• NinadeL

Proč tam ten Nárožný předvádí paní Kardnoškovou? Proč ty ukázky nemají informaci o tom, z jakých filmů pocházejí? Proč jsou ty akademické formáty ořezávány? Proč ten scénář někdo neohlídal? "Ale tak ono bude lepší, když si budeme myslet, že ten Burian do té Ameriky dojel." CHA! "A kdo tomu věří, ať tam běží!" http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/hs036.snc6/166599_1260770417563_1778760545_492278_6846397_n.jpg A přitom stačilo nebýt slepý. Takže tady si ukážeme "rekvizity" z filmu a povíme, co jsme stihli vymyslet minutu před dotočnou.(7.1.2011)

Pěkný, skladba pořadu byla opravdu velmi pestrá, už teď se těším se na další díly (především na ten s mým velikým oblíbencem Hugo Haasem), člověk který se o prvorepublikový film a slavné herce (komiky) blíže zajímá-l, některé věci věděl, ale našly se tu i nějaké ty novinky-zajímavosti-perličky, ať už z úst příbuzných oné osobnosti, nebo pana Nárožného, který to celé moderoval velmi slušně a s nóblesou sobě vlastní, navíc volil i velmi dobré otázky. Muzeum rekvizit pořad rovněž nesmírně obohatilo. S hodnocením jsem tochu při zemi, počkám si na další díly, pokud mi to čas umožní, ale myslím si, když se podívám na jednotlivé osobnosti (především z druhé poloviny), že pořad bude mít spíše sestupnou tendenci, záleží ale na mnoha faktorech, třeba na panu Nárožném samotném. ps; Na druhou stranu má ČT do budoucna programově vystaráno, už teď se jistě chystají "Komici na dvojku", trojku, čtyřku atd, a že bude stále z čeho vybírat:-)(5.1.2011)

Dokumentárny cyklus "Komici na jedničku" iste nájde pozitívnu odozvu u všetkých ľudí, ktorí sa zaujímajú o históriu a osobnosti českej kinematografie. Plejáda hereckých osobností, ktoré tu tvorcovia v jednotlivých dieloch predstavili je dôkazom toho akými veľkými hercami boli obdarení naši západní susedia. Čo meno to originálna herecká ikona. Je dobre, že sa takáto relácia objavila vo vysielaní verejnoprávnej televízie. Česi môžu byť na svoju hereckú elitu právom hrdí. ***(31.10.2012)

Formát pořadu mi vyhovuje, ale s obsahem už je to horší. Pro někoho, kdo o konkrétním herci ví málo nebo nic, to určitě dostačuje. Jenže když 2 třetiny pořadu tvoří notoricky známý úryvky z filmů a scénky, tak už nezbyde čas na to zajímavější a ne tak profláklý a to je škoda. Ale Nárožný jako průvodce je fajn.(7.5.2013)

Takhle já si představuju inteligentní Tv tvorbu (zábavu). Hřejivý výlet do let minulých s příjemně civilním P. Nárožným. Děkuji. P.s. do dokonalosti to má daleko (kvalita jednotlivých dílů je dosti kolísavá), ale odpad? Holt požadavky, priority.....máme (jak vidno) nastaveny každý zcela jinak. Prozatimních 75%(7.3.2012)