Danny Rose (Woody Allen) je umělecký agent, který se i přes zjevný neúspěch vždycky ze všech sil snaží podat svým klientům pomocnou ruku. Takže když ho zpěvák Lou Canova (Nick Apollo Forte), který dostane šanci vrátit se na výsluní, požádá o pomoc, Danny mu vyhoví. Louův problém představuje jeho milenka Tina (Mia Farrowová). Lou chce mít Tinu na svých koncertech, protože bez ní není schopen vystupovat, ale je ženatý. Danny ji proto musí brát s sebou a předstírat, že je jeho přítelkyně. Danny však netuší, že si na bedra naložil víc, než dokáže unést. Dva mafiáni totiž začnou pátrat po chlápkovi, který ublížil jejich bratrovi tím, že ukradl Tinino srdce. (Cinemax)

Elrond88

85%, ze začátku jsem nebyl připraven na černobílý snímek, ale čím dál film postupoval, tím jsem si uvědomoval, jak ty dvě barvy - černá a bílá - stačí, tenhle film nebyl o vizuálních efektech, ale o moc pěkné, romantickém, napínavém a hlavně humorném příběhu... film od začátku nabírá na síle pomalu, ale je stále lepší a lepší až do výborného konce ()

mcleod

Jeden z mála filmů, který se Woodymu moc nepovedl. Nepříjemným stylem vyprávění příběhu jako "historky" je předložen ne zcela stoprocentní scénář s místy poněkud povrchními fórky - jejichž příkladem může být změna hlasu heliem, což naštěstí netrvá příliš dlouho. Takže film nejen, že není natočen moc dobře, ale většinu času je až zoufale nevtipný (přes velmi dobrou tematiku, ze které toho mohl Woody vytřískat mnohem víc) a taky bez větší hloubky - i klasické rozhovory o Bohu, New Yorku a o podobných allenovských tématech nejsou příliš hluboké. Jediné, co se mi na filmu opravdu moc líbilo, byl výborný výkon Mii Farrow, která jednoznačně zastínila i samotného Woodyho. ()

Autogram

Extrémne ukecaný film, aj na Woodyho pomery. Priatelia si pri káve rozprávajú Dannyho príbeh plný neúspechov, problémov a trápenia. To všetko je im aj nám na smiech a pritom je Danny, ako sa nakoniec ukáže, veľký dobrák a skutočný priateľ. Woody možno zase rafinovane odhaľuje kúsok svojho života, samozrejme s Miou Farrow ako Tinou. Zvláštnosťou je, koľko postáv podľa titulkov hralo samých seba aj so skutočnými menami. –––– Danny je suchozemec. Potřebuje cítit oxid uhelnatý a odpadky, aby byl v pohodě. ()

venca163

Takový příjemný filmový pohlazení od Woodyho (nehledejte v tomhle výroky prasácky narážky). Hlavně tím závěrem. Stejně jako předchozí Zelig je to míň o sexu a celkově míň bláznivý, ale příběh a zejména forma mi byly mnohem sympatičtější. (85%) ()

HiddenDragon

"Smireni, odpusteni a laska." Klasicky Allen, New York City a jedna srandovni scenka s heliem :) Maly pribeh o dobrosrdecnem varietnim manazerovi, nekolika Italech, pomijivosti profesionalnich vztahu a naopak dulezitosti "malych svetu" a lidskosti ve velkomeste. Dejte si cervene vino a uzijte si prijemny humor i lehkou melancholii a romantiku, jakou Allenovy filmy nabizeji, jako jeho Danny Rose... ()

derryl

Takový smutný film, které mám tak rád, o tom, jak se Woody Allen převtělil do neúspěšného managera "malých" hvězd. Bravurně vystižená atmosféra, které černobílý materiál dává to pravé kouzlo, nám ukazuje svět, který Woody Allen sám zažil a který umí přesně vystihnout a reprodukovat, aby sdělil divákům velmi osobní pohled na tento mikrokosmos čistě varietních umělců. ()

Oralfabet

Další velice vydařená Allenovka. "The greatest Danny Rose story", jak ho tady zdejší vypravěč uvede, funguje nejen jako historka na pobavení starých známých u večeře, ale i jako celovečerní film a dalo by se říct, že ten příběh víceméně dostál své pověsti. Mia je taky skvělá, i když nejdřív jsem ji málem nepoznal a oproti o rok pozdější Purpurové Růži tady má dost odlišnou roli. Woody tady tentokrát možná nehází tolik hlášek jako v některých jiných kouscích, ale ztřeštěnost příběhu a skvělá nálada, kterou film vyvolává to v mých očích velice zdařile vykompenzovaly. 8/10 ()

bolan

Tady se Woody Allen absolutně odvázal od svých zaběhlých kolejí, aniž by ztatil cokoli z jeho vytříbeného stylu. Pro mě jeden z THE BEST OF Woody Allen. ()

lsd

Musím bohužel souhlasit s některými spolupisately. Na woodyho je tu málo jeho typického humoru a navíc mě příběh vlastně ničím nezaujal. Nevím jestli je to tím že jsem dlouho allena neviděl, ale přišlo mi, že v tomto filmu se ještě více koktá než v jeho jiných filmech:-) ()

GOREGASM

Toto je styl, který mám u Woodyho od srdce nejraději, tzn. Woody v hlavní roli a megatuna konverzačních perel, které zejména jeho postava neuroticky trousí od začátku do konce. Forma vyprávění příběhu agenta Dannyho Rose opět nepostrádá "italskou " dynamiku, kterou má Woody prostě rád. Tichá romantická linka, která pozvolna čeří hladinu těchto potrhlých memoárů, je potom decentní třešinkou na dalším mistrově majstrštyku. 90% ()

Joski

Čistá, jednoducho podaná čiernobiela humoreska. Danny Rose z Broadwaye je ľahké talianské vínko s nádychom trpkosti a nádeje v lepší život ...80% ()

Psycho.R

Jistě jde o povedený film, ale po Zeligovi je to spíše průměráček (samozřejmě co se týče Woodyho, ve všeobecné filmografii jde o nadprůměr). ()

winstonik

Príbehy tohto "škaredého frustrovaného chlapíka" sú v americkej produkcii natoľko výnimočné, až z toho kritici a diváci občas strácajú súdnosť. Ľahko sa potom oceňuje superlatívmi, ale faktom je, že Svěrák&Smoljak strčia veľkú časť Woodyho príbehov pokojne do vrecka. Nešťastník Danny je toho príkladom. ()

MaxForValue

Milá, príjemná, láskyplná road movie, s trochu atypickou postavou, ktorú stvárňuje Mia Farrow, tradične roztomilým Allenom i inteligentným rozuzlením. Broadway Danny Rose nie je len čistou komédiou, ale aj úprimnou autorskou výpoveďou s pravdami ukrytými kdesi hlboko vo vnútri, čo u Woodyho nie je vždy pravidlom. P.S. scéna s héliom bola jediná, pri ktorej som sa úprimne zasmial. ()

kubilov

Šest komiků si v jedné kavárně vypráví příběh o neobyčejně obyčejném Danny Roseovi, jehož život byl nejzajímavější tím, že vlastně vůbec nebyl ničím neobyčejný. Zřejmě ta nejzajímavější část jeho života se točí okolo milostného páru, kterému během jednoho velkého dne pomáhal najít si k sobě cestu, avšak nebyl by to Woody Allen, kdyby si nepřipravil dost zajímavý konec, který zbytek filmu zdvihl minimálně o úroveň, což se mi u nějakého filmu už hodně dlouho nestalo. Navíc poselství, že jeden den dokáže navždy změnit náš budoucí život bude aktuální snad za jakékoliv situace. S odřenými zády přesto za 4* ()

iz67

J e to špatný Woody. Samozřejmě umocněný zoufalým dabingem. Nezajímává, sentimentální banalita. ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN