Reklama

Reklama

Cesta na tajuplný ostrov 2

  • USA Journey 2: The Mysterious Island (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Sean je nejmladším potomkem rodu Andersonů, který žije poklidným životem s matkou a jejím přítelem Hankem. Brzy se však dostane do problémů se zákonem, když se vloupá do radiostanice, aby zachytil zprávu od svého dědečka. S pomocí Hanka ji rozluští a zjistí z ní, že tajuplný ostrov existuje. Hank sestaví pomocí několika knih mapu se souřadnicemi neznámého ostrova v Pacifiku a oba se vydají na cestu. Když se snaží pronajmout loď, nepodaří se jim najít nikoho, kdo by jim za vysokou odměnu vyšel vstříc. Štěstí se na Seana s Hankem usměje až s příchodem pilota vrtulníku Gabata a jeho dcery Kailani, kteří jsou ochotní oba dobrodruhy přepravit na určené souřadnice. Cestou je ale smete hurikán a oni se probudí na pláži neznámého ostrova se skalním průchodem do vnitrozemí. Pochopí, že se dostali na tajuplný ostrov. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (519)

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Ale jo, dalo se to zkouknout, tedy v případě, že nehledáte skutečně výpravný film, jehož výrazní hrdinové podnikají vychytaná dobrodružství. Journey 2 je filmem spíše pro fanoušky 3D, přehnaných a na efekt dělaných triků, výrobků od firmy s nakousnutým jablkem, popř. pro fanynky nasvaleného Dwayne Johnsona nebo mladého Joshe Hutchersona. Naopak film rozhodně není pro fajnšmekry a obdivovatele děl významných spisovatelů s Julesem Vernem v čele, na to je až přespříliš čitelný a prostinký. No ale jako letní (resp. jarní) blockbuster by to fungovat mohlo. Klady: inspirace nejen z verneovek (i když hodně volná), let na včelách (čeho všeho se já ještě nedožiju), Johnsonova verze What a Wonderful World zahraná za doprovodu ukulele, Michael Caine (ten nezklame asi nikdy). Zápory: Vanessa Hudgens, trapnost Luise Guzmána nebyla vtipná, ale jen trapná, horší než první díl (sice o fous, ale je to tak), slabší efekty, 3D jako takové (subjektivní pocit). Jestli má ale zrovna tohle přivést dnešní malý fakany k dílům nejzásadnějších spisovatelů, tak za to bych ruku do ohně nedal ani náhodou. A Journey 3 přímo na Měsíc? To jako fakt? Ale co, aspoň tam najdou zbytky z fašistický základny... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ve své podstatě je film absolutní blbost. S realitou toho má společného tolik, jako Zeman s demokracií. Stejně tak i musím říct, že veškeré postavy, co se ve filmu objeví, jsou neuvěřitelně chytré. Fakt, jak kdyby se sešel spolek nejinteligentnějších hlav lidstva a spolu se rozhodli vydat na tajuplný ostrov, o kterém už psala kopa dobrodružných spisovatelů před nimi. Na druhou stranu ale musím říct, že to, co mě na jednu stranu štvalo, na druhou stranu parádně nahrávalo filmu. Příběh byl blbej, ale musí se ocenit, že se tvůrci rozhodli natočit něco naprosto rozdílného. Stejně tak postavy byly chytrý jak rádio, ale na druhou stranu si je nešlo nezamilovat. Do toho super prostředí, perfektní efekty a super zpracování, což dokazuje, že tenhle film je vlastně fakt hrozně fajn. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Vydejte se na pohádkově dobrodružnou výpravu na tajuplný ostrov v Tichém oceánu, na kterém se tedy dějí věci. Průvodci vám budou vazoun Dwayne Johnson, starý lišák Michael Caine, dobrodružství chtivý Josh Hutcherson, kráska Vanessa Hudgens a roztomile komický Luis Guzmán. Na ostrově je maličkost osedlat si včelu, objevit bájnou Atlantidu nebo fantaskní ponorku Nautilus. Pracovat s motivy z "verneovek" a Tajuplného ostrova autora R.L.Stevensona se ukázalo jako dobrý a osvěžující nápad. Film má skvělé technické zpracování. Speciální efekty jsou na vysoké úrovni a celý ostrov je zpracován částečně digitálně, ale není to tolik poznat, respektive to není rušivé. Film hýří všemi barvami a na dobré tv s vysokým rozlišením vynikne jeho technická propracovanost a barevnost. Rovněž herecké obsazení je bez výjimky sympatické. Dwayne Johnson sice občas zatrapní, zazpívá nemožnou Armstrongovu skladbu ve vlastní úpravě, ale jinak byl snesitelný. Hutcherson byl poměrně přirozený, Hudgens to pořád hrála na lepé tvary, Caine je vitální stařík a nejvíc prostoru na komické hlášky, a komiku jako takovou, dostal Luis Guzmán. Dohromady film představuje příjemné odreagování, záplavu digitálních triků a prokazuje větší nápaditost než předchozí díl. A závěr naznačuje, kam se vypravíme příště. Rovnou na Měsíc. 80% ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Brian Gunn, Mark Gunn / Predloha: Jules Verne - The Mysterious Island | Hudba: Andrew Lockington | Distribúcia: Warner Broes. Pictures | Štúdio: New Line Cinema, Walden Media, Contrafilm | Rozpočet: 79 miliónov $ | Tržby: 315,692,760 $ || Menej tajomného ostrova pre divákov, než zlatého dolu pre producentov. Má to svoje dobré chvíľe, ale žial, prevládajú tie slabšie. Keď sa divák pristihne na tom, že sa smeje aj tam, kde to nechcelo byť smiešne, je s niečim evidentne problém. Netuším, ako na ten ostrov zablúdil Michael Caine, ale dúfam, že sa mu to už nestane... 45% | Blu-Ray, THX, HU DTS | ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Cením si faktu, že tvůrci si na základě románu od Julesa Vernea vystavěli svůj vlastní příběh a vyhli se tak možnému zneuctění samotné knížní předlohy. Nesmírně mě ovšem mrzí nevyužitý potenciál ať už na poli humoru, akce nebo spádu a napětí. Poznávání tajuplného ostrova přece nabízelo tolik dramatických a humorných situací, stačilo se s tím jen trošku víc mazlit a ne aby byl honem, honem další 3D film na světě, dokud je 3D v kurzu. Příběh se bez většího vzrušení prošel v mý hlavě a šel si lehnout do zapomínací komory a to je fakt velká škoda, protože měl v sobě potenciál k ohromení. Musím ocenit vizuální stránku a to jak ostrova, tak Vannessy, střídavě jsem jí čuměl za výstřih a na zadek, no co no, když mě neviděla.. Dwayne Johnson ať se na mě nezlobí, ale do podobných filmů nepatří, není to herec, je to jen bijec a jeho místo je v akčních filmech, některé "otcovské" scény by zahrál líp i lovec Pampaliny. ()

Galerie (93)

Zajímavosti (13)

  • V jedné ze scén je Gabato (Luis Guzmán) pokrytý ptačím výkalem, o scénu později má košili čistou a poté opět naopak. (LaserJet)
  • Ve scéně, kdy Seana (Joshe Hutchersona) honí policie, vjíždí motorkou do dvora a chystá se vyjet po dětské klouzačce. V prvním záběru je těsně u klouzačky, avšak v dalším záběru je od ní dostatečně vzdálený, aby ji mohl vyjet. (skinny)
  • Helikoptéra na Palau má registračné číslo začínajúce na N. To znamená, že vrtuľník je registrovaný v USA. Palau je však súčasťou Mikronézie, preto by sa malo registračné číslo začínať na V6. (beso74)

Související novinky

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

28.01.2013

A pomůže mu Dwayne „The Rock“ Johnson. Když má něco úspěch, zákonitě se vyrojí plagiáty. Méďa není výjimkou. Ale tenhle projekt, jehož hrdinou bude opět digitálně animovaný a mluvící plyšový medvídek… (více)

Dwayne „Lobo“ Johnson?

Dwayne „Lobo“ Johnson?

18.07.2012

Antihrdina Lobo nepatří do první komiksové ligy. Nebaví ho zachraňovat svět a předvádět se v pestrobarevných kostýmech. K jeho zjevu patří metalové pomalování, řetězy, lebky, démonické oči a tlusté… (více)

Reklama

Reklama