Mortal Instruments: Město z kostí

• USA The Mortal Instruments: City of Bones (více)

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

mia.com

Takove kapku preplacane, ale na jedno podivani je to fajn. Hezke efekty, nabite akci a krasni herci,na ktere je radost pohledet :D ()

ronyyy

Nemůžu si pomoct, ale já tyhlety emařský rádoby fantasy-drama paskvily pro teenagery, který se zdají být všechny jako přes kopírák, prostě žeru. Je to takový spojení Harryho Pottera s Twilight. Nechybí úplně blbá hlavní hrdinka, do které se zamiluje polovička pánského obsazení, upíři, vlkodlaci, čarodějnice, ani potetovaný blonďatý bad boy bez trika. Pro každého to jistě není, ale já se velmi bavila. ()

Thalin

Hodně špatně udělaná adaptace mé oblíbené série, kterou jsem v pubertě hltala. Lily je protekční děcko, které ale neumí vůbec hrát akční role nebo zahrát nějaké emoce a její obočí snad všechny straší ve snech. Jamie, ač jinak celkem dobrý herec, se na tuhle postavu zkrátka nehodí a zbytek jeho týmu kulhá na obě nohy kvůli obsazení, které vůbec nesedí na postavy, které měli herci hrát. Jestli tohle byla ta Izzy, oslnivá kráska, která dostane co chce, tak jsem čínskej bůh srandy. Zpracování se mi vůbec nelíbilo a film neměl šanci pořádně nacpat do stopáže vše, co kniha obsahovala. Bylo dost naivní udělat z toho film, když má série tolik dílů. ()

Sshania11

Aky zvlastny ukaz sa nam tu naskytol. Porovnajme si to s predchodcom.. hm.. lepsie sceny, coolovejsi hlavny hrdina ale aj deckejsi hlavny hrdina, sice viacej dramy ale overall menej dramaticke, horsie prostredie, divna kissing scene, tu aj tam, kruty koniec, evidentne pokracovanie, vedlajsi homo pribe/incest vs. Taylor Launtner a jeho herecky netalent .. bad guys z City of Bones oproti Volturiovcom jednoznace prehravaju, saso coby Wolverine s tou presedivelou maslyckou v strede hlavy bol cisty vtip, zato ten rozgrcnuty psisko na zaciatku ma dostal, resident evil at upgrade... myslim, ze som tie prachy za listok mohla utratit aj horsie, ked sa nenehate rozrusit tymi ociprevracajucimi scenami, tak sa da celkom dobre pri tom zabavit. ()

Majka_SVK

Veľmi milé prekvapenie. Bála som sa, že film spackajú a bude plný priblblých dialógov, ale nakoniec veľmi slušné a akčné. Až na scénu zo skleníka spokojnosť veľká. ()

Landy odpad!

Urážka mojej inteligencie. Toto je ta najväššia sprostosť od doby Twillight . Dnes sa už netočia filmy ako Kmotr Scarface alebo westerny od Sergia Leoneho nie dnes stačí aby tam bolo pár nagelovaných hláv čo maju od hercov ďaleko. ()

shakeXL odpad!

Slátanina pro malé (i velké) puberťačky, které již nebaví onanie u stmívání nebo upířích deníků. Za to jsem dal 160.-? Já hlupák... ()

Frndulina1

Na tento film jsem se těšila, ale trochu mě zklamal. Hlavně ty přehnané scény, viz. scéna ve skleníku a před Clariným pokojem.. atd. No a ještě pak to incestní zjištění :-D ale akční scény celkem dobrý, herecké obsazení průměr. No a nakonec vše dopadlo dobře :-D ()

vercicak

Pro lidi, co milují fantasy, akci, trochu té romantiky a boje je tento film jak stvořený. Chvilku jsem se nudila a vůbec neorientovala o co ve filmu jde. Potom jsem se konečně dostala do obrazu. Byli zde i vtipné scény s tričkem atd. Mohlo být o trochu víc napětí, snad se režisér poučí. Jak ve Stmívání je Edward, tak i zde je svalovec s vysokým egem, trochu mi to vadilo, ale kvůli Jamimu Campbellovi Boweru (který ztvárnil tuto roli) budou puberťačky film zbožňovat. Těm, co se Stmívání a filmy tohoto typu nelíbí bych moc nedoporučovala dívat se na Město z kostí. Každopádně má být ještě pět dílu a tak jsem na ně natěšená, čím mě zase režisér pobaví. ()

sabrinab

Hodně jsem se na tenhle film těšila a nezklamal. Zatím jsem nečetla knížku takže nemůžu porovnat velkou kritiku fanoušků na tento film. Děj filmu mě absolutně pohltil a vyloženě jsem ho žrala :D Bylo pěkné vidět Jamieho C.B. jinde než v Twilight kde za celou serii řekl asi 3 věty. Doufám,že se vedení umoudří a začne natáčet i druhý díl :) protože Nádherné bytosti byli horší než City. ()

katjaaa

Musím říct, že jsem byla spokojena. Nebyla to žádná love story a film mě bavil. U pár scén jsem sice kroutila hlavou (Bach- chudák ten se musí v hrobě otáčet, rozkvetlý skleník a polibek v dešti- o jak klišoidní.... a našlo by se ještě pár). Dala bych snad i čtyři,ale zatím nechám tři a možná svoje hodnocení upravím, až film uvidím znovu a znovu si ho ráda určitě pustím. Co mě ale netešilo byl výběr herců do hlavních mužských roli resp. chlapeckých..strašně nesympatičtí, ale zároveň svou roli zahráli dobře. ()

Drakie

Velmi pěkný film, alespoň mně zaujal. Dost akce, bohužel i dost romantiky :D. Jinak jsem ale velmi spokojena. Tvůrci filmu to mají dobře vymyšlené. Efekty, scény a všechno ostatní, je pěkně vymakané. Proto dávám filmu 100% hodnocení. ()

lenobia

První půlka filmu byla fajn, potěšilo mě, že ve filmu nenajdete úplně profláknuté herce, nicméně mám pocit jako by si v dnešní době filmaři mysleli, že čím zamotanější film, tím bude divák spokojenější. Ke konci už mi z těch zápletek šla trošku hlava kolem. K tomu abych to tedy pochopila jsem se donutila přečíst si knihu, takže nedoporučuji se na to dívat bez předchozího čtení. Nicméně co mě velmi mile překvapilo je to, že ty nejvtipnější hlášky nad kterýma se u knihy zasmějete, najdete právě i ve filmu, a to se stane málokdy. Jednu hvězdu to u mě ztrácí právě za tu zmatenost ()

kritička

Film vynechával důležité pasáže, které divák bez předchozí znalosti knih neměl snad ani šanci pochopit. Neuvěřitelně mě rozčilovalo, jak se tvůrci EVIDENTNĚ nechali inspirovat scénami jiných slavných fantasy děl a vrcholem bylo obočí Lily Collins, která mi ke všemu byla neskutečně protivná v dobré polovině filmu. Potenciál J. R. Meyerse rovněž zůstal nevyužit a to i přesto, že tento herec hrát opravdu umí. Nakonec jsem se rozhodla dát dvě hvězdy, ale po pravdě je to na mizernou jednu a půl hvězdy! ()

Dart

Děs, bída a utrpení by měla provázet ty, co udělali scénář. Ať už studio, které dotlačilo scénáristy nebo scénáristi samotní. Další zvrácený pokus vytvořit frenčajz za každou cenu, aby to sypalo prachy. Mám přečteny všechny knihy a zklamaný jsem až na půdu. Po této zkušenosti mě napadá, že i knihy Twilight nemusí být tak špatné, jako filmová série. ()

deedulka

Knihu jsem nadšeně přečetla a těšila se na film, jak mi zase zmrví oblíbený příběh. :) Herecké obsazení se docela povedlo, jen čaroděje jsem si představovala spíš trochu jako Gandalfa z Pána Prstenů a místo toho přišel mladý model z přehlídkového mola, jenž často navštěvuje solárko a má v oblibě oční linky. Film pěkně plynul, byl však trochu zdlouhavý a konec už jsem vyhlížela. Kniha opět trumfla film, ale ten se tak lehce na lopatky nenechal položit. Celkem pěkně se držel dějové linie, kterou měl předurčenou a doplnil ji atmosférou plnou napětí a magie. Trapné scény jsou snad v každém filmu a dalo se to odpustit. Žádný zázrak to nebyl, ale jinak pohodové fantasy. Původně jsem uvažovala nad 3 hvězdami, ale díky oblíbenosti knihy a všem těm týpkům, co dávají z principu odpad!, asi aby se cítili hodně cool (protože hodnocení odpad rozhodně není objektivní bodování), vhazuji do košíku 4 hvězdy. ;) ()

Twilight sága se vrací

05.05.2013

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)