Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

Milabusek

No fim je to dost dobrý jak příběhově tak i hereckým obsazením, ale prostě amíci musejí všechno přikrmit. Takže pokud víte jak tento příběh byl doopravdy tak řeknete že to je kurva dost přikrmené, ale to nemnění to že se toto dost povedlo a namotiv tohoto příběhu je to dobrý možná až moc dobrý. Původní příběhové linie se to drží až na pár věcí ale ty si uvědomíte snad sami .. :). Alepokud ste někdy zavadily o japonskou kulturu a máte ji aspoń trošku rádi tak vám tento film doporučuji poněvadž se tam objevují spousta japonských zvyků. Zkrátka film 47 ronin ohodnocuji 85%. ()

neo_ap

Rád se podívám na filmy s japonskou tématikou. Obzvlášť se samuraji. Tento snímek není špatný. Působil na mne ale jako pohádka, než legenda. Bohužel, je přímo vidět, jak je špatně udělaný. Ty mezery, a chyby se nedají přehlédnout. Což je opravdu velká škoda. Keanu tu nepředved nic úchvatného. Zdá se, jako by tu byl jen do počtu. Láska mezi ním a Miko, tu není dostatečně vykreslená. A - 47 Roninů, a poznáte jich asi tak 5. Plusem jsou bojové scény, a nějaká ta monstra. Jinak nic. Velké očekávání jsem neměl, takže zklamán nejsem – 35/100 ()

kratajirka

Japonská a čínská kultura je dle mého fascinující a proto se pokaždé těším, kdy přijde film z produkce z těchto mocných zemích. Je to sice fantasy, úsměvné zpracování a co dalšího, ale ten kus historie tam je. Neo je protřelý bojovník, který to umí jak s moderními zbraněmi tak se samurajským mečem. Ač je to několik let - ten matrixovský výraz tam stále je. 70% ()

tragikomik

Původně jsem si říkal docela pěkné, byť jednoduché, přímočaré fantasy. Ve stínu reálné předlohy je to ale hrozná sračka. Z tohoto tématu se dalo rozhodně vytěžit víc. ()

tom173

Nezklame ani nenadchne.. Pro mě však spíše zklamání. Reeves prostě nějak vyměkl a já mu toho samuraje nevěřil. Hirojuki Sanada (od Sunshine můj oblíbenec) to docela zachraňuje. Jenže k čemu to je když je vám vlastně jedno jak film dopadne? Hlavní hrdina vám příliš k srdci nepřiroste a zbytek roninů má většinou epizodní roli. ()

KcarlosK

Miluju středověké Japonsko. A proto jsem se po shlédnutí traileru dopálil, jak Hollywood zmrvil nejlepší japonskou legendu. Ale ona to ve výsledku není zase taková tragédie. Jistě, Keanu a fantasy stránka jsou tam navíc, ale jádro pudla zůstalo. A Sanada je pořád borec. ()

dannypajinky

myslel jsem že to bude uplně něco jiného ale nádech japonské kultury já mužu takže to zklamání bylo zmírněno tak trošu pokus o epic takže 73% ()

bengelis

Neviem, pochopiť také nízske hodnotenie.. možno to nieje megafilm na 90% ale 75% si to zaslúži a to viac než so cťou... Dopozeral som film, od začiatku až do konca bez prerušenia, čo sa mi už dlho nestalo, takže na hodnotenie nepozerajte a skutočne si ten film musíte prehrať ak Vás história zaujíma. ()

roza101

Špatné to nebylo, ale mohlo to být lepší.Do ukázek vystříhali, jak je již zvykem ty nejlepší pasáže ale tak v rámci možností se to dalo. ()

rooklet

Slušný, průměrný film, který neurazí... ne vše je v něm vždy zcela jasné co se týká souvislostí v ději a některé triky jsou odfláknuté, ale kdo ho shlédne, nemusí si říci, že to byl ztracený čas.... ()

MarkHarry

Co asi dodat k tomuto filmu ...? No, řekněme, že snaha se cení ... ale jinak je film plný nelogičností a rozhodně nectí původní předlohu, je to taková předělávka pro současného (zejména mladého) diváka. Ale já si radši pustím původní japonský originál. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /ten rozpočet teda není moc vidět, zkombinovat japonskou legendu a fantasy - to nemůže nikdy dobře dopadnout/, + /triky, bojové scény šly, na americký poměry docela historický film, obsazení japonských herců rozhodně dobrý tah/, hodnocení - takový průměrný film, japonsko - americká historická akční fantasy se stárnoucím Keanu, občas trochu táhnoucí se děj, čekal jsem trochu víc ()

Karlito74 odpad!

Neuvěřitelná slátanina nerespektující skutečnou legendu, historii ani kulturu. Kdo má alespoň základní vzdělání, soudnost a úctu k japonské kultuře, pro toho je každá minuta filmu utpením. Kira je mladý, Asano starý(bylo to obráceně), Kirovi jde o území (šlo mu jen o úplatek a aby se před ním Asano zklonil) a tak dále. 47 róninů na jejichž hroby a muzeum se můžete coby turista V Tokiu podívat, se asi otočilo na druhou stranu než je USA. Režisér je něco jako doktor Cvach, kterému by jste neměli podle doktora Štrosmajera svěřit ani obřízku jezevčíka. ()

Drslw

Fantasy na japonský spôsob? A prečo nie... :) Chcelo to len buď lepšie dialógy, alebo to celé v japončine. ()

tomcas

Říkám to pořád, Holywood umí asijskou kulturu, historii a legendy jenom prznit. O hvězdu víc než si to zaslouží jenom proto, že to nebyla až taková nuda jakou sem očekával. ()

TynTynka

Film má rozhodně zajímavý příběh a natočený podle legendy a o to víc je to přitažlivější. Samozřejmě chvílema byla trochu nuda a děj byl natahován. Jinak je film dobrý a jsou zde opravdu nádherné kostýmy. Je fakt, že zde bylo použito hodně mystiky, což filmu ubralo na reálnosti, efekty však byly zdařilé. Samozřejmě celý film klasicky doprovází láska. ()

ferdomravec

Slusna fantasy. Neviem co cakali ludia ktori davaju menej ako 3+. Bolo tam hrdinstvo, tradicie, mytologia slabsie efekty ( akurát nechapem ten rozpcet pri tak slabych trkoch ) laska a ine :) Podla mna velmi slusne 70%. ()

LukasDCA

Aby bolo hneď od začiatku jasné, skutočná známka, ktorú filmu udeľujem je 3,5. Pol hviezdičky chýba preto, že mi film prišiel miestami veľmi nevyvážený, na jednej strane skvelé akčné scény a osudovosť, na druhej nudné pasáže a pár nesympatických hercov. Piata hviezdička potom chýba preto, že sebecky som očakával ešte troška viac anime štýlu. ALE!!! To, že film hodnotím známkou 3,5 neznamená, že sa k nemu nevrátim. Dokonca ho odporučím aj priateľom a rodine. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)