• ondrula
  ***

  Nastavovaná kaše a vlastně zbytečnej pořad, protože tohle už od nepaměti a mnohem lépe dělá Hanzlík (a před ním myslím Svěrák) v Úsměvech. Viděl jsem díl s Kopeckým a přišlo mi, že jsem se nedozvěděl nic novýho oproti tomu, co už beztak ví každej průměrně informovanej divák. No a Nárožnýmu asi špatně udělali zuby nebo co, protože šišlá jak stará Blažková. A taky bych řekl, že debilnější název pořadu se už asi nedal vymyslet.(20.9.2012)

 • Karlos80
  ***

  Pěkný, skladba pořadu byla opravdu velmi pestrá, už teď se těším se na další díly (především na ten s mým velikým oblíbencem Hugo Haasem), člověk který se o prvorepublikový film a slavné herce (komiky) blíže zajímá-l, některé věci věděl, ale našly se tu i nějaké ty novinky-zajímavosti-perličky, ať už z úst příbuzných oné osobnosti, nebo pana Nárožného, který to celé moderoval velmi slušně a s nóblesou sobě vlastní, navíc volil i velmi dobré otázky. Muzeum rekvizit pořad rovněž nesmírně obohatilo. S hodnocením jsem tochu při zemi, počkám si na další díly, pokud mi to čas umožní, ale myslím si, když se podívám na jednotlivé osobnosti (především z druhé poloviny), že pořad bude mít spíše sestupnou tendenci, záleží ale na mnoha faktorech, třeba na panu Nárožném samotném. ps; Na druhou stranu má ČT do budoucna programově vystaráno, už teď se jistě chystají "Komici na dvojku", trojku, čtyřku atd, a že bude stále z čeho vybírat:-)(5.1.2011)

 • Šakal
  ****

  Takhle já si představuju inteligentní Tv tvorbu (zábavu). Hřejivý výlet do let minulých s příjemně civilním P. Nárožným. Děkuji. P.s. do dokonalosti to má daleko (kvalita jednotlivých dílů je dosti kolísavá), ale odpad? Holt požadavky, priority.....máme (jak vidno) nastaveny každý zcela jinak. Prozatimních 75%(7.3.2012)

 • aniiicka
  ****

  Viděla jsem jen pár dílů a většinou musím říct, že šlo o moc příjemné pořady. Srdcovkou byl pro mě díl s Hugo Haasem, který je jedním z mých nejmilejších herců. V tomto díle jsem se od srdce zasmála několika ukázkám historkek z vyprávění pana Haase - hlavně o blonďaté Růžence z Brna :), ale taky jsem se velmi dojala závěrem. Pan Haas nuceně emigroval do USA, kde byl velmi úspěšný, ale celý život tesknil po domovu, dost po rodném Brně. Proto žil ke konci svého života ve Vídni, protože to bylo blízko. :) Závěr 60. let vypadal nadějně, když se do Československa několikrát vrátil, těšil se opětovných setkání a přislíbů pracovních příležitostí - opětovného filmování. Bohužel zdraví a hlavně dějiny změnily tyto plány a pan Haas na konci roku 68 zemřel. Redakce svobodného slova vyzvala na podzim roku 1968 Hugo Haase a ještě několik Čechů žijící v zahraničí, aby napsali svůj vzkaz do pokořené vlasti - Hugo Haas: Jéžíš co bych za to dal, kdybych to věděl, že budoucnost mé nešťastné země bude šťastnější než její minulost, praotec Čech si vybral tento nejkrásnější koutek světa, ale když on leží všem v cestě. Kéž by tam jednou děti a děti jejich dětí mohly prožít celý svůj - beztak už dost krátky život bez těžkých otřesů a zklamání, jež prožila naše generace několikrát za uplynulých padesát let...vlastně až do dnešních dnů. Vroucnější přání bych neměl. (video: část - 48:15 - https://www.youtube.com/watch?v=id1_VGDM6vI). Další fajn díly - Ferbasová, Gollová, Sobota, Kopecký, Menšík, Sovák, Svěrák a Smoljak,...(6.8.2014)

 • Junglista
  ***

  Formát pořadu mi vyhovuje, ale s obsahem už je to horší. Pro někoho, kdo o konkrétním herci ví málo nebo nic, to určitě dostačuje. Jenže když 2 třetiny pořadu tvoří notoricky známý úryvky z filmů a scénky, tak už nezbyde čas na to zajímavější a ne tak profláklý a to je škoda. Ale Nárožný jako průvodce je fajn.(7.5.2013)