R.I.P.D. – URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů

R.I.P.D. – URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Komedie / Krimi

USA, 2013, 96 min

• S.Quentin QUALE

Jelikož doprovodná videa v hrách přeskakuju, tak po scéně, kdy padala X5ka ze střechy, jsem měl chuť vypnout i tento film. Za 130 míčů zelených doláčků tohle musel být tunel jak pod LaManchem. No nakonec jsem se na to jedním okem dodíval, takže dvě havězdy tomu prásknu, ale jinak je to film kardinálně pokálený. I ten Bridges mě s tím jeho sopránem sral, no děs. Nikdy více. 40%(2.9.2013)

Nenáročná jednorázová podívaná, která Muže v černém mixuje spíše s Hellboyem a místy i Van Helsingem než s tolik zmiňovanými Krotiteli duchů. Úplný průšvih to není, Robert Schwentke umí natočit zběsilé akční scény (kamera neustále v pohybu, ale díkybohu se lacině netřese) i komornější momenty velice poutavě. Například scénou, při níž hlavní hrdina zemře, mi doslova vyrazil dech. Stejně tak funguje příjemně svěže poslouchatelná Beckova hudba. A herci jsou také dobří. Jeff Bridges sice občas na tu pověstnou pilu zatlačí až příliš, ale většinu filmu dokáže být zábavný. Ryan Reynolds je sympaťák. Jenže ten scénář - zase! Nemám rád, když si filmaři řeknou: "Hm, tak máme poměrně originální nápad o mrtvých policajtech, čili zbytek už tak originální být nemusí." Od té doby, co se Nick walker dá k URNĚ, se prakticky nestane nic, co bychom už dříve neviděli. A to nevyužití tak úžasného světa, kde vedle sebe na policejní služebně sedí marlowovští detektivové, britští konstáblové a šerifové z Divokého západu! A vůbec se mi ten svět a myšlenka, že mezi živými běhají mrtví a nemrtví, zdál nějak nepropracovaný a plný otazníků. Ostuda ostudná. Takhle zahodit možnost natočit zábavnou letní pokoukanou. Místo toho sledujeme obyčejný buddy film plný různě kvalitních triků, v němž se donekonečna opakuje (zprvu dobrý) vtip s tím, že smrtelníci vidí Bridgese jako blonďatou krasavici a Reynoldse jako malého Číňana. Čistý průměr, ale nijak zvlášť mi to nevadí.(19.7.2013)

• Vitason

Vezměte Muže v černém. Seberte jim téměř všechny vtipy. Vrhněte je do světa, jehož pravidla nejsou (a když ano, tak velice špatně) vysvětlená. Přidejte divně natočené akční scény, nefunkční chemii mezi hlavními hrdiny, občas opravdu podivný střih a ne moc zdařilé herecké výkony téměř všech zúčastněných. Dlouho, opravdu dlouho louhujte a vyjde vám z toho R.I.P.D. Že to nezní vůbec lákavě? Také není!(3.8.2013)

Neutrpěl jsem takové vzdělání, abych bezpečně rozeznal neživého od mrtvého, ale to mi nebránilo v tom, abych byl připraven na agentskou zábavu z jiného světa. Přiznám se, že jsem měl nastavené radary na daleko větší nářez, ale bystře jsem zaznamenal snahu o mé pobavení a i když to vždy zcela nevyšlo podle mých představ, tak touhu rozstřílet nějakého toho neposlušného mrtvého to ve mně vzbudilo. Přihlášku do R.I.P.D. mám již vyplněnou a tak doufám, že mě nové zaměstnání bude bavit o něco víc než tento snímek.(26.12.2013)

Dostal jsem přesně, co jsem chtěl. Hlásit Jeffa Bridgese takříkajíc full monty, to jsem si totiž vždycky přál. Ale o srandu se tu nestará pouze on, ta jaksi plyne mimoděk z toho, že dva posmrtní lovci hlav vypadají v naších očích trochu jinak, než se vidí sami. Na komické situace je už ze své podstaty zaděláno a tak nezbývá, než odpočívat a lehce se bavit splácaninou mezi MIB, Dead like me, Ghostbusters a dokonce i Duchem s Patrikem Swayzem, který je už taky RIPD.(24.9.2013)

• - Po filmech Blade: Trinity (2004), X-Men Origins: Wolverine (2009) a Green Lantern (2011) se jedná o čtvrtý snímek na motivy komiksu, v němž se Ryan Reynolds objevil. (Don_Salieri)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Massachusetts, Rhode Island a v Kalifornii. (MikaelSVK)

• - Jedna ze scén se v Bostonu natáčela u centra Hynes Convention, které se nachází necelý kilometr od náměstí Copley, na které nemá Jeff Bridges dobré vzpomínky. Během natáčení filmu Zděšení (1994) zde totiž při výbuchu bomby málem přišel o život. (Dr Lizal)