Cesta na tajuplný ostrov 2

Scénografie:

Bill Boes

Kostýmy:

Denise Wingate

O trochu lepší než první díl. Rodinná zábava, která ve své kategorii patří k těm lepším filmům. Hlavní hrdina je bohužel strašně nepřijemnej a působí namachrovaně jak sviň. Škoda že se nevrátil i B.F., ale já se mu po tý jedničce ani nedivím.(1.9.2013)

• Payushka

Pumpa lásky FTW.(30.5.2012)

3D efekt je ve filmu až moc výrazný, díky čemuž je bohužel až příliš zdůrazněná plochost bluescreenových pozadí a prostorovost Vanessy Hudgens, což prostě působí rušivě (byť v případě Vanessy jde samozřejmě o rušení vesměs příjemné). Ale jinak jsem si to celkem užil a myslím, že budoucí generace se na to budou dívat podobně, jako my se teď díváme na taková ta dobrodružná béčka z 50. a 60. let, kde se prohání všelijaká stop-motion havěť.(29.2.2012)

Příjemná rodinná dobrodružná fantasy. Film, který nemůže zklamat (pokud nečekáte megahit), jen příjemně překvapit. Není to žádný trhák, pár počítačových zvířátek, pěkné barvičky, trocha těch novodobých scén točených přímo pro 3D, několik rádoby otřepaných (nucených) vtipných pasáží a gest. Příběh vcelku o ničem, nechybí tu už klasicky jeden trouba na cestu (Luis Guzmán) a jeden tvrďák (Dwayne Johnson). Pokud nebudete čekat mnoho, pak se ležérně bez pošimrání mozkových závitů pobavíte. Nečekejte stáda animovaných zvířátek, až na opravdu pár jich tu není mnoho - čekal jsem využití takového světa ve větší míře. Dwayne Johnson ani neukáže nic, co by stálo za zmínku, jednoduše tu jen je, chodí, hezky vypadá a na což láká i trailer, ukáže svůj prsní taneček, toť celé. Dávám 3 hvězdy a doporučuju rodinným typům, divákům bez větších nároků nebo hltačům 3D, kteří musí vidět vše, co je ve 3D natočeno.(22.5.2012)

Čo sa týka pokračovania, tak je to v podstate rovnaká šablóna ako prvý diel. Nič nové, len naleštený vizuál, bicepsi The Rocka, efektné spomalovačky, kopec digitálnej akcie a tak podobne, skratka jedno obrovské digitálne (miestami až Avatarovské) dobrodružstvo, ktoré neprinieslo nič nové, len drží látku prvého filmu. 65% - 3*(8.6.2012)

• - Aj napriek tomu, že je to pokračovanie filmu Cesta do stredu Zeme (2008), Josh Hutcherson je jediným hercom, ktorý sa objavil v oboch častiach. (beso74)

• - Natáčení probíhalo na ostrově Oahu. (Dlee)

• - Ve scéně, kdy Seana (Joshe Hutchersona) honí policie, vjíždí motorkou do dvora a chystá se vyjet po dětské klouzačce. V prvním záběru je těsně u klouzačky, avšak v dalším záběru je od ní dostatečně vzdálený, aby ji mohl vyjet. (skinny)