Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

Pítrs85

Jedním slovem- pecka! Spolu s první REC nejlepší FF, co jsem doposavaď viděl (samozřejmě až po Záhadě Blair Witch). A být film tak o deset patnáct minut kratší, byla by to jízda ještě lepší, takhle tomu někde kousek za půlkou malinko dochází dech... Každopádně scény s troly jsou natočeny perfektně a nejeden hollywoodský filmař by se měl od Norů co učit, adrenalin z nich přímo stříká. A samotní trolové? Od audiovizuálu až po vzhled naprostá paráda. Tohle by si zasloužilo velký plátno, hlavně ten drobeček na konci. Ani bych se moc neupejpal doplnit do žánru i horor, páč ty noční scény dokáží vyděsit zaručeněji než kdejaká emerická áčková produkce, pohádka na dobrou noc jak dělaná ;-) ()

SOLOM.

Filmy natočené na podobný způsob jako Blair Witch nemám vůbec rád. Proto jsem byl i zde zezačátku hodně skeptický a uvažoval jsem, že to vypnu. Prvních dvacet minut je to totiž docela velká nuda, kdy mě kromě nádherné norské krajiny, nezaujalo vůbec nic. Hned jsem si vzpomněl na svou dovolenou a fjordy, které jsem navštívil. Když už se konečně začalo něco dít, připadal jsem si zase jako při sledování Pána prstenů a setkání s Enty. Severští Trollové se sice tvůrcům i povedli, ale jen pro oko lahodícího diváka. Dost mi vadily dlouhé nudné pasáže a místy trapné dialogy, které ovšem vzápětí zase vystřídala trefná hláška. Co se týče samotného nápadu, tak ten byl opravdu velice zajímavý, ale jeho realizace značně pokulhávala. Totéž platí i pro atmosféru. Místy byla až neskutečná a dokázala mě vtáhnout do děje, ale za moment jí tvůrci opět pohřbili pod ledové pláně a vlažné tempo až uspávalo. I tak si myslím, že jde o lepší průměr, který si určitě zase někdy pustím. ()

eraserhead666

Found footage nějak nemusím. To je styl/forma, která mě nedokázala zaujmout a v mnohých případech doslova pokazit prožitek z filmu. Byť se pár výjimek najde (většinou však je to zásluhou příběhu). Lovec trolů obsahuje všechny nezbytné FF prvky - noční vidění, pohledy do kamery, hysterické hulákání, nijaké záběry na nic i zmateně roztřesenou kameru při útěku. Přesto ale dokáže být ten film tak podivně zvláštním mixem severské fantasy, horroru a svým způsobem milé pohádky, až to vlastně vůbec není špatné. K dobru jistě přispívají naprosto úžasné norské exteriéry (Norsko si musím okamžitě přidat do svého seznamu "Musím navštívit, než si pro mě přijde"), vcelku povedené digitální triky (trolové jsou prostě fajn) a sympatická, ovšem nenásilná, komičnost filmu. Jako trencle mi to neustřelilo, ale milé a nečekané, tedy nečekaně milé, překvapení to pro mě bylo, to musím uznat. 3,5* ()

ARI50

Vůbec jsem nečekal že z toho budu takhle uchvácen a hotový tohle mne dostalo v plné síle ta akce co vás provádí od začátku to není možné záběry kamerou vynikající a cely děj byl naprosto úžasný prostě psycho dlouho jsem nad tím fáral a hned to několikrát skouknul. Ten strach co je provázel tak provázel i mě na tohle se nedá zapomenout to je něco co vám neustále leží v hlavě to Norské prostředí noc a Trolové proti vám jen se modlete že to přežijete a pokud ne ukažte světu co vše se skrývá. ()

MeanWhile

Nebylo to špatné, ale nic velkýho. Docela průměr. Trollové ujdou, celkový děj taky docela, ale nejhezčí je koukat se na nádhernou krajinu, která je v celém filmu naprosto úžasná. Ale celkově je to docela překvapení, že se najednou takhle Norové do něčeho opřeli a dopadlo jim to takto. Těch skoro 70 % docela sedí, takže menší spokojenost na mé straně je. ()

JASON_X

Samozřejmě se nabízí srovnání s Blair Witch Project, ale Trolljegeren horror určitě není. Zato je to ale hodně povedená dospělácká pohádka srovnatelná třeba se slavnými českými Ropáky. A taky reklama na překrásnou podzimní norskou krajinu. Trollové jsou sympaťáci, vypadají jako kříženci přerostlého chlupatého Křemílka, yettiho a kamenožrouta z Neverending Story, no a kromě šutrů a žvýkání starých pneumatik si hrozně rádi smlsnou i na pravověrných křesťanech. A strašně je rozčilují (stejně jako mě) i moderní křesťanské písně o Ježíšovi. Muslimové jim ale bohužel nechutnají... ()

Earl_23

Lovec trolů zůstal někde na půli cesty. Na půli cesty mezi úžasným dobrodružstvím a nudným filmem, na půli cesty mezi hororem a komedií a i na půli cesty mezi režijně zvládnutým či nezvládnutým filmem. Přesto mě moc zaujal, klidně z toho mohla být série, a dobrá!. Ale takhle je to jenom průměr. Byť závěr je opravdu magický. A nejpovedenější je stejně filmový plakát! ()

Morholt

Takhle by měl vypadat pseudodokument. Ačkoliv podobně laděné snímky nemám příliš v lásce, tak Trolljegeren se povedl. Jediné čeho jsem se bál, byla vizualizace samotných trolů, protože nějaké to otřásající se křoví či rozmazané postavy optikou třesoucí se kamery mě dokážou maximálně naštvat. Ale i v tomhle ohledu jsem byl tady spokojen a jakkoliv mi zprvu přišla jejich ztvárnění příliš dětská, tak postupem času jsem přišel na to, že lepší trolové tu ještě nebyli. 85% ()

Sawy

Nemůžu si pomoct, ale found-footage se jako fungující koncept vyčerpal. A přesazování do jiných žánru než toho hororového ničemu nepomůže. Lovec trolů určitě zaslouží uznání za kreativitu a využití minimálních produkčních prostředků na maximum. Lidi, kteří na něm dělali, mají talent. Ale člověka, který už pár podobných filmů viděl, už tu prostě nemá co překvapit. Jasně, tenhle žánr má svůj jasně definovaný vzorec, od kterého se těžko odchyluje. Jenže tady se prostě mělo přitlačit na tom černém humoru, kterého jsem čekal povážlivě víc, vládní podzápletka je taky těžce nerozvinutá a výsledek je především nuda, která je zajímavá maximálně tím, že je z Norska. Monstrum a REC zkrátka found-footage vytěžili na maximum. A už tu není co vyprávět. 45 % ()

Caelos

Viděl jsem, připojil se, chtěl ohodnotit a spadla mi čelist. Čekal jsem tak 35% sem tam nějaký odpad... A jak tak čtu některé komentáře... Nuže, mám přímo kurevskou averzi na tohle zpracování filmů. Překvapilo mě pouze to, že trollové jdou normálně vidět, myslel jsem že to budou jen náznaky. Takže jo, to překvapilo. Ale zmatených pobíhajících záběrů jsem dostal do sytosti. Zvuk. Proč mi to dělají, chtějí mě zabít? Vždy když je tam Troll, tak se ozývá řev, který mi trhal uši, zhruba od třičtvrtiny jsem jsem ubíral zvuk na minimum. A ten mekot?! Trollové samotní jsou legrační. Strach ten film nedokáže nahnat, spíš jen takový nesmělý úsměv s pocitem to jako myslí vážně? Kdyby nebylo úchvatné norské krajiny, dal bych o hvězdu méně. ()

Genero

Už i Seveřanům se zachtělo objevit pod trnkovým keřem amatérský videozáznam záhadně zmizelé skupinky mladých nadšenců. Ale co na něj digitálně pořídit, když už bylo rukou roztřesenou všechno natočeno? Stačí jen letmo prolistovat Staré pověsti norské a zbytek zazáplatují panorámata. Hon vládou placeného hajného Hanse Horyny na přerostlé živorodé bytosti je jedno děravé řešeto a trolové mají místo nosů pinďoury, ale závěrečný vtípek jak vystřižený z Norské sody mě konečně utvrdil, že to šibalské pomrkávání nebyl jen můj dojem. U pohádek nemá valný smysl dumat nad logikou a dítě ve mně se při adrenalinové jízdě po zasněžených pláních směje a plácá do kolen. Nedá mi to a musím se zeptat, kdy už to i u nás konečně někdo vezme do ruky a natočí toho našeho malého, milého, nahořklého a lítostivého Lovce permoníků, ať taky máme tady v Kotlině nějakou koukatelnou pecku? ()

Bowser

Nevím, za co bych tomuto filmu měl dát aspoň dvě hvězdy. Napětí nulové, logika těch lidí nulová a děj strašně nudný. Na herecké výkony se ale dalo koukat. Škoda, že jsem to neprožíval s nima. Takže velkého Trolla viděli 3 lidé, nebojácný znalý lovec a bohužel i 3546 lidí na ČSFD. ()

ScarPoul

Nápad dobrý. Found footage obstojné. Spoznávajme krásy Nórska ako nikdy predtým. Trolovia v rámci CGI rovnako zvládnuteľní. Ale tie postavy. Keby si to držalo líniu dokumentárneho filmu tak by to bolo výborné. Tu to bohužiaľ zaváňa konkrétnym úmyslom budovania napätia. Nedozvedáme sa tu nič o folklóre ani nejdeme do hĺbky. Sú nám tu predstavené niektoré skutočnosti. Má to správny konšpiračný nádych a pomerne zaujímavé finále, ale inak to od určitého momentu začne byť neuveriteľne ťažkopádne. Čo je dosť škoda. Zobrať takto kultúrne dedičstvo a pretransformovať ho do niečoho zábavného je naozaj nápad za ktorý sa nemusí nikto z tvorcov hanbiť. Ale ide to po konvenciách a nemá to v sebe žiadnu pridanú hodnotu , až teda na tú že to spravili Nóri a nie Američania. ()

PROROK14

Film, ktorý by takto zobrazoval trolov som ešte nevidel. Tá ich história, výskyt, správanie, druhy a vôbec všetko okolo toho bolo veľmi dobre vymyslené a podané. ()

Tommassi3

"Viděl jsem jednoho, co si chtěl sežrat vlastní oháňku.. Měl hlavu dole mezi nohama, svůj ocas napůl vraženej v hubě, snažil se ho sežrat.. Pak se začal dávit, převalil se na bok a skutálel se z kopce jako kolo.. Víš, co tím myslím, ne ?!" ;) ()

Terva odpad!

Vůbec není vysvětleno, jak přišli na jméno Hans. A divné je nalezení Hanse v autokempu. CITÁT - V pohádkách nebyla vždycky úplná pravda.......... Tak zase jeden film z rostřesenou kamerou. Znáte to, šedesát procent filmu se natáčejí hovadiny, třicet procent filmu sledujeme půdu pod nohama, to když kameraman bezhlavě utíká a deset procent je něco vidět, ale někdy ani to ne. Zde je toho vidět trochu víc, ale triková část filmu je hrozná. Nemám rád tyhle filmy, je to zbytečné plejtvání filmovým materiálem. Tento film je o trollech. Už jen představa stometrového, tísic let starého trolla, jak se prochází Norskem, mě dokáže rozesmát. CITÁT - Trollové jsou zvířata, žerou, serou.......... Setkání z trollem na mostě za pomocí ovčí návnady je směšné a trapné. Celý film je plný nesmyslů a nelogičnosti. A víte co nejvíc nesnáším na těchto filmech ? Závěrečné titulky, tady se to celé poser.. Ano závěrečné titulky totiž obsahují informace, které by v dokumentárním filmu, o kterém nikdo neví kdo ho natočil, neměli objevovat. Třeba jména herců, makeup hlavního hrdiny, pomocná kamera nebo asistent pomocné kamery...atd. Víte o čem tu mluvím, že jo ? A to nás ještě těsně před titulkama u tohoto filmu žádají o informace o lidech, kteří v záběrech jsou a zda o nich něco nevíme. Strašnej film - odpad je na místě. Ve filmu zazní song Mjod od skupiny Kvelertak. http://www.youtube.com/watch?v=iDyHhV9UK-4 ()

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)