Aj u nás známy bestseller autora Nevena Orhela už pred pár rokmi si získal veľkú pozornosť a záujem čitateľov. Hrozba onkologických ochorení, jedna z najdesivejších civilizačných chorôb, vzbudila záujem aj laickej verejnosti. Témy z lekárskeho prostredia sa stretávajú s čitateľskou túžbou dozvedieť sa viac o osudoch ľudí, ktorí s touto krutou chorobou zápasia a nahliadnuť do mysle a konania odborníkov, od ktorých často závisí prežitie pacienta. Podľa románu N. Orhela Rozruch na onkológii vznikla dvojdielna televízna inscenácia, strhujúci príbeh zápasu mladej lekárky o záchranu svojho ťažko chorého otca. (oficiální text distributora)

topi80

Pamatuji si asi příliš málo na to, abych hodnotil. Morální dilema mladé lékařky, zda nechá rozhodnutí o léčbě na tvrdohlavém otci, anebo vezme otěže příštích událostí do svých rukou. ()

meave

Slovenská adaptácia v tej dobe veľmi známej a čítanej knihy Nevena Orhela zasadená do realií slovenských nemocníc. Pomerne sterilné spracovanie znižuje napätie, ktoré je v knihe nosnou časťou. ()

klúčik

Televízna inscenácia známeho románu z lekárskeho prostredia... Veľmi dobré herecké výkony, páčil sa mi Ladislav Chudík... 65%. ()