Tranzit

• Česko Rodina na útěku (více)
všechny plakáty

Aby zlodějský gang propašoval čtyři miliony dolarů skrz policejní zátarasy, ukryje svůj lup do zavazadel nic netušící rodiny na prázdninách. Teď lupiči chtějí své špinavé peníze zpět a nezastaví se před ničím, co by jim v tom mohlo zabránit. Tahle dovolená měla dát rodinu Sidwellových znovu dohromady. Když ji začne pronásledovat a ohrožovat zlodějský gang, který svůj lup ukryl do jejich zavazadel, členové rodiny pochopí, že bez vzájemné spolupráce nikdo z nich nepřežije. (oficiální text distributora)

PetrPan

Největší drsňák byl ten lovec krokodýlů, páč najít 4 miliony dolarů, hodit je do kouta a jít na ryby, no ty vole, to jsou nervy ze železa ! ()

Marze

Film přináší jen málo hodnot, občas postrádá logiku, ale postupuje dopředu s určitou krvavou účinností. ()

honajz

Hrozně nesympatický film. Zloději se chovají jak banda debilů, rodinka se chová jako banda trochu menších debilů, všichni ostatní, kdo se kolem mihnou, se chovají jak debilové včetně poldů, a do toho rozkomíhaná kamera, rychlé střihy, rádoby cool hlášky a filtry a přesvětlený obraz, až oči bolely. Akce nic moc, a navíc mi bylo jedno, jak to skončí, jen ať už to mankote skončí. ()

Morholt

Co na tom, že se všichni chovaj jak kreténi, když je tu James Frain s konstatnim strašně zlym kukučem a James Caviezel, jemuž ten ublíženej výraz zůstal ještě z doby, kdy ho Gibson křižoval. Navíc ta Frainova rašple měla úžasnej výstřih. Když k tomu ještě přičtu, že se furt něco dělo (i když v 80% strašný hovadiny), tak to vidim na pěknejch 50%. ()

Lacike

Po technickej stranke je to natocene perfektne. Nahanacky su prehladne, akcne sceny drsné, postavy uveritelne nacrtnuté a herci dobre typovo obsadeny. Na film za 5 mega to proste vyzera dobre a kludne by to mohlo ist do kin. Ale na spickove thrillery to v ziadnom pripade nema, lebo tomu chyba atmosfera. Reziserovi sa prilis nepodarilo navodit napätie. Asi za to môze prekombinovany scenar, takze od urcitej chvili to uz vôbec nepôsobi vazne, ale komicky. Ale kedze som sa ani na chvilu nenudil, tak tomu davam slusnych 5/10. Jednohubka na jedno pozretie. ()

Terva

CITÁT - Řekl jsi, že nikdo neumře............. Okolo 30 minuty je můj oblíbený kamerový záběr. Kamera se zde otáčí okolo rozmlouvajících postav a to tak zajímavě až se z toho točí hlava. Pěkné. Naopak se však kamera v některých částech chová jako splašená a skáče jako koza. Jinak scénář zná snad každý. Někdo něco (peníze) někomu ukradne (přepadení) a při útěku si ukradené peníze na čas uschová u někoho třetího (převážně bez jeho vědomí) a když pak ti špatní chtějí peníze zpět, zjistí ten "třetí", že mu je ukradl někdo čtvrtý. A ti druzí terorizují rodinu toho třetího a chtějí aby peníze vrátil. Má je však ten čtvrtý. První zatím není důležitý. Začne boj o přežití (všech). Kolikrát už jsem tohle viděl. Stokrát? Celé je to klišé, akorát jsou "použiti" jiní herci. Na filmu je nejlepší kamera. CITÁT - Možná jim šel vrátit ty peníze, nebo tak něco........... ()

Ouwen

Vlastně mi nic na filmu výrazně nevadilo. Opět skvělej Caviezel, jeho rodina, záporáci. Přesto mne klišé nějak přechází, chtělo by to nějaký parádní moment, ale nevadí, nenudil jsem se a shlédnutí nelituji. Akce fajn, sice mne mrzí, že Caviezel nepředvedl nic ze svého repertoáru Krav Maga, ale od toho mám Person of incerest. Přestřelky špatný nejsou, aj tu je jeden souboj, kterej spíš připomíná wrestling a pár honiček. Je to hůř sestříhaný, ale vizuální stránka vypiplaná a film funguje, je to takový přímočarý survival. Víckrát si to nepustím, přesto jsem se bavil. ()

Dale

Ďalší z tých slaboduchých thrillerov, ktorý vás ničím neprekvapí. Už len to, že rodinka na výlete si poradí so štyrmi ozbrojenými zločincami je neskutočne pritiahnutá za vlasy a ešte ten spôsob... Aj keď to padouši rodinke dosť uľahčili, keď sa stále žrali medzi sebou a občas pripomínali skôr ňoumov Pesciho a Sterna zo Sám doma ako nebezpečných vrahov. Nepridá tomu ani rozkývaná kamera (zase chcel byť niekto cool). 30% ()

Marsik

NOVA CINEMA HD - To jsem takhle jednou už chtěl kolem jedné hodiny jít spát, když v tom jsem náhodou zapnul Nova Cinema a James Caviezel, kterého budu mít už napořád zafixovaného jako Ježíše Krista, mě přinutil nejít ještě spát. Nejenom, že jsem si film mohl vychutnat bez jediného přerušení, ale taky se mi dostalo 80 minut napínavého thrilleru, kde jsem by po celou dobu přikován k pohovce a čučel. 70% ()

Kryton

Začínající tempo a atmosféra se postupně promění v hloupou survival akci. Opravdu chlápek se svojí rodinou vyhubí čtyřku zabijáků?! Tomu se nedá uvěřit a obvzlášť ve scéně z chatrče. Tam je to jeden velký WTF! Velký plus má James Frain, který mě celou dobu držel. ()

MartinezZ

Neuvěřitelně idiotsky vykonstruované, přetékající nelogičnostmi, "cool" kamerové záběry, které akorát diváka štvou, "cool" obrazový filtr, který akorát zdůrazňuje lacinou béčkovost filmu. Postavy se nijak nechovají, jsou podivně naprogramované a programovací logika permanentně selhává. Závěrečná bitka v chatce se už ale naprosto vymyká zdravému myšlení a blíží se spíše sci-fi. Propadák. Znovu: Škoda DVD placky na to. ()

Thomassi

Místami až televizně vypadající pasáže, ale celkově poměrně zábavná honička za balíkem peněz. Ohraný scénář je sice vyditelný na každém metru, ale Jim Caviezel se svojí rodinkou až překvapivě a sympaticky těm holomkům znepříjemňuje job. Hlavně ke konci se s nimi nemazlí. Kamera sice byla někdy na ranu, protože hercům lezla až do krku, ale hlavní bylo, že to rychle ubíhalo a pobavilo. ()

dawe04

Napínavý thriller, který drží slušné tempo od začátku až do konce. Škoda, že oproti Seconds Apart vizuál vypadá béčkově a celý příběh stojí na otřepaných principech. ()

Foma

Velice blbý. Trailer je lákavej a samo o sobě by to nemuselo bejt špatný, ale skoro všechny postavy se chovaj tak debilně, že takovej svět by byl fakt peklo. Filmaři, zvláště americký, aby dostali z diváka emoce, tak je někdy ždímaj takhle vyhroceným ego způsobem, prostě všechno napjatý, všichni neustále nasr..., jako kdyby to mělo bejt něco normálního. Uff :-). ()

Martin741

Reziser Jose Antonio Negret mi fuckt nic nehovori, a po tomto filme to este tak aj pekne dlho ostane. Nudne krymy, ktore nema divaka cim zaujat, len taky prvoplanovy lacny vyvar bez vacsej hodnoty. Jo a Jamesa Caviezela nemam rad, asi preto, ze po kultovej Frekvenci nema nic schopne na konte /okrem Passion of the Christ/. Jo a aj preto, ze nevie hrat. 5 % ()

bourec

Film sem na dvd viděl podruhý,ale jak u některejch filmů domácí kino přidá na kvalitě a zábavnosti,tady to zůstalo stejný.Poněkud stupidní chování hlavních postav,dost nepříjemně nasnímanej film,kdy kamera leze hercům skoro až do prdele.A i když je jasný,že tady jsme za sakra málo penízků dostali celkově dost muziky,na víc než tři hvězdy to neni.60%. ()

Rocky88

Velice příjemné překvapení. Začátek sice může klamat obyčejností, ale ve chvíli, kdy vyplave na povrch Caviezelova minulost, začne i film nabírat ty správné grády. Najde se tu sice nějaká ta scénáristická berlička a dost nevhodně vložená G.I. Jane na konci, ale to se dá vzhledem k "velikosti" filmu odpustit. Ostatní twisty, atmosféra, záporáci (James Frain) a neodfláknutý scénář vše vynahradí. 60 %. ()

laik_60

čakal som kedy prídu na rad tie krokodily, žiaľ tie lenivce zo zoologickej záhrady tam robili len kulisu. V chrípkovej horúčke som s hercami prepotil až ku koncu a šiel namrzený spať. :( ()