Krimi / Komedie / Akční / Thriller / Drama

USA, 2011, 88 min

Nečekaně poměrně depresivní snímek a pro toho, kdo čekal další Hannu, bude asi docela zklamán. Zpočátku se film jeví jako černá komedie, hlavní dvojka má občas dost morbidní poznámky, ale to by tam nesměla být hodně posmutnělá postava Jamese Gandolfiniho, na kterou se film postupně zaměří především a díky němu se odkrývají strasti obou hlavních postav, které nejsou zas tak bezcitné mrchy, jak na první pohled vypadají. Violet & Daisy je typicky divný, lehce artový, nezávislý snímek.(5.1.2014)

• Marqta

Film mi svojí nenucenou originálností a lehkou absurditou ze začátku trochu připomněl Amelii, nevím proč, protože logicky spolu nijak nesouvisí. Kvůli motivu jsem si zase vzpomněla na snímek Hanna (taky se Saorise), ale ani kvalitám tohoto snímku se Violet & Daisy neblíží (a zaostává opravdu značně). Na rozpačitém pocitu, který mám se podílí i to, že Saorise Ronan mám hodně ráda, ale Alexis Bledel mi z nějakého podivného a záhadného důvodu nebyla nikdy sympatická. Čím déle jsem se dívala tím víc se moje prvotní zvědavost a celkem i spokojenost se snímkem měnila na nudu, nudu, lehké opovržení a údiv nad tím čím vším se dá už tak roztáhnutá primitivní zápletka natáhnout ještě víc a zase nudu. Ke konci se to možná trošku zlepšilo. Škoda že bezduché postavy "zabili" i náznak zajímavých dialogů, které se sem tam objevily. S hodnocením jsem někde mezi jednou a dvěma hvězdičkami. Jednoduše, je to podprůměr, kterému se pro příště vyhnu velikým obloukem.(19.1.2015)

Líbí se mi filmy, kde slečna o váze průměrného Somálce kosí stokilový hovádko (zdravím Hit-Girl) a tady obě dvě titulní postavy byly opravdu khůl, protože zrovna dvojka Bledel-Ronan je jak z reklamy na kontaktní čočky (ne vážně, hezčí barvu očí, než maj tyhle dvě, v současném Halyvůdu nenajdete). Jenže... ať se to Geoffrey Fletcherovi líbí anebo nelíbí, Tarantino je prostě pořád jenom jeden. Akce docela koukatelná (hlavně to hopsání po mrtvolách), ale ty dialogy... ty dialogy, no nepronášet je tyhle dvě, kdy je vám tak nějak jedno, co plácají, protože se na ně kouká i tak fajně, tak je vám snad i stydno. O triviální zápletce nemluvě. Ale kašlat na to, tomuhle filmu budu vděčný za zabití... času, takže vlastně spokojenost.(3.1.2014)

• Morholt

Mladé vraždkyně při jednom kšeftíku narazí na oběť, díky které musí přehodnotit svůj dosavadní styl života. Nalákaly mě Sairoise Ronan a Becky ze Sin City, ale příliš mě nepotěšily. Začátek sice navnadil a jeptišková přestřelka dala tušit, že se bude jednat o odlehčenou akčňárnu, ale skutek utek. V mých očích sklouzl celý film do poučky, že vraždit lidi je špatné, kor když jste náctiletá holka, která může dělat spoustu jiných věcí. Třeba chodit na ples. Holčičárna, která moc nevyšla. 30%(2.12.2013)

• MontyBrogan

Tak holky sa nám chceli hrať na Tarantina? No dojemné. Verím, že by na to pod iným vedením určitý potenciál mohli mať, ale to by musel mať gule na pravom mieste aj autor filmu. Stačilo by asi vynechať lacný pátos a z dejových zvrat(k)ov vyberať len tie vkusnejšie. Veď ako všetci vieme, niekedy je menej viac. Nie každý je totiž schopný toho, čo vyššie zmienený pán režisér považuje za štandard, ktorý zároveň aj určuje. Ale tak ok, dievčatá si zablbli a priznávam, bavil som sa. Bola mi však sympatická len jedna z nich, Saoirse. Možno je to tým, že zamýšľanú nevinnosť v sebe ešte aj mala (hehe), nie ako Alexis Bledel, ktorá bola za podobnú drsňáčku už x rokov predtým v Sin City.(28.10.2015)

• - Obě hlavní hrdinky mají jména květin - Violet (Alexis Bledel), v překladu "fialka", a Daisy (Saoirse Ronan), v překladu "sedmikráska". Zmínili i jméno bývalé partnerka Rose, tedy "růže". Dcera Michaela "James Gandolfini" měla zase jméno April, tedy "duben", kdy květiny začínají kvést. (Aknah)

• - Do role Michaela tvůrci zvažovali obsazení Bruce Willise. (Lenny.M)

• - Podobnost názvu filmu s Daisy a Violet Hiltonovými, nejslavnějšími siamskými dvojčaty světa, není náhodná. (h0n24)