Příběh popisuje úsilí dvou bratrů stát rockovými hvězdami, zatímco se jejich spolužáci (U2) stanou jednou z nejslavnějších kapel na světě. Film je natočen podle skutečných událostí. (Ant)

Olík

Miluju tyhle ostrovní garážové-pub story, které dokážou svým punkovým šmakem zaujmout i bez nablýskané pompéznosti a je úplně jedno jestli vyprávějí o fotbalové jedenáctce nebo marné snaze vyškrábat se na rockerský Olymp. Jednoduchá přímočarost, sebepráskačská ironie, autobiografické základy a hlavně SEX, DRUGS and BONO....bez Bona. "Tohle je rock ´n´roll, vy buzny". ()

Flavors

Je-li vám blízká klubová atmosféra, trápení rockových amatérských kapel a jejich touha proslavit se, bude se vám to líbit. Tak jako mně. Herecké ztvárnění Neila - paličatého , hrdého až otravně, se superschopností dostat se z problému do ještě většího, je díky talentovanému (opravdu úžasně zpívá :) )Benu Barnesovi skvělé. ()

Kingjiri

Docela by mě zajímalo, co z příběhu byla pravda, a co si scénáristi vymysleli (je mi jasný, že se asi nikdo nepokusil zabít Bona, ale co ten zbytek). Je trochu škoda, že většina stopáže se věnuje jenom úsilí neznámý kapely prosadit se. Určitě by bylo zajímavější sledovat "půl na půl" dění v neúspěšný kapele a v megaúspěšnejch U2. V rámci možnosti se ale tvůrcům povedlo z danýho tématu vytěžit téměř maximum. I když nejsem fanouškem U2 ani rockový hudby, tak jsem se nakonec příjemně pobavil. Jako oddechovka na volnej večer to neni vůbec špatný, žádný zázraky ale nečekejte. PS: Pokud jste fanoušci U2 a (nebo) rockový hudby, přidejte k hodnocení ještě jednu hvězdu. ()

chrispe

Nebudu zastírat, že jsem se na tento film podívala hlavně kvůli Robertu Sheehanovi (a díky Misfits) a taky kvůli dlouhovlasému Benu Barnesovi. Rozhodně mě pobavil, v pár místech dokonce rozchechtal, takže svou podobu komedie splnil. Ben Barnes mě v roli pyšného a sobeckého Neila McCormika neuvěřitelně štval, ten opravdu co mohl, to podělal. Robert Sheehan je sympaťák a ukazuje, že umí hrát i bez přehnaného pitvoření a dávky pozérství.... A Bono... jo, tak ten se povedl. Za mě čtyři! ()

P. J. D.

Vtipný příběh se zajímavou zápletkou na podkladě reálných událostí a především zajímavé doby, jaká dýchá každým coulem z obrazovky. Robert Sheehan ukazuje, že pro tyhle role jakýchsi "hajzlíků" je přímo dělaný a tady to pouze potvrzuje (koneckonců, známe jej v obdobné roli v Misfits). Hudba hraje prim a skladby U2 na pozadí dodávají správnou atmosféru. Já osobně jsem se převážně bavil, i když přiznávám, že občas to byla nuda. ()

markotter

Nemastné, neslané, ne moc vtipné a unavující pořád poslouchat dva hádající se bratry bez talentu. Tímtéž bohužel trpěl i režisér. A ani muzika nebyla kdovíjaká. ()

odvedle

najprv som myslel, že ide o autobiografiu U2, inzerát na nástenke, prvé koncerty v telocvični (myslím, že U2 – samozrejme nie pod menom U2 – odohrali prvý koncert vôbec v školskej jedálni, ale to je jedno), v podstate všetko tak ako som to čítal v biografii U2, film ubiehal rýchlo, herci výborní, dostatočne vtipný a zábavný scenár, dialógy, kvalitné vtípky, vynikajúce pesničky (rock-pop, alternatívny rock) http://www.youtube.com/watch?v=VwQY-8VkVbs film je dobrou ukážkou toho, že aj biografická téma môže byť podaná vtipne, s nadsádzkou, však i samotný osud kapely Shook UP je v podstate vtipný a zábavný! ... podobný film Na pokraji slávy (2000) ()

Webgirl

Tak tady u toho jsem se docela nasmála a soundtrack je taky bomba :-) Navíc jsem fanynka Bena, takže možná nesoudim úplně objektivně :-) ()

Lilien

ako komedia veľmi slabé, ako životopis neskutočne prázdne Mne tento film neprišiel vôbec autentický, ba naopak zbytočný. ()

pushover

Pěknej autobiografickej příběh smolařskýho muzikanta a spolužáka členů U2, kterej se tak dlouho vymezoval, až posral kariéru sobě a hlavně bráchovi. Škoda několika hluchejch míst, mohlo to bejt za 4*. ()

DoubleJo

Podla mna jeden z najlepsich filmov z irskej produkcie. Malo to presne to, co si od takehoto typu filmu zelam. Malo to vtip, dramaticke momenty, emocie, skvelu muziku, hercov, ktori sa postav rockovych "hviezd" zhostili viac nez vyborne. Film ani chvilu nenudil, drzal si stabilne tempo az do konca. Ti,ktori cakaju film o U2 budu mozno sklamani, dej sa zameriava na tu "stale druhu" kapelu, no mozem len odporucit, bavil som sa vyborne. ()

jafuska

Film o Rockové kapele, u které byli tvrdé začátky, ale dostali se na výsluní až mnohem později, ano každá začínající kapela má těžké začátky, v tomto filmu byli moc hezké písničky,hudba, a proto hodnotím takto vysoko mě se tento žánr líbil ()

Scandium

Wooow, miluju filmy ktere jsou natocene podle skutecneho pribehu a toten me v tom jenom utvrdil, vzdycky si po zhlednuti rikam, mohlo se to vubec nekomu stat...?! At uz jde o sportovni pribeh, valecny nebo v tomto pripade hudebni neco na nich vzdycky bude a protoze je to z vetsi casti podle pravdy nuti vas to i vic premyslet...a kdo by nechtel byt zas o neco chytrejsi ze...! Dejova linie se tahne kolem v mladi spratelene kapely U2 ktera se snazi prorazit ( stejne jako U2 ) ale podari se to jen jedne, a ted hadejte komu...;) z filmu mohou byt zklamani snad jen fanousci U2 protoze ten film opravdu neni o nich ale o druhe kapele ktera ma take slusne pisne, takze pro sledovani v obyvaku volume up! at maji sousedi zase jednou radost...:D ()

DJ Kritik

Niekedy máte pocit, že si smola vybrala vás a nie a nie sa vás vzdať. Ak je k tomu ešte hlavný hrdina abiciózny človek, život je dosť ťažký. Všetko je tak pekne podané, že to môže naberať až pravdivého podania určitých udalostí. Ale to nie je vôbec podstatné. Dôležité je práve to rozhodnutie v pravý čas alebo v nepravý? ()

DaleCoper

Jo na střední jsme taky chtěli založit rockovou nebo spíš metalovou kapelu. Naštěstí? zůstalo jen u slov takže jsme to nedotáhli ani do fáze hrajeme na svatbách jako hrdinové tohoto filmu. ()

Detak

OMG, ne jako opravdu OMG. Naprosto nepochopím, jak se takhle špatný a nezáživný film může někomu líbit. Hlavní hrdina je nesympatický, arogantní a sobecký debil, který kdykoliv udělal nějaké rozhodnutí, tak jsem si jenom říkal: "Ty vole, zase? Jako fakt zase znova se chováš jako debil a děláš tu samou chybu? To je smutný.". Tím ničí život nejen sobě, ale i svému bratrovi, potažmo celé kapele. Film je naprosto nevtipný (nezasmál jsem se ani jednou), protože když je někdo blbej, tak se mu ještě dá zasmát, ale když je někdo debil, tak to opravdu k smíchu není. Navíc nevtipné opakující se scény a scény, které asi měly být vtipné, jsou naprosto zoufalé. Nelíbilo se mi to, nebavilo mě to, ale dokoukal jsem to, tak mohu s klidem říct, že už to nikdy vidět nechci. Jednu hvězdu za to, že je to dle skutečných událostí - hlavního hrdiny je mi upřímně líto - kdyby nebyl debil, tak se všichni mohli mít dobře. ()

Trishka

Ač nejsem fanouškem U2, knihu jsem nečetla a na mušku bych si taky vzala někoho jinýho, tak hodnotit můžu jedině kladně. Film "o Bonovi bez Bona" je příjemná záležitost, která nestojí jen na situačním humoru, ani se přehnaně nehrne na nevděčnou dráhu životopisu. Nejvíc oceňuju atmosféru doby garážových kapel a kazeťáků, Irsko a postavy, což jsou většinou z poloviny prevíti, co si svůj čas na plátně dokážou užít. Sheehan hrát umí, paradoxně nejmíň sympatií posbíral ten přehrávající Adonis v hlavní roli. Ale abych byla fér, v jeho podání je všechno to "shitty luck" hned uvěřitelnější :) Kdo má rád U2, popřípadě se rád hrabe v detailech životopisnejch filmů a ještě k tomu holduje angličtině, doporučuju si přečíst tohle. Zajímavé komentáře: odvedle ()