Jak vycvičit draka 2

• USA How to Train Your Dragon 2 (více)

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (CinemArt)

baner

Ako vycvičiť draka - Jednotka perfektná a druhá časť ide v podobných šľapajách. Rozprávka, ktorá nieje určená tak docela deťom. Dejové zvraty, psychológia postáv a ich komplikované vzťahy, smrť a vina za ňu...atd..atd... Mne sa veľmi páčila dvojka o drakoch..všetko..dej..animacia..vzťahy medzi postavami ale moja dcera okrem letiacich drakoch nepochopila vobec film ako celok. Takže ako nedeľné kino pre deti mladšie ako 5 rokov neodporúčam. Inak dávam 90% ()

vevejunka

Dle mého osobního názoru se jedná o jeden z nejlepších animáků. Jak první díl, tak druhý měl pro mě nesmírně osobní kouzlo a kvůli tady té pohádce jsem ze své osobní topky vyřadila i Ledové království, protože tohle je něco. Nikdy jsem netušila, že mě druhý díl pohádky dokáže nadchnout o něco více, než ten první. Prostě bomba :) ()

johnnymay

K srdci mi přirostl velice jak předchůdce, tak i tento současný počin. Nebudu lhát (a ani se za to stydět) - měl jsem v určitých chvílích slzy na krajíčku. Scény zaměřené na emoce se velice povedly a jak je již tradicí, tak chvilku za ní následuje hláška nějaké "vtipné postavy," což vůbec nevadí. Máme tu ale i špatnou stránku například ohledně vikingské holky z dvojčat, která má neskutečně trapné a otravné momenty a celkový dojem filmu kazí. Milostný vztah mezi Astrid a Škyťákem také není nějak extra rozvinut, což si osobně myslím je docela škoda, na druhou stranu, alespoň jsme se pak vyhnuli tradičnímu "zachraň lásku nebo draka." Co mě nejvíce zklamalo byla taneční hudba na začátku - jsou to vikingové a tahle hudba mi tam ale vůbec neseděla. Naopak scéna která mě totálně dorazila, byl proslov při zapálení drakkaru. Špička. Za mě je to 85%. ()

Draconic

Poté, co jsem byl mírně sklamanej z pokračování "Zataženo, občas trakaře" , kde se nepodařilo úplně navázat na předchozí díl, jsem byl celkem překvapen tímto filmem. Je vidět že z témata draci a vikingové se dá opravdu hodně čerpat a že ty dvě věci dobře k sobě pasují a když by se určitě dalo vymyslet něco nového, něco úplně jiného, se tvůrci nesnažili divákům předhodit nic radikálního a nabídli jim něco, co důvěrně znají. Je to jako další díl z amerického sitcomu, zápletka se sice může trochu lišit, ale poenta a humor zůstává stejný. No a přesto, že při jízdě do kina došlo k mírnému zpoždění ČD, jsem rád že jsem nezměškal začátek, protože ujít si dračí závody, toho bych vážně litoval :D. Co říct na konec? Snad jen: R.I.P. Klidňasi Velikáne :´( ()

visor_13

Určitě stojí za zhlédnutí, protože technická vyspělost tohoto počinu je prostě úžasná. Bohužel děj mě tak trochu zklamal a i některé scény mi přišli tak trošku přitažené za vlasy a proto 4 hvězdy. ()

athena07

Tento film není jen veselým a zároveň dojemným příběhem o přátelství a hrdinství, ale také nádhernou animací, které věříte, že jste ve skutečném světě. Dvojka je stejně dobrá jako jednička, ne-li lepší, což je čestná výjimka. ()

Milito999

Já jsem nadšená. Strhující konec, který mě v utvrdil v tom, že je dobře, že jsem do toho kina šla. Doporučuji všem :) ()

RoyBatty444

Neveselosť v génoch. Filmu dominuje zádumčivá až pochmúrna nálada. Doják od tretiny filmu až do konca so scénami kde plačú všetci na plátne. Veselé scény akurát v malých dávkach v podaní šantiacich a nemotorných drakov a drakojazdcov dvoriacich sa odmeranej vikingskej amazonke. Dej je napriek tomu hutný a pútavý jedine čo ma nepresvedčilo bol hlavný záporak akoby sa na koniec bál. V pomalejších scénach film strácal na dychu o to tu je viac efektných nástupov. ()

Isuzu

Prave som prisla z kina a som nadsena. Na jednotku som v kine nebola, pretoze som to nejako presvihla, ale dvojku som si uz nenechala ujst a rozhodne nelutujem. Bezzubka je ten najkrajsi a najlepsi macko-drak vo filmovom svete a uz len kvoli nemu si ma tento film maximalne ziskal (mozno v nom vsetci nevidia macku, ale mne sa tie jeho "macacie" rysy pacia:). Pribeh, hudba, nadherna animacia, postavy, humor, to vsetko tvori perfektny celok. Mne osobne nic nechybalo a nevidela som ziadne nedostatky. Rozhodne zaradzujem tento film (nechcem povedat rozpravku, lebo viac to vnimam ako animovany film, nez cistokrvnu rozpravku) k tomu najlepsiemu, co som zatial tento rok v kine videla. ()

sigiMAN

Jednotka schová každý animák do vrecka. Platí to doteraz a paradoxne jediný animák čo sa dokázal priblížiť prvému dračiemu tréningu je jeho pokračovanie. Bolo to naozaj výborné a dal by som to kľudne rovnako ako prvý diel hneď niekoľko krát. ()

Harroc

Film trpí stejným problémem jako většina jiných filmů: Jednička je většinou lepší. Sice dvojka nedosahuje kvalit prvního filmu (nemyslím tím vizuálně), ale stále je to vynikající film. I když by mu neuškodilo trochu propracování vztahů mezi Škyťákem a Astrid, která je tak trochu odstčená do kouta a to je jeho holka. I přesto druhý díl neudělal ostudu a už se nemůžu dočkat toho třetího. ()

shinlove

Asi nejlepší dvojka, minimálně z animovaných filmů za poslední roky. Sice slabší příběh, nicméně pořád příběh, který nebyl úplně marný a uvařený z vody. Bavilo mě to od začátku do konce a jsem rád, že jsem to viděl v kině. Skvělá animace, která až brala dech, jsem příjemně překvapený, kam až se dá zajít... 4* ()

rationibus

Úžasná animácia ... ale nudila som sa. Príbeh ma neupútal, hlavným hrdinom, aj keď celkom sympatickým, som nemala prečo držať palce. Humorné scénky občas potešili, úvodná súťaž s ovečkami najviac. Ale oproti pôvabnej jednotke pre mňa ako dospelého diváka sklamanie. ()

Cerauos

Jedničce jsem dal za 5* a u dvojky nevidím důvod, proč nějakou ubírat. O vtipné scénky opět není nouze a opět je obstarávají hlavně draci a jejich chování. Hlavní postava vyspělejší a rozhodnější, příběh stejně poutavý, celé mírně depresivnější, Bezzubka stále k sežrání a animace epická. Navíc po zásadním obratu příběhu k horšímu jsem se přistihl, jak tupě civím na plátno a snažím se přijít na to, jak se z toho srabu chtějí vylízat. ()

reccal

Vizuálně úžasné, Škyťák nám konečně dospěl z hubeného ucha v docela urostlého muže, Bezzubka je pořád vtipný a roztomilý. Objev záporné Alfy impozantní, dračí mláďata bych nejraději chovala v povijanu a famfrpál s černou ovcí fakt nemá chybu. Tak proč ne pět? Protože se tam zbytečně, docela zbytečně a úplně zcela a naprosto ZBYTEČNĚ žvaní, což nejen nudí, ale taky to zpomaluje děj. Viděno ve slovenštině s poměrně dost podařeným dabingem. ()

Papousek97

Jednoduše dokonalá podívaná pro děti i pro dospělé... Bombastická animace, super hudba a rychle plynoucí děj... Co víc si od animáku přát... ()

MARV111

Jeden z nejlepších animovaných filmů a (filmů vůbec) co jsem minimálně za tento rok viděl (a že jsem jich viděl nespočetně) :-) ()

Da_reba

Super animák! oproti 1 sú postavy o niečo zrelšie a dospelejšie takže to nieje len pre malé deti ale dospelý sa natom v pohode pobavia :-) ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze