Cesta na tajuplný ostrov 2

Scénografie:

Bill Boes

Kostýmy:

Denise Wingate

Překvapivě nahláškovaná oddychovka, která volně čerpá z předloh Julese Vernea, nehraje si na Indiana Jonese (ikdyž jedno malé pomrknutí tam bylo) a hlavně baví od začátku do konce. Předně se musím zastat Rocka, který v sobě objevil komediální talent a v podobných rolích ho může prodávat po tunách. Vůbec celý herecký ansámbl je nutno vyzdvihnout, ať už pro herecké kvality, krásu nebo humor. V neposlední řadě chválím parádní soundtrack a vizuální efekty, za které by se nemusely stydět i renomovanější filmy. Už se těším na výpravu na Měsíc.(24.5.2012)

Čo sa týka pokračovania, tak je to v podstate rovnaká šablóna ako prvý diel. Nič nové, len naleštený vizuál, bicepsi The Rocka, efektné spomalovačky, kopec digitálnej akcie a tak podobne, skratka jedno obrovské digitálne (miestami až Avatarovské) dobrodružstvo, ktoré neprinieslo nič nové, len drží látku prvého filmu. 65% - 3*(8.6.2012)

Když prahnete po dobrodružství, zkuste něco šíleného, třeba vletět s helikoptérou do velkého tornáda a když budete mít štěstí, tak objevíte bájnou Atlantidu. O něčem takovém totiž vypráví tento zajisté zajímavý a pozoruhodný film. Musím se přiznat, že od Julese Vernea jsem nikdy nic nečetl, ale to mi vůbec nebránilo v tom si tenhle film vychutnat od začátku až do konce. Jsem totiž člověk, který se rád nechává ve filmech oblbnout, a který s nefalšovaným nadšením přistupuje na nápady tvůrců, že i přes moderní způsoby mapování naší zeměkoule stále můžou existovat na naší planetě místa dosud nepoznaná, místa zapomenutá a neprozkoumaná, kde by nás mohlo leccos překvapit. A přesně díky této své naivitě jsem si film vychutnal od začátku až do konce, vždyť ten příběh a nápady tvůrců, to bylo něco úžasného, co se mi líbilo a co mě bavilo. Film samotný mě zkrátka dokázal dostatečně nadchnout svým dějem, a když k tomu připočtu i vydařené herecké výkony, obzvláště tedy komediální postavu Luise Guzmána, tak nemohu jinak než film ohodnotit nadprůměrnými čtyřmi hvězdami.(1.9.2013)

Cením si faktu, že tvůrci si na základě románu od Julesa Vernea vystavěli svůj vlastní příběh a vyhli se tak možnému zneuctění samotné knížní předlohy. Nesmírně mě ovšem mrzí nevyužitý potenciál ať už na poli humoru, akce nebo spádu a napětí. Poznávání tajuplného ostrova přece nabízelo tolik dramatických a humorných situací, stačilo se s tím jen trošku víc mazlit a ne aby byl honem, honem další 3D film na světě, dokud je 3D v kurzu. Příběh se bez většího vzrušení prošel v mý hlavě a šel si lehnout do zapomínací komory a to je fakt velká škoda, protože měl v sobě potenciál k ohromení. Musím ocenit vizuální stránku a to jak ostrova, tak Vannessy, střídavě jsem jí čuměl za výstřih a na zadek, no co no, když mě neviděla.. Dwayne Johnson ať se na mě nezlobí, ale do podobných filmů nepatří, není to herec, je to jen bijec a jeho místo je v akčních filmech, některé "otcovské" scény by zahrál líp i lovec Pampaliny.(28.2.2012)

Stejný případ jako většina těch Disney fláků - jen v trošku větším měřítku, s obřím množstvím přehnaných kýčovitých scenérií a 3D efektů, které působí přesně tak samoúčelně, jak to nemám rád (i když to někdy může být docela efektní - honička ve vzduchu), méně debilní zápletkou (ale jen o trošičku - takový ten úvod aneb snaha podat nějaký ten rodinný problém a následně ho uhladit je naprostý výsměch), s jedním zábavným, leč vůbec se nechytajícím hercem (Johnson - no, možná se párkrát chytne - pěst, pumpování, ale v některých případech jsem měl pocit, že by ten scénář přečetl záživněji i neandrtálec, tahle rodičovská role prostě vůbec nesedí), opravdu otravným Joshem, průměrným Cainem (v zlém filmu prostě nejde hrát oscarově) a strašně "vtipným" mexikánem. Vůbec je z celého filmu cítit uspěchanost a snaha prodat 3D, dokud i ti nejhloupější nepochopí, že to přece jen taková revoluce nebyla.. A tak se vracím oklikou k úvodu - stejný případ jako většina Disney romantických fláků, tady s nějakými těmi bonusy a počítačovými kejklemi (a přes očividnou snahu v jedné scéně trošku odkázat na Avatara hodně průměrnými kejklemi), ale hlavní důvod proč se na to opravdu dá dívat je Vanessa - Niktorius to vystihl opravdu vystižně :), z holčičky nám vyrostla opravdu pěkná slečna, která by určitě mohla takhle zdobit ještě mnoho dalších výplachů a možná, že i ambicióznějších filmů.. Hraní, ač zase omezen hloupým scénářem, určitě neuráží.. Ale její zbraně jsou určitě někde jinde (vývin). Bez nich bych párkrát určitě usnul.. Soundtrack poctivě vykrádá, co se dá, slyšet znovu ho netoužím. SUMA: průměr, jehož síla se neskrývá v množství 3D srandiček a pixelů, ale v postavě Hudgens. A možná taky trochu ve volné adaptaci Vernea. At už jakkoliv hloupé, znovu mi to připomnělo hrdiny mých méně opotřebovaných let..(31.5.2012)

• - Alexander (Michael Caine), který rozhodne vydat se pro ponorku kapitána Nema „Nautilus“, si kapitána Nema zahrál ve filmu 20.000 mil pod mořem (1997). (Studioworks)

• - Aj napriek tomu, že je to pokračovanie filmu Cesta do stredu Zeme (2008), Josh Hutcherson je jediným hercom, ktorý sa objavil v oboch častiach. (beso74)

• - Hank (Dwayne Johnson) se o ponorce Nautilus zmíní jako o 140 let starém kousku. O pár chvil později jsou baterie k nastartování motoru příliš vybité. Baterie takové, jako jsou ve filmu, však neexistovaly do začátku 20. století, což je přibližně 30 let poté, co byla loď vyrobena. (Studioworks)