Mortal Instruments: Město z kostí

• USA The Mortal Instruments: City of Bones (více)

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

kklepkaa

Původně jsem myslela, že dám tomuhle snímku jenom dvě hvězdy, ale musím uznat, že zas až tak špatné to nebylo. Snažila jsem se, i díky knize kterou jsem četla, nemít vysoká očekávání. Bohužel i tak mě film v některých ohledech zklamal. Opravdu se divím těm, co knihu nečetli, že vždy pobírali o co vlastně jde a proč se tak či onak postavy chovají, protože kolikrát jsem si některé věci musela pouze domýšlet. Lily Collins byla v první polovině filmu v podstatě nesnesitelná, ale pak to vylepšila a zvykla jsem si i na to její obočí. Jamie celkem překvapil. Podával asi nejpřesvědčivější herecký výkon i společně s Robertem Sheehanem. Bohužel Robertův charakter mě točil už v knize a ve filmu si to Simon nevylepšil... No, když bude dvojka, tak se na ní i podívám, ale doufám, že to vezmou za lepší konec. Edit: S poustupem času jsem to přeci jen na ty dvě hvězdy dala. Nedá se svítit. ()

blackJag

Jako předloha může být příběh čtivý, jako filmová látka je to capina. Mám rád nadpřirozeno, fantasy, tohle všechno, ale tato mládežnická fetišárna čpí ještě víc, než propocená kůže zdejší sado-maso garderóby. A co ta politická korektnost za každou cenu? Velmi otravné. 35% ()

Ev.D.

Je to celkem dost ohrané téma. Milostný trojuhelník. Hlavní hrdinku na každým rohu doprovází její nejlepší kamarád, který si přímo ,,užívá" své členství ve friendzone. Když se mu však začne zdát, že jeho Den D se blíží...objeví se potetovanej blonďák v kožený bundě a během prvních 10 minut si získává srdce hlavní hrdinky. Nejlepšího kamaráda to samozdřejmě pěkně vytočí, a aby toho nebylo málo, na frajera v kožený bundě si dělá zálusk jiný potetovaný frajer, tentokrát však s medově hnědou barvou vlasů. A problém je na světě. Tuto prekérní situaci však naprosto dorazí informace, že naši milenci jsou teoreticky sourozenci. Celý snímek tak chytá nesnesitelný nádech. A tohle všechno po celý čas doplňuje tlupa vlkodlaků, démoni, úpíři a naši hrdinští Lovci stínů. Mám ráda fantasy a i tohle mě celkem bavilo. Bohužel pouze kvůli vtipným komentářům mých spoludiváků a slovenskému dabingu. 3*** ()

Dagoussek

Mile mě film překvapil, námět super, efekty úžasné. Jsou zde vlkodlaci, upíři, démoni a novinka - Lovci stínů, Bavilo mě to, rozhodně lepší než Stmívání. ()

milo_wade

Nebýt Meyerse, kvůli kterému jsem na to šel, dal bych odpad. Hudba se k tomu absolutně nehodila...zbytečné scény..jakoby balancování mezi sobě si odporujícími žánry..nehezké triky.. ()

Kitiara15

Vím, že tenhle film má spousty nedostatků, ale přesto je to ten na který se v poslední dobou nejčastěji koukám a ukazuji ho ostatním. Knižní předlohu jsem četla ještě před filmem a naprosto mě pohltila. Proto jsem byla rozčarovaná, kolik změn ve filmu bylo, asi nejhorší byl konec a prozrazování děje z dalších knížek. Jenže tyto výhrady co k filmu mám, jsou vyvážené plusy. Jamie Campbell Bower ztvárnil Jace přesně tak jak jsem si ho představovala v knížce ať si každý říká co chce:) Scéna ve skleníku byla taková jak z knihy. Na Lily Collins jsem si také zvykla a moc se mi líbilo jak si byly s Lenou podobné. Doufám, že se filmaři poučí a druhý díl konečně vezmou z toho správného úhlu a vytřískají z toho přesně to co mají. ()

skinny

Runa sem, runa tam, runa kam se podívám? Jo, jo...z mého očekávání zbyly taky jen ruiny. Film je nudná slátanina bez příběhu, emocí, napětí a především beze smyslu. Tupé herecké výkony, v nichž se i herci ztrácí a nikdo neví, co vlastně hraje, když už se chytí,tak z nich vypadnou nesmyslné hlášky a nepřítomné pohledy. Lilly Colins, se svým mega obočím, které ji zastiňuje celkem hezký obličej a partou nagelovaných rádoby sexy boys, celý film běhá zmateně tam a sem a do konce se nedovíme, o co tam ve skutečnosti jde. NO hrozná patlanina, jáááj... ()

Babous

Sexy fantasy se sympatickou ústřední - kolik jich tam vlastně je - hm, řekněme skupinou. Vizuál je povedený, líbí se mi kontrast starého gotického New Yorku s tím současným. Ale ten svět a potažmo zápletku jsem příliš nepochopil. Knihy jsem nečetl a nejspíš to budu muset napravit, protože bych si druhý díl klidně nechal líbit. ()

kenkaku

První dojem: další oblbovačka pro náctky (a ten se jen prohluboval). Už od 30 minuty jsem film doslova nenáviděl. Clary je neskutečně protivná (a chová se jako pitomá arogantní kráva) tak moc, že už mi ani nevadil ten blond šampón (kterého od Kamelotu nesnáším). Jediná normální postava je brýlatý "kámoš". Vůbec v mnoha scénách se člověk diví proč vlastně dělají co dělají tak složitě, bez logiky? (viz scéna s nalezením poháru, nebo "vyzvednutí"). Všichni jsou jak retardovaný... Proč tam toho tak polovina nedává smysl? Komu tím prospějete natočit další píčovinu? Kdo je vůbec cílová skupina? No kdokoliv komu je nad dvacet to být nemůže a tak zcela nechápu tu narážku na film Krotitelé duchů (to je přece filmová fosílie s pre-hisorickýmy triky...). Fuj to jsem se zase rozčílil. ()

cachina

Po úspěchu upírské romantické sérii Twillight zcela logicky netrvalo dlouho než se do kin dostane tématicky podobně laděný a zaměřený film. Mortal Instuments má mnoho společných prvků se Stmíváním, ale také se v něčem velmi odlišuje. Opět se jedná o fantasy zasažené do současnosti a do ,,pozemského" městského světa (tzv. urban fantasy). Hrdinkou je (jak jinak) mladá dospívající žena z neúplné rodiny, která se zpočátku jeví jako obyčejné děvče (ale není), a o jejíž přízeň mají zájem (jak jinak) dva nápadníci. Z nichž jeden není (jak jinak) ,,normální" mladík. Twillight se vyznačovalo absencí děje a divačky na něj chodili kvůli dlouhým nudným scénám dívání se do očí a vyznávání si lásky. Sice jedna či dvě podobné scény tu také najdeme, ale Město z kostí se naopak vyznačuje až příliš velkou dějovostí. Od prvních minut se to valí na diváka jako lavina, aniž by se stačil nějak rozkoukat. Na filmu je poznat, že je natočen podle knižní předlohy. Tvůrci se totiž snaží do scénáře narvat, co se dá. Bohužel ale zapomínají mnohé vysvětlovat. Divák se tedy ztrácený v obrovském množství nejrůznějších nadpřirozených motivů a jevů. ()

Seti

Je to sice hrozná splácanina ze všech možných i nemožných dark, teen, fantasy, punk, vampire a já nevím jakých ještě motivů, ale ze všech Twillightů a jeho pohrobků byly pro mě Mortal Instruments nejsnesitelnější. A jelikož občas dokázaly navodit slušnou atmosféru a nechtělo se mi u nich permanentně blejt, tak dávám střídmou trojku. Jen nechápu dvě věci: 1) jak mohlo člověka obstarávajícího casting napadnout, že padesátikilovému hlavnímu hrdinovi s pochcanou slámou na palici může kdokoliv uvěřit uber deamonkillera a 2) jak mohl Robert Sheehan pro tohle opustit Misfits. Jinak si ale myslím, že vrámci tohoto upadlého žánru se jedná o v klídku snesitelnou záležitost. Jo a nakonec by byla chyba nezmínit další velmi povedený soundtrack od Atli Orvarssona. ()

serger

Začínalo to slibně, mělo to potenciál. Ale vyklubala se z toho akorát šílená slátanina plná blbostí, která byla s každou další minutou horší a horší, postavy čím dál tím otravnější a můj mozek čím dál tím kašovitější, div že se z toho neroztekl úplně. Nevěděl jsem předem, o čem to bude, a nejraději bych to nevěl ani teď, na tomhle filmu se těžko hledá něco, co by se dalo ocenit. ()

WathanajX

Ano jsem fanynka fantasy a velká, takže by se mi logicky mohl tenhle film asi líbit… Ale prostě ne. Klady: Hlavní herečka je rozhodně více sympatická než její seriálová kolegyně (ano dokázala jsem přežít celé dva díly seriálu). Nevím, co mě vůbec nalákalo podívat se na tenhle film. Možná až překvapivě slušné obsazení vedlejších rolí jako byl Aidan Turner, Lena Headey nebo Kevin Durand. Bohužel postavy, které ztvárnili neměli příliš času se nějak víc ukázat. Škoda. Dalším kladem je místy pěkná hudba, a to je bohužel celé. Zápory: A je jich dost. Především film nemá vůbec žádnou logiku. Mele se tam páté přes deváté andělé přes démony, vlkodlaci přes upíry a čarodějky přes já nevím co. Nic není pořádně vysvětlené nic nedává smysl. Vím že v knížce nebo seriálu to asi smysl trochu dává ale já hodnotím film. Nevím jak ostatním, ale volba Jamieho Bowera do hlavní mužské role mi přišla opravdu nešťastná. Jamie je divný, nesympatický, nehezký, a ještě jednou divný. Děj také nedává moc smysl. Vlastně jsem ke konci nějak ani nepochopila proč a nač všichni chtěli ten pohár nebo co to bylo. A i přes fakt, že je ve filmu akce dost, já se vážně nudila. Poslední půl hodinu mi v hlavě pořád běželo, proč na to proboha vlastně koukám?! Odpovědět jsem si nedokázala. Tenhle fantasy svět nevypadal až tak zle nějaké dobré nápady by tam byly, ale proto bych si spíš přečetla knížku. Film jsem viděla, ohodnotila a smazala. Hodnocení: (1*) za sympatickou hlavní herečku a herce ve vedlejších rolích. ()

iXtr3m3

Zaujímavé celkom temné teen fantasy s obočnatkou v hlavnej úlohe. Viac ako kladné postavy ma tu zaujali najmä postavy záporákov, čo je ako obvykle zásluha aj Kevina Duranda. S odstupom času od zhliadnutia musím priznať že kasting im celkovo vyšiel nad pomery bezkrvných tuctových teen filmov dobre. Kvôli seriálu dávam hodnotenie štyroch hviezd, inak by som dal tri. ()

Han22

Byl jsem na ten film docela zvědavý, no ale jak může dopadnout něco co spadá do 7 žánrů? Zpočátku se to jeví jako kulantní akční horor, kde nebudou chybět démoni, upíři, vlkodlaci a já se naivně těšit na Constantina nebo Supernatural. Postupem času jsem doufal aspoň v Underworld nebo hloupější Buffy a nakonec to dopadlo jako nepovedená kopie Twilight. Unylá, neschopná a zbytečná teen hrdinka se dovídá o existenci světa démonů a lovců. Nikdo ale nic pořádně nevysvětluje, objevují se další a další nezajímavé postavy zahrané příšernými herci v kožených kostýmech jak z 90. let. Laciné efekty s občasným zábleskem (kostěné město), špatně natočené a sestříhané bitky, otec co vypadá stejně staře jako hrdinové. K dovršení všeho tvůrci kradou jak straky - máme tu sídlo plné kouzel jak z Harryho Pottera, monstra z Věci, portál z Hvězdné brány, Star Wars rodinnou linii. A hrdinka je pipina co motá hlavu kamarádovi a oblizuje se s jiným. Čím déle to trvalo, tím víc mě to štvalo až to kleslo skoro k odpadu. ()

Guzmicz

Děj filmu se do první poloviny odehrává (na můj vkus) příliš rychle. Zmateně jsem koukal, jak běží jedna scéna za druhou a nestačil jsem si dávat střípky dohromady. Ale to by nijak nevadilo. Tento námět měl velký potenciál, který však tvůrci filmu nedokázali naplnit (Ten potenciál, ale nenaplnila ani autorka knihy). Rozhodně divákům, kteří by si chtěli přečíst knížku, doporučuji vybrat si. Buď si trilogii přečíst knižně a nebo se na ni podívat až ji zfilmují. Důvodem je, že příběh ve filmu se hodně liší od toho v knize. Jinak pro nezasvěcené film doporučuji ;) ()

MaaaR@

Je to ptákovina, o tom žádná. Ale možná proto, že na podobný věci moc často nekoukám, možná proto, že jsem byl v nějakym zvláštním rozpoložení, korespondujícím s atmosférou filmu...nenudil jsem se. ()

Twilight sága se vrací

05.05.2013

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)