Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

Tomo

V dnešní době remaků a pokračování by se podobně kvalitní film s originálním scénářem měl vyvažovat zlatem! ()

Ondr@932

Tleskám, tleskám ! Norové umí opravdu příjemně překvapit luxusním kriminálním thrillerem, který se snadno vyrovnává hollywoodským filmům. Především prostřední část film v lesích je naprosto luxusní. Škoda, že začátek má pomalý rozjezd. 85% ()

papaguy

Co spolehlivě zdecimuje padoucha? Když narazí na padoucha ještě většího. Občasná překombinovanost mi ve filmech vadí. Zde to ale bylo vybudováno natolik dobře, že za nos jsem se chytnul až v závěrečných titulcích. Přesto se nemůžu zbavit jisté pachuti. A pak že je postmoderna mrtvá. Ale bavil jsem se královsky. ()

Biopler

Kvalitný priamočiary thriller hýriaci nápadmi s množstvom zapamätania hodných scén. Je brilantnou ukážkou ako sa z nedorozumenia a z mučivých predstáv o nevere vlastnej ženy vykľuje doslova boj o prežitie, ktorý začína, opäť doslova, v sračkách. Do incidentu s traktorom je to perfektný a hlavne uveriteľný film. Potom však hlavný hrdina na seba hodí priam neviditeľné brnenie a je navyše, akoby lusknutím prsta, strašne chytrý. Aj tak je divák odmenený tým, že do seba všetko pekne zapadne a že tých detailov a kľučiek nebolo málo, že? Samotné vyznenie v závere s tehotnou manželkou je totálka odľahčenie. Skrátka tento film pospájal množstvo látok dohromady a drží to :) Ináč, skvelý dvojzmyselný názov. ()

Razzor_82

"Nezabijí jen pro to aby dostal práci." Poctivá porce severského thrilleru doplněná o cynický humor. Snímek nemá problém dokonale udržet pozornost až do závěrečných titulků.  Aksel Hennie a Nikolaj Coster-Waldau herecky precizní. Kvalitní zpracování a nervy drásající příběh v jediné touze přežít. 8/10 ()

JimiH

Dospělá verze Roye Weasleyho se snaží být yuppíkem, žijícím stejně požitkářsky jako Patrick Bateman. Říct cokoliv více by znamenalo spoilerovat, a to si tahle studie krize maskulinity nezaslouží. ()

Mockrosh

Už se vám někdy u filmu stalo, že máte stažené půlky a zároveň se dusíte smíchy? Ne? Tak jděte na Lovce hlav. ()

koljan

Nepovrchní severský thriller, ve kterém všechny jde hlavně o typologickou proměnu všech čtyř hlavních postav / s komisařem vlastně pěti/ - tím se krimi jízda podobá čapkovské hříčce mající tu moc proměňovat během vyprávění také diváka, resp. jeho prvotní, stereotypní soud. Divák je ve hře celou stopáž a výsostně se baví. Klíčové motivy: pitbul nabodnutý na kombajnu, pistole v lednici, sáček s buráky a ostříhanými vlasy na patologii. ()

Black-star

Film plný nečekaných zvratů, napětí, a krásné akce v surovém podání stejně jako neskrývavosti vlastní právě severským státům. Film je bez všech těch velkých trikových záběrů, výbuchů a někdy až nemožné nesmrtelnosti hlavní postavy. Naopak když je hlavní hrdina v úzkých je prostě v úzkých, když je zraněn, tak prostě teče krev!! A hlavně ani v posledních pěti minutách si nejste schopni vsadit na výsledek a na to jak to všechno dopadne. Snímek mě velmi mile překvapil a dobré hodnocení si právem zaslouží. ()

kwaicheng

Akselovi jsem vážně fandil, i když měl Nikolaj pravdu, ti dva byli stejní. Hezká psychologie hlavního hrdiny, vývoj postavy, dobré. Některé scény ve své absurdnosti velmi vtipné, hudební doprovod taky za 1. Ještě sem někdo napište že hlavní hrdinové se podobají Eckhartovi a Buscemimu'Walkerovi a osobně vás hodím do senkruvny bez možnosti dýchat trubičkou od toaleťáku. ()

Franc1s

Seveřani zase ukazují, že co film to kvalita. Film našlápnutej svižnou akcí bez zbytečných proslovů,parádně zamotaným příběhem, troškou černého humoru a hektolitry krve :) A Hollywood si natočí remake, né děkuji... 9/10 ()

dauni1

Na začátku filmu jsem si říkal. ,,Aha další film, který vím, jak určitě dopadne". Velmi jsem se zmílil, sice dopadl, tak trochu, jak jsem si myslel, ale ty nečekané události a zvraty, kterými byl film doslova prošpikovaný mě pěkně položily do postele. Velmi pěkný kousek do akčního žánru. ()

liberator

Takto nejako by mohol/mal vyzerať moderný európsky kriminálny thriller - film so spádom, bez obmedzenia prístupnosti (kvôli rozšíreniu cieľovej skupiny o mladistvých divákov) alebo prílišnej suchosti spôsobenej otrockou vernosťou knižnej predlohe, skratkovitý, stručný s únosným pomerom interiérových a exteriérových scén. Známe herecké mená nie sú na škodu, ale vidno, že sa to dá aj bez nich. Poctivo urobený film podľa kvalitnej predlohy. ()

E lan

Toto je vynikající napínavá a originální podívaná. Tentokrát chladný severský styl sedí výborně, herecké výkony jsou nenásilné a vše vystihující. U některých scén člověk jen sedí, doslova zírá a čeká jak toto může dopadnout. Bravo! ()

Tamten

Ze začátku nepříliš zajímavý příběh s nesympatickými postavami postupně graduje, aby ke konci dosáhl neuvěřitelné rychlosti a nápaditosti, odhaluených v několikastupňovém finále. Je otázkou, zda začátek nešel udělat kapku zajímavější a zda šílenou komplikovanost na konci někdo celou pochopí a ocení. Po druhém shlédnutí: Když člověk ví, co ho čeká, je začátek mnohem přehlednější a svižnější a konec dobře pochopitelný. ()

PedroPo

I když to bude znít zvláštně, tak je to vlastně velmi dobrá komedie. Já jsem se výborně bavil. A palec nahoru pro severské filmaře, zase dokázali, že jsou prostě někde úplně jinde. ()

Trias

Headhunters jsou bez debat napínavým filmem. Ke konci mně ovšem vadila přílišná vykonstruovanost celého děje, nehledě na to, že mnohé scény postrádaly vnitřní logiku. Na páteční zábavu jistě dobrá záležitost. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011