• ViktorD
  ***

  Ad V + W: Miroslav Horníček při jedné oslavě (jejíž účast byla nadmíru hojná) ve Werichově vile na Kampě údajně poznamenal něco ve smyslu: "Teď kdyby se utrhnul strop, tak zahyne česká kultura." Ano, a v troskách pod utrženým stropem by zemřel i jeden z největších českých básníků Vladimír Holan, který obýval s rodinou přízemí této vily...(14.3.2012)

 • Junglista
  ***

  Formát pořadu mi vyhovuje, ale s obsahem už je to horší. Pro někoho, kdo o konkrétním herci ví málo nebo nic, to určitě dostačuje. Jenže když 2 třetiny pořadu tvoří notoricky známý úryvky z filmů a scénky, tak už nezbyde čas na to zajímavější a ne tak profláklý a to je škoda. Ale Nárožný jako průvodce je fajn.(7.5.2013)

 • ondrula
  ***

  Nastavovaná kaše a vlastně zbytečnej pořad, protože tohle už od nepaměti a mnohem lépe dělá Hanzlík (a před ním myslím Svěrák) v Úsměvech. Viděl jsem díl s Kopeckým a přišlo mi, že jsem se nedozvěděl nic novýho oproti tomu, co už beztak ví každej průměrně informovanej divák. No a Nárožnýmu asi špatně udělali zuby nebo co, protože šišlá jak stará Blažková. A taky bych řekl, že debilnější název pořadu se už asi nedal vymyslet.(20.9.2012)

 • Šakal
  ****

  Takhle já si představuju inteligentní Tv tvorbu (zábavu). Hřejivý výlet do let minulých s příjemně civilním P. Nárožným. Děkuji. P.s. do dokonalosti to má daleko (kvalita jednotlivých dílů je dosti kolísavá), ale odpad? Holt požadavky, priority.....máme (jak vidno) nastaveny každý zcela jinak. Prozatimních 75%(7.3.2012)

 • aniiicka
  ****

  Viděla jsem jen pár dílů a většinou musím říct, že šlo o moc příjemné pořady. Srdcovkou byl pro mě díl s Hugo Haasem, který je jedním z mých nejmilejších herců. V tomto díle jsem se od srdce zasmála několika ukázkám historkek z vyprávění pana Haase - hlavně o blonďaté Růžence z Brna :), ale taky jsem se velmi dojala závěrem. Pan Haas nuceně emigroval do USA, kde byl velmi úspěšný, ale celý život tesknil po domovu, dost po rodném Brně. Proto žil ke konci svého života ve Vídni, protože to bylo blízko. :) Závěr 60. let vypadal nadějně, když se do Československa několikrát vrátil, těšil se opětovných setkání a přislíbů pracovních příležitostí - opětovného filmování. Bohužel zdraví a hlavně dějiny změnily tyto plány a pan Haas na konci roku 68 zemřel. Redakce svobodného slova vyzvala na podzim roku 1968 Hugo Haase a ještě několik Čechů žijící v zahraničí, aby napsali svůj vzkaz do pokořené vlasti - Hugo Haas: Jéžíš co bych za to dal, kdybych to věděl, že budoucnost mé nešťastné země bude šťastnější než její minulost, praotec Čech si vybral tento nejkrásnější koutek světa, ale když on leží všem v cestě. Kéž by tam jednou děti a děti jejich dětí mohly prožít celý svůj - beztak už dost krátky život bez těžkých otřesů a zklamání, jež prožila naše generace několikrát za uplynulých padesát let...vlastně až do dnešních dnů. Vroucnější přání bych neměl. (video: část - 48:15 - https://www.youtube.com/watch?v=id1_VGDM6vI). Další fajn díly - Ferbasová, Gollová, Sobota, Kopecký, Menšík, Sovák, Svěrák a Smoljak,...(6.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace