R.I.P.D. – URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů

R.I.P.D. – URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Komedie / Krimi

USA, 2013, 96 min

• Malarkey

Sem tam se v Americe povede natočit film, který je evidentní blbost už samotného počátku. Ryan Reynolds může být rád, že ho Deadpool zachránil, protože po tomhle a Green Lanternovi, bych ho měl už za filmového fantasy fušéra Hollywoodu. Což se skoro stalo. Nebejt jediné dobré postavy, kterou tu představil Jeff Bridges, která je jak z partesu klasických nepřizpůsobých postav, šel bych ještě níž. Ryan a Kevin tady totiž hráli takový blby, že bylo těžký si na ně tu hodinu a půl vůbec jenom zvyknout.(15.4.2016)

• Gilmour93

Možná byl bych vytržen z letargie, kdyby Nick a Roysyfilis, lehce umazáni hlínou, skončili v milostném objetí u hrnčířského kruhu, ale nestalo se.. Zkušenost s krotiteli tuhých klidně mohla končit výtažkem v podobě traileru, ale já zvolil trýznivou cestu. Čekal, až zlá Slanina dojde trestu, tragikomická atrapa herce jménem Reynolds zmizne z plátna a kovboj Jeffrey vyndá z huby tu středně velikou ertepli a pak, pln radosti, položil na Úsek Rozhodně Nezáživných Anekdot věnec s nápisem NEVZPOMÍNÁME... R.I.P., Schwentke, s nemrtvými důchodci i neživými agenty..(25.10.2013)

Nenáročná jednorázová podívaná, která Muže v černém mixuje spíše s Hellboyem a místy i Van Helsingem než s tolik zmiňovanými Krotiteli duchů. Úplný průšvih to není, Robert Schwentke umí natočit zběsilé akční scény (kamera neustále v pohybu, ale díkybohu se lacině netřese) i komornější momenty velice poutavě. Například scénou, při níž hlavní hrdina zemře, mi doslova vyrazil dech. Stejně tak funguje příjemně svěže poslouchatelná Beckova hudba. A herci jsou také dobří. Jeff Bridges sice občas na tu pověstnou pilu zatlačí až příliš, ale většinu filmu dokáže být zábavný. Ryan Reynolds je sympaťák. Jenže ten scénář - zase! Nemám rád, když si filmaři řeknou: "Hm, tak máme poměrně originální nápad o mrtvých policajtech, čili zbytek už tak originální být nemusí." Od té doby, co se Nick walker dá k URNĚ, se prakticky nestane nic, co bychom už dříve neviděli. A to nevyužití tak úžasného světa, kde vedle sebe na policejní služebně sedí marlowovští detektivové, britští konstáblové a šerifové z Divokého západu! A vůbec se mi ten svět a myšlenka, že mezi živými běhají mrtví a nemrtví, zdál nějak nepropracovaný a plný otazníků. Ostuda ostudná. Takhle zahodit možnost natočit zábavnou letní pokoukanou. Místo toho sledujeme obyčejný buddy film plný různě kvalitních triků, v němž se donekonečna opakuje (zprvu dobrý) vtip s tím, že smrtelníci vidí Bridgese jako blonďatou krasavici a Reynoldse jako malého Číňana. Čistý průměr, ale nijak zvlášť mi to nevadí.(19.7.2013)

No že bych z toho nějak uchcácal blahem, to se říct nedá. Za ty prachy to šlo udělat podle mě líp (i podobně ladění první Muži v černém působěj tak nějak mnohem dražšim, výpravnějšim a celkově víc blockbusterovym měřítkem než tohle), dyť všechna ta monstra vypadala strašně lacině, nemluvně při přestřelkách nebo bitkách. Bylo tam pár dobrejch fórků, ale zbytek celkem nuda. Jeff Bridges byl dobrej (mluví jak kdyby měl permanentně v držce nasráno, ale přišlo mi to celkem vtipný a hodilo se to k němu), Ryan Reynolds normální a celkem překvapila i Mary-Louise Parker. Víckrát už to ale neuvidim. 50%(27.8.2013)

A proč jako né...?? Proč tomuhle snímku nedat dobré hodnocení, když to byla zábava. Teda alespoň pro mě! Ano, máte pravdu, byl jsem 16 hodin v práci, pak jsem si byl ještě zaběhat a potřeboval jsem nějakou pohodovku, která by mě hodila do klidu před spaním a TOHLE byla správná volba! Mít to propracovanější a více kulervoucí konec dal bych klidně plnej počet.:) Za mě 72%(7.9.2013)

• - Do role Roye (Jeff Bridges) byl původně obsazen Zach Galifianakis. Z natáčení ale odstoupil z důvodu účasti na dalších projektech. (oje)

• - Jedna ze scén se v Bostonu natáčela u centra Hynes Convention, které se nachází necelý kilometr od náměstí Copley, na které nemá Jeff Bridges dobré vzpomínky. Během natáčení filmu Zděšení (1994) zde totiž při výbuchu bomby málem přišel o život. (Dr Lizal)

• - Roy Pulsipher (Jeff Bridges) řídí automobil Chevrolet Caprice r. v. 1987, Hayes (Kevin Bacon) jezdí s Dodgem Challenger. (Lumberjack)