Jak vycvičit draka 2

• USA How to Train Your Dragon 2 (více)

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (Cinemart)

Bolek82

Dospělejší jednička, epičtější, dojemnější. Po delší době skvělý a vyrovnaný animák. Již se jen nepřichází o končetiny, ale už se umírá. Nástup Škyťákovi matky je nezapomenutelný, hudba vynikající a dobře podkresluje atmosféru. Taneční scéna Valky a Kliďasem rozpláče. Poměrně vyrovnaný film dosahující kvalit jedničky Shreka, Úžasnáků, Příběhu hraček. ()

Carriette

Celkem mě překvapilo, že na to, že je to dvojka, tak v mých očích je to skoro lepší jak jednička. Hromada krásných draků, i překvapivé zvraty... Moc hezký příběh a už se začínám těšit na trojku :) ()

MEL

Obstojný pokračovatel prvního dílu. Po technické stránce dokonalost sama. Už dlouho nebyl k vidění tak vizuálně propracovaný animák, a proto ho i přes několik děr ve scénáři, řadím mezi ta lepší animovaná dílka. A pokud jste hodně velcí hnidopiši, když už nic, garantuju vám, že se aspoň nasmějete. ()

TinoArts

Aj napriek tomu, že ide o animáč, je to plnohodnotné, veľkolepé a úžasné fantasy. Jednotka sa radí medzi moje najobľúbenejšie animované filmy a dvojky som sa dosť bál. Nebolo ale prečo, kvalita je rovnaká. Najkrajší animáč, technicky najlepší vizuál, ktorý sa vyrovnáva aj mnohým klasickým filmom. Niektoré dychberúce scény pripomenuli napríklad Avatar, čo je vizuálna špička, ktorá bude prekonaná asi iba svojim pokračovaním. Obsahovo je film podarený, rovnako predvídateľný ako prvý dielý, a páči sa mi, že zanechali "krutosť", vďaka ktorej sú Draci výnimoční, v jednotke to boli stratené končatiny, tu to posunuli o level vyššie. Niekomu to môže vadiť, za mňa veľké plus. 95% ()

M.DJ.K

Skvělé pokračování,skvělého prvního dílu.Opět jsem se přesvědčil,že pokud chce člověk vidět záživnou komedii s dobrým příběhem,tak je lepší sáhnou po nějakém animáku,než po kde jaké hrané komedii.DreamWorks prostě válí a každoročně mají alespoň jednu opravdovou pecku.How to Train Your Dragon 2 má chvílemi sice trošku předvídatelný příběh,ale při takovémto zpracování si to člověk snad ani není schopen uvědomit natolik,aby mu to vadilo.Film je svižný,zábavný a završený velmi silnou poslední půl hodinou.......až je mi i líto,že jsem na to nezašel do kina.Ale i přes to jsem byl nadmíru spokojen......8,5/10 ()

klichem

Krasne pokracovanie dobre rozbehnuteho vlaku v podobe uspesneho prveho dielu. Nadherna animacia, napinavy, gradujuci aj dojimavy pribeh zaroven. A samozrejme potesenie ked zistite ze viete kto dabuje jednu z novych postav - ereta - no predsa john snow... Pre mna bol tento animacik krásnym filmovym zakuskom, po ktorom som si spokojne olizovala slahacku aj z usi. ()

PamelaJJK

Jedna z mála vyjímek,. kdy dvojka předčí jedničku. Sice jen o délku dračí hlavy, ale je lepší a to je důležité. Animace je fakt skvělá (řekl bych, že od prvního Shreka mě žádný animák ještě takhle nedostal) a 3D efekty jsou vážně parádní. Hudba je příjemná a ve filmu je všeho tak akorát. Akce, napětí, humoru i srdceryvných dojemných scén, kdy se do očí tlačí slzy. Dokonale vyvážený film, který nebude nudit ani dospělé diváky, nejsou-li to úplní ignoranti. A hlavní star? Jasně Bezzubka! Toho bych chtěl domů ke svým třem kočkám. Vynikající podívaná, ke které se rád s dětmi opakovaně vrátím. Stojí to za to. Neváhám a dávám plný počet. ()

Don Maty

Jasné, že vycuciavali všetko dobré, čo bolo v jednotke. Jasné, že to nie je tak dobré ako jednotka. A je úplne jasné, že sentimentálne stretnutie a spojenie stratenej rodinky nebude taký skvelý námet ako spriatelenie draka a človeka ako bolo v jednotke. Ale bolo to milé a príjemné :) A deti musia byť vo vytržení...4* ()

Light_

Takové zklamání... Po prvním dílu (pro mě nejlepším animáku ever) přichází pokračování se všemi neduhy, kterých se jednička vyhla. Prasoklišoidními rádoby dojemnými rozhovory počínaje a recyklováním starého konče. Co mě hodně překvapilo byl dabing, Hiccupova máma v podání Blanchett zní naprosto tragicky a celkově mi jednotlivé hlasy postav celkem trhaly uši. Na druhou stranu soundtrack je opět moc pěknej. Jakožto milovník čehokoliv obřího na plátně (Gipsy danger bitches) mi aspoň v tomhle udělali prasodraci trošku radost, ale i tak platí, že monumentálnější dvojka je oproti jedničce naprostá slabota. ()

pafka

Udrzet si kvalitu i v druhem dile rozhodne neni jednoduche,ale tady se to povedlo. Dejove temer plne, animace dokonala, akce taky. Jen me prekvapilo, ze hlavni role byla animovana podle Marka Ztraceneho :) ()

Vasyl

Nemůžu jinak. Kromě otravných nadržených vikingských puberťáků bylo všechno tak avatarovsky krásný! Sice slabší než jednička, ale zas byli 2 gigadraci a víc leteckých honiček a vývrtek. A Škyťák tentokrát bez ztráty kytičky. Navíc o víkendu jsem měl tu čest vidět jeden díl seriálu a tohle je úplně jinej sport. ()

srolyma

Takový trochu jiný animák. Hlavní hrdina nemá jednu nohu (a ne, není to pirát), postavy tam umírají a to dokonce i některé hlavnější, takže žádné veselé vyprávění o superrychlých šnecích nebo mluvících vejcích. Potud dobré. Ale jinak nijak zvlášť zajímavé. Příběh z jedničky se sice posouvá dál, ale že by to bylo nějakou strhující formou, to zrovna ne. Na jedno zhlédnutí uspokojivé, ale nic nenutí k dalšímu opakování. ()

rasto87

Musím sa znova a zas opakovať, že animák Ako vycvičiť draka patrí medzi top. Myslel som si, že druhá časť už nebude taká dobrá ako jednotka, ale musím povedať, že chvíľami som mal pocit, že dvojka je dokonca lepšia. Pre mňa to malo žart, dej, akčnosť, pestrosť a taktiež dobrú vizualizáciu. ()

xpaja

Jednička byla opravdu fajn, přinesla zajímavý a neokoukaný nápad, vtipný příběh a nádhernou animaci. Dvojka, jak už to tak bohužel bývá, musí mít všeho víc. Hlavní záporak je extra velkej drsňák, co ovládá draky. Přibyli alfa-draci, co vypadají jak triceratops na steroidech skřížený s čertem, samozřejmě nafouknutí do patřičných kilometrových rozměrů. Bylo také potřeba zabrnkat na dnes módní ekologickou strunu. Znovuobjevená Škytákova matka se tak vyloupne jako vedoucí "záchranné stanice pro draky", kde posledních dvacet let bojovala za udržení dračí biodiverzity. A celé se to navrch tváří hrozně cool, aby to uspělo i u odrostlejších děcek. A tohle pozlátko je vystavěné na hodně plytkém a klišoidním příběhu. Animace je ale stále výborná a vydržet to do konce nebyla až taková řehole, takže dávám --- == 69 % == --- . ()

Palisander

Steampunkovo ladený Škyťák potešil, telenoveloidné zvraty už menej. Že veľký bojovník si zaslúži veľkolepú smrť, nie niečo v štýle pošmyknem sa v kúpeľni hádam ani netreba hovoriť. Poľutoval som ovečky a zvyšok nejako prešiel mimo mňa. Nerozlúsknutou záhadou zostali alfa draci. Teda prečo boli obaja rovnakí. A ešte prečo sa mladé dráčatá na nikoho nepodobali :-). Moje očakávania boli asi nastavené príliš vysoko. ()

x_ander

Možná mě dvojka draka bavila ještě o ždibec víc než původní film. Ale pořád to je "jen" fajn fantasy animák, který mě pobavil, ale žádným zásadním způsobem nenadchnul. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze