Cesta na tajuplný ostrov 2

Bill Boes

Kostýmy:

Denise Wingate
  • Ramirez85

Ale jo, dalo se to zkouknout, tedy v případě, že nehledáte skutečně výpravný film, jehož výrazní hrdinové podnikají vychytaná dobrodružství. Journey 2 je filmem spíše pro fanoušky 3D, přehnaných a na efekt dělaných triků, výrobků od firmy s nakousnutým jablkem, popř. pro fanynky nasvaleného Dwayne Johnsona nebo mladého Joshe Hutchersona. Naopak film rozhodně není pro fajnšmekry a obdivovatele děl významných spisovatelů s Julesem Vernem v čele, na to je až přespříliš čitelný a prostinký. No ale jako letní (resp. jarní) blockbuster by to fungovat mohlo. Klady: inspirace nejen z verneovek (i když hodně volná), let na včelách (čeho všeho se já ještě nedožiju), Johnsonova verze What a Wonderful World zahraná za doprovodu ukulele, Michael Caine (ten nezklame asi nikdy). Zápory: Vanessa Hudgens, trapnost Luise Guzmána nebyla vtipná, ale jen trapná, horší než první díl (sice o fous, ale je to tak), slabší efekty, 3D jako takové (subjektivní pocit). Jestli má ale zrovna tohle přivést dnešní malý fakany k dílům nejzásadnějších spisovatelů, tak za to bych ruku do ohně nedal ani náhodou. A Journey 3 přímo na Měsíc? To jako fakt? Ale co, aspoň tam najdou zbytky z fašistický základny...(30.6.2012)

• Pepinec

Nejdřív bych chtěl pogratulovat distributorovi za překlad názvu pokračování Cesty do středu země. V tomhle případě je to stejné, jako kdyby po Madagaskaru přišla Malta 2. Jinak je to stokrát vymletá sláma, ve které je nejzajímavější zvířátko Dwayne Johnson, který když se objevil v záběru, měl jedno rameno v kuchyni na lednici a druhým shazoval křeslo v předsíni. Adventury mám rád, ale tady bylo největší dobrodrůžo snažit se maskovat, že celou dobu čumim jenom na rozkošnickou Vanessu.(20.3.2017)

Stejně jednoduché a upřímné jako jednička.Klasický rodinný film,ve kterém chybí bohužel napětí,jelikož je nadmíru jasné že všichni všechno přežijí,v takových filmech se neumírá,proto mě mrzí,že ve filmu není skoro žádná pořádná scéna,ve které by šlo hrdinům opravdu o život,nebo jste si dokonce mysleli,že jedna z postav třeba zemřela,i když samozřejmě jen jako na lakování diváka.Vizuální stránka filmu je moc pěkná,ovšem stejně málo využitá jako v prvním díle,který měl ale mnohem menší rozpočet a byl točený jako jeden z prvních do formátu 3D.Tady se všechny penízky nasypali do viuzálně pěkných lokací,ale v ději se toho moc neděje.Efekty vrtulníku v bouři komické.jedna honička s obří ještěrkou a když hrdinové nasedli na včely,plácal jsem se smíchem do kolen.V obsazení je velký Epic Fail a tím je Dwayne ,,reklama na anabolika´´ Johnson,který prostě nepatří do filmu,ve kterém se musíte pokusit trochu hrát.Tenhle obří potetovaný totem,patří do Rychle a Zběsile,kde vezme kulomet těžší něž King Kongova ranní stolice a tváří se u toho drsně,tomu žeru.On totiž Brendan Fraser je herec mnohem lepší a citelně zde chyběl a jako další mínus,není vysvětleno kam se poděl.Josh Hutscherson už taky nehláškuje jako v jedničce,ale pár dobrých sérek se najde a kecal bych že jsem se nesmál občas.Trpí to stejnými neduhy a klady jako jednička,ale ta byla ve výsledku zábavnější.Tady byla sice rozsáhlejší stránka magického světa,ale všude jen na kukandu a zase šup do jinný díry.Mrzelo mě malé zapojení Atlantidy,která mě bavila vždycky.Pro fanoušky Vernea a děti určitě ucházející zábava,jako fanoušek Vernea nejsem zklamaný.Průměrná komedia,ve které kdyby hrál Fraser,možná bych 4tou přihodil.60%.(4.6.2012)

Po návštěvě slavného Lucemburského multiplexu jsem s prázdnou peněženkou přemítal, jestli mě nasralo víc plátno, jež si úhlopříčkou nezadá s mým laptopem, 3D brýle za 10 euro nebo tato infantilní kokotina. Komediální části byly vesměs snesitelné, když se však začalo hrát na vážnou strunu, tak se obrácenému peristaltickému pohybu jícnu neubránili ani ty nejotrlejší pětiletí retardi. Vizuál pravidelně narušovala jistá ohyzdná fuchtle, které zdatně sekundoval skautík z Mostu do země Terabithia a společnýma silami udělali velký černý puntík do filmografie jednoho ucházejícího a jednoho výborného herce. S ohledem na prostý fakt, že polovinu rozpočtu sežral The Rockův honorář, jsou efekty přiměřeně nepovedené a paradoxně jediná koukatelná věc tohoto filmu.(21.3.2012)

Ako rodinné dobrodružstvo je tento film celkom funkčný. "Jednotka" bola o niečo sústredenejšia, ale ani toto ma v rámci žánru rodinnej zábavy neurazilo... Vlastne som bol nadšený z tej prostoduchosti, kde postavy každý problém vyriešia v priebehu pár sekúnd, aby sme čo najskôr mohli zhliadnuť ďalšiu šialene dobrodružnú scénu. Michael Caine sa baví ako už dávno nie...(3.11.2013)

• - Hank (Dwayne Johnson) se o ponorce Nautilus zmíní jako o 140 let starém kousku. O pár chvil později jsou baterie k nastartování motoru příliš vybité. Baterie takové, jako jsou ve filmu, však neexistovaly do začátku 20. století, což je přibližně 30 let poté, co byla loď vyrobena. (Studioworks)

• - Natáčení probíhalo na ostrově Oahu. (Dlee)

• - Ve filmu je několik narážek na další Verneovy knihy. Základem je titul „Tajuplný ostrov“. Sopka chrlící zlatý popel odkazuje na knihu "Zlatá sopka". Ponorka Nautilus odkazuje na dílo "Dvacet tisíc mil pod mořem". V závěru filmu pak dá Alexander Anderson (Michael Caine) Seanovi (Josh Hutcherson) knihu "Ze Země na Měsíc". (Studioworks)