Cesta na tajuplný ostrov 2

Scénografie:

Bill Boes

Kostýmy:

Denise Wingate

Čo sa týka pokračovania, tak je to v podstate rovnaká šablóna ako prvý diel. Nič nové, len naleštený vizuál, bicepsi The Rocka, efektné spomalovačky, kopec digitálnej akcie a tak podobne, skratka jedno obrovské digitálne (miestami až Avatarovské) dobrodružstvo, ktoré neprinieslo nič nové, len drží látku prvého filmu. 65% - 3*(8.6.2012)

• Big Bear

Tohle je spíše rodinný film pro odrostlejší prťata. Kdo na to jde jako na solidní 3D akčňárnu bude jednoznačně zklamán. Děj je dost předvídatelný a chování hlavních postav také. Klišé střídá klišé.. O prznění knih Julese Verna zde mluvit nebudu, stačí si uvědomit, že to točil amík... Slibovaný 3D zážitek se konal jen tak z 30% z toho 5% tvoří závěrečné 3D titulky. Nejedna scéna mi přišla jako levnější epizodky z Avatara. Přesto tam bylo pár zajímavých momentů a dokonce i pár vtipných dialogů. Jen je mi trochu záhadou účast M. Caine, toho jsem v takovémto ,,projektu" nečekal... Jak to shrnout? Máte-li prcka či prcky v těsně předškolním věku, kupte kýbl popcornu a usedněnte do křesla některého z multiplexů. potomek bude spokojen. Hledáte-li však sami solidní akční film ve 3D, jděte raději na něco jiného... * *(4.3.2012)

K dvojce nepovedené Cesty jsem přistupoval s nulovým očekáváním a vzhledem k tato nastavené hranici se dá říct, že jsem ji dokoukal naprosto uchvácen, ono když nečekáte nic a dostane se vám sice hloupoučké, ale až strhující akční jízdy ( pro děti samosebou:) s přehlídkou pohledných triků, krásné Vanessy a krásné Vanessy:) tak odpustíte i ROCKové prsní tanečky a skvěle si odpočinete. Ve srovnání s fádní jedničkou tahle blbůstka prostě jasně vede.(23.5.2012)

Nemám tolik dovolené, abych trávil pět neděl v baloně, kmital do středu Země, potuloval se v okolí Měsíce a rozhodně nevydržím z dechem na potopení do hloubky 20.000 mil. Na cestu na tajuplný ostrov jsem si však čas našel a zjistil jsem, že tvůrci hledaného místa neměli žádnou výraznou fantazii a autoři rodinných trampot se taky příliš nezapotili při dumání nad scénářem. Prostě jsem si připadal jako japonský turista, který si doma prohlíží fotky nafocené při běhu Českým Krumlovem a zklamaně zjišťuje, že nic výjimečného vlastně neviděl. Vlastně viděl - slečnu Kailani, jejíž přítomnost sice nezvyšovala kvalitu snímku, ale je zase dobrým důvodem pro to, abych se nesmyslně podíval na tento průměrný snímek ještě jednou.(12.9.2013)

Cením si faktu, že tvůrci si na základě románu od Julesa Vernea vystavěli svůj vlastní příběh a vyhli se tak možnému zneuctění samotné knížní předlohy. Nesmírně mě ovšem mrzí nevyužitý potenciál ať už na poli humoru, akce nebo spádu a napětí. Poznávání tajuplného ostrova přece nabízelo tolik dramatických a humorných situací, stačilo se s tím jen trošku víc mazlit a ne aby byl honem, honem další 3D film na světě, dokud je 3D v kurzu. Příběh se bez většího vzrušení prošel v mý hlavě a šel si lehnout do zapomínací komory a to je fakt velká škoda, protože měl v sobě potenciál k ohromení. Musím ocenit vizuální stránku a to jak ostrova, tak Vannessy, střídavě jsem jí čuměl za výstřih a na zadek, no co no, když mě neviděla.. Dwayne Johnson ať se na mě nezlobí, ale do podobných filmů nepatří, není to herec, je to jen bijec a jeho místo je v akčních filmech, některé "otcovské" scény by zahrál líp i lovec Pampaliny.(28.2.2012)

• - Ve filmu je několik narážek na další Verneovy knihy. Základem je titul „Tajuplný ostrov“. Sopka chrlící zlatý popel odkazuje na knihu "Zlatá sopka". Ponorka Nautilus odkazuje na dílo "Dvacet tisíc mil pod mořem". V závěru filmu pak dá Alexander Anderson (Michael Caine) Seanovi (Josh Hutcherson) knihu "Ze Země na Měsíc". (LaserJet)

• - V jedné ze scén je Gabato (Luis Guzmán) pokrytý ptačím výkalem, o scénu později má košili čistou a poté opět naopak. (LaserJet)

• - Natáčení probíhalo na ostrově Oahu. (Dlee)