Druhá světová válka se pomalu chýlí ke konci. Na německé straně hranice začíná pomalu propukat panika a místní velitel přikazuje nechat podminovat místní přístav. Nenadálého zmatku využívají čeští lodníci, kteří se rozhodnou uskutečnit šílený plán: Ukrást německou loď plnou výbušnin a vyplout směrem ku Praze, která se má podle fašistických plánů stát poslední německou pevností... Scénář dostal Cenu literárního fondu ke 30. výročí osvobození. (oficiální text distributora)

dainio

Dobrý československý válečný film s dobrými herci v hlavních úlohách..nečouhá z něj komunistická propaganda a tak je tento snímek dobře stravitelný. ()

GIK

Film má pomalejší rozjezd, pořádně to začíná až až útokem Sovětů asi ve 25. minutě. Trochu pochybná je motivace hlavního hrdiny k tomu, aby podstoupil na konci války životu nebezpečnou cestu lodí napěchovanou prskavkama z Rajchu do protektorátu. Frizek mu řekne: hele čoveče, vodjeď s tim, ať nám to tady nebouchne. No tak jo, já teda jedu. Pak mi neseděla obrovská náhodička, když se dva členové posádky jdou v polovině cesty projít a kupodivu narazí zrovna na svýho bývalýho parťáka. Sklenčkovy utrápený role taky moc nemusim. Ale jinak je to dobrý. Vynikající herci, skvělé jakoby autentické záběry z války k nerozeznání od skutečných, povedená výprava s množstvím výbuchů. ()

kosoj

Tento film je neskutečně jalový. Odnikud nikam. Nicméně hudba Jiřího Šusta ... Ennio Morricone by zešedivěl závistí! Klobouk dolů. Ta hudba si zaslouží lepší film. ()

Jonatthan

Výborný český válečný film se skvělými herci. Ano, hudba i některé postavy jsou jak ze Sedmin statečných, ale proč vlastně ne? Škoda, že některé motivy zůstaly nedotažené. Viz postava Jana Pohana se svojí rodinou. ()

Nerajohn

Hodně zapomenutý snímek, a to dost neprávem. Kdesi ve východním Německu kotví česká loď v momentě, kdy se přiblížila Rudá armáda a začala přístav bombardovat. Skupinka českých lodníků ale z přístavu uteče ( odpluje ) a proti proudu Labe se chce dostat do Protektorátu s varováním, že Praha se má stát poslední pevností nacistů. Přitom proplouvá kolem Königsteinu, střekovskými zdymadly nebo Českou branou. Film má velice slušnou výpravu a kameru, špatná není ani hudba, herecké výkony jsou slušné. Ačkoliv byl snímek natočen v roce 1975 ke 30. výročí osvobození, propaganda z něho nečouhá a proto zhlédnout Mys dobré naděje není krok zpět. ()

Delmondo

Mys dobré naděje mi zodpověděl otázku která mi vrtá hlavou již delší dobu a to jak by asi vypadalo sedm statečných po česku, no asi nějak takhle. Otto Lackovič totiž hraje postavu totožnou s Harry Luckem, postavou právě ze sedmi statečných a jeho finální scéna je doslova remake. Co se týče zbytku filmu je to prakticky o ničem a ze začátku se tam furt mele německy takže tomu je ještě hovno rozumět. Jediným skutečným kladem celýho filmu je hlavně parádní hudba a herecký obsazení jinak je to bída. ()

rigby

Vcelku poklidná road movie, která plyne stejně rychle a hladce jako voda v Labi. Výborné herecké obsazení a skvělá hudba, ale jinak nic výjimečného, co by stálo za řeč a hlavně za opakované zkouknutí. ()

Hanver

Zajímavý nápad scénáristy a neobvyklé prostředí nebyly bohužel proměněny v zajímavý film. Výprava i hudba jsou slušné, ale dramatičnost zcela absentuje, události jsou plytké, akce vlastně nulová, herci nedostali příležitost ukázat, co umějí. Když si to pustíte, budete se nudit. ()

Peabody

Tady je vidět, že pan Fuka byl jako režisér velice slabý a výsledek jeho děl závisí na vnějších okolnostech. Tím míním jaký scénář na něj náhodou vyšel, nebo si ho vybral a jaké herce má - tady shodou okolností (jak jinak, v Černé punčosše si vybral většinou druho až nevímkolikařadé herce a herečky) . Scénář je taky průměr (maximálně) a poplatný době, ale zase využití lodi je docela originální. Herci jako Hanzlík, Cupák, Sklenčka a vlastně i Větrovec to pak prostě nenechají padnout a dá se na ně koukat. Takže vznikl dobový průměr, povinně se věnující odboji a trochu škoda zajímavého námětu lodí na českých řekách. Sequens i jiní by asi vytěžili o něco více napětí, ale to OF neuměl natočit. ()

vinducha

Pěkné , ta říční plavba má také nějaké čaro. A jak píše kolega Marthos , hudba pana Šusta , tak za takovýhle motiv by se nemusel stydět ani pan Morricone. ()

MBob

Škoda nevyužitého potencionálu. Začátek slibuje akčněji pojatý film z 2.svět. války (záměrně neuvádím válečný) a postupně přechází až do téměř lyrické roviny, přesto film nenudí. Nevím, zda-li to byla náhoda či pocta Sedmi statečným, ale nemohu si pomoci postava O.Lackoviče mi stále od začátku do konce připomínala právě jednoho z těch statečných. ()

Kelinej

Film mi byl léta utajený, dodávám, že bohužel. Jako kluk bych jej asi hltal, hlavně akční scény Josefa Větrovce, možná jediné v jeho uměleckém životě. Námět chytrý, atmosféra ušla, herci se snažili. Na rok 1975 v ČSSR slušný výkon. ()