Danny Rose (Woody Allen) je umělecký agent, který se i přes zjevný neúspěch vždycky ze všech sil snaží podat svým klientům pomocnou ruku. Takže když ho zpěvák Lou Canova (Nick Apollo Forte), který dostane šanci vrátit se na výsluní, požádá o pomoc, Danny mu vyhoví. Louův problém představuje jeho milenka Tina (Mia Farrowová). Lou chce mít Tinu na svých koncertech, protože bez ní není schopen vystupovat, ale je ženatý. Danny ji proto musí brát s sebou a předstírat, že je jeho přítelkyně. Danny však netuší, že si na bedra naložil víc, než dokáže unést. Dva mafiáni totiž začnou pátrat po chlápkovi, který ublížil jejich bratrovi tím, že ukradl Tinino srdce. (Cinemax)

Cimr

Ve filmovém umění se postupem času vytvořil nový něco-jako-žánr - "lidský film". Nikdo přesně neví, co si pod tím představit, ale přesto známe spoustu zástupců. Píšu to proto, že Danny Rose je patrně "nejlidštější" Allenův snímek. Tolik empatie k hlavní postavě se ve filmu jen tak nevidí. Těžko si umím představit člověka, kterému nebude Danny Rose sympatický. Když na konci zůstane sám mezi svými "příšerkami" je mi ho líto víc, než Kolji, který ve vaně volá babušku. Jinak hlášky jako vždy dokonalé (,,Moje tetička nebyla moc hezká. Vlastně vypadala jako návnada na ryby."). ()

Pierre

Další fajn kousek Woodyho Allena, byť tentokrát vážně spíše hříčka. Ale osmdesát minut s Woodym nahánějícím lásku svého klienta a prchajícím před mafiány byl příjemně strávený  čas. Rovněž se mi líbil ten nepodbízivý lidský, zranitelný rozměr hlavní postavy Danyho. Byl to drahoušek.  Kolik vám je, drahoušku? 81. 81! To je fantazie, jste skvělá. Tipl bych 80.  ()

Nos

Pohodový snímek oblíbeného autora, i když trošku posmutnělý, ale s výborným koncem. Legrační historka ze života jednoho neurotického divadelního manažera, plná sarkasmu, neurotických tiků a vztahových problémů. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. ()

PogoJoe

Miluju, když se na film těšíte a on vás nezklame. Tato komedie Woodyho Allena mě pobavila, zčásti i dojala. Film je výborně zasazen jako jedna z historek komiků v jakési restauraci o Dannym, manažerovi bavičů, který by se pro své klienty roztrhal, a kterého jsem si velice oblíbil. Příběh této komedie je svižný, nápaditý a černobílá stopáž vhodně podtrhla atmosféru doby. Také hudba sem skvěle pasuje a některé nápady (vyzdvihl bych přestřelku v továrně v oblacích hélia či mafiánskou oslavu) mě opět dokonale dostaly. Tenhle film rozhodně patří k nejlepším Woodyho snímkům. Určitě ho zkouknu ještě mnohokrát! ()

Mr.Pumpkin

Zhruba od 10. minuty tohoto milého dílka až do jeho konce jsem měl naprosto přihlouplý úsměv na tváři. Občas jsem si spokojeně pokýval hlavou a jindy se zase upřímně od srdce zasmál. Woody mě na necelou hodinku a půl vtáhnul do světa kabaretních umělců a umělkyň, ve kterém jsem se cítil moc příjemně a vůbec se mi z něj na konci nechtělo.. 90% ()

Skip

Danny Rose je manažer velmi zvláštních týpků jako slepý xylofonista, jednonohý stepař apod. Nedá se říct, že by byl bůhví jak úspěšný, ale svoji práci miluje a dává jí vše. Jeho podivíni ho mají rádi a jemu je mezi nimi dobře. Perfektní film mistra z New Yorku. ()

K.B.L.

U tohoto filmu mi něco nesedlo.. Možná obsazení? Pomilionté obsazená Mia Farrow do které se zamiluje Allen. Téma, které mě už absolutně nebaví, nudí, přijde ohrané (a ačkoliv to v tomto filmu nebylo tak okaté, stejně to hned způsobilo můj dopředu negativní postoj). Nebo to bylo téma? Pomilionté osobitým stylem vyšinutí lidé, co řeší existenční krizi, nebo milostný trojúhelník, který je u Allenových filmů ohraný jak gramofonová deska mojí babičky.. A nebo to bylo konstalací hvěz?? Kdo ví, ale těšim se na další jeho film.. ()

Aleee89

Hm, tak na další pondělní film Woodyho Allena jsem se nesmírně těšila a nemohla ho vynechat, ale trošku mě zklamal. Tak nějak mi připadá (i když mám Woodyho poměrně ráda), že na něj zkrátka musíte mít náladu. Tu jsem možná dneska neměla, protože ten film mi zase až tak stoprocentně nesedl. Čekala jsem větší zábavu nebo větší napětí, on Woody umí oboje, ale tady toho se mi nějak nedostalo a film mě sice úplně nenudil, ale zase se mi ani moc nelíbil. Woody umí lepší filmy, tohle je spíše jeho průměr. ()

Martin741

Klasicky Wudy Allen tak, jaxi ho predtavuje a jaxi predstavujem filmy s nim - ma kopu neuroz, mindrakov, ale aj dobre vlastnosti. Obycajne dialogy prevladaju aj tu, to vie aj Wudy Allen, prijemne kulisy a namakana rezia- silne atributy nadpriemerneho filmu : 76 % ()

tomtomtoma

Upraveno v říjnu 2020. Film Danny Rose z Broadwaye je laskavě zlomyslnou anekdotou energického klauna, uprostřed ní s rošťáckou duchaplností přizpůsobuje nostalgickou vzpomínku na vlastní začátky komika svému neposednému naturelu. Nepolapitelné kouzlo absurdního okamžiku je předmětem vášně i ústředním motivem sarkastického nadhledu v dynamice pohybu. Vděčnost ve tvrdším světě šoubyznysu je prchlivě prchavou hodnotou, osobní úspěch nepřeje sentimentu ani ve výhružkách mafiánské vendety italsky rozmáchlé teatrálnosti. Klaun si nezbedně skotačí přes lučiny, tovární průdušnice a kabaretní jeviště v nakažlivé dychtivosti, a raději nepřemýšlí o vlastní osamělosti trudnomyslné duše. Kameraman Gordon Willis zkušeně kreslí nezbednou náladu a juchání, překrývající tím křehký smutek vnitřního světa. Klaunovým prostředkem nezbednosti je Danny Rose (velmi dobrý Woody Allen), obětavý manažer nevděčných komiků a neúspěšných kabaretních aktérů. Vydává se ze všech svých sil, aby častěji zažíval zklamání než poděkování. Přesto někde také číhá neočekávaná odměna, jíž se říká láska. Hlavní ženskou postavou je Tina Vitale (pozoruhodná Mia Farrow), rázovitě vášnivá interiérová designérka a atraktivní vdova nesmlouvavého gangstera. Šarm bezprostřední prchlivosti ve vření temperamentu přitahuje mužskou pozornost a lehkomyslnost si stylově pohrává s absurditou i nitrem. Důležitou postavou je Lou Canova (zajímavý Nick Apollo Forte), zpěvák nostalgické nálady při opětovném vzestupu druhého kariérního dechu. Bezstarostnost si nikdy nedělá starosti a užívá si rozkoše života. Z dalších rolí: ze žárlivosti nepříčetný mafiánek italského původu Johnny Rispoli (Edwin Bordo), pomstu vyžadující Johnnyho matka (Gina DeAngeles), Johnnyho mstící se a vždy všehoschopní bratři Vito Rispoli (Paul Greco) a Joe Rispoli (Frank Renzulli), reklamní herec Ray Webb (Craig Vandenburgh), špatný břichomluvec s velkou porcí smůly Barney Dunn (Herb Reynolds), Louova zákonná manželka Teresa Canova (Sandy Richman), daleko úspěšnější manažer v šoubyznysu Sid Bacharach (Gerald Schoenfeld), Tinina jasnovidka Angelina (Olga Barbato), či na účet nešťastníka Dannyho smějící se komici (Sandy Baron, Corbett Monica, Jackie Gayle, Morty Gunty, Will Jordan, Jack Rollins a Howard Storm). Danny Rose z Broadwaye je rozkošně neposednou filmovou anekdotou život a své newyorské prostředí milujícího klauna. Příjemně skotačivé pobavení! ()

Wormboy

Uplne klasicka strestena Allenovka, plna sarkazmu, neurotickych tikov, vtipov z intelektualov, vztahovych problemov a pod. 4* samozrejme v ramci tvorby Woodyho :) ()

MarekT

Tento Allenův kousek mě moc nepotěšil, například z toho důvodu, že se vlastně jedná o takovou obdobu předchozího Zeliga (už jen fakt, že Woody natočil dvakrát po sobě podobný film, mě nedává dobrý pocit) - kultovní postavička zůstala, akorát pseudodokument nahradila skupinka přátel, z kterých se vyklubou známí komici (Berle, Davis...), něco mi však říká, že bych hodnotil stejně i nezávisle na Zeligovi. Woody tentokrát přidal pouze kávovou lžičku humoru místo obvyklé polévkové lžíce a co mi asi nejvíce vadí, je stejně jako v "Erotické komedii..." jeho partnerka Mia Farrow, která má zde poměrně velký prostor. Jako herečka obecně mi nevadí, což dokázala například v pozdější "Purpurové růži...", ale její souznění s Allenem mi opět nefunguje a nacházím tak výjimku potvrzující pravidlo, že (herecké) protiklady se přitahují... Spíše průměr a jedna z nejslabších allenovek. ()

Jim_Beam

Prvních 20 minut celkem nuda... Málem jsem i odešel od televize, ale neudělal jsem to a nelitoval jsem. Pak se to rozjelo do výborný komedie, která zbytečně netlačí na pilu, a když už se objeví nějakej vtip, tak vážně stojí za to. Do toho probleskly vážnější chvilky, který ten film příjemně osvěžily, takže nakonec z toho byl super zážitek... ()

LeoH

Poctivě natočená historka o poctivém chlapíkovi, který toho ze své poctivosti nikdy moc neměl, ale jinej už nebude. A přesto to není chmurné ani pesimistické. Takový na Woodyho až překvapivě laskavý (naštěstí ne svěrákovsky teple lidičkovsky laskavý) film ze života (ehm – ze života varietních umělců a mafiánů :-) ) s koncem, který je a není otevřený a má smysl právě takový, jaký je. ()

Master19

Asi mám na Woody Allena trošku velké nároky, ale zde mě chybělo více konverzačních vtípků. Ty jsou zručně nahrazovány zběsilou gestikulací a nosnými vtipy (tučňák převlečený za rabína), ale ačkoliv je Danny Rose ukecaný až za roh, dost často "jen" mluví. Beru to jako drobné uvolnění po jeho nejplodnějším (a možná nejgeniálnějším) období. ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN