Mortal Instruments: Město z kostí

• USA The Mortal Instruments: City of Bones (více)

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

H4ku11

Dúfam, že takéto filmy podľa knižných predlôh sa prestanú natáčať. Nudné, nezaujímavé, zlé vo všetkom, čo sa len dalo. ()

WayDott

Knížka je o mnoho lepší. Hlavní hrdinka je trochu nanynka. Kámoš jí miluje, ona se nakonec zabouchne do svýho bráchy. Některé postavy velmi nesympatické. Dalo mi dost práce film nevypnout. Nuda, o ničem. ()

pytrisss odpad!

Desim se doby, kdy si budeme moci v kine vybrat mezi deviti kousky "lovely teen vampire werewolf fantasy 50 shades story" a jednim filmem ktery bude jineho zanru ale pravdepodobne to budou prcicky 15 (a v tom pripade tedy zaplat panbuh aspon za ne). Bohuzel, zblbnutych teenek je cimdal vic a asi z toho sypou prachy, takze ocekavam druhy dil teto neskutecne uzasne, vesmirne carokrasne fantazie a kdyz uz nejaka ta pomatena patnactka dostane ten spasny napad si misto filmu neco precist, z knihkupectvi se na ne hrnou Hunger Games, Twillight a tohle City of Boners. PS: Ernia srsly Matrix, Star Wars, Doctor Who, Harry Potter, LOTR? ()

scartino odpad!

Kvalitně zpracovaný BRAINWASH, který má v hledáčku zapšklé naivky sledující Twilight a ostatní podobné mistrovské díla. - Vřele tento film nedoporučuji, jelikož hůře strávit čas už nejde. ()

Martinius odpad!

derivat z derivatu nadupany pravovernymi klise. viac ako dvojhodinova uspavanka so zapletkou okopirovanou z uz beznadejne srackoveho tvajlajtu. snehulienka z plemena phila collinsa s obocim, za ktore by sa nemusel hanbit ani curaprox, a vzdy bezchybne namalovanymi nechtami, nahana symbol v podobe kundy so zajacimi usami. sice symbol nenajde, ale najde pohar, ktoreho vyznam nepozna ani samotna autorka tejto instantnej teenagerskej 3,14-coviny. koniec vam ale neprezradim, pretoze som ho par minut po dopozerani zabudol. ()

Steel32

Líbila se mi ta maminka s pánvičkou. A divím se, že se mi líbilo i obsazení, protože nemám v oblibě hvězdy typu jako je Lily Collins, ale dokonce i ta mi tam seděla a byla mi sympatická. A jak se to vezme s tím dějem - začátek se mi líbil a to hodně, žádný dlouhý vysvětlování, všechno to pěkně běželo. A pak nastal ten šíleně tupej střed filmu, kde sem se jenom chytala za hlavu s tím, že je to vážně až trochu přehnaný(upíři, vlkodlaci, andělé, démoni, lovci..bylo toho trochu moc), a ještě k tomu tam prostě musí bejt něco co mi připomíná twilight (rozhodování mezi dvěma kluky, really?). Ale lhala bych, kdybych řekla, že to bylo vyloženě děsný. Vlastně se mi to i celkem líbilo. Ten konec byl hezkej, sice trochu nataženej, ale hezkej. Celkově je to i pěkně natočený. Taky se divím svému hodnocení. Je to někde mezi třema a čtyřma hvězdičkama. Jenom si nedokážu představit o čem bude pokračování. ()

Arlet

Po prečítaní všetkých super kníh som čakala naozaj oveľa viac. Myslím že výber hlavného herca ( Jamie ) bol naozaj príšerný. Ale Lily sa na hrdinku príbehu hodila. ()

kamil.i

Paškvil všetkých tínedžerských "wannabe" fantasy sračiek po roku 2000. V najvážnejších momentoch filmu som nezámerne vybuchoval smiechom. "Je to veľmi zmätočné", povedala hlavná postava v jednej scéne. Súhlasím. Zmätočné nielen pre divákov, ale aj pre scenáristov chaoticky adaptujúcich predlohu (možno je sama predloha tak chaotická) a vlastne všetkých zúčastnených tvorcov. ()

Rambo159

Je to jeden z tých typických teenagerských fantasy filmov, natočený podľa teenagerskej fantasy knihy, s teenagerskými hlavnými postavami a totálne nesediacou hudbou v istých "vypätých" scénach. Plus s prehnanou stopážou a ďalšími (min. tromi) pokračovaniami. Takéto filmy obsahujú všetko - od upírov cez čarodejov k vlkolakom, dosiaľ neobjavené nadprirodzené javy či kúzla, nádherné scenérie, resp. starobylé chrámy atď. A v neposlednej rade romantiku, bez ktorej by to všetko "samozrejme" nemalo zmysel (malo, ale na to by už nik do kina nešiel (myslím násťročných)). Neustále som mal pocit, že "táto scéna mi niečo hovorí" alebo "toto som už kdesi videl". Boli tam prvky z Terminátora, Underworldu, Star Warsu, Bladea, Resident Evilu, Indiana Jonesa či z počítačových hier Crysis a Portal. Vskutku pestrý mix. Čo sa deja týka, bol zrozumiteľne prekomplikovaný so zopár "dierami". Stále neviem načo im bol furt ten Simon. Veď bol úplne zbytočný. Načo riskovať životy nás posledných 4, aby sme zachránili piateho bezvýznamného dokonca "len" človeka, ktorý aj tak veľa nepomôže? Len preto, že ho poznáme? Pche. Ale ináč pozerateľné, no len raz!!! Slabšie 3*. ()

KOZEL84

Když se slátá homoobludiář s chorýma představama průměrně debilního a netalentovaného amerického idiota,který se zas potřebuje vyzvracet na veškeré dějiny literatury a dobrého vkusu,vznikne tahle obludná slátanina všech slátanin,kde milostný homotrojuhelník dosáhne svého nechutného vrcholu.Všechno tohle ještě potvrzuje ten neuvěřitelně škaredý blond'atý slizák.A jestli je to furt málo tak homodarthvader je už fakt konečná. ()

sNeDy

Kočička s pejskem psali předlohu. Inspirační zdroje snad ze všeho, co jsem kdy v životě četl nebo viděl, přenesené do filmu, ve kterém je několik skoro až silenthillovských momentů (chlapík se zašitou pusou, démoni zastavení v čase) nebo celkem příjemný humor, naprosto sražen dementním scénářem, který přibližně od půlky prostě nemá čas (nebo snahu) vysvětlovat jak co funguje a tahá postavy od jedné nelogičnosti k druhé. Celkem škoda, protože právě zmíněné inspirace mohli vytvořit mix, který mohl být zajímavý. No, aspoň to nenudilo. ()

sirien odpad!

Zchlastejte se. Zhulte se. Vyžužlejte si papírek. Nebo tak něco. A pak si to pusťte. Sice to v tomhle směru zdaleka nemá potenciál Hvězdné pěchoty... 3, tušimže? (té s tou vírou a andělama), ale i tak to je přesně film TOHODLE typu :D ()

Bozvav

Váhala jsem mezi třemi až čtyřmi hvězdami. Nakonec dávám tři. Přece jen mě hlavní protagonisté svými výkony hereckými výkony dost štvali. Zvláště Meyers co by potrefený lovec stínů mě štval přímo maniakálně. Je to fajn chlap, ale toto mu nesedlo. Ostatní se také zrovna nevycajchnovali. Jinak námět ušel a efekty dobré, zpracování akce výborné a dialogy byly sice stupidní až běda, ale daly se. Slušný film pro náctileté a mne. ()

Qeo odpad!

Co na to říct. Knihu jsem ještě nečetl, a předpokládám, že je mnohem lepší, než to co jsem musel vytrpět v kině. ()

Ydrosten

Tak teda nic moc. je to pro tu generaci, ke které já už delší dobu nepatřím. Špatné to vyloženě není, ale nějaké výjimečné dílo se z toho asi uplácat stejně nedalo. 2 hvězdičky ( možná 3 - ale jen možná ) ()

Ombak▼Penari

Tohle bylo o ničem. Sice příběh není úplně k zahození, ale scénář je děravý a nezáživný. Krom toho jsem při sledování měl pocit, že už jsem všechno jednou viděl - počínaje Twilightem a Harry Potterem konče... Hlavní hrdinové naprosto nezajímaví, jediný Jonathan Rhys Meyers jako záporák herecky zaujal, ale prostoru měl pramálo, zbytek celkem nudil. A ačkoliv sledování filmu celkově není takové utrpení, tak ale není vlastně ani důvod ho shlédnout. ()

Twilight sága se vrací

05.05.2013

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)