Útok na věžák

• Velká Británie Attack the Block (více)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

DHDV

Tohle šlo zcela mimo mě, až na pár vtipných scén se mi tento film vůbec nelíbil. Díváte se na pár dopívajících kluků (hloupých) , kteří svou agresivitou neohrožují lidi ale "milé" zvířátka.. ()

hEROic

no tak na to jaka je to trubkovina, tak si to udrzuje dost slusnou atmosku a hlavne spad... neni to spatna jednohubka :) necelych 65% ()

animario

Povedená a nápaditá teenagerská sci-fi komedie o partě "smoke-weed-everyday" cápků bránících svůj blok před nadrženými emzáky z vesmíru /jejichž komiksová stylizace je výborná/. Dle barvy zdejšího hodnocení jsem se toho trochu bál, ale o to příjemněji mě to ve výsledku překvapilo a bavilo. Slušná akce, která nepůsobí strojeně, přiměřené herecké výkony /až na vyjímky většinou neherců, ale o to možná přirozenější a sympatičtější/, dostatek vtipných a trefných hlášek a v neposlední řadě i zmiňovaný sociální přesah /zejména pak "vítání" hrdinů na závěr/, to vše se tu dá najít. ()

BOURQUE

Bol by som zvedavý, že čo bol pôvodným plánom tvorcov a režiséra. Keď to malo byť nejaké voľné pokračovanie filmu "Shaun of the Dead", tak potom to vôbec nevyšlo! Od spomínaného filmu je toto „niečo“ na tisícky kilometri vzdialené. Ani sa s tým nedá porovnať. Niekoľko vtipných hlások a komických scén v tomto prípade nemôže zachrániť film. Jediný pozitívum, čo by sa dalo vyzdvihnúť, je práve zobrazenie problematiky súčasného mládeže. Mali by sme sa o nich starať lepšie!!!! Osobné hodnotenie: 59% (*) ()

Ben Nevis

Na komedii to nebylo moc veselé (až moc jsem se vžívala do chudinky přepadené), na horor málo strašidelné. Na slasher tam přežilo až moc nesympatických postav. Představte si, že si to takhle hasíte vesmírem, máte poruchu, ztroskotáte na civilizované planetě a hned vás místní asociálové rozmašírují klackama. "Fucking heroes". Navíc ten gang ani nepůsobí realisticky, když mají mezi sebou bílého kluka. Něco takového mohl vymyslet a natočit nějaký puberťák opojený romantickými přestavami o gangu, který by potřeboval poznávací zájezd i s ubytováním třeba do Chánova. ()

mourinho

No mě to přišlo jako pěkná hňupina. Ono to tak zřejmě bylo i myšleno, jenže to měla být zábavná hňupina, zatímco já spíš kroutil hlavou nad trapností tohoto pokusu o hororovou sci-fi komedii. Přerostlí Gremlins se svítícími zuby ani nepobaví, ani nevyděsí a přitom by pořádná čistka tomuto londýnskému sídlišti vůbec neuškodila. Je totiž plné nesympatických náctiletých spratků, kterým fandit snad ani nejde. Ode mě proto milosrdné dvě hvězdy. ()

jirkis

Další generační film, který stojí za to vidět. Nečekal jsem, že by mě to mohlo tak dobře pobavit. Najdu dost plusů, ale víceméně nemůžu filmu nic vytknout. Je to prostě nenáročná oddychovka, na kterou někdy ještě mrknu. /70%/ ()

7ynek

Pecka film, našlapaná akce, není prostor na nudu. Zaslouží lepší hodnocení než současných 63%! Zajímavost: Na tomto filmu se shodli pěti-hvězdičkovým hodnocením uživatelé Verbal i Shadwell. (Sdílejte než to smažou!) ()

Qeo

Parádní suburbální teenage honička z Londýna. Bereme pálky, řetězy, skejty a hurááá na ně. Bijte nebo oni zbijou vás. A nic po vás nezbude. Není nic horší než narušit něčí území! ()

MickeyStuma

Zábavná podívaná na klasické téma útoku podivných mimozemšťanů se kterými si tentokrát s vervou sobě vlastní poradí poflakující se teenageři v Londýnském ghetu. Děj má patřičný švih, akčnost, zábavnost a hravost. Bez přestávky se hláškuje, ksichtí, hraje na hrdiny a bojuje. Typický britský a černý humor samozřejmě nesmí chybět. Zkrátka klasická šablona v tom nejzábavnějším kabátu, jaký prozatím kdy vznikl. ()

Rathalos

Anglicania boduju na celej ciare s tymto akcnym sci-fi hororom s prvkami komedie,gang mladistvych v boji proti mimozemstanom,najprv som si myslel,ze to bude kravina,ale chvalabohu to bola skvela zabava,pri ktorej nuda nehrozi,skoda len,ze tie monstra neboli viac hrozostrasne,mne skor pripadali take umele,bez chuti a zapachu ako sa povie,ale nevadi pat hviezdiciek ako hrom...:-) ()

Wallis3

"ZAVOLEJTE POMOC" "KURVA, UŽ NEMÁM KREDIT!" Úsměvně šílená jednohubka, kterou za čas slupnu klidně ještě i jednou. ()

agassi68

Priamočiara akčná teenegerská naháňačka s mimozemskými mačkogorilami, ktorým svetielkuje chrup. Po tomto by ste mali prepnúť na niečo zmysluplnejšie, no chyba lávky. Dopozeral som do konca. Nie je to úplne taká blbina a autori dokázali presne namiešať humorné i dramatické pasáže. Nakoniec mi z toho vyšlo slušných 62,5%.. ()

strikeman

Strašná ptákovina, ale docela jsem se bavil a párkrát se i zasmál. Každopádně vcelku originální žánrový mix :-D 68% ()

levente

Naprostý oddych. Dunivá hudba, slang, ostré dialogy, parodovaná klišé a hlavně totální nadhled. Cival je ještě dítě. ()

mi-ib

"Smrdí jako hovno hovna." Tak to je nářez. Z minima vytěženo maximum, tak jak to mám rád. Děj se odehrává jedné noci, v jednom bloku, přesněji v jednom věžáku. Nářez začne hodně rychle, divák nemusí vůbec čekat. Než se pořádně usadí, již je tu první vetřelec, který to všechno odstartuje. Ale nejlepší na tomto snímku je, jak skvěle neustále balancuje na té hraně "beru se vážně" a "dělám si srandu". Slabších 5*. ()

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)