Cesta na tajuplný ostrov 2

Scénografie:

Bill Boes

Kostýmy:

Denise Wingate

Rozpočet $79miliónovTržby USA $85,610,990Tržby Celosvetovo $270,110,990Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ V prvom rade film trpí hlavne na nie moc dobre vybratom režisérskom poste, Brad Peyton je len rutinér bez nápadov. Mňa ale v prvom rade zaujímalo čo to povie v 3D prevedení, nuž kvalitatívne sa to odvíja v rámci trikov, ktoré sú prevažne na priemernej úrovni, takže tu potom aj tak všetko funguje ako všeho všudy béčkovom filme. Jednoducho skresaný dej dosť zachraňujú v celku trefné vtípky s prašteným Luis Guzmánom, k tomu tu je očarujúca kočka Vanessa Anne Hudgens(na ňu sa nedá nepozerať/ a potom ešte stíhajte čítať titulky)). Osobne som od toho čakal viac, lebo daná predloha ponúkala nespútané možnosti a veľkoleposť a takto to ostalo ani len nie na pól ceste. /videl v kine 3D verziu: 50%/(6.3.2012)

• verbal

Tak si myslím, že tohle by Verne taky nepřejules! Vidět, jak fabrika na slaboduché kýče používá jeho romány k tomu, aby odpudivý sliz sbalil prsatou cigošku a děsně si zamiloval svého otčíma, jenž je vyjulesý ovarový krk, co umí hýbat kozama, sáhl by po nové julesetce a otevřel si julesu. Jinak na ně na všechny samozřejmě Tajuplný ostrov nastrajules spoustu osidel, jako například obřího ptáka, macatého, elektrického úhoře a předlouhého leguána, až se z toho pětiletým fakanům musí zdát něco nehezkého o tatínkovi. Takže jsem si to samozřejmě náramně ujules a nostalgicky zavzpomínal na doby, kdy jsem ještě jules s rodiči a hltal v televizi zdegenerovanou kulturou nezpizděné verneovky. Z tohohle by jeden dostal akorát tak zánět jules!(25.6.2012)

• Big Bear

Tohle je spíše rodinný film pro odrostlejší prťata. Kdo na to jde jako na solidní 3D akčňárnu bude jednoznačně zklamán. Děj je dost předvídatelný a chování hlavních postav také. Klišé střídá klišé.. O prznění knih Julese Verna zde mluvit nebudu, stačí si uvědomit, že to točil amík... Slibovaný 3D zážitek se konal jen tak z 30% z toho 5% tvoří závěrečné 3D titulky. Nejedna scéna mi přišla jako levnější epizodky z Avatara. Přesto tam bylo pár zajímavých momentů a dokonce i pár vtipných dialogů. Jen je mi trochu záhadou účast M. Caine, toho jsem v takovémto ,,projektu" nečekal... Jak to shrnout? Máte-li prcka či prcky v těsně předškolním věku, kupte kýbl popcornu a usedněnte do křesla některého z multiplexů. potomek bude spokojen. Hledáte-li však sami solidní akční film ve 3D, jděte raději na něco jiného... * *(4.3.2012)

Stejný případ jako většina těch Disney fláků - jen v trošku větším měřítku, s obřím množstvím přehnaných kýčovitých scenérií a 3D efektů, které působí přesně tak samoúčelně, jak to nemám rád (i když to někdy může být docela efektní - honička ve vzduchu), méně debilní zápletkou (ale jen o trošičku - takový ten úvod aneb snaha podat nějaký ten rodinný problém a následně ho uhladit je naprostý výsměch), s jedním zábavným, leč vůbec se nechytajícím hercem (Johnson - no, možná se párkrát chytne - pěst, pumpování, ale v některých případech jsem měl pocit, že by ten scénář přečetl záživněji i neandrtálec, tahle rodičovská role prostě vůbec nesedí), opravdu otravným Joshem, průměrným Cainem (v zlém filmu prostě nejde hrát oscarově) a strašně "vtipným" mexikánem. Vůbec je z celého filmu cítit uspěchanost a snaha prodat 3D, dokud i ti nejhloupější nepochopí, že to přece jen taková revoluce nebyla.. A tak se vracím oklikou k úvodu - stejný případ jako většina Disney romantických fláků, tady s nějakými těmi bonusy a počítačovými kejklemi (a přes očividnou snahu v jedné scéně trošku odkázat na Avatara hodně průměrnými kejklemi), ale hlavní důvod proč se na to opravdu dá dívat je Vanessa - Niktorius to vystihl opravdu vystižně :), z holčičky nám vyrostla opravdu pěkná slečna, která by určitě mohla takhle zdobit ještě mnoho dalších výplachů a možná, že i ambicióznějších filmů.. Hraní, ač zase omezen hloupým scénářem, určitě neuráží.. Ale její zbraně jsou určitě někde jinde (vývin). Bez nich bych párkrát určitě usnul.. Soundtrack poctivě vykrádá, co se dá, slyšet znovu ho netoužím. SUMA: průměr, jehož síla se neskrývá v množství 3D srandiček a pixelů, ale v postavě Hudgens. A možná taky trochu ve volné adaptaci Vernea. At už jakkoliv hloupé, znovu mi to připomnělo hrdiny mých méně opotřebovaných let..(31.5.2012)

• Segrestor

Tento biják zachránil jedině Luis Guzmán, ale jinak je to pitomé a nicneříkající jako vánoční projev Mildy Zemana. A také tak vyumělkované. Řeknete si, že to s realitou nemá nic společného a tím nemyslím, že na mysteriozním ostrově žijí miniaturní savci a gigantický hmyz. Dejme tomu. To je asi jediné, co se vám bude líbit. Ale je to málo proti tomu, co vás tam bude štvát. Ničím to z řady podobných filmů na Verneho motivy nevybočuje. Je to jen modernější a uhlazenější a technicky na dobré úrovni.(28.3.2014)

• - Alexander (Michael Caine), který rozhodne vydat se pro ponorku kapitána Nema „Nautilus“, si kapitána Nema zahrál ve filmu 20.000 mil pod mořem (1997). (Studioworks)

• - Natáčení probíhalo na ostrově Oahu. (Dlee)

• - Ve scéně, kdy Seana (Joshe Hutchersona) honí policie, vjíždí motorkou do dvora a chystá se vyjet po dětské klouzačce. V prvním záběru je těsně u klouzačky, avšak v dalším záběru je od ní dostatečně vzdálený, aby ji mohl vyjet. (skinny)