Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

orkadimenza

Severské filmy jsou známé svými bizarními situacemi a zajímavými zvraty a ani v Hodejegerne to nebylo jinak. Bylo to ještě znásobeno faktem, že jsem si o filmu předem nic nepřečetl a už v půlce jsem byl překvapen, jakým směrem se film ubírá. Nutno dodat, že k tomu byl třeba pomalejší začátek (protože umění moc neholduji), o to víc se film proměnil v syrovou a nekompromisní jízdu. Ten malej hajzlík Roger nemusí všem hned od začátku padnout do oka, nakonec si ale divákovy sympatie získá. Líbilo se mi velmi dobré zakončení a i přes několik non-senců jsem rád, že jsem si mohl užít velmi kvalitní norské drama. ()

Paldiny

Záver filmu, kedy tvorcovia argumentovali a vysvetľovali o dušu, bol zošitý horúcou ihlou i tak mám pocit, že sa to dalo vymyslieť inak, lepšie. Ale jeho stred, tak ten je pre mňa vrcholom- nápaditý, napínavý, odvážny a dravo nakrútený thriller aký mi pripomenul jazdu s Willom Smithom, ktorému akurát do party chýbal Hackman. Preto bol zlodej obrazov na všetky tie hi-tech vilomeniny, nervóznych hafanov a pády z útesu sám a ja mu fandil, občas s ním ani nedýchal a nebolo tomu tak len v kadibúdke. Snáď iba dopriať väčší kľud, kľudne aj dlhšiu minutáž finále a nadšenie mohlo zotrvať až do konca. ()

yehudit

Kdyby se ten film bral vážně, tak to bude utrpení. Ale při sledování hlavního hrdiny s napoleonskym komplexem, kterak zdrhá obalen hovny na traktoru a v předu na pluhu má nabodnutého psa doslova brečím smíchy a při této milé absurdnosti odpustim i silně americký happy end se všemi jeho atributy. ()

Gumrice

Zpočátku se mi film líbil, ale postupem času jsem se toho začala děsit, myslím tím druhou polovinu filmu, řekněme na útěku. Tohle už je na mě moc ()

Mikino00

Tak tohle byla pecka, thrillerová lahůdka z Norska s atmosférou obstupující vás ze všech stran, se sympatickým antihrdinou a dějem správně stupňovaným až k konci, který je sice americký, ale je na místě. Neskutečná chladnokrevnost vyzařuje z Coster-Waldaua, hrajícího stejně jako GoT pěknou svini. ()

sona123

Dobrých akčňáků by člověk hledal až i mikrospokop a začíná být pravidlem, že chce-li divák dobrý film, musí vyrazit na sever - a většinou se nesplete. Je to docela dobrý mix různých žánrů (i ta romantika by se našla), film šlape po celou dobu, s různými zvraty. Přišlo mi to tedy lehce přitažené za vlasy, rozhodně nevěrohodné (z malého zlodějíčka se stává brilantní stroj, který kličkuje mezi kulkami a vydává se do nejextrémnějších situací, aniž by okem mrkl), je to částečně předvídatelné, ale to je asi jediná výtka. Na plné čtyři hvězdy bych to neviděla, ale nad průměrem rozhodně ano. ()

fredisek

Kdo četl knihu, bude zklamán. Tenhle evergreen komentářů u adaptací románů tu platí dvojnásob. Geniální zápletka, thrillerové momenty, psychologie postav jaké vymyslel Nesbö, se tady ztratily. Film to v základě není vůbec špatný, ale...ale...ALE. Hodina a čtyřicet minut na takové téma? Vytracení důrazu na krádeže umění? Téměř ignorace postavy milenky Lotty? Film by si zasloužil aspoň ty dvě hodiny. Rubens by si zasloužil prostoru také víc (vždycky a všude). Lotte byla potvora a ty se do filmů hodí! Knihu jsem přečetl za dva dny, nemohl jsem se od ní odtrhnout. Film jsem nezastopoval, když jsem na moment odešel. ()

spiritus

Tak tohle byl slušej hukot. Z počátku celkem nenápadného filmu, se v průběhu vyklube pěkně hutnej thriller. A když říkám hutnej, myslím oprovadu hutnej. Člověk by ani neřekl, že Norský film je schopen takovéto kousky produkovat. Hlavnímu hrdinovi (spíš ale antihrdinovi) se obrátí život naruby během okamžiku, po setkání s tajemným mužem a netrvá dlouho a ponoří se do hromady sraček. A to tak že doslova. Hajzlová scéna je fakt nechutná. Film je plný nečekaných zvratů a překvapeních různého druhu. Tedy všeho, co mám na tomto žánru tak rád. Jistě, zápletka je veskrze relativně banální a film je občas kapku přitažen za vlasy, ale o to tu nejde. Bavit určitě umí a to je to hlavní. Já se bavil. Proto 4* a půl k tomu ;-) ()

Santino7

Ako sa vo svojom komentári veľmi trefne vyjadril DaViD´82, Lovci hláv sú žánrovým chameleónom, a tým pádom nejaké to škatuľkovanie do jedného jediného žánra by v tomto prípade skutočne nebolo na mieste. Už len kvôli tejto originalite a nezvyčajnosti považujem túto nórsku snímku za vskutku príjemné spestrenie, avšak s tým, že plne spokojný som predsalen nebol. Odhliadnuc od oných kvalít, ktorými film disponuje a patria k nim v prvom rade nevyspytateľný scenár (na tom má však leví podiel hlavne Jo Nesbø a jeho brilantná predloha), nezvyčajná atmosféra (v tomto ohľade sa to však začalo kaziť v momente opakovaného stretu Rogera s manželkou, keď už to začalo byť akosi moc "tuctové") či celkovo ten severský rukopis (i keď trochu iný, než na aký som zvyknutý), vďaka ktorému sme opäť boli svedkami rôznych absurdít a čierneho humoru, pričom tieto súčiastky fungovali väčšinu času priam perfektne. Nebyť tej už spomínanej zmeny ku koncu, od ktorej sa to akoby preladilo na inú strunu (+ možno by som mal ešte mierne výhrady smerom k obsadeniu hlavnej postavy, kde mi chýbala nejaká výraznejšia charizma, avšak to je v rámci celkového dojmu iba taká maličkosť), užil by som si to celé ešte o poznanie viac - čo však neznamená, že by som si to takto užil málo, to nie. Stále to bolo atraktívne a vcelku luxusné "pozeraníčko", ktoré pobavilo a zároveň vo mne vyvolalo aj akýsi súcit, pretože 168 centimetrov je naozaj kurva málo :-)) 4/5 ()

Renfield

Severský thriller v hlavní roli s blonďatým Stevem Buscemim? A zase v režii bratří Coenů? Ono to tak opravdu vypadá... Aksel Hennie je Buscemimu docela podobný a film je to dostatečně mrazivý, brutální, i komediální. Ale vážně, seveřané opět nezklamali, tedy spíše Morten Tyldum nezklamal a natočil výborný thriller, který i přes pomalejší rozjezd, (kdy jsem si myslel, že to nebude úplně pro mě) postupně nabírá na tempu a stejně tak přibývá i černého humoru. Opět se mi stalo, že jsem fandil záporákovi a to ne díky jeho slavnější roli. Roger Brown mi přišel jako docela nesympatická postava, za to ale velice dobře zahraná.Stejně tak kvalitní je i hudba a kamera umocněna nádhernými místy, kde se film natáčel. Na co určitě nezapomenu je například jízda na traktoru a především možná spíše komparzní role policejních dvojčat. Správní severští policajti. 80% ()

lareinna

Škandinávsky štýl točenia filmov je sám o sebe veľmi zaujímavý. Má väčšinou depresívny nádych, ale tento film mal zároveň aj skvelé tempo a dej, ktorý menil smer každú chvíľu. Rozhodne výborné a bez zbytočnej kritiky. ()

Garch

Začátek vlažný. Dál už dost napínavé. Občas téměř "Fargo" zápletky. A také další zajímaví severští herci. To mě baví. ()

Yoss

Málo známy,  ale o to vydarenejší čiernohumorný krimi počin s výborným severským rukopisom. Scéna v latríne je tak originálna, že si ju budem pamätať navždy. A to asi každý. 😅 ()

Brejlil

V posledních zbytcích kdys neprostupného pralesa Amazonie žije indiánský kmen Metatapikoschiků, posledních lovců hlav. Mezi ně nás zavede tento unikátní dokument z produkce National Geographic. Na vlastní oči tak... A sakra, jde o jiný film! Do divočiny největšího norského města Ušlu mezi okravatované lovce hlav nás zavede tento film z produkce Yellow Bird. Na vlastní oči tak můžeme vidět, jak těžký a náročný je jejich život. Každodenní jednání s klienty, náročná žena, drahý dům, stresující vedlejší zaměstnání zloděje. A jak se život ještě zkomplikuje milenkou a neústupným žadatelem o místo! Ani v tomto filmu nechybí les, nahota, krev a zabíjení. Metatapikoschikové by mohli závidět. Přesto není tento film na celých pět hvězdiček, protože zpočátku mu chybi drajv a upřímně, vlastně až do konce jede s přiškrceným plynem. Přesto si z něj odnesete solidní divácký zážitek. Například chlap+fekálie+traktor+mrtvý pes, to každý den nevidíte. ()

Tochal

Když už nic jiného, opravdu hodně jsem se bavil. Označení krimi/ thriller je do určité míry zavádějící; rozhodně se nejedná o "100% thriller", protože pár procent si pro sebe ukousne i romantika či neskrývaná komediálnost. Žánrový spletenec však funguje. Ne dokonale, především co se týká scénáře, jelikož děj je sice určitě do nejmenších detailů vymyšlen, z toho však vyplýva zančná vykonstruovanost a umělost. Na jednu stranu mě tak štvalo - a to hodně - několikeré tupé vysvětlování "uděl(a) jsem to tak a tak a proto a proto a teď tě zabiju", na druhou stranu si ale moc neumm představit, jak by se takovýto zašmodrchanec dal prozradit nenásilně a postupně. Dále se mi ne zcela zamlouvala hudba, která nebyla ani tak hudbou, jako spíš jakýmsi scénickým prostředkem, který měl divákovi napovědět, jak se cítí postavy, nebo jak by se měl cítit on. A taky mě počase začaly štvát (neustálé?) nájezdy z polodetailu na detail nehybného obličeje, zobrazující překvapení či údiv či co. Ale: konečně jsem se dostal na ČSFD projekci, konečně jsem zažil po skončení filmu tleskající publikum, konečně jsem nebyl sám, kdo zůstal až do konce titulků. A norština je zatraceně, ehm, [kůl] jazyk, takže čtyři hvězdy. ()

LuccinyFilmy

Říká se, že člověk s komplexy to dotáhne dále než ten, kterému všechno spadne do klína. Tak je to i s protagonistou snímku - navzdory své představě nedostatečnosti se mu podařilo vytvořit si život, jaký vždy chtěl. Jenže udržet svou představu reálnou stojí pěkné peníze a ty získává fikanými krádežemi slavných obrazů. Zlomovým bodem má být loupež stamiliónového díla. Všechno se ale pokazí, překroutí a zamotá a náš úskočný úředníček s tajným druhým zdrojem příjmu spadne (doslova) do pořádných sraček: najednou ho honí pitbulové a špičkoví váleční veteráni a on má v těchto vyhrocených (a lehce za vlasy přitažených, ale opravdu jen lehce) situacích příležitost ukázat divákovi svůj pravý charakter. My i on zjišťujeme, že nic nebylo tak, jak jsme si mysleli a hodnota každého uměleckého díla je přece jen relativní. Napínavý příběh, uvěřitelný hrdina, vymakané zápletky a téměř žádné nedomyšlenosti. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011