Tranzit

• Česko Rodina na útěku (více)
všechny plakáty

Aby zlodějský gang propašoval čtyři miliony dolarů skrz policejní zátarasy, ukryje svůj lup do zavazadel nic netušící rodiny na prázdninách. Teď lupiči chtějí své špinavé peníze zpět a nezastaví se před ničím, co by jim v tom mohlo zabránit. Tahle dovolená měla dát rodinu Sidwellových znovu dohromady. Když ji začne pronásledovat a ohrožovat zlodějský gang, který svůj lup ukryl do jejich zavazadel, členové rodiny pochopí, že bez vzájemné spolupráce nikdo z nich nepřežije. (oficiální text distributora)

warrenur

Ked som Caviezel-a videl v hlavnej ulohe prvych par casti serialu Person of Interest, povedal som si ze v thrilleri bude minimalne tak dobry. Avsak ten scenar a rezia a tiez jeho hranie tu...no proste otras. Naivne, nelogicke a naviac nerealne chovanie postav. Strata casu. Divim sa, ze po tom, ako isto videl scenar a svoju rolu, zobral vobec tuto ulohu. Ma rozhodne naviac. Ostatne postavy nestoja ani len za zmienku. ()

KOZEL84

Když zrovna Caviezel nemáchá s Melem v krvi velikonočního beránka,bere fakt debilní filmy.Jakože KURVA WOW!Tenhle film je tak narrvaný debilitou k prasknutí,až je to zábavné.I Prometheus vedle toho působí promyšleně.Retard podepsaný pod scénářem (''tak udělej dva křížky no'') to podle mě musel někomu nadiktovat,aby se to vůbec dostalo do psané podoby.Zloději si např. většinu filmu nadávají za jedinou chytrou věc kterou tu kdo udělá (;DD),a bez které by byli v hajzlu po deseti minutách stopáže.Prostě si člověk může být jistý,že at' tu kdokoli cokoli udělá,bude to těžce dementní a nikdo by to takhle neudělal!!Do toho zas ''Parkinson'' drží kameru jak panna ocas a sledovat od začátku do konce strašného Caviezela,je opět utrpení.Ale zas to má spád,dobrou hudbu a narozdíl od kolegy,bych se s pauzou neobtěžoval,ani kdybych se šel vysrat,páč říct,že to má ''zajímavý příběh'',tak to je fakt síla Malarkey ;).No takhle-postiženým by se člověk neměl smát,ale já si nemůžu pomoct a místo dvou napálím 3,páč takhle roztomile debilní scénář sem snad nikdy neviděl.PS:a ten rybář je rozhodně nejdrsnější řízek ! ()

Matli

Slušnej lehce nadprůměrnej thriller, ale ničím novým mě neobohatil. Na samé seriálové herce slušně odvedená práce, film má i rychlej a svižnej spád, takže se člověk nenudí. 59% ()

TheSpearCZ

Rutinní béčkový thriller, u kterého zabíjí všechen potenciál rozhodování postav. Ještě jsem nepotkal film, u kterého by se to až tak vyloženě projevovalo. Jinak to funguje aspoň jako oddechovka. Čisté 2* ()

Hapretor

Ha, ha. Ha, ha. Když pominu všechnu logiku světa (i toho filmovýho), když pominu všechen děj, co by měl dávat smysl, když pominu herce/čky, co neumí hrát a hlavně pominu, že rodina v tomto filmu nejspíš absolvovala vojenský výcvik (jak běžné v Americe), tak ten film je úplně v pohodě. Nevidět to, nic se nestalo. ()

mourinho

Já mám tyhle thrillery prostě rád. Je to jednoduché, člověk nemusí nějak moc přemýšlet, napínavé a to i přesto, že každý stejně dobře ví jak to dopadne, navíc to prostředí, lužní les, močály....paráda. Ani mi to nepřišlo nějaké zbytečně přehnané. Prostě rodinka v nesprávný čas na nesprávném místě, no víte prd, co se vám v životě kdy přihodí. Zajímavá mi přišla i kamera. Hodně často jsou využívány velmi detailní záběry obličejů jednotlivých postav, což pro herce rozhodně není nic jednoduchého, myslím ale, že tady obstáli na výbornou. Dramatičnost, kterou pak tento efekt přináší, v žádném případě nepovažuji za samoúčelnou a obtěžující, jak tady bylo už naznačeno, ale naopak za velmi efektní a vkusné dokreslení již tak tíživé atmosféry. Suma sumárum, velice nemám nač si stěžovat. Snad jen ten aligátor mohl ještě někoho schlamstnout. ()

korok

Tak k tomuto filmu jsem se dostal úplně náhodou. Sháněl jsem polský film z druhé světové války OBŁAWA, no a dostal se mi do rukou tento akční film, který je do polštiny přeložen pod stejným názvem. Počateční zklamání, že se jedná o jiný film, vystřídalo po několika minutách nadšení. Dostal jsem strhující napínavou podívanou od začátku až do konce. Některé scény (matka s malým synem, kteří snad nedrželi nikdy zbraň v ruce, se úspěšně střelecky brání, zabarikádováni v chatce, před zločinci se samopaly) jsou naivní ale takových scén je ve filmech tohoto žánru mnohdy spousta. Já se bavil a nemůžu dát hůře než za čtyři. Kvůli zdejšímu nízkému hodnocení však přidávám ještě jednu hvězdu navrch na plný počet. ()

Lyžař

Podle hodnocení ostatních jsem si říkal, že ani James Frain film nezachrání od průměrnosti. Ale právě tenhle herec mě mile překvapil. Tranzit je príma podívaná. Jednoduchá zápletka funguje, akce střídá akci, ženy nejsou zrovna škaredé, občas cákne krev tu a občas támhle. A hudba není ani potřeba. Super. Scénář: ****; Režie: ***; Herci: ****; Hudba: **** (žádná moc není, ale to je na tom právě to kouzelné). ()

MickeyStuma

Co se týče námětu, nejedná se o nic nového pod sluncem. Tvůrci vsadili na temnou atmosféru s nervy drásajícím napětím a nedá se říci, že by se jim to nepovedlo. Děj si drží švih, akčnost a zakusuje se do vědomí diváka s plnou vervou. Akční thriller s až hororovým nádechem naplňuje veškeré ambice o zoufalství, nátlaku a hlavně ohromné vůli přežít. Snímek tedy rozhodně stojí za povšimnutí. ()

Rathalos

Vyborny thriller a prekvapuje ma nizsie hodnotenie,hlavnym plusom je atmosfera a napatie,dalej herecke vykony,akcnost i samotna zapletka,a aby som nezabudol,aj pekne zeny...:-) ()

Ondr@932

Tedy nechápu jak tento film může mít tak nízké hodnocení?! Vždyť to bylo akční, napínavý a ještě k tomu honička po lesích! Není co k tomu jiného dodat prostě parádní jízda! 89 minut uteklo jako voda. A navíc se skvělým a mým oblíbeným hercem Jamese Caviezele :-) Prostě dávám 7,5/10 ()

DAPDO

Jak dobro zase zvítězilo nad zlým vlkem, aneb americká rodinka se vypořádá s partou drsných gangsterů v poměru 4:0. První hodina se ještě dala, ale závěrečných 25 minut bylo vážně moc. Postřelený zloděj varuje v posledních chvílích svého života svýho vraha alias tátu od rodiny,aby si dával pozor na prdel, protože ho zrovna chce zabít jeho kolega a vůdce gangu. Maminka ovládající automatickou zbran' jako Rambo byla už jen třešničkou na dortu. Ještě že našli na konci ten svatební prsten na silnici, jinak bych se asi nezasmál. K americké dokonalosti chybělo už jen, aby si to syn rozdal s tím aligátorem, naštěstí na to už asi nezbyl čas. 30% musí stačit. ()

cerbygerby

Nečekaně dobrý thriller, kde je zápletka sice okoukaná z již několika podobných filmů, kde bankovní lupiči ukradnou peníze a schovají je u cizích lidí aby si je potom opět zase vyzvedli, jenže.... herecké obsazení, děj a konečné rozuzlení určitě dokáže nabidnout něco jiného než co známe, já jsem se bavil a filmu dávám 4* a 80% ()

Acrobat odpad!

„Mami, mami, aj ja chcem na výlete vykynožiť pár zlých ujov.“ Pri návšteve do Slovenského raja by sa to aj dalo (hádzať granáty vľavo, vpravo), lenže je otázkou ak odstavíte auto pri dedine, či Vám niečo naložia, alebo z vášho auta nezostane nič. Každopádne na zadnom sedadle by som v dospelom opojení kričal, nech tá pani vyberá veci z kufra dlhšie, (jej) airbagy nikdy v okolí auta nevyzerali lepšie. Kývajte sa zlatká, kývajte, lebo Jimi za chvíľu skrvavie, ozve sa duch väznice a všetci dobrí sú v správnom čase na správnom mieste, a všetci zlí v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Kde sa nachádzajú americkí policajti nech každý posúdi sám. Najlepší útek autom v tomto roku predviedla Gina v skrate. Tá však nemala matný lak. Skrátka rodina – zločinci – polícia – samota – dobre strely – súdržnosť – odpočinok. (máj 2012, DVD) ()

E lan

Nic zvláštního, nic zajímavého, prostě obyčejný mírně podprůměrný akční film. Do televize asi nevadí, ale jinak není o co stát. Caviezel už hrál tolik podobných rolí, že to musí každému divákovi splývat. ()