Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

zahadum

Od začiatku do konca kvalitný techno thriller spracovaný podľa knižného bestselleru od Nesba. Vhodný herci, vhodné lokácie, kamera a správne odhadnutý scenár urobia z tohoto filmu časom kultovú záležitosť. Dávno som nevidel tak dokonale využitých 100 minút vo filme bez hluchých miest a zbytočnej vaty. Neviem a nechcem si predstaviť US remake..napadla ma taká súvislosť s filmom....Roger Brown kradol originálne obrazy a nahradzoval ich vernými kópiami ...ale nech je kópia akokoľvek presná..originál je len jeden ! a na koniec dodám,že od teraz má slovo traktor a pes u mňa viac spoločného ako som si myslel. ()

frolish

Maximalna naloz, ktora ma chytila od prvej minuty a nepustila ani na sekundu, len ma bohuzial na konci zanechala so znacne rozporuplnymi pocitmi. Film ma sialene tempo a ani chvilu nenudi, serviruje memorable sceny jednu za druhou, ci uz ide o vtipne bizardnosti (kadibudka a traktor), brutalne nasilie alebo vynikajuco vygradovane napatie pocas nahanacky. Staci jeden zaber na pero v sufliku, aby som prestal dychat a stuhnuto cakal, co sa bude diat. Lebo v tomto filme clovek naozaj nevie, co sa bude diat. Jeho nepredvidatelnost a originalita su dalsimi piliermi skveleho zazitku. A preco teda "len" za 4? Nuz - to, ze niektore dejove zvraty pocas diania neboli najrealnejsie som vdaka extremne rychlemu spadu a spominanym scenam prekusol bez problemov... Ale ten koniec postaveny na tom, ze hrdy detektiv sa rozhodne co mu vyhovuje a tak to proste bude, som uz uplne prehltnut nedokazal. A to ma naozaj velmi, velmi mrzi, lebo okrem toho to cele bola jedna velka pohlcujuca multizanrova jazda. Ale na druhej strane, keby bolo prioritou filmu dokonale rozuzlenie detektivnej zapletky, asi by z toho potom az taka jazda nebola. Kazdopadne, opatovne pozretie nevyhnutne. 90% ()

jandula00

I když jsem po přečtení knižní předlohy většinou z filmového zpracování zklamána, musím uznat, že tentokrát se mi film docela líbil. Sice jsem si hlavní postavy přestavovala úplně jinak, ale po pár minutách jsem si na ně zvykla a nijak mě nerušily. Moc se mi líbila vybraná hudba, která vnášela do příběhu jistou hravost a rozvernost a zároveň podtrhovala, ve vypjatých chvílích, mrazivou severskou atmosféru. Také se mi líbilo, že zde nebylo přespříliš odchylek od předlohy, které má, především americká produkce, tendenci vymýšlet. Celkově docela slušná detektivka, kterou si už ale nejspíš znovu nepustím. ()

Helldo

Tohle můžu. Pasáž od kadibudky po přerod na skinheada je jedna nejintenzivnějších filmových zážitků, co jsem kdy zažil. ()

molcan2

Lovci hláv sú ďalším príkladom toho, ako svetová kinematografia naďalej uštedruje Hollywoodu lekciu v kvalitnom filmovaní. Presvedčivý príbeh plný napätia a výborne herecké výkony udržia váš záujem od začiatku do konca. Budete špekulovať, koľko ľudí sa sprisahalo proti Rogerovi a či prežije do konca. Nesbo napísal oveľa viac románov, takže by bolo zaujímavé zistiť, či sa môžeme tešiť na nejaké ďalšie adaptácie. Dúfam, že áno. ()

Corny

Filmové zpracování úžasné knihy se povedlo téměř dokonale, ale dokážu si představit, že někomu kdo knihu nečetl nemusí některé souvislosti dávat smysl, herec Nikolaj Coster-Waldau mi do role Klasse Greeveho taky sedl jako ulitý, velké plus pro tento film je, že ho nezfilmoval Hollywood, ale dokázali to udělat samy v Norsku a tak se moc neodchýlili od předlohy. ()

Bozvav

Velmi zdařilá adaptace Nesboova románu. Napínavý příběh u kterého se nestihnete ani nadechnout. Zejména nelze opomenout vynikající herecký výkon hlavního hrdiny Heniiho. Prostě fakt super. ()

TheSpearCZ

Si takhle ihned po zhlédnutí připadám, že mě ten film naprosto zničil, a že to vůbec nebyl férový boj a ačkoliv bych mohl zkoušet něco namítat, tak je to ve výsledku úplně jedno, protože si ten film jen tak přijde a už od prvního záběru naprosto strhne každého, kdo na to začne koukat, nemluvě o tom, co přijde poté. Severské thrillery jsou na vrcholu z určitého důvodu, a pokud chcete ten důvod znát, tak Vám doporučuju pustit si Lovce hlav. PS. Herci všichni absolutně geniální a konec taky paráda. Lepší 4* ()

Lucretius

Jede traktor - je to Zetor - jede do hor - orat brambor. Vysvětlení mohlo být trochu explicitnější, resp. klíčovou motivaci příběhu si musí člověk domyslet a celkově rozuzlení působí trochu nevyužitě. Na detektivkách mě baví spíš, že vyjevují určité prostředí, kulturu, diskurs, či zemi, než jejich samotný děj. Headhunters ale sází právě hlavně něj (přičemž ten je bezpochyby kreativní a vtahující). Proto ze snímku tolik nadšený nejsem, zábavný ale určitě je. ()

latent_light

Bylo jen pouhou otázkou času, kdy bude zfilmovaná některá z knih extrémně úspěšného norského spisovatele Joa Nesbøa. Filmové adaptace se dočkala jedna z jeho posledních knih Lovci hlav (Headhunters). V produkci společnosti YellowBird, která stojí mimo jiné za trilogií Millenium, tak vznikla další skvělá detektivka, která potvrzuje naprostou nadvládu Skandinávie na poli krimi. Všude ve světě vyprodaná knižní předloha filmu dává tušit, že tento film napěchovaný od začátku do konce napětím a nečekanými zvraty bude přesně tím, čím má dobrá kriminálka být. A s úlevou člověka, který již zná rozuzlení, vám mohu slíbit, že film nabízí ještě něco navíc. KARMA PLUS: Pro dobrý pocit ať vám slouží info, že Jo Nesbø věnoval celý honorář za tento film Nadaci Harry Hole, která podporuje vzdělání dětí z rozvojových zemí! ()

Wewerush

Chladný thriller odehrávající se ze začátku ve sterilním prostředí (dům, kde Roger Brown bydlí, bílá a šedivá barva ve filmu, nemocnice) jakoby chtěl působit odtažitě. Ovšem při sledování začnete vnímat, jak se vám dostává pomalu, ale jistě pod kůži jako nějaký parazit. Postupná proměna z dramatického začátku, přes hru na kočku a myš, tarantinovské krev/hovna/rozstříklej obličej je dotažená bravurně až do finále iniciace osobnosti. Film obsahuje několik momentů překvapení, a pokud máte v sobě trochu toho norského humoru, možná se i zasmějete.Taková podařená Norsko-Dánská multižánrovka s nezapomenutelnou dvojicí obézních policajtů dvojčat. ()

WillyMarks

Možná jsem jen nenáročný, možná jsem jen občasný divák, možná jsem se už dlouho na dobrý film nepodíval, ale tohle mě vážně dostalo!!! Troufám si říct, že za skvělým akčním thrillerem nemusíme chodit do hollywoodu. Tato napínavá strhující podívaná mě chytla od konečku prstů na noze až po rozstřepený koneček vlasu. Nikolaj Coster-Waldau perfektně zahrál svou roli, přijde mi že se pro toto narodil, tak jako v GoT. Aksel Hennie se brodil bordelem, o kterém se každému může jen zdát...a ten konec? vlastně celý snímek krásně plyne a postupně vás strhává k šílenství, které je zakončeno bravůrným koncem tak jako v Dokonalém triku... 93% rozhodně řadím mezi nejlepší film tohoto roku! ()

Radek.SCH

Dávám Američanům rok, než to zremakeují. Bylo tam trochu Tarantina, trochu Ritchieho a zbytek byl typický severský film. Studený. Depresivní. - 70 % ()

Rokle

Norové válej. Roger Brown je týpek, který na první pohled působí jako směšnej malej prďola. Ale jeho charisma by mu mohl závidět leckterej rádoby silák. Přežil jsem tu určitou přehnanost a užíval si ten drsnej vnitřek. Není nadto, když se má člověk nosící každý den košili a kravatu ponořit do "sraček" (a to doslova). ()

hazaba

Nemohu jinak. Prostě dokonalý zážitek. Pravda, když se v tom člověk začne párat, najde spoustu nelogičností, ale celkový dojem prostě všechno přebije. A ta hudba... Mimochodem, Aksel Hennie mi teda přišel mnohem víc sexy bez vlasů než s nimi :-) ()

Ukubumbahoo

Dostal jsem doporučení. Po téměř půlhodinovém luštění jmen hlavních aktérů, jsem film spustil. Obava se střídala se zvědavostí. Po obavě přišlo překvapení, po překvapení údiv. Po údivu napětí a s napětím sympatie, po sympatii se přidaly ještě uspokojení a následné doporučení osobám mě blízkým. ()

Jakira

Namlsaná z knihy nemůžu hodnotit výš. Chvílemi jsem si říkala, jak to vůbec někdo, neznalý předlohy, může pochopit. ()

Rockerman

Velmi neotřelý a nápaditý krimi-thriller. O chlápkovi, který si myslí, že má náročnou ženu a tak krade vzácné obrazy, aby měl dost peněz a uspokojil tak všechna manželčina přání. Nechápe, že by stačilo ji udělat dítě a byla by šťastná. Zhruba o tom to je. Jenže, jak už to tak bývá, ne všechno vyjde, jak si člověk naplánuje. Film je fakt nabitý dosud neviděnými nápady a už už jsem sahal po pěti hvězdách. Závěr se mi však moc nelíbil. V posledních pár minutách je nám vyvětleno, jak se podařilo Rogerovi vyváznout ze všech problémů. Navíc mi vadí, že mě tvůrci opět nutí fandit člověku, které neuvěřitelný gauner. Tedy jedna hvězda dolů, ale jinak jsem se výborně bavil. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011