R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů

R.I.P.D. - URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Komedie / Krimi

USA, 2013, 96 min

Veselá jednohubka. Tak trochu jako Men In Black s duchama místo mimozemšťanů. Sem tam dobrá hláška, sem tam dobrý nápad, ale nic světoborného. Bridges je zábavný, ale až moc vykrádá sám sebe, Reynolds průměrný. Nejlepší jsou scény s jejich lidskými avatary (bloncka s fénem), škoda že jich nebylo víc.(26.10.2013)

• mcb

Odpudivý digitální slepenec, který nefunguje ani jako oddechová buddy komedie, ani jako akční fantasy béčkového kalibru. Robert Schwentke po unylém Red potvrdil, že je jedním nejrutinnějších režisérů současného Hollywoodu a v RIPD servíruje neživotnou, nevtipnou a sterilní směsici scén, která absolutně nedává smysl. Zkrátka nulová kreativita a nudná šablona s podivně žvatlající Bridgesovou parodií na maršála Cockburna a tradičně nevýrazným Reynoldsem. Zatím asi nejhorší "popcorn" roku.(24.9.2013)

• Enšpígl

Ach jo, tak já nevím jestli není náhdou už chyba vě mě, ale další letní popcorňák co mě spíš zklamal. Nemůžu si pomoct, ale já ze všema těma filmama cítím na prvním místě vydělat prachy, vydělat prachy a vydělat prachy a až někde tam vzadu slabounkou ambici pobavit diváka. Já už si fakt připadám jak prošlej citrón, když tady zase zazdívám další blockbuster, ale nemůžu si prostě pomoct. Naprosto nejvtipnější záležitost celého filmu dvojice starej malej číňan a kozatá vysoká blondýnka zůstává trestuhodně nevyužita na úkor digitálních efektů a tak si mohu jen domýšlet, kolik asi mohlo bejt prdele vidět v akci dvojici neživých agentů očima žijících lidí, těch pár záběrů jasně ukázalo kudy měla vést cesta prdele a současně tedy i cesta k pěti hvězdám. Jediný co mě ve filmu zbylo a na co jsem se upínal jak smilování boží, je Jeff Bridges, ten chlap prostě nemůže zklamat ani když zpívá při závěrečných titulcích, ale jeden Jeff nemůže sám udělat celej blockbuster, to prostě nejde, kdyby alespoň tvůrci zapojili větší fantazii při vymýšlení tuhoňů, ale ani to ne.(23.7.2013)

• Madsbender

Róbertko Homošvestka si po mierne komunizmom zaváňajúcom RED vzal na paškál ďalší, pre niekoho asi zásadný, pre mňa absolútne neznámy komiks... a tentoraz to už tak dobre nedopadlo. Čo to trepem, maximálne to sprznil a ešte za to zhrabol prachy. Taký je už Hollywood. Scenáristická dvojka by sa mala vrátiť do útrob ústavu, z ktorého vyliezla (súdiac aj podľa ich ďalších umeleckých skvostov), aby sa z toho Schwentkeho kariéra ešte dokázala spamätať. Samotný film je trapárna plná ultimátnych klišé, humoru mentálnej úrovne húpacieho koníka, slastne retardovaného deja, ohavnej animácie a hnusných, miestami až zarážajúcich efektov, na ktorých si niekto zjavne kompenzuje komplexy, a preteká autorským nihilizmom smerujúcim k reálnej apokalypse popcornového filmu. Reynolds sa opäť potvrdzuje ako nesympatický ťuťko, Bridges je otravný až na zabitie a Bacon je nudný tak (za toto vám gratulujem, páni, nechápem, ako sa vám to podarilo), až sa mi z toho roztekajú oči. 1* za pár zľahka nadpriemerných fórkov (krycie identity - najmä scéna Číňana bežiaceho s banánom v ruke, úvodných 30 sekúnd... a to je už asi aj všetko). Výsledok? Úbohá paródia na Mužov v čiernom, ktorá sa trasie v kúte aj pred takými filmami ako Abraham Lincoln: Lovec upírov. 20%(5.3.2014)

Nenáročná jednohubka, která se netváří jako Hamlet a nevnucuje se jako posel hlubokých myšlenek. Spíš jako bavič zrozený podle receptu: Vezmeme dva až tři úspěšné filmové hity, promísíme, přidáme nápady posbírané ze všeho co objevíme doma v poličce s DVD. Dáme péct do trikového studia a podáváme ještě horké. Tady posloužili jako základ Ghostbusters a MIB, dochutilo se to Duchem a okořenilo ukecaným Jeffem Bridgesem. Sice to ničím nepřekvapilo a paměť to nejspíš brzy odloží do krabice nadepsané Zapomenuto, ale svižně to ubíhalo a v danou chvíli rozhodně nenudilo. Zkrátka nenáročná letní zabava na jedno použití, která za dlouhého zimního večera přišla k chuti.(3.1.2014)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Massachusetts, Rhode Island a v Kalifornii. (MikaelSVK)

• - Jedna ze scén se v Bostonu natáčela u centra Hynes Convention, které se nachází necelý kilometr od náměstí Copley, na které nemá Jeff Bridges dobré vzpomínky. Během natáčení filmu Zděšení (1994) zde totiž při výbuchu bomby málem přišel o život. (Dr Lizal)

• - Roy Pulsipher (Jeff Bridges) řídí automobil Chevrolet Caprice r. v. 1987, Hayes (Kevin Bacon) jezdí s Dodgem Challenger. (Lumberjack)