R.I.P.D. – URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů

R.I.P.D. – URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Komedie / Krimi

USA, 2013, 96 min

• becki_tu

Snaha o neotřelý námět se cení. Bohužel ho už nepodpořil scénář, který sice dává prostor Bridgesovi hláškovat, ale to je tak všechno. Nejvíc zamrzí podivně fungující svět s nedefinovanými pravidly, který však velmi účelně slouží formátu 3D, jelikož se v něm mohou tvůrci a programátoři pořádně vyřádit. O předvídatelnosti děje snad ani nemluvě. Místo zábavné oddychovky nám tak Schwentke naservíroval nemastný a neslaný buddy movie, který navzdory krátké stopáži a několika povedeným akčním scénám docela nudí. Škoda.(30.11.2013)

• korbitch22

Až mi z toho bylo místy zle.Takhle nafoukaně odfláknutou, nudnou a sterilní sračku sem neviděl roky.Začátek vypadal docela nadějně, jakmile ale jde Walker do policejníhop nebe, divák musí žasnout jak se dá vše příšerně nudně a bez šťávy zadupat doslova do pekla.Námět jako je tento nabízel miliardu možností, jenže jakoby Schwentke chtěl jen přijít na plac, zařvat kamera, akce a stop a jít si zase zamrdat s tou brutálně předraženou děvkou do svýho karavanu.Ryana Reynoldse považuju za jednoho z nejlepších a nejtalentovanějších mladých herců dnešní doby a tady v tom filmu je vidět, jak se normálně k smrti nudí a vlastně moc nechápe, jak se mohl upsat takové sračce, v jeho očích se i přes jeho veškerou snahu tu patetickou sračku zachránit dalo vidět, jak toho všeho lituje a je mu blbě samo ze sebe a jestli se pletu, je mi blbě z něho i za něj.Nechápu, že se najde producent, který dopředu takhle debilně nevtipný scénář dokáže zasponzorovat.Námět by mnohem víc slušel něčemu podobnému jako je Constantine.Udělat příběh temější, v eRkovém ratingu, vynechat přebarvené a trapné obří zrůdy s komickými vizuálními triky a měnit nemrtvé na nahnilé a démonické "normální" lidi, mohlo to bejt do píče úplně o něčem jiném.Nejhorší na tom je, že když už tvůrci chtěli udělat komedii, nepovedlo se jim vůbec nic a nejnadějnější možné komické situace jsou využité minimálně a to samozřejmě reálná a fiktivní podoba herců.Bohužel.... Schwentke si chtěl odbejt svojí práci a válet si šunky s kurvama na lehátku a natočil tak další předraženou, sterilní a špatně otrikovanou mrdku, která byla podobná druhému dílu Mužů v Černém, akorát ještě bídněji zrežírovanou a ještě míň vtipnou a to je prostě v píče.Film co dělá z diváka debila a jen debil může jít nad 2*.Tohle je prostě urážka a těch 30% co tomuhle braku dám si vysloužil šibal Kevin Bacon a úvodní sekvence, která mi dávala trochu naději.Jinak ten přízvuk Bridgese mě sral tak strašně moc, že jsem si k druhé půlce filmu pustil český dabing.30%.(7.10.2013)

• PinokKio

Je to jak návštěva filmového second handu, kde se někde vzadu na poličce krčí zaprášená imitace Můžu i v bílém, kterou si nikdo nemá chuť půjčit, natož do ní investovat byť jen dolar .. díky hrozným trikům, hudbě, Reynoldsovi .. prostě všemu! Mimochodem - ideální příležitost podívat se, jak lze prodělat skoro dvě miliardy kaček během necelé hodiny a půl : )(28.10.2013)

• CiTrus007

Posmrtní Krotitelé duchů ve westernovém aranžmá pro nenáročné mě celkem zklamali. Očekával jsem méně přihlouplou zábavu s větší propracovaností a menším podílem klišé. Režisérsky se jedná o naprostý úlet, scénáristicky extrémně neoriginální. První hvězdičku dávám za téměř přirozenou chemii dua Reynolds-Szostak, druhou za Jeffa Bridgese a Mary-Louise Parker. 4/10(30.8.2013)

Jak bezpečně rozeznat rozhodně neživého agenta od rozhodně živého? Rozhodně neživý agent vypadá jako postarší asiat. Tedy ve světě lidí. Ještě předtím, než mu tohle provizorní tělo bylo přiděleno, sloužil poicista Nick Walker (Ryan Reynolds) u bostonské policie, kde vykonával svoji práci a nyní je zásluhou svého zkorumpovaného partáka po smrti. Dostane novou práci u jednotky U.R.N.A. sdružující všechny mrtvé policisty za několik stovek let. Dostane novéhoR a poněkud obstarožního partnera s řadou zkušeností, jimž je šerif z Divokého západu Roy s příjmením připomínající venerologickou chorobu. S několika instrukcemi na cestu se vrací do svého bostonského rajonu jako čištič nemrtvých zmetků zvaných "Tuhouši". Rovnou však může zapomenout na užší kontakt se svojí truchlící manželkou, protože mezi lidmi má podobu starého Čínana a jeho partner Roy vyfasoval tělo atraktivní blondýny. Dohromady mají vytvořit neohroženou dvojku, ale všechno nejde hned. Nick si uznání svého partnera musí nejprve zasloužit, kontaktovat svoji ženu, vyřídit si účty se svým vrahem a zabránit hrozící apokalypse, kdy povrch zemský má být zaplaven hordou nemrtvých, kteří našli způsob, jak toho dosáhnout. Fim nabušený triky je natočený na námět comicsu "Dark Horse", jehož autorem je Peter Lenkov, který je současně producentem snímku, spolu s představitelem hlavní role Ryanem Reynoldsem a známým scenáristou Davidem Dobkinem, který má v oblibě vše, co souvisí s westernem. Občas film připomene kombinaci "Muži v černém", "Duch" a "Resident Evil", ale je, oproti prvně jmenovanému, hravější a praštěnější a o ty dva ostatní se jen otře. Není moc nahláškovaný, ale v podstatě jede ve velmi energické a zábavné linii, která baví. V závěru se přidá epické finále, které film posune do hororovější roviny. CGI je trochu nevyrovnané, ale je ho velké kvantum, což je víc, než kdyby ve filmu byly například tři velké scény obsahující mega trikovou pasáž a pak jen nuda. Z hlediska hereckých výkonů je to v pohodě, ale Jeff Bridges svého šerifa hrál tak, že ho tlačil do hláškovacího statusu za každou cenu, ale ve výsledku vlastně každá jeho snaha vyšla naprázdno. Ryan Reynolds se nepitvořil, občas měl vyjevený výraz a občas zcela nepřítomný výraz. Nevím, třeba si z jeho kombinace tří výrazů nějaký vyberete, který vás bude bavit. Kevin Bacon svého úlisného záporáka hrál, jak jsem od něj zvyklý. Tyhle role nesympů mu jdou vždycky. Největším překvapením je herecká dvojka Marisa Miller a James Hong. Krásná modelka se sympatickým stařešinou dostali nejméně prostoru, ale dokázali ho nejlépe zúžitkovat. Scény s nimi byly nejzábavnější. Ve výsledku režisér Robert Schwentke natočil film, který si "vypůjčil" pár motivů z jiných filmů, ale podstata je jiná. Zábavná, hravá blbina plná zakamuflovaných "Tuhoušů". A spřízněné a nedávné "Muže v černém 3" jednoznačně smetla! Mé hodnocení: 100%(16.11.2013)

• - Do role Roye (Jeff Bridges) byl původně obsazen Zach Galifianakis. Z natáčení ale odstoupil z důvodu účasti na dalších projektech. (oje)

• - Roy Pulsipher (Jeff Bridges) řídí automobil Chevrolet Caprice r. v. 1987, Hayes (Kevin Bacon) jezdí s Dodgem Challenger. (Lumberjack)

• - Jedna ze scén se v Bostonu natáčela u centra Hynes Convention, které se nachází necelý kilometr od náměstí Copley, na které nemá Jeff Bridges dobré vzpomínky. Během natáčení filmu Zděšení (1994) zde totiž při výbuchu bomby málem přišel o život. (Dr Lizal)