Chris Farraday se kdysi pohyboval za hranou zákona, když pašoval zboží ze Střední Ameriky do USA. Patřil mezi špičku a v mafiánech vzbuzoval strach. Dokázal ale včas odejít. Bohužel mladší bratr jeho ženy se rozhodl začít tam, kde Chris přestal. Ze strachu před šťárou nechal pašovanou zásilku utopit v moři a teď po něm jde místní narkomafie. Chris se ocitá před těžkou volbou, buď nechá svého švagra zemřít, nebo se vrátí k tomu, co kdysi uměl nejlépe – k pašování. Aby splatil švagrův dluh, bude muset na nákladní lodi propašovat velmi cenný náklad. Celá akce se ale od samého počátku nevyvíjí dobře... (TV Nova)

ThomasCrown

Jeden by povedal obyčajná žánrovka a mal by pravdu. Lenže táto má jednu nespornú výhodu, remeselne je zvládnutá k dokonalosti. Pochmúrna atmosféra sa nestráca ani v slnkom zaliatej Paname a napätie, stavané od začiatku, vydrží až do úplného konca. No nie je to iba o no brain zábave. Skvelý scenár, dokonalý plán, ktorý sa samozrejme zvrtne a nie raz, viacero zvratov, ktoré udržujú spomínané napätie a bicepsy a charizma Marka Wahlberga, čo sa vyrovnajú s každým, kto mu stojí v ceste. Pre mňa nečakané heist/akčné prekvapenie. Keď si spomeniem na Giovanniho Ribisiho v Gone in Sixty Seconds, iba sa pousmejem. ()

ondrula

Tenhle film měl ohromnej potenciál stát se výborným akčním snímkem. Hrají v něm mí oblíbenci Ben Foster a Giovani Ribisi, takže bych mu byl odpustil i to, že byl v titulní roli obsazen Marky Mark. Potenciál filmu byl ovšem zabit otravnou cestou do Panamy a zpět; čekal jsem, že to bude jen epizoda z celýho filmu, po který se rozjede pořádná akce, ale ukázalo se, že cesta je cílem. Celou dobu jsem taky nemohl nemyslet na to, proč se všici vystavujou takovým šíleným rizikům, když jen stačilo oddělat Ribisiho, ideálně třeba v afektu, když ho Marky Mark držel pod krkem poté, co Ribisi napadl jeho starou a bylo by to. No, jinak je film dost o hovně a ocení ho hlavně fandové logistiky, protože se tam akorát donekonečna šoupe s nákladem. ()

Prochy38

No, tak to bylo moc milé překvapení - navzdory zdejšímu hodnocení. Moc dobře odvedená práce, i když jde "jen" o remake. Akční tak akorát, ale propracované na vysoké úrovni. M. Wahlberg herecky pořád jen a jen kvete! K. Beckinsale tu neměla tolik prostoru. Hodně mě ale potěšilo trio: B. Foster, který byl ve své roli famózní, stejnětak G. Ribisi a k tomu výborný C. L. Jones, kterého pamatuji jako malého kluka ze Zachraňte Willyho 3. Fakt moc dobrý a povedený film! Drsný, vymakaný, vyvážený v hodně ohledech, apod. ()

vander19

Príjemná oddychovka, ktorou podľa mňa človek nemôže nič pokaziť. Postava Marka Wahlberga mi prišla veľmi sympatická, priama, úprimná. Dej má spád, film ma počas celého sledovania nenudil a priznám sa dostal som oveľa väčšie sústo ako som očakával. Filmu kraľuje fantastická hudba na čele s Red Hot Chilli Peppers a ich už klasickým songom Can´t Stop. Mám pocit, že daný film je trošku podcenený a zaslúžil by si vyššie hodnotenie. ()

tarponko

Ja si nemôžem pomôcť. Podobných filmov bolo natočených na tony... Osvedčená zápletka o tom ako zločinec na „dôchodku“ je prinútený sa vrátiť do fachu aby rodine zachránil krk. Samozrejme čo čert nechcel, nepôjde všetko podľa plánov. Wahlberg sa na takúto robotu stopercentne hodí. Napätie by sa dalo krájať až mi tiekli nervy. Skvele odvedená práca, v tomto žánri pre mňa nadpriemer. ()

bohemia_regent

Filmy, které natočil Baltasar Kormákur doma na Islandu (Severní blata, Svatba za bílé noci), jsou nejmíň o třídu výš. -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2011. ()

Ondrus

Oddychovka jak má být. Překvapující zvraty nejsou až tak překvapující, ale film krásně uběhne bez hluchého místa. Spokojenost. ()

ApsidalTill

Film som zapol asi tak po litre vína, ktoré preletelo mojím krkom v rovnako rýchlom tempe, ako úvod snímku Kontraband. Wahlberg si ide svoj "milujte ma lebo som drsný" štýl a tak trocha možno aj on, mohol za fakt, že som až v polovici celej stopáže ako škulavý Columbo zistil, že sledujem niečo čo už som raz videl. Pár sekúnd nato (pár pohárov nato presnejšie), my konečne svitlo. Boha, veď ja pozerám znova Reykjavik-Rotterdam http://www.csfd.cz/film/258789-z-reykjaviku-do-rotterdamu/ a to v US produkcii s väčším rozpočtom ale, oveľa slabšou atmosférou a tam kde by som možno docenil scenár a jeho nápaditosť, sa náhle dostaví len lacné prežitie niečoho, čo už som raz videl. Takže odporúčam tvorcom najprv vymyslieť niečo vlastné, než takýto chudobný remake. Akokoľvek netuším aký podiel mal Baltasar Kormákur na scenári originálnej verzii, v ktorej hral hlavnú úlohu. ()

aLPaC

Tady musím dát za pravdu Verbalovi. Nechápu vždycky ty trapné tlachy jako jsou třeba ty uživatele Marigolda. Já takovéto filmy miluju. Super akce, drsnej Mark Wahlberg, film, který dokonale pobaví. Snad jen škoda Bena Fostera, kterej mohl být využitý víc. ()

mosnak

Průměrný akčňák s Markem Wahlbergem :-) nejlepší pašerák zachraňuje bráchu své ženy... tak jo no! 50% ()

peto580

Ved to je žánrovo geniálne. Nechápem celkom tie nízke hodnotenia ved kto nemá rád nečo také tak si to nepúšťam. A súdiť podľa toho ktoré scény som už niekedy, niekde videl to mi príde uplna kktina. 4* ale poriadne, Zvyšok dávam za Marka, pekné zvraty a podhodnotenie :( ()

Renfield

Dějově samozřejmě nic převratného, přesto napětí a tah na bránu Kontraband nepostrádá a je vcelku jedno, jestli se zrovna běhá, či jezdí po souši, nebo pluje po moři. Své k celkovému prožitku má co říct i ruční kamera, fajn soundtrack a především obsazení. Navíc dojde i na sympatický zvrat v ději... a kdyby se v závěru stihlo včas zabetonovat, nemuselo zůstat u jediného překvapení. 65% ()

Kontractor

Film vhodný pro večerní sledování, kdy chcete bez myšlení přikusovat křupky a jen sledovat pomalu se táhnoucí sekvence. Nic úžasného, nic pro náročného diváka, ale nijak mne to neurazilo..do kina bych na to nešel, ale pustit si to v obyváku? Proč ne, pokuď to nebude vícekrát... ()

Simgal

Dannyho parťáci na lodi. Moc jsem nečekal a upřimně jsem ani moc nedostal. Takovýto zlodějský žánr mám rád, ale Kontraband mě moc nechytl. Největší plus vidím ve dvojci Wahlberg a Beckinsale, kteří drží tento film nad vodou. ()

TonyM

Všetko vo filme bolo už inde veľakrát videné, zápletka postavená stále na tom istom. Neprinieslo mi to nič nové, klasická tuctová akčná záležitosť s Wahlbergom a Kate Beckinsale. ()

Illy

Solidní žánrovka, která ale nezanechá v paměti stopu. Příjemné pokoukání, dementní švára, pašerácké nokturno. ()

ursinko

Všetci sú buď dobrí, alebo zlí. Predvídateľné od začiatku po koniec. Hnevalo ma jednanie niektorých postáv, Mark Wahlberg ale patrí k mojim obľúbeným. Raz pozrieť úplne stačí. ()

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

Washington a Wahlberg jsou bouchači

Washington a Wahlberg jsou bouchači

09.02.2012

Z pašeráckého thrilleru Kontraband se vyvinul příjemný malý hit. Není divu, že režisér Baltasar Kormákur a hlavní hvězda Mark Wahlberg opět spojí síly. Akční krimi 2 Guns napsal scenárista Blake… (více)

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

06.12.2010

Může se zdát, že Mark Wahlberg teď bude hrát ve všem. Nepochybně se jedná o součást kampaně před uvedením boxerského dramatu The Fighter, ale jeden projekt je tady už dávno a natáčení začne už v… (více)