Příběhy z vojenského prostředí často přesvědčovaly, jak právě toto prostředí prospívá lidskému zušlechtění, jak je inspirativní i zábavné. Půlnoční kolona vypráví o tom, co dělá voják, když má nečekaně volno. Protagonisté mají zajišťovat hladký noční průběh vojenské kolony Prahou, jenže ledasco dopadne jinak. Výřeční mladíci přesvědčí dobráckého velitele, aby jim podepsal dovolenku, hlavní hrdina pak osamí uprostřed panelového sídliště... Podívaná je to však velice umolousaná, svědčící jedině o tom, k jakým trapnostem se byli ochotni snížit i talentovaní herci. (Lexikon českého filmu)

MickeyStuma

Snímek o soužití vojáků během volna při nočním přesunu hodně připomíná televizní cyklus ´Bakaláři´. Každý z vojáků, které dějství sleduje, prožívá svůj vlastní příběh s určitou morálkou sobě vlastní. A o to tu jde asi především. Vojáci jsou přeci i v době volna vzorem. Vtíravá melodie písničky provázející celou stopáž filmu nasvědčuje o rodinné poklidné a nijak neškodné podívané. Veledílo to zrovna není, ale nakonec proč ne. ()

Denny

Tak tohle je komedie o tom, co dělal voják ČSLA, když měl volno. Je to takový průměr, nic objevného. ()

GIK

V úvodu diváka navnadí hezká písnička Černocha, Blechové a Čižmárové a autentické ukázky z velkolepého cvičení vojsk Varšavské smlouvy. Rovněž příjezd skupiny vojáků na pražské sídliště před čtyřiceti lety je zajímavý, ale gró filmu, tj. příhody jednotlivých regulovčíků během krátké dovolené jsou velmi slabé a nudné. Milovníci jazzových experimentů si mohou připočíst 0,5*. Mě pak už zaujal pouze vynikající odpich fiátku 500. ()

Prubner

Další film propagující lidovou armádu. Ale tohle má hodně slabý scénář, je to mizerně zrežírované a herci taky nic moc. Ovšem hudba je fajn. ()

Bredy65

Označení komedie byla pro mě záhadou, možná tak hořká. Začátek příběhu sliboval lepší zápletku a humorné scény, ale opak byl pravdou. Celý film neměl koncepci. Chyba byla asi v tom, že všeho moc škodí. Kouzlo toho, že pět záklaďáků má volné odpoledne a večer před sebou se prostě do tohohle filmu nevešlo. ()

Pitryx odpad!

Bezdějově vojenská ptákovina, poplatná své době. Může snad zaujmout jen hereckou omladinou. Jinak asi vůbec ničím. A tak všem hercům ve filmu, kde nemuseli nic hrát, protože scénář nestál za nic, dávám malé plus. Bohužel celkově dávám nulu, abych se třeba nesplet a nepustil si to podruhé. Nejvíce mne tam iritovaly ty hnusné a pitomé a zbytečné hudební vložky. 20130725nest. S.Prima Family ()

Sebien odpad!

Viděla jsem jen kousek, ale i z toho bylo poznat, že scénář je velice slabý, kamera nepovedená, režie tomu nepomohla a pak už ani nepřekvapí, že herecké výkony jsou navzdory jménům překvapivě špatné. Velice nudná ubohá agitka. ()

Winster

Moc hezký film o vojně a partě mladých kluků co se na pár hodin dostanou do Prahy. No taky to bez toho piva nevydržíš...:D. Vždy není všechno tak jak chceme...krásná ústřední píseň. ()

Khotzilla

Člověk by řekl, že když je ve filmu taková herecká sestava, že to bude sledovatelné aspoň jako oddechovka. Jenže oni tam jaksi nemají co hrát - ten scénář je tak na úrovni školního představení, vzniklého z povinnosti. Drama ani omylem a komedie jen tam, kde to nebylo v plánu, ale nejčastěji koncentrovaná nuda. Díky roku vzniku by se dala očekávat i vojenská agitka - ono to ale ani tu socialistickou armádu není schopné propagovat - vojíni tu na vycházce jen chlastají. Takže jediné co se filmu daří, je ukázat socialistickou šeď - viz scénka, kterak L.Potměšil plánuje budoucí rodinnou idylku. Čili ukázkový normalizační film, který ale vůbec nedrží pohromadě a chvílemi působí jak povídkový. Olivu nadaboval Postránecký, Vondráčka Pavlata... Jednu hvězdičku za zachycení historických reálií, zpívajícího Somra a herců či Stivína v mladém věku. ()

Bránolog

Vydržel jsem to jenom do druhejch reklam, fakt to nešlo. Vojclové chodí po praze a melou nesmysly, mladej Hanzlík si hraje u gazika asi tak půl hodiny s malým chlapečkem na vojáčky a Potměšil furt ukecává Kotrbovou, aby s ním šla za klukama do Hvězdy na pivo. Fakt story jako noha! Protože jsem to nedokoukal, nebudu dávat hvězdičky. ()