Mortal Instruments: Město z kostí

• USA The Mortal Instruments: City of Bones (více)

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

novi74

knizni namet vyborny, bohuzel scenar trochu nedotazeny, solidni 3 hvezdy, ale protoze film je prevazne spis zatracovany, coz si nezaslouzi takze hvezdy 4 ()

RoyBatty444

Pár dobrých záberov nerobí film. Postavy sú nezaujímavé, osudy sú fádne a frázy sú otrepané. Nápad je zaujímavý len prevedenie do filmovej podoby je béčkoidné. Horko ťažko dopozerané. ()

numan

Inu to se zase skály pohnuly. Jakoby se vytříbený režisérský um Uweho Bolla spojil s invencí spisovatelky Stephenie Meyer a vskutku zazářil jasným světlem. ()

Isuzu

Nebolo to uplne zle, dokonca ani Campbell Bower nebol az taky odporny ako som cakala (ale par kil navyse by mu teda rozhodne neuskodilo...), ale podla mna to bolo hrozne zrychlene a na skodu veci...Neviem aky dojem mohli mat ludia, ktori to necitali, ale hodnotenie hovori asi samo za seba, ja som si vedela pozadie domysliet, ale ostatni uz take stastie urcite nemali. Skoda, lebo knihy sa mi pacia (citala som 4 diely). Premrhany potencial a myslim, ze pokracovania sa tiez uz nedockame... ()

Teen.AGE.r

Podobnost s twilightem je obrovská, avšak tento film má něco co Twilight ne... Za to dávám dvě hvězdy, ale jinak uznávám - je to děsná splátanina! Uvidíme co druhý díl? ...40% ()

Lal.V

Siahodlhé a nudné, snáď nikdy v živote som sa tak často nepozeral na to ako skoro to skončí. Ak toto má mať pokračovanie, tak potom je svet smutným miestom. ()

Lokitre

Kniha určitě byla mnohem lepší než to, co natočili. Efekty byly na úrovni a do jisté míry i děj. Všichni mladší hlavní herci jsou bohužel neskutečně trapní a vůbec neumí hrát (něco jako Bela ve Stmívání = ble). Vtipy které tam trousili tito "neherci" nebyli vůbec vtipné (i špatně napsané i špatně zahrané). Za jediný můj úsměv v celém filmu může Aidan Turner a koneckonců kvůli němu jsem se na tuhle hrůzu koukala. Kdyby tam nebyl, tak by v tomhle snímku nezbyl nikdo, kdo umí hrát na úrovni. Mnoho nevysvětlených a zbytečných scén, nesmyslé a komplikované rodiné vztahy a zbytečné milostné trojúhelníky (skoro každý s každým). Jediný rozdíl mezi Stmíváním a tímhle je, že tenhle film vydělal mnohem méně peněz. ()

jarmil8 odpad!

Další z vlhkých snů náctiletých dívek a pro mě (jelikož nejsem ani náctiletý, ani dívka) nesnesitelná nuda. Lily Collins je vtipná asi jako požární směrnice. ()

micud

Velmi dobrý Rhys Meyers v roli padoucha, jinak celkem o ničem. Začátek slibný, tak do jedné třetiny, pak už to jde do kytek dovršeno zjištěním, že hlavní do sebe zamilovaný pár jsou sourozenci. ()

MJI

Další z pubertálních fantasy. Ale proč ne. Než na Jennifer Aniston budu raději koukat na řežbu monster. ()

Rikku

To byla ale blbost... Vezměte snad všechny teen/fantazy/sci-fi populární filmy za posledních deset až patnáct let, smíchejte je dohromady, a dostanete tenhle scénáristický dort pejska a kočičky... A je mi jedno, jak moc "dokonalá" mytologie se může nacházet v knihách (nečetla jsem) - scénáristická kostra filmu má být postavena přece úplně jinak... btw. scéna ve skleníku JE jednou z nejpřehnanějších scén v dějinách kinematografie... nemluvě o některých dialogových "perlách", které asi měly být vtipné... "Nečekané" schopnosti hlavní hrdinky, které se objeví jak deus ex machina kvůli poháru, jsou jak facka do tváře diváka - nevím, jestli je to chybou scénáře nebo předlohy.... Lily Collins celou stopáž jen bezmocně zírá, co se kolem ní děje, stejně tak jsem na dění na plátně zírala i já.... Jedna hvězdička leda za občas zajímavé nápady a vizuál... btw. J.R. Meyers musel bejt snad namol, že se tomuhle upsal... A kéž už by Robert Sheehan konečně dostal pořádnou filmovou roli. ()

Askaneli

Spousta pěknejch lidí v drsňáckých hadrech, kteří se buď snaží uchránit jakýsi džber, nebo ho uzmout. Celý je to orámováno milostným kdovíkolikaúhelníkem s lehkou příměsí možného incestu a poněkud nevkusným soundtrackem. Pár slavných jmen mě zlákalo, abych tento skvost zřel. Ne že bych toho litoval, i z chyb se člověk poučí. Neškodná zábava pro specifickou sortu lidí. Já jsem akorát rád, že mezi ně nepatřím. ()

gael83

Hollywoodsky přeexponované, občas nechtěně vtipné, herecky ploché, trikově lehce nadprůměr, ale pořád je z toho cítít touha po americkém "Potterovi". Obávám se že se dočkáme minimálně jednoho pokračování, bohužel! ()

ardeas

Ku knihe som sa dostala po prečítaní série Divergencia, nakoľko mala dobré hodnotenia a chcela som čítať niečo v podobnom žánri, žiaľ približne po 30 stranách, ak vôbec, som to zavrela a viac som sa k tomu nevracala. Tak je to aj s filmom... Nesúrodá kopa, ktorá má veľmi nádejný námet, no spracovanie, či už knižné alebo filmové je príliš chaotické. Z filmu si paradoxne pamätám asi najviac herecké výkony Lily Collins, ktoré sú najhoršie, aké som za poslednú dobu videla. To dievča snáď nemá v poriadku všetky mimické svaly, ale pravdupovediac sa tam hodí, chaos ako chaos.Čakala som, že film ma zaujme keď kniha nie, ale aspoň som ho dopozerala :D ()

Bejbr odpad!

Věřím, že kniha může být velice dobrá! Ale film, no to je otřes. Možná kdyby vybrali pravé herce, nebo alespoň sympatičtější. Zkrátka odpad! ()

Lailath

Fuuu, kde začať. Celkom som sa na tento film tešila... A priznávam, že prvá tretina bola celkom fajn. Akčné, svieže, miestami pripomínajúce Underwold. Potom prišla studená sprcha... scéna s klavírom, ako vystrihnutá z Twilightu, gýčová ,,botanická záhrada s predigitalizovanými kvetmi, neznesiteľná hudba a horúce objatia....brrrr to bolo tak sladko-slizké, až som musela dať pauzu a ísť to predýchať na cigaretku. Potom našťastie znova nastúpila akcia, na romantiku nebol čas. Dokonca som sa raz schuti zasmiala, najlepšia dialógová pasáž celého filmu, škoda že tak krátka. Clary: ,, Jen do toho,klidne vystrč hlavu z auta,, Luk : ,, Já sem vlkodlak, žádný zlatý retrívr,, :) Chýbalo mi tam viac toho ,,temného,, . Démoni sa mihli len kde tu, upíri sa mihli asi na 5 min, vlkodlaci možno na 10. J.R.Meyers, ktorého ked vidím, steká mi slinka po brade, dostal dosť málo miesta, čo ma tiež sklamalo. Ale scénar nepustí... Po tomto zhrnutí by som dala možno aj slabé 4*, no jednu celú uberám za J.C.Bowera. Tento mladý pán, podľa môjho skromného osobného názoru, nemá žiadnu charizmu, a pozerať dve hodiny na jeho polotupý, vyplašený, nesympatický ksicht bolo pre mňa neskutočným trápením. ()

Twilight sága se vrací

05.05.2013

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)