Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

Majrek

I když se tvůrci filmu snažili napodobit věrně prostředí Japonska a tak trochu i Kurosawův styl, občasné detaily a hlavně stylizace postav přeci jen prozradily, že film je určen konzumentům ze Západu. Ale nebylo to špatné - závěr se vskutku nesl v tradičním japonském duchu. ()

vladi3

Film ma bavil od zaciatku az do konca... Bola som velmi prijemne prekvapena... Japonska kultura ma nikdy prilis nelakala, ale tento film ma zaujal... ()

flyer.nick

Škoda, že Hollywood netočí víc filmů s japonskou mytologií ale předělává si ej kdyžtak po svém do různých westernů. Konečně po dlouhé době film, kde každá bitka není o vyhazování celých měst do vzduchu, kanonád výstřelů a potoků krve. Místo toho pro mne příjemné divadelně přesné souboje a hlavně příjemné plynutí filmu ruku v ruce s přísnou ale férovou japonskou kulturou a mytologií. A fantasy už je jen tak na okraj, spíše symbolické než jako hlavní páteř celého filmu. ()

draxxi

Je to docela krasna pohadka... Ale ejhle, podle konce to neni pohadka... Je to legenda...a tady mam problem... Krasne zpracovano, hezky obsazeno, triky s carodejkou apod. slusny, ale... Ja proste neumim vzit vazne film o parte chlapu, kteri mluvi jen o sve cti, nepriznaji strach apod. 30/3/2022 62% ()

Nick321

To byla ale ptákovina. :D  Kdyby natočili ryze historický film o Japonsku, kterých není mnoho, udělali by mnohem lépe. ()

EPA

Krásný japonský fantasy film, který odpovídal svému traileru. Neměla jsem velké očekávaní, proto mě výsledek nijak nezklamal, ale potěšil. Na rozdíl od Hobita 2, který je u mě propadákem roku, tenhle film je příjemné překvapení roku. ()

radek.896

Jsem zhlédnul trailer... vypadá to na jeden z propadáků roku! Klasická béčkovina: Půlka filmu bude o osvobození Keana, následuje výcvik, romantika, obkecávání, ke konci příjde akce, která bude možná skvěla, spíše čekám průměr....a... završí to triky o ničem. Závěr: Béčko, které je vidět ztrátou času a jít na to do kina? Vyhazování peněz jako do popelnice. Možná se na to podívám, spíše ne. ()

chlodvik odpad!

Jestli jste četli Allynovu knihu 47 Roninu nebo jste alespoň někdy něco slyšeli o tomto příběhu tak radši popadněte vaše tanto a spáchejte rituální seppuku bez sekundata než abyste šli na tuto debilitu do kina. Jestli jste nečetli tak alou do shoppingu, koupit kybl kukuřice a galon coly a užijte si tu správňáckou řachandu. ()

obyč.divák odpad!

Z legendy zustalo asi jen 5% a zbytek je povídaní a povídání a povídání,o tom zda se pomstít nebo nepomstít,několik MINUT věnujeme akčním scénám. Všechny trailery sou lepší než celý film.Je na tom vidět že to stálo strašnej balík,otázka je proč je to taková sr*ka ? ()

Evelyn91

Keanu Reeves, k tomu krásné prostředí, zajímavý příběh a boj dobra proti zlu. Nemám co bych vytkla.....jen ten konec.....:-) Ale jinak uchvatné..... ()

Sshania11

Bolo to pekne, u mna tak za 3,5 Keeanu odohral cely film skoro iba vyrazmi tvare a tie vie skutocne dokonale (hovorene slovo bolo priam zbytocne), a povedzme si ktora z nas by ostala pri takom chlapovi chladna? Japonski a cinski obsadeni herci hrali obstojne ale ako pisali ini recenzenti chybalo tam viacej krvi, veeeela krvi, tony krvi. Keby na tyzden na reziserskej stolicke alternoval Tarantino, tak by to iste chytilo tie spravne gule. Rovnako by som boj carodejnice-draka trocha okorenila hustejsimi scenkami, ulisna a vynaliezava dracica tam len poletuje, cakala by som bud viacej premien alebo aspon schopnejsie bojove schopnosti :) Kazdopande film nesklamal a niektore scenky v 3D potesili moje oko. ()

DaveidMAN

Jsem rád, že se najdou rozumní fandové jako Malarkey. Chtěl jsem se rozepsat pln emocí, ale vše již velice dobře popsal. Cítím to úplně stejně. Dost často na CSFD dám. A po téhle zkušenosti to neberu jako něco o co se mohu opřít. Film mě neskutečně uklidnil. I manželka, která bývá dost krytická, říká, kde vzali na databázi 64%. Nerozumím tomu, filmů jsem viděl již opravdu hodně a tenhle mi dal něco podobného možná i víc realističtějšího než Poslední samuraj. Možná budu moc drsnej, ale příště trošku s rozvahou. Je kvanta děsně natočenej filmů a dostávají mnohem víc a tenhle má opravdu na to dostat víc a ne prašivejch 60%plus. Film jsme viděli v 3D s dabingem. ()

Jurrisek

No...když jsem odcházel z kina, naprosto jsem nelitoval času stráveného v něm. Film mě docela překvapil a slušně se držel Legendy. Kdyby to bylo japonsky a točené čistě japonci asi by se to do kin ani nedostalo. reeves mě překvapil a zahrál to velmi slušně. Kostýmy byly perfektní a celkově film byl nádherně barevnej, jsem rád že klasickou japonskou lítačku udrželi na uzdě a nedopadlo to tak kýčovitě. Musí vytknout Postavu toho potetovaného magora Ricka Genesta a vůbec nechápu proč se za svou jednu větu ve filmu objevil na všech plakátech(no holt ho potřebovali zviditelnit ) Pár věcí jsem na kritiku našel ale celkově mohu bez výčitek dát 80% ()

Roches

Rada by som ohodnotila priaznivejšie, lebo vo filme je zdanlivo všetko, na čo sa rada pozriem. Mytologické potvory, svištiace meče a epická atmosféra ale tentoraz nestačili. A to vítam s otvorenou filmožrútskou náručou omnoho horšie smetie. Plochý a šablónovitý príbeh ubil všetko nadšenie z vizuálu a parádnych bitiek. Dialógy mi pripomínali prácu google translator-u a predstavovala som si, o koľko príjemnejšie by vyznievali v japončine. Melancholický Keanu si hľadá miesto v deji, čata démonických mníchov udeľuje zenový rýchlokurz, nechýba ani milý tučko, ktorý má napísané na čele "dojímavá smrť", odkedy sa vsúka do obrazu. Nenastáva žiadny vývoj postáv. Záporák je bezfarebný, roninovia hrdinsky konajú, ako od nich očakávame. Prišli, odišli, pošli. Plusom je divooká kicune, o ktorej minulosti by som sa rada dozvedela viac. Film pôsobí nevyrovnane - buď to mohol byť historický veľkofilm s dôrazom na cestu roninov alebo fantasy. Táto fúzia vo mne vyvolala len pocit nedokončenosti a nevyužitého potenciálu. Máte démonov, sem s nimi, máte Ricka Genesta, na ktorého ani netreba maskérov, zapojte ho. Takto je to kúsok sem, kúsok tam, seppuku a šlus. Záverečné slová ako z reinkarnačnej romance mi už prišli iba ako trolling. Verdikt: 7 statočných a 300 v japonskom šaláte s americkým dressingom. * za fakt, že sa na to dobre pozeralo a * za príjemné herecké obsadenie. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)