Krimi / Komedie / Akční / Thriller / Drama

USA, 2011, 88 min

Poutavá hra s kamerou a střihem, logicky prolínající flashbacky a nespočet absurdních situací, které v celku hladí příjemně po tváři. Alexis coby Rory byla kdysi moje poškolní odpolední oddychovka a po letech se jí podařilo mi znovu rozzářit volný den. Navzdory přibývajícím rokům vypadá stále jako tak náctiletá holka, a tak působí vedle Saoirse Ronan, o dvanáct let mladší herečky, opravdu jako věrohodná starší parťačka. U tohodhle filmu nehledejte logiku, je to spíš taková delší povídka s prvky artu a sakra chytlavá. Už po úvodní scéně podpořené výborným songem - celý sountrack vůbec stojí za to - jsem se hravě ponořil do příběhu dvou kouzelných nájemných vražedkyň, jejichž jména Violet & Daisy (zkráceně Vi & Dase) mluví za vše. Krom toho se zde mezi postavami, které jsou jak z jiného světa, rozehrává skromné drama s komediálními prvky, jenž do sebe výbornou filmařskou prací zapadá jak dětská skládačka. Několik nedořešených drobností zde vůbec není na škodu, ba naopak, jako by autor záměrně nutil diváka přemýšlet ještě několik hodin poté a příjemně v něm nechával dozrát svoji režisérskou prvotinu. Díky za tohle letní překvapení. (70 %)(4.8.2013)

Tak nebudem tvrdiť, že to bolo prudko inteligentné, alebo, že ma gilmorka nejako okúzlila, lebo neokúzlila. Tá druhá, to už je iná káva. Celé to bolo pojaté snovo a tak trochu umelecky, aj keď nie som znalec, myslím, že to malo dosť slabín, napriek tomu tam však bolo pár momentov, ktoré sa mi vyložene veľmi páčili, nehovoriac o premakanej vizuálnej stránke a krásnej muzike. Hodnotím benevolentne, ale som vo veľkorysej nálade.(19.9.2017)

• Johnny.ARN

Bledel a Ronan. Dve dievčatká, ktoré sa hrali na profesionálky, assasínky. Dobrý úvod. Ten diváka naštartuje, vtiahne do deja. Ale potom to už chytá taký zvláštny feeling. Riešia sa veci, emócie, pohnútky. Nie je to zamotané, kamera je pútavá, niektore zábery sú tak ladené, že sa nad nimi jednoducho musíte zamyslieť. Nie je to čistá akcia, nie je to ani čistý art. Také niečo medzi tým. Za ústrednú dvojku a originalitu 2 z 5(1.3.2014)

• Langy10

Myslel jsem si, ze nejvetsi hovno je pan nikdo, ale tam jsem se aspon zasmal jaka to byla sracka. Nechapu jak nekdo mohl mit chut delat si praci s touhle prochcanou absolutne bezhumornou ďílčí smršť. Kdybych se na tuhle sracku dival na empajr stejt bilding, tak zcela jiste skocim dolu, abych zachranil sve oci a usi a radsi tak vymenim za zivot.(4.9.2018)

"To je úplnej arzenál. Je tady i malej glock do kabelky. Do tý modrý, víš?" Těžko přetěžko zařaditelný film, který má tak prazvláštní atmosféru, že mě dokonale nadchl. Nevím, kdy naposledy jsem viděl tak ohromné smíchání tolika odlišných žánrů. Violet a Daisy rozhodně nejsou akční film, je to spíš vtipy odlehčené melancholické dramátko o přátelství a jeho ceně, které navíc úchvatně vypadá a může se chlubit bezvadným hereckým trojlístkem Alexis Bledel - Saoirse Ronan - James Gandolfini. To, co tihle tři dohromady předvedli, nemá obdobu a chybu.(30.3.2014)

• - Obě hlavní hrdinky mají jména květin - Violet (Alexis Bledel), v překladu "fialka", a Daisy (Saoirse Ronan), v překladu "sedmikráska". Zmínili i jméno bývalé partnerka Rose, tedy "růže". Dcera Michaela "James Gandolfini" měla zase jméno April, tedy "duben", kdy květiny začínají kvést. (Aknah)

• - Do role Michaela tvůrci zvažovali obsazení Bruce Willise. (Lenny.M)

• - Podobnost názvu filmu s Daisy a Violet Hiltonovými, nejslavnějšími siamskými dvojčaty světa, není náhodná. (h0n24)