Televizní cyklus ve třech řadách zmapoval největší osobnosti českého humoru. Petr Nárožný se chopil mluveného slova, a nejen to, nakonec se i na jeho tvorbu dostalo, a i když jsem si dovedl představit v roli průvodcem pořadu i někoho jiného, svoji roli zvládl, ale spíše na horší dvojku. O to tady ani tak nešlo, protože jedničkou byli právě umělci, jejichž biografie byly u některých zajímavější, u některých zase o něco méně. V každém jednotlivém díle nechyběla spousta ukázek z jejich tvorby, a že bylo z čeho vybírat. Přesto pořad bojoval trochu s fádností a stereotypem. Týkalo se to především představitelů slavné prvorepublikové éry, protože tam už se to omezilo na nudné informace, které současného diváka až tak nezaujmou. Lepší to bylo, když ještě žijící osobnost byla pozvána do studia a aktivně mohla do pořadu přispět svým komentářem, případně jsme s ní návštívili místa, ve kterých svého času působila. A některé osobnosti mně nepřišly až tak zajímavé nebo populární, aby jim byl věnován celý díl. Věděl bych o jiných, kteří už se do cyklu nevešli. Když bych měl pořad oznámkovat jako ve škole, jednička, kterou se cyklus honosí ve svém názvu, by to nebyla. Snaha a píle se cení, ale důslednost, ještě pestřejší výběr a poutavost je přednější, a to mně tady občas chybělo. Mé hodnocení: 60%(30.11.2013)

• Hejtmy

Trochu nostalgické, ale velmi slušné. Ukázky z filmů střídá zajímavé vyprávění, člověk se dozví i něco zajímavýho a novýho. Nárožný to taky zvládá dobře, takže spokojenost. Forma i obsah je určitě lepší než u včerejších Rozmarných let českého filmu, i když je tenhle projekt daleko skromnější a komornější, no možná je lepší právě proto. Hodnotit zatím nebudu, ale bylo by to vysoko.(5.1.2011)

Povedený vzpomínkový, až dokumentární pořad České televize, na který jsem se každý týden docela těšil. Jen by si v té střižně mohli pohlídat nůžky, protože v některých případech byly důležité okamžiky hercova života tak neuvěřitelně zamíchány a pomíchány, že jsme se nejprve dozvěděli o komikově části života, pak o jeho narození, pak o smrti, pak o tom, pak jsme si skočili zase o třicet let zpátky... Nevím, dodržování chronologie by mi kolikrát přišlo daleko vhodnější. Ale jako taková vzpomínka na geniální komiky (s jedničkou v roce narození) navíc ve spojení s následným filmem to fungovalo více než dobře. A to bylo to hlavní! :) P.S.: Těším se na "Komiky na dvojku!"(17.3.2011)

Ne že by to byla ztráta času… možná to je ale ztráta peněz pro ČT. Ale pokud vám unikl Top Star magazín na Primě… a jeho opakování… uslyšíte stejné historky zde… nebo jsou z Příběhů slavných… Předčasných úmrtí… Po stopách hvězd… a nebo si můžete připomenout sadu (halabala) ukázek z filmů… které znáte nazpaměť ;) aha... "halabala" tu už někdo psal... Ale tak ono je to vlastně docela originální... že se remake dá udělat nejen z filmů...(11.2.2011)

Tradičně příjemný pořad o komicích, kteří nás od prvorepublikových časů provázejí na televizních obrazovkách, plátnech kin či jevištích malých i velkých divadel. Nárožný je dobrým moderátorem, pořad se skládá z mluveného slova, rozhovorů i sestřihů. Prostě vše, co má dobrý zábavně-dokumentární pořad obsahovat. Hudební režie: Adéla Sirotková(21.2.2012)

• Petr Nárožný