Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pořad o humoru a talentu těch, kteří dokázali vzbudit úsměv ve chvilce, ale vzpomínat na ně budete celý život.
Jednotlivé díly: I. série:  1. Burian
2. Rašilov
3. Haas
4. Marvan
5. Holzmann
6. Jirásková
7. Libíček
8. Janžurová
9. Donutil
II.série:  1. Menšík
2. Polívka
3. Kopecký
4. Zázvorková
5. Plachta
6. Sobota
7. Sovák
8. Wimmer
9. Gollová
10. Voskovec a Werich
III.série:  1.-Horníček
2.-Nový
3.-Šimek a Grossmann
4.-Ferbasová
5.-Lipský L.
6.-Molavcová
7.-Svěrák a Smoljak
8.-Dvořák Josef
9.-Císler
10.-Suchý
11.-Hrzán
12.-Lábus
13.-Brodský
14.-Bohdalová
15.-Filipovský
16.-Nárožný (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (50)

Junglista 

všechny recenze uživatele

Formát pořadu mi vyhovuje, ale s obsahem už je to horší. Pro někoho, kdo o konkrétním herci ví málo nebo nic, to určitě dostačuje. Jenže když 2 třetiny pořadu tvoří notoricky známý úryvky z filmů a scénky, tak už nezbyde čas na to zajímavější a ne tak profláklý a to je škoda. Ale Nárožný jako průvodce je fajn. ()

ViktorD 

všechny recenze uživatele

Ad V + W: Miroslav Horníček při jedné oslavě (jejíž účast byla nadmíru hojná) ve Werichově vile na Kampě údajně poznamenal něco ve smyslu: "Teď kdyby se utrhnul strop, tak zahyne česká kultura." Ano, a v troskách pod utrženým stropem by zemřel i jeden z největších českých básníků Vladimír Holan, který obýval s rodinou přízemí této vily... ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Televizní cyklus ve třech řadách zmapoval největší osobnosti českého humoru. Petr Nárožný se chopil mluveného slova, a nejen to, nakonec se i na jeho tvorbu dostalo, a i když jsem si dovedl představit v roli průvodcem pořadu i někoho jiného, svoji roli zvládl, ale spíše na horší dvojku. O to tady ani tak nešlo, protože jedničkou byli právě umělci, jejichž biografie byly u některých zajímavější, u některých zase o něco méně. V každém jednotlivém díle nechyběla spousta ukázek z jejich tvorby, a že bylo z čeho vybírat. Přesto pořad bojoval trochu s fádností a stereotypem. Týkalo se to především představitelů slavné prvorepublikové éry, protože tam už se to omezilo na nudné informace, které současného diváka až tak nezaujmou. Lepší to bylo, když ještě žijící osobnost byla pozvána do studia a aktivně mohla do pořadu přispět svým komentářem, případně jsme s ní návštívili místa, ve kterých svého času působila. A některé osobnosti mně nepřišly až tak zajímavé nebo populární, aby jim byl věnován celý díl. Věděl bych o jiných, kteří už se do cyklu nevešli. Když bych měl pořad oznámkovat jako ve škole, jednička, kterou se cyklus honosí ve svém názvu, by to nebyla. Snaha a píle se cení, ale důslednost, ještě pestřejší výběr a poutavost je přednější, a to mně tady občas chybělo. Mé hodnocení: 60% ()

aniiicka 

všechny recenze uživatele

Viděla jsem jen pár dílů a většinou musím říct, že šlo o moc příjemné pořady. Srdcovkou byl pro mě díl s Hugo Haasem, který je jedním z mých nejmilejších herců. V tomto díle jsem se od srdce zasmála několika ukázkám historkek z vyprávění pana Haase - hlavně o blonďaté Růžence z Brna :), ale taky jsem se velmi dojala závěrem. Pan Haas nuceně emigroval do USA, kde byl velmi úspěšný, ale celý život tesknil po domovu, dost po rodném Brně. Proto žil ke konci svého života ve Vídni, protože to bylo blízko. :) Závěr 60. let vypadal nadějně, když se do Československa několikrát vrátil, těšil se opětovných setkání a přislíbů pracovních příležitostí - opětovného filmování. Bohužel zdraví a hlavně dějiny změnily tyto plány a pan Haas na konci roku 68 zemřel. Redakce svobodného slova vyzvala na podzim roku 1968 Hugo Haase a ještě několik Čechů žijící v zahraničí, aby napsali svůj vzkaz do pokořené vlasti - Hugo Haas: Jéžíš co bych za to dal, kdybych to věděl, že budoucnost mé nešťastné země bude šťastnější než její minulost, praotec Čech si vybral tento nejkrásnější koutek světa, ale když on leží všem v cestě. Kéž by tam jednou děti a děti jejich dětí mohly prožít celý svůj - beztak už dost krátky život bez těžkých otřesů a zklamání, jež prožila naše generace několikrát za uplynulých padesát let...vlastně až do dnešních dnů. Vroucnější přání bych neměl. (video: část - 48:15 - https://www.youtube.com/watch?v=id1_VGDM6vI). Další fajn díly - Ferbasová, Gollová, Sobota, Kopecký, Menšík, Sovák, Svěrák a Smoljak,... ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Pěkný, skladba pořadu byla opravdu velmi pestrá, už teď se těším se na další díly (především na ten s mým velikým oblíbencem Hugo Haasem), člověk který se o prvorepublikový film a slavné herce (komiky) blíže zajímá-l, některé věci věděl, ale našly se tu i nějaké ty novinky-zajímavosti-perličky, ať už z úst příbuzných oné osobnosti, nebo pana Nárožného, který to celé moderoval velmi slušně a s nóblesou sobě vlastní, navíc volil i velmi dobré otázky. Muzeum rekvizit pořad rovněž nesmírně obohatilo. S hodnocením jsem tochu při zemi, počkám si na další díly, pokud mi to čas umožní, ale myslím si, když se podívám na jednotlivé osobnosti (především z druhé poloviny), že pořad bude mít spíše sestupnou tendenci, záleží ale na mnoha faktorech, třeba na panu Nárožném samotném. ps; Na druhou stranu má ČT do budoucna programově vystaráno, už teď se jistě chystají "Komici na dvojku", trojku, čtyřku atd, a že bude stále z čeho vybírat:-) ()

Galerie (9)

Související novinky

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Skromný český televizní píseček se dočká zanedlouho dalšího boje o sledovanost, především na poli komerčních seriálů. Dvě nejsilnější komerční televize vsadily na školní prostředí (TV Nova seriálem… (více)

Reklama

Reklama