R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů

R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Komedie / Krimi

USA, 2013, 96 min

• Jossie

Já mám ráda tento typ filmů (záhrobní říše, jiný svět za tím naším), ale tohle mě těžce nebavilo. Jeff Bridges pořád mluvil a mluvil a lezl mi na nervy stejně jako Nickovi, ostatní herci také nebyli žádný zázrak, masky byly slabé, vtipné scény žádné, akce jako vždy všechno na poslední chvíli, no prostě to u mě zachránil opravdu jen ten žánr.(10.11.2013)

Děkuji pěkně, aneb - jak říkáme my, anglofílci - fuck you wery much. Kolektiv pracovníků Universalu se ráčil poučit z krizového vývoje kolem Páti Swayzů a nezasral plátno duchařskou romantikou víc, než je slinivce zdrávo. Svěží nápad, výborný Bridges, mnoho zábavy pro lid. Od nynějška vyžaduji po každé své milce dokonale prostopášného ,,bradkáče", berte to prosím v potaz a nacvičujte, kočeny. Ano, i Ty, liberecký jezdče!(8.10.2013)

Nick Walker je elitný policajt. Pri drogovej razii sa spolu so svojim parťákom dostane ku zlatu. A práve kvôli nemu ho jeho kamarát zastrelí. Nick sa po smrti stane členom URNA - Útvaru Rozhodne Nemŕtvych Agentov. Úlohou tejto záhrobnej organizácie je hľadať mŕtvych ľudí, ktorým sa podarilo vyhnúť poslednému božiemu súdu a naďalej ostávajú na Zemi. Je to hodne uletený komiksovo akčný sci-fi film. Výborne som sa pri ňom pobavil. Super akcia, prvotriedne filmové triky, vtipné hlášky a výborní herci na čele s vynikajúcim Jeffom Bridgesom. ****(1.8.2017)

• lamps

Tempo solidní, příběh v jeho tématickém základu neokoukaný a pár vtípků vyloudí krátký úsměv, ale nemastné, neslané, nevtipné a koneckonců neoriginální. Bridges je fajn, ale místy dost přehrává, Reynolds jakoby byl duchem jinde a Bacon dělá tu nejlacinější představitelnou karikaturu sebe sama. Namísto cíleného letního megafilmu se jedná o tuctovou oddechovku, která zklame i toho, kdo od ní vůbec nic velkého nečeká...(1.5.2016)

• becki_tu

Snaha o neotřelý námět se cení. Bohužel ho už nepodpořil scénář, který sice dává prostor Bridgesovi hláškovat, ale to je tak všechno. Nejvíc zamrzí podivně fungující svět s nedefinovanými pravidly, který však velmi účelně slouží formátu 3D, jelikož se v něm mohou tvůrci a programátoři pořádně vyřádit. O předvídatelnosti děje snad ani nemluvě. Místo zábavné oddychovky nám tak Schwentke naservíroval nemastný a neslaný buddy movie, který navzdory krátké stopáži a několika povedeným akčním scénám docela nudí. Škoda.(30.11.2013)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Massachusetts, Rhode Island a v Kalifornii. (MikaelSVK)

• - Jedna ze scén se v Bostonu natáčela u centra Hynes Convention, které se nachází necelý kilometr od náměstí Copley, na které nemá Jeff Bridges dobré vzpomínky. Během natáčení filmu Zděšení (1994) zde totiž při výbuchu bomby málem přišel o život. (Dr Lizal)

• - Do role Roye (Jeff Bridges) byl původně obsazen Zach Galifianakis. Z natáčení ale odstoupil z důvodu účasti na dalších projektech. (oje)