Jak vycvičit draka 2

• USA How to Train Your Dragon 2 (více)

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (Cinemart)

JustFine

Takúto "dvojku" si zaslúži každý skvelý film. Má ho posunúť v každom jednom smere. A to sa stalo. Puberta je sviňa a priateľstvo už nie viac -násťročného chalana s drakom graduje skvelo. V rámci myšlienky o rovnosti ľudí a drakov sa príbeh vzďaľuje z rodnej dediny a spolu s postavami objavujeme nové svety plné zážitkov. Animácia alfa samcov, vylodenie loďtsva na ľadovom ostrove, to sa len tak nevidí. Druhá časť je temnejšia, rozširuje univerzum a kladie dôležitejšie problémy postavám. 3D je skvelé, kamera presne vie, kde a kedy vychytať aký záber a celkovo je to pre mňa jedno z najlepších animovaných pokračovaní (a filmov, samozrejme). ()

Shredder

Jednotka si ako diskutabilne najlepsi americky animak z poslednych rokov ziskala srdcia divakov. Dvojka je o nieco slabsia, scenar nie je nijak prevratny, plus mnohe veci su len recyklaciou prvej casti. Okrem uzasnej animacie je vsak sila HTTYD 1 aj 2 predovsetkym v emociach. Idealisticke dielo, ktore chape, ze silne a dojemne kladne emocie musia byt zvacsa sprevadzane tragediou, utoci priamo na srdcia. Cele je to podporene Powellowou hudbou, ktoru vsak z nepochopitelneho dovodu drzia v uzadi (v jednotke mali najsilnejsie momenty znatelnejsie jej subvenciu). Ani mensia kreativita druhej casti mi nepokazila dobry dojem, Dreamworks stale na poli rozpravkovych fantasy boduje. ()

DaweForeman

Zase po delší době film, který mě opravdu nadchnul. Udržuje stejnou laťku jako jednička, možná bych řekl, že i o něco trochu lepší. Prostě paráda. I když měl jsem menší pochybnosti, když jsem viděl ten seriál. ()

sWONDER

Našlapanejší animák tu hádam ešte nebol. Kludne by mohol konkurovať najdrahším blockbusterom, veď tržby hovoria za všetko. Epický, vtipný, plný emócií v nádhernom vizuálnom aj hudobnom prevedení. Tento špičkový animovaný film má minimum negatív a zaručene pobaví. ()

Zuzu_kuc

Stará řvala jako mimino a já si užíval bombastickou animaci. Přiběh mě pohladil a bylo to stejně přijemný jako holka nasoukaná v latexu co na me špulí zadek. Přes hadry se nedostanete, ale je to zatracene přijemný. ()

playboy_05

Kral animaku, ktery zaujme a dojme nejen detske publikum. Dvojka prakticky ve vsem drzi vysoky standard jednicky, vec malo vidana. ()

papadoce

Určite nejdem napádať animáciu, ktorá bola naozaj skvelá, ale ani jej nebudem skladať hymny a chorály ako väčšina miestnych "komentátorov". Nemyslím si, že som bol svedkom niečoho výnimočného, čo by nebolo k videniu aj u iných animákov.. Pre mňa z hľadiska animácie (iba animácie) ostáva zatiaľ jednoznačne number one Autá dvojka, ale o tom som nechcel. Čo ma naozaj prekvapilo, boli vysoké hodnotenia a vyzdvihovanie scenára a príbehu ako takého. To Vám fakt ako vysvetlenie toho prečo žena opustí navždy svojho muža a novorodené dieťa stačilo suché konštatovanie, že bolo potrebné zachrániť drakov ? Čo Vám jebe ? Matka patrí do Ilavy na doživotie a scenárista v podstate tiež, ak toto bolo to najoriginálnejšie vysvetlenie, ktoré ho napadlo pri úmysle vrátiť dračiu matku späť do hry. Bolo to fajn, ale 84 percent je kvapku prehnané, tak proti tomu idem bojovať a dávam 3. ()

departed

Parádní animace a nádherný grafický zpracování, ale pro mne bohužel stejně sterilní, jak příběhově i postavami, jako první díl. Nejsem cílovka, ale zhlédnutí nelituji. ()

Colchack

Po vizuálnej stránke skvelé a Bezzubka jednoznačne kraľuje, ale predsalen tomu niečo chýba, aby sa to dostalo na úroveň jednotky. ()

TommyDiamond

Je smutné, jak špatně v mých očích a především v hodnoceních vždy dopadnou pokračovaní úspěšných animáků. A ani u tohoto díla to není žádná sláva. Druhý díl snímků Jak vycvičit draka mě zklamal především po dějové stránce, kdy samotný příběh (který je o ničem) a jeho průběh (mířící od začátku k velkému happyendu) jsou natolik nestravitelné, že nudí. Jediným kladem je u mě design animace (postavy,draci, prostředí a vše okolo). Nejen, že se mi tento design líbí, ale navíc je poznávacím znamením obou dílu.... I když snímek příliš nepotěšil udělím mu dvě hvězdy. ()

jadran90

Podobného pokračování jsem se od zhlédnutí jedničky bál. Banální příběh s jednou příliš nudnou a druhou příliš akční polovinou, draci jako od Del Tora (a to pro animák není pochvala), všechen vtip obstarává Bezzubkova roztomilost. Navíc vztahy mezi postavami se tu nevyvíjí, prostě jsou. Nicméně stejně jako jedničce nemůžu filmu upřít krásu a odvahu ukázat, že každé vítězství něco stojí. Kdyby se má matka 20 let místo mně věnovala útulku se psy, cítil bych se docela jako blp. ()

dkas

Pořád hodně dobré, příběh celkem pro děti náročný, jen tomu už chyběl ten wow efekt. Nicméně ta animace, to je fakt špica :-) ()

Misulka93

Prirovnani, ze Skytak udelal Nevilla, je myslim docela vystizne receno :-D je to paradni animovana pohadka, kde chvilkama jsem az zapominala, ze je to opravdu jen tak. Nejdokonalejsi byla prace s draky a jejich mimikou :-) asi 2x me Bezzubka malem dohnal k slzam jen tim, jak se podival, jak zareagoval a co udelal :-) parada, parada a parada :-) brzy si to rada pustim znovu :-) je to jeste lepsi pokracovani uz tak skveleho prvniho dilu :-) ()

JohnZ87

Vynikající pokračování skvělého prvního dílu, které mohlo být ještě lepší, kdyby... První polovině filmu lze jen těžko něco vytknout, je vtipná, zábavná i poutavá. Pochválit musím také výtečný soundtrack. Rýsuje se tu rodinná idylka, když hlavní hrdina po 20 letech nachází svou domněle mrtvou matku. Po následujícím sledu nemilých událostí jsem ale začal trochu pochybovat, jestli je to opravdu pohádkový příběh určený primárně pro děti. Porážka hodného alfa-draka překvapí, smrt oblíbené postavy šokuje, "vražedná zbraň" zaskočí. Tohle mi dost zkazilo dojem z druhé poloviny filmu, ale třeba jsou alespoň tvůrci spokojeni. 70% ()

ANTYCHRYST

Jednička se povedla a od druhého dílu jsem moc nečekal o to větší překvapení se konalo .. :) Úchvatná grafika..spousty úžasnejch dráčků...vtip a hlavně emoce..tohle všechno v jednom z nejlpších animáků všech dob...Supeeeer :) i slzička ukápla.. :) ()

himor

Príbehovo trošíííčku poslabšie ako jednotka, ale ajtak skvelé. Vikingovia sú riadne bedne, okrem nášho jediného Štikúta...páčila sa mi aj dvojka a už čakám či nám DreamWorks donesie aj trojku. 90%. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze