Reklama

Reklama

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů

  • USA R.I.P.D. (více)
Trailer

Obsahy(1)

Elitní detektiv Nick Walker zahyne v přestřelce a dostane druhou šanci na onom světě v Útvaru rozhodně neživých agentů. Je to největší policejní složka tvořená dušemi nejlepších strážců zákona, kteří kdy chodili po světě. Na příkaz "shora" agenti vyhledávají a deportují ze Země bytosti, které sice vypadají jako lidé, ale ve skutečnosti jde o vysoce škodlivé tvory, jejichž pravá podoba je děsivá, povaha ďábelská a touha ovládnout svět silná. Jako zelenáč je Nick přidělen k ostřílenému šerifovi Royi Pulsipherovi, který ho začne seznamovat s chodem téhle originální policejní jednotky. Dozví se například, že pro pobyt na Zemi má každý mrtvý polda změněnou identitu, aby náhodou nenarazil na vlastní pozůstalé. Když tato nesourodá dvojice odhalí plán, který může zničit život na Zemi v podobě, v jaké ho známe, musí spojit své síly a porazit zuřivé duše, které se vzpírají spravedlnosti. (TV Nova)

(více)

Videa (20)

Trailer

Recenze (745)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Sem tam se v Americe povede natočit film, který je evidentní blbost už samotného počátku. Ryan Reynolds může být rád, že ho Deadpool zachránil, protože po tomhle a Green Lanternovi, bych ho měl už za filmového fantasy fušéra Hollywoodu. Což se skoro stalo. Nebejt jediné dobré postavy, kterou tu představil Jeff Bridges, která je jak z partesu klasických nepřizpůsobých postav, šel bych ještě níž. Ryan a Kevin tady totiž hráli takový blby, že bylo těžký si na ně tu hodinu a půl vůbec jenom zvyknout. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ach jo, tak já nevím jestli není náhdou už chyba vě mě, ale další letní popcorňák co mě spíš zklamal. Nemůžu si pomoct, ale já ze všema těma filmama cítím na prvním místě vydělat prachy, vydělat prachy a vydělat prachy a až někde tam vzadu slabounkou ambici pobavit diváka. Já už si fakt připadám jak prošlej citrón, když tady zase zazdívám další blockbuster, ale nemůžu si prostě pomoct. Naprosto nejvtipnější záležitost celého filmu dvojice starej malej číňan a kozatá vysoká blondýnka zůstává trestuhodně nevyužita na úkor digitálních efektů a tak si mohu jen domýšlet, kolik asi mohlo bejt prdele vidět v akci dvojici neživých agentů očima žijících lidí, těch pár záběrů jasně ukázalo kudy měla vést cesta prdele a současně tedy i cesta k pěti hvězdám. Jediný co mě ve filmu zbylo a na co jsem se upínal jak smilování boží, je Jeff Bridges, ten chlap prostě nemůže zklamat ani když zpívá při závěrečných titulcích, ale jeden Jeff nemůže sám udělat celej blockbuster, to prostě nejde, kdyby alespoň tvůrci zapojili větší fantazii při vymýšlení tuhoňů, ale ani to ne. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Zdejší vyhřátá klika podprahových, artových müslitelů patrně opět nepochopila, že se jedná o hlubokomyslnou, filosofickou sondu do posmrtného života, plnou heideggerovských otázek lidského bytí a nebytí a v kontextu existenční kontinuity s nadhledem vyvrací Nietzcheho ateismus. Ještěže mě máte, ufoni, tak šup a přehodnocujte, nebo stáhněte své čtyřky a pětky u Mužů v černém! Neškodná, roztomilá a vtipná zábava, u které mi vadilo pouze to, že můj milovaný Džef Mostař mluvil, jako by měl plnou hubu aft. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Neškodná, ľahko stráviteľná jednohubka. Reynolds je mdlý ako vždy, Bridges recykluje a scenár je zlepenec všetkého možného. Tempo je však svižné, sem-tam sa urodí dobrý nápad či vtipná dialógová výmena a Schwentkeho réžia, nech je akokoľvek neoriginálna, mi pripadá sústredená, dynamická a prehľadná. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Po výborné oddechovce RED Schwentke bohužel dokazuje, že šlo spíš o souhru šťastných náhod než formující se novou jistotu komediálního žánru. Z RIPD je hrozně cítit, že vlastně nikdo (vyjma výborně suché Mary-Louise Parker) nemá cit pro timing, takže se buď ve velkém přehrává (Bridges), podhrává (Reynolds), nebo se herci pitvoří jak v nějaké disneyovce (Bacon). Nápad mixnout Krotitele duchů s Dead Like Me a Muži v černém není marný, ale problém je, že tvůrci de facto nepřidali nic vlastního. Vzali, co fungovalo jinde, neumětelsky to splácali a tím to hasne. Škoda. Mohla to být pecka. Takhle je to (navzdory střídmé stopáži) natahovaná nuda, kde byste opravdu dobré vtipy spočítali na prstech jedné ruky. 30%. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (9)

  • Jedna ze scén se v Bostonu natáčela u centra Hynes Convention, které se nachází necelý kilometr od náměstí Copley, na které nemá Jeff Bridges dobré vzpomínky. Během natáčení filmu Zděšení (1994) zde totiž při výbuchu bomby málem přišel o život. (Dr Lizal)
  • Pracovným označením snímky boli názvy Rest in Peace Department alebo Ghost Agent: R.I.P.D.. (MikaelSVK)

Související novinky

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným…

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

...a našli režiséra. Z prvního Red se vyklubal obstojný hit, pěkně se prodával na blu-ray a DVD a nejmenovaná kabelová televize díky vysoké sledovanosti hraje film zhruba třikrát denně. Už nějakou…

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru…

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční…

Reklama

Reklama