Mortal Instruments: Město z kostí

• USA The Mortal Instruments: City of Bones (více)

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

Eventyrer

Na prvé pozretie sa mi v celku film aj páčil, až na pár chvíľ kedy ma iritoval scenár, ktorý mi neskutočne pripomínal, že je to film podľa knihy pre puberťákov, teda puberťáčky. Lily Collina sa zhostila svojej postavy veľmi slušne. Aj keď som nečítala knihu (a nikdy sa to ani nestane) v úlohe Clary jej to sedelo a nekonečne škaredý Jamie Campbell Bower mi na prekvapenie vôbec neprekážal. Pri nerozumnom druhom pozretí som si však uvedomila, že je to film na jedno pozretie, pretože všetko začne človeka nudiť a neprekonateľná trápnosť, ktorá bola pri prvom pozretí nebadaná, udrie do očí a dopozerať zrazu ten film do konca, je takmer nemožné. ()

waska

O trochu lepší než Twilight, ale stejně se scénáristé nijak moc nevycajchnovali. Zkombinovat všechny příšery může být někdy na škoda a to v tomto případě platí doslova. Nebýt Lili Collins, tak je to ještě o jednu hvězdičku míň. Nevím kdo vybírá ty herce, ale když už chci být bratr-ochránce, vypadám jako chlap a ne jako další bledule.. ()

Trixinka

Všechno to tu už bylo, nic nového pod sluncem. Hlavní hrdinka mi byla děsně protivná a nesympatická - neuměla nic jiného než ječet a tvářit se jako chudinka. Mužské osazenstvo potěší především náctileté holky. Film neurazí, ale ani nenadchne, průměr. ()

Kejdyna

Trailer vypadal skvěle. Že by konečně po dlouhé době vyšla fantasy série, která je dobrá? Nápad se mi zalíbil natolik, že jsem se dala do čtení předlohy. A to mě rychle vyléčilo. Knížka, jejíž hlavním středobodem je nehynoucí a spalující láska mezi bratrem a sestrou, to už tady bylo. Ale tady je to podáno tak idiotsky, že by se to nedalo brát vážně ani kdyby zbytek byl fajn. Není - postavy se chovají stupidně a nelogicky a všechno je to jedno velké klišé, obalené v trapnosti. Přesto je tam pár dobrých nápadů, se kterými se dá pracovat. A filmaři se rozhodli dát... opačnou cestou - to, co je dobré v knížce, je úplně zabité ve filmu a naopak. Škoda, protože Lily Colins dělá Clary aspoň trochu snesitelnější (protože v knížce je to jedna z nejotravnějších a nejblbějších postav, co znám), naopak představitel Jace je jednoduše hrůza a Isabella od svojí předlohy nemohla být vzdálenější. Každopádně film přece jen trochu vyhrává nad knihou, těch hrozně trapných momentů je tam o trochu míň, ale mohli se přece jen snažit o trochu víc a třeba by to byl aspoň lepší průměr. ()

Likan7

Trochu zavzpomínejme. Vzpomínáte na Matrix? Jak se po premiéře říkalo, že to je hrozně moc fetiš? Brýle ve tmě, latex, černá, kabát, atp. A vzpomínáte na první dva díly Bladea? Jak tam neskutečně cool (hlavně ve druhym dílu) krájel ty upíry a tvářil se u toho strašně madafaka bič? Žrali jsme to, žrali jsme to strašně moc protože to bylo prostě cool. Ruku na srdce, pro mě to cool je i v 28..a teď si představte, že oblečení v Matrixu je v porovnání s Městem z kostí jako když jdete v neděli do kostela a babička vám říká, jak hrozně vám to sluší. Každý tu vypadá jako by vypadl z katalogu fetiš oblečků krát dva. Každej má na sobě vytetovaný asi 30 znaků run, protože je to obdaruje nějakýma čárama asi, nebo prostě proto, že to je cool a třinácky z toho budou šílet. A ten Blade? Tady má každý "bojovník" asi 50 kilo i s postelí a nosí asi dalších 30 kilo nožů, mečů, kopí, a já nevim čehovšeho, protože tím pak zabíjí démony. Je to strašně wtf prostě. Nefunguje to ani když vypnete. Akce tu spočívá v tom, že se 2 - 5 bytostí řeže pěstmi a občas po sobě jdou s kopím. Pak tam běhaj upíři, který jsou hodný, pak vlkci, který jsou taky hodný. Edward a Jacob se asi zkamarádili. Pak tu běhá 37 letej herec, který hraje tátu 27 letejm hercům. To je strašně debilní prostě...a na konci se sourozenci obejmou a řeknou si, že se milujou a nevědí, jestli věřit tomu, že jsou sourozenci a ten huban, co si dali před tím, vlastně nebyl omyl a mají se rádi víc než jen aby se měli rádi. PS - monstra mi tu nesedí, vypadají jako z nějakých regulérních hororů. Dočetli jste a řikáte si, že můj komentář nemá hlavu ani patu a je to jako spíchlý horkou jehlou? To schválně, chtěl jsem, aby jste věděli, jak jsem se cítil při sledování Mortal Instruments - Město z kostí. 1* za sexy oblečky a hezký 2 holky a blonďáka. ()

E lan

Slušné fantasy, které je plné dobrých triků, průměrných hereckých výkonů a přímo průhledným dějem. Nebude sice moc na co si vzpomenout, ale špatný film to není. ()

loveless

Adaptace prvního dílu série knih o "lovcích stínů", kde se seznámíme s tím, o co vlastně jde a... no pak už vlastně nic moc dalšího nedostaneme, protože tenhle film není zas tak dobrý, aby někdo natočil další díl? Ale přes spoustu blbostí, nepřesností a špatně obsazených rolí se mi vlastně docela líbil a když už nic jiného, tak mě přinutil si knihy přečíst. Jamie Campbell Bower a Robert Sheehan jsou navíc docela zajímaví, takže doufám, že snad natočí někdy něco lepšího. ()

Axela

Je len veľmi málo prípadov, keď sa film podarý natočiť tak, aby bol aspoň sčasti tak dobrý ako kniha. Tento film bol sčasti dobrý ako kniha. Vlastne prvú polovicu filmu som si hovorila, že to dosť dobre spravili, aj keď pár vecí by som zmenila určite (napríklad vlasy Jace-a :-D). No keď prišla druhá polovica a s ňou aj strašná romantická vlna, začala som si v kine búchať hlavu o sedadlo. Prečo to proste museli urobiť až tak strašne romantické, že to vyzeralo ako keby to vyliezlo z pera Pilcherovej? Jednoducho mi to tam strašne vadilo. Bolo to až príliš... proste príliš. A tiež ešte chcem poznamenať, že tá hudba mi miestami vo filme liezla na nervy. Takže nakoniec dávam slabé štyri hviezdičky. ()

Ramiraa

Vcelku príjemné filmové spracovanie, ktoré na 2 hodiny zabaví a nestíha ani chvíľu nudiť. Na druhej strane neponúka ani nič prevratné. Mám pocit, že diváci neznalí predlohy musia byť z Mesta kostí trochu zmätení, pretože veľa vecí sa tu deje tak nejak automaticky bez vysvetlenia, resp. príliš chaoticky. Scéna zo skleníka s ostrekovačmi a Demi Lovato v pozadí ma bude mátať ešte dlho. Spolu s upratovacou runou zo záveru. Ale to je daň filmu miereného na tínedžerov. A stále nemám rada Lily Collins, aj keď hrá Clary verne podľa knihy - teda je rovnako otravná. :) ()

Clark_Kent

Přišlo mi to něco na styl jako Nádherné bytosti a Percy Jackson atd. Mělo to své kouzlo velmi sympatická hlavní role dívky Clary. ()

Araliya odpad!

Tento film nema ani zmysel hodnotit a hlboko sa ospravedlnujem Buffy,ze som bola natolko drza a chcela Mortal Instruments: City of bones prirovnat k tak dokonalemu a vtipnemu serialu. Pre mna: tazky odpad, RIPD kleslo na priecku cislo dva (co sa tyka najhorsieho filmu, ktory som tento rok videla) a na prvu priecku vystupil tento film. Smiala som sa iba na tych nepodarenych veciach ako sa snazili byt vtipne, vazne a prepracovane a mozno zmysluplne dialogy/monology. To nehovorim o vlaznom konci a ze hlavna hrdinka vlastne nemala ziadneho romantickeho hlavneho hrdinu...a par veciach,ktore ostali nevypovedane (ako napriklad preco bol najlepsi kamarat pohryzeny a mal zrazu lepsi zrak). ()

katu147

Knížka musí být zajímavá a hlavně lepší než film, protože ten byl nic moc.... Zvláštně zahrané, děj o ničeho k ničemu... A na to, že se ztratila - či byla unesena... to jsem z toho moc nepochopila - její matka, tak byla docela v pohodě. Nejvíce se mi na tom filmu líbilo to tetování :)).. to asi nemá být účel, nebo? ()

DadysGirl

V tomhle filmu jistě najdete hned několik svých oblíbených filmů a seriálů :-D Já viděla True blood, vampire diaries, GOT, Twilight, Harryho Pottera, čarodějky... A určitě spousty dalších, které si teď nevybavím... ale i přes to jsem to zkoukla, celkem jsem si to užila a a dvojku vyrazím... ()

Zl0

Ono by to bolo celé dobré, ale ja som celý film netušil prečo všetci riešia ten kalich. Tým pádom som vôbec nerozumel motivácii postáv, nechápal som prečo ho stále niekto chce a prečo je taký dôležitý. Síce je fajn že je to významný predmet, ale čo sakra spôoobí? Je síce možné že som vysvetlenie prespal, ale zalomil som až v neskorších fázach filmu a "nespi, pozeraj" prišlo veľmi rýchlo. Jedno zaujímavé poučenie však film priniesol: ak ti niečo vybuchlo v byte, choď si najskôr pokecať so susedou, požiar počká - môžeš ho uhasiť aj neskôr. ()

Shredder

Po komercnom uspechu Harryho Pottera sa vydavatelstva zacali znovu zaujmat o fantasy zaner a tak sa na scene objavili hordy netalentovanych amaterov, ktori vyprodukovali tonu neoriginalneho odpadu. Po komercnom uspechu Twilightu, sa situacia este zhorsila, ked sa pretrhla priehrada so sexi monstrami a naivnymi sexi teenagerkami, ktore zachranuju svet a pocas toho sa este stihnu vyspat s modelom kyklopom. Zasnivane teenagerky blazene vzdychaju od tolkej vzrusujucej "romantiky" a medzitym sa autorom a vydavatelstvam sypu peniazky. Mortal Instrument je presne jednym zo zastupcov tohto zanru. Trochu HP, trochu Twilight, trosku inych knih a bum, mam vlastne dielo. Urobia sa male obmeny v nadprirodzenych schopnostiach a mozem prezentovat nudny plagiat ako zaujimavu novinku na trhu. Dvojhodinovy pribeh, ktory je vlastne bez pribehu a nic okrem romantickeho trojuholnika v nom nedava zmysel. Marne by ste sa chceli dozvediet nieco o svete, o jeho fungovani a postavach, nehovoriac o motivoch ich konania. Jednoducho je to urobene v style, teraz sa ide bojovat s upirmi lebo chcu pohar, deal with it divak. Ak je niekde manual s bodmi, ktorych naplnenie je potrebne, aby ste vytvorili uspesnu knihu pre teenagerov, autorka sa ho drzala do bodky, ale popri takomto diele aj Twilight a Percy Jackson posobia ako majstrovske kusky laureatov nobelovej ceny za literaturu. ()

Zombiepod

Zas a znova. Ďalší z húfu pseudo-romantických fantasy pre precitlivelé teenagerky, idúci presne podľa stanovenej osnovy ako každá z týchto moderných adaptácií. Zwart réžiu občas nezvláda, do filmu napchal samé necharizmatické polená, ktorým nič neuveríte, a spomedzi ton klišé vykúka len pár solídnych nápadov. Plochý a extrémne predvídateľný dej je pochopiteľne zbytočne naťahovaný vďaka nezmyselným romantickým vsuvkám, ktoré vôbec nefungujú, no záver bol vskutku napínavý. Podpriemerný blábol, ktorému sa určite dostane aj pokračovaní vrátane rozpolenej záverečnej časti, ako to býva zvykom. ()

Kriksa

Keď som to videla prvý krát, tak mi to prišlo neviem ako parádne, pretože som to videla krátko po prečítaní knihy, ale s istým časovým odstupom a znovu pozretím, mi to pripadá celé hrozné, trápne a celkom aj nudné.. * za to, že mám rada ako herečku Lilly :-) ()

Uter123

Sú zlé filmy. Sú hrozné filmy. A potom tam na konci za riekou Styx leží jeden unikát ktorý vás načisto paralizuje. S hrdosťou môžem prehlásiť, že toto bola fakt najväčšia pitchovina čo som z roku 2013 videl. Tu jednu hviezdičku nedávam ani za mužský vzhľad ženskej hlavnej predstaviteľky, tobôž nie za ženský vzhľad mužského predstaviteľa ale za krásnu francúzsku Jemimu West( meno jak vyšité z porna) a moju obľúbenú Cersei, ktorú tam dokonca klátil Killi. ()

TommyDiamond

Jako by se s fantasy sériemi, které svým dějem patří do přítomnosti roztrhl pytel. Twilling, Upíři deníky, Percy Jackson a teď tohle..... Série Mortal Instruments (knižně) se pomalu rozrůstá a filmaři cítí zisk na míle daleko. Ovšem jestli to bude vypadat jako v prvním díle, tak maximálně prodělají kalhoty. Pro mě je Město z kostí jasné fantasy béčko. Je pěkné, že scéna střídá scénu a každá ta scéna se snaží ohromit něčím fantastickým. Ale marně! Přitom film působí nudně, utahaně a celý příběh je prazvláštně až nesmyslně poskládaný, že nikoho nemůže nadchnout..... Jediné co vyčnívalo nade všemi a nade vším byla Lily Colins; krásná dívka s bujným obočím. Za její výkon dávám jednu hvězdu. ()

papadoce

Prečo v týchto teenagerských filmoch musia vždy vybrať škaredú babu a nesympatického homosexuálneho kostlivca ako hlavných hrdinov (viď Twilight). Film mal celkom fajn masky a trebárs taká bitka s upírmi v polovici filmu mala obrovský potenciál, ale ostal úplne nevyužitý. Celé to je jedna veľká zbytočnosť so škaredými ľuďmi. A keď si už na chvíľu budete myslieť, že film stojí za to, príde scéna v skleníku s tupým dialógom a romantickým pokĺznutím na schodoch z ktorého sa chce jednému zvracať. Ozaj a Lily, vytrhaj si prosím obočie. Ďakujem. ()

Twilight sága se vrací

05.05.2013

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)