla daleko víc hudba a ze všeho nejvíce herecké obsazení. Na základu Journey 2 opět stojí a dvě postavy se nezměnily, ale přidal se překvapivě Dwayne Johnson. Měl dobrou roli a pomohl ke zvednutí hodnocení, poněvadž dokáže skvěle pobavit (například scéna ke konci, když říká:,,Zapumpuj." A takových scén bylo daleko víc). Takže se dostávám k poslední věci a to humor, protože v jedničce nebyl až takový. Celkový dojem je o stupínek lepší a divák, který není náročný, by si měl toto dobrodružství užít.. 7/10 = 75%(24.5.2012)

• Ant

Dobrodružný výplach, který opravdu nemá větší ambice, než pobavit a pak zmizet v propadlišti 3D dějin. Logika je tady téměř v záporných hodnotách, ale to by mi ani tak nevadilo. Mnohem víc mi lezly na nervy záběry, které byly očividně určené jen pro 3D, ale jinak vypadají jako pokus ožralého grafika. Oceňuju hudbu a Johnsonovo odstřelování bobulek.(30.5.2012)

Po návštěvě slavného Lucemburského multiplexu jsem s prázdnou peněženkou přemítal, jestli mě nasralo víc plátno, jež si úhlopříčkou nezadá s mým laptopem, 3D brýle za 10 euro nebo tato infantilní kokotina. Komediální části byly vesměs snesitelné, když se však začalo hrát na vážnou strunu, tak se obrácenému peristaltickému pohybu jícnu neubránili ani ty nejotrlejší pětiletí retardi. Vizuál pravidelně narušovala jistá ohyzdná fuchtle, které zdatně sekundoval skautík z Mostu do země Terabithia a společnýma silami udělali velký černý puntík do filmografie jednoho ucházejícího a jednoho výborného herce. S ohledem na prostý fakt, že polovinu rozpočtu sežral The Rockův honorář, jsou efekty přiměřeně nepovedené a paradoxně jediná koukatelná věc tohoto filmu.(21.3.2012)

• Frajer42

Svižná oddechovka, která neurazí nikoho kromě J. Vernea a jeho fanoušků. Děti se pravděpodobně budou smát z plných plic. Puberťáci si budou osahávat šukínka nad tou cigoňou a nám starším uvízne v mysli jen několik hezkých a kupa méně hezkých vzpomínek. Na kvalitní hlášku se člověk skutečně načeká, ale několikrát jsem se dočkal, což chválím. Animace je velmi líbivá. Dva herci jsou sympatičtí. Ovšem nelze přehlédnout naprosto stupidní úvod do děje a poté ani děj samotný. Je skutečně napsán výhradně dětem a nám starším nezbývá nic jiného než to respektovat a počkat si na třetí Expendables. S ohledem na přiměřenou stopáž dávám zesláblé 2*. Znovu bych do toho nešel.(26.4.2013)

Čo sa týka pokračovania, tak je to v podstate rovnaká šablóna ako prvý diel. Nič nové, len naleštený vizuál, bicepsi The Rocka, efektné spomalovačky, kopec digitálnej akcie a tak podobne, skratka jedno obrovské digitálne (miestami až Avatarovské) dobrodružstvo, ktoré neprinieslo nič nové, len drží látku prvého filmu. 65% - 3*(8.6.2012)

• - Hank (Dwayne Johnson) se o ponorce Nautilus zmíní jako o 140 let starém kousku. O pár chvil později jsou baterie k nastartování motoru příliš vybité. Baterie takové, jako jsou ve filmu, však neexistovaly do začátku 20. století, což je přibližně 30 let poté, co byla loď vyrobena. (Studioworks)

• - Ve scéně, kdy Seana (Joshe Hutchersona) honí policie, vjíždí motorkou do dvora a chystá se vyjet po dětské klouzačce. V prvním záběru je těsně u klouzačky, avšak v dalším záběru je od ní dostatečně vzdálený, aby ji mohl vyjet. (skinny)

• - Natáčení probíhalo na ostrově Oahu. (Dlee)