Tranzit

• Česko Rodina na útěku (více)
všechny plakáty

Aby zlodějský gang propašoval čtyři miliony dolarů skrz policejní zátarasy, ukryje svůj lup do zavazadel nic netušící rodiny na prázdninách. Teď lupiči chtějí své špinavé peníze zpět a nezastaví se před ničím, co by jim v tom mohlo zabránit. Tahle dovolená měla dát rodinu Sidwellových znovu dohromady. Když ji začne pronásledovat a ohrožovat zlodějský gang, který svůj lup ukryl do jejich zavazadel, členové rodiny pochopí, že bez vzájemné spolupráce nikdo z nich nepřežije. (oficiální text distributora)

tom88

Tak trochu ohratá pesnička, nič nové v žánri. Jednoduchý dej, ničím výnimočné herecké výkony. Zopár mierne napínavejších scén, dosť katastrofálna kamera, vizuálne nepríťažlivé a bohužiaľ nejaké tie nelogickosti. Stopáž našťastie nie je prepísknutá, takže to celkom rýchlo odsýpa. Inak v podstate film ničím nedisponuje, nemá výraznejšie miesta, ale zase ani extra hluché miesta. Ku priemeru ešte chýba dosť. 40% ()

Sabrewulf

Proč není v popisku sci-fi? Vždyť se tam normálně teleportují auta! Mini spoiler: To si takhle za jasného dne stojíte na dlouhé, rovné a maximálně přehledné silnici a bavíte se s cajtem. Stojíte přímo naproti němu natočení čelem ve směru silnice. A z rozhovoru vás vytrhne onen cajt, kutálející se přes auto záporáků, jenž to do něj přímo napralo a které přijelo ze směru před vámi a vy jste ho neviděli, ani neslyšeli přijíždět. Já myslím, že jako jo... ()

Copacabana

Tranzit hodnotím ako vcelku vydarený, napínavý a ľahko pozerateľný filmík, ktorý sa odohráva v tajomnom prostredí močiarov a letí z vetrom doslova o preteky. Dej je na prvý pohľad jasný a predvídateľný, no má množstvo menších zápletiek ktoré ho posúvajú vždy iným smerom ako divák predpokladá. Výber postáv bol trefný, zlodeji/vrahovia mali niečo do seba a po celú dobu som si nevedela vybrať s kým sympatizovať a komu viac držat prsty, pretože aj tatko rodinky bol zaujímavá postava. Ďalší plusový bod odo mňa získavajú automobilové naháňačky, ktoré vôbec neboli na zahodenie a dodali celému filmu potrebnú dynamiku. ()

ecceHOMMO

Paradoxne mi najviac vo filme vadil Cavaziel....škoda že nebol na tej druhej - zlej strane. Inak priemerný ničím výnimočný snímok. ()

Johnny.ARN

Dobré akčné B-čko. Trochu vykrádačka Vojáka. Prostredie veľmi nemalo čo ponúknuť. Zato dej bol lepší ako som čakal. Herci taktiež v pohode. Heroické výkony ( škrtenie reťazou ) pripisujem veľkému množstvu adrenalín v krvi. Autá, zbrane, ženy, jednoducho všetko, čo taký film potrebuje. A ani aligátor sa neobjavil, čo ho asi každý očakával a tiež kvitujem, že sa mi nepodarilo tak úplne prekuknúť scenár. Mrzí ma však otrasný strih v akčných scénach. Kamera mala svoje muchy ale aj v skutku zaujímave zábery. 3 z 5 ()

elanius

(25/2012, BluRay720p) / Každý, kto sa odvážite pustiť si tento film, radím, nezamyslieť sa ani na jednu sekundu :). Každý moment zamyslenia sa nad tým, čo sú schopné pod vedením scenáristu napáchať hlavné postavy, sťahuje pomaličky hodnotenie na čistú nulu. Každá chvíľka s vypnutým mozgom zas pridáva postupne hviezdičky ... za veľmi slušnú akciu a atmosféru. Tak si hlavne vyberte dopredu. Ja som mal každých 10 minút inú fázu. Bohužiaľ pri konci filmu som bol vo fáze číslo dva :) ... 4/10 ()

fefee

Film kde sa matka dvoch detí zmocní samopalu a začne tam strieľať ako profíčka asi nebude zrovna ten najlepší kúsok. Ale aj napriek svojej naivnosti, predvídateľnosti a pár trápností si film zaslúži aspoň pozornosť svojej neutíchajúcej drámy ktorá pomaly ku koncu síce uhasína ale je zároveň príjemnou thrillerovou jednohubkou. 2,5* ()

JohnSmith

Až na pár zajímavých záběrů kamery není celkem o čem psát. Thriller má sice rychlý spád, ale je plný špatných herců, včetně Caviezela a ještě hůř natočený. ()

m.a.t.o.

Prvý Negretov film, ktorý som videl bol Overdrive. Zaujali ma na ňom veľmi dobré akčné scény, ako celok však porkivkával. Tak som sa rozhodol pozrieť si niečo staršie od tohto režiséra a voľba padla na Transit. Lenže už od začiatku som nechcel veriť tomu, že ho režíroval ten istý režisér. Akčné scény boli otrasné - prepadnutie obrneného auta prevážajúceho peniaze na začiatku sa udeje tak rýchlo (a je ešte rýchlejšie zostrihané), že skončilo skôr, než som si stihol uvedomiť čo sa vlastne deje. Zvyšok akcie tiež nie je oveľa lepší, celá je doprasená strihom. Celkovo technická stránka je aj na nízkorozpočtový film veľmi chabá – ten hnusný kamerový filter si Negret „požičal” od Ernieho Barbarasha? Zadná projekcia pri scénach v aute, to čo malo byť?? Sme snáď v roku 1960??? Akože nechápal som. Jediné čo v Transite ako-tak funguvalo bolo napätie, ale aj napriek krátkej stopáži (83 minút bez záverečných titulkov) sa mi film zdal byť na pocit príliš dlhý. Takže vo výsledku tu máme dobrý počiatočný nápad v zlom prevedení. 35 % ()

jenik71

Hezká ukázka toho, jak se rodinka vydá na poklidný výlet a během chvilky její členové bojují o holé přežití. Každopádně není dobré stavět u motorestu, pokud to není vyloženě nutné ... Nenápadný thriller, který mě ale docela mile překvapil. Nejde sice o nic výjimečného a i schéma je poměrně tradiční, ale film má stupňující se atmosféru a to se mi líbí. I tady samozřejmě najdete nějaký ten nesmysl, ale vem to čert. Mně se to líbilo a na truc některým místním kritikům dám 4 hvězdičky. ()

sedm.1

V případě Tranzitu si bez debat zaslouží opravdu velké uznání především režisér José Antonio Negret. Udělat totiž z tak neoriginálního a nevýrazného scénáře, respektive zápletky tak působivou a napínavou jízdu, to už musí mít člověk zkrátka nějaký ten filmařský talent. Průběh celého filmu je předem jasně nalinkovaný, tuctové zvraty, stejně jako postavy jsou matné a šablonovité, prostě s těmito kartami měl Tranzit předurčeno stát se obyčejným, laciným béčkem, se kterým nemá cenu vůbec ztrácet čas. Ovšem krom zmiňovaných slabších karet měl Tranzit i jeden trumf, a to právě v režisérově jménu. Ten zabodoval hlavně stylovým pojetím, syrovým, špinavým a upoceným vizuálem, dále celou tu průhlednou podívanou okořenil opravdu nenudícím tempem a nakonec měl i slušný čich při castingu, neboť jak kladné, tak záporné postavy obsadil charismatickými a výraznými typy, takže se všichni pak mohli skvěle „doplňovat“. A ikdyž tak Tranzit zůstává pořád jen béčkovým počinem, rozhodně nejde o prázdnou, pomalou či nepůsobivou podívanou, protože těch jeho 90 minut se řítí v opravdu hodně vysoké a skutečně nenudící rychlosti. ()

korndaddy

Mám rád filmy, kdy se hlavní padouch uprostřed věty zahlédí do dáli, hudba stichne, kamera zabere jeho tvář a on s dramatickým výrazem ve tváři pronese moudro ve stylu " budeme je sledovat tudy, nebo musíme je zabít". Pak na ně vlítnou s nožíkama, při čemž ten co vlastní sekeru je kápo a vzápětí se nože z ničeho nic změní v brokovnice a samopaly. Předvídatelnost byla jaksi bonusem. Caviezel má navíc. ()

Giggs

Priemerny thriller (v dobrom slova zmysle), ktory sme už v mnohych podobach videli mnohokrat. Na jeho šťastie je nadupany akciou takže pekne rychlo odsypa, nie je čas na nudu. Ako jednohubka na odreagovanie idealne. ()

ti88na

Nebolo to také hrozné ako sa čakalo, práve že mi pri tom celkom fajne ušiel čas. Kriticky však musím povedať, že fráza "pritiahnuté za vlasy" na tento film nestačí. Prehnali všetko čo sa prehnať dalo a obyčajná rodinka zmietajúca sa v problémoch, sa v závere mení na odvážne akčné komando, takže pokiaľ nie ste ochotní prehliadnuť neprehliadnuteľné, radšej sa filmu vyhnite. ()

Hanys_

V rámci žánru slabší kousek. Caviezel a spol se sice snaží, ale tím nelogickým chováním obou táborů se můj zájem o postavy blížil nule. Přitom tady náznaky na dobrý thriller fakt byly. ()

J*A*M*A*L

Dost solidní krimi film s docela dobrými akčními scénami.Film trvá hodinu dvacet osm minut a skoro celá ta hodina s dvaceti osmi minutami byla plná napětí, adrenalinu, krve, kulek a potu a to se mi na tom líbilo.Kolik akčních a nebo krimi filmů jsou celé s napětím?Já si myslím, že to možná byla jen Nebezpečná rychlost.Naprosto neznámí herci a předváděli skvělý výkon v dost solidním akčně nabitým krimi filmu.70% ()

Phorbo

Možná by se to dalo hodnotit i na 4*, ale zase tak dobrý výsledek to nakonec nebyl. Film dává hezky smysl, kamera sice není nic extra, ale pěkných záběrů se tady najde docela dost. Scénář je ze začátku chabý a opakuje se stejná zápletka několikrát celý film. Už vlastně při prvním setkání rodinky s padouchy zjistíte, že je to klasický akčňák s happy endem. 83 minut čistá stopáž je příjemná a není ani dlouhá, ani krátká. Výkony herců a neherců nejsou nejlepší, ale rychlý spád filmu vám moc nedovolí řešit nedostatky. Možná díky tomu si zaslouží ty tři kusy... Nestačíte vnímat okolí a než se rozhodnete že si zajdete na záchod už se zase něco děje... ()

Illy

Slušně odsýpající děj a dobrý vizuál sráží strašná stupidita v chování postav. Jako oddychovka ale dobré. ()

nessbeal

Vobec to nie je odpad prave naopak celkom slusny thriller, krasna priroda, zabery, shelby :) a aj pribeh fajn. Hodnotim ako fajn oddychovku 55% ()