Jak vycvičit draka 2

• USA How to Train Your Dragon 2 (více)

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (Cinemart)

gael83

1.díl to byl light rozjezd, 2. díl Ultimate jízda - Avatar vs. Star Wars, nevadí je to vkusný, vtipný, animace na špičkové úrovni a soundtrack kurva našláplej. Já říkám ANO! ()

Epco

Citeľne slabšie ako časť prvá a to aj napriek tomu že sa v niektorých momentoch na citovú pílu tlačí viac ako dosť. Chcelo by to lepší príbeh. ()

teseth

Druhé pokračování proti svému staršímu bráškovi chybí téměř vše na co si člověk vzpomene. Příběh je slabší, vtipy méně zábavné, postavy ztrácejí na zajímavosti a ubyla ta původní hravost. Co přibylo a spíše to animáku jde ke škodě je klišovitost, opakovatelnost a rozplizlost. Proč tedy 4*? Protože animace je luxusní a snad ta nejlepší co zatím byla v animovaném filmu nabídnuta. Rafana je obrovská záchrana vtipu v tomhle díle a Bezzubka je prostě stále cool! Jen doufám, že třetí díl nebude pokračovat v sestupné tendenci. ()

nezavisle

Vynikajúco spracované. Emocionálne ma to držalo v príbehu po celý čas. Na to že je to druhá časť, nesklamalo ani omylom. ()

Mraxis

Krásná animace... Beru zpět. Nádherná animace a překvapivě dospělý příběh v rodinném filmu. Animované filmy nejsou můj šálek kávy, ale tenhle mi nevadil. Povedený dabing postav a dobře zvládnuté prostředí, které vás vtáhne mi zajistily příjemnou návštěvu kina. 80% ()

MathewBB

Myslel jsem si, že to bude klasicky vykrádačky jedničky, jako každý druhý díl/pokračování úspěšné jedničky. Jasně, že postavy byly stejné, ale nový děj byl tak originální, že můžu v klidu dát 5 hvězd :) ()

lubica1995

Určite je táto rozprávka jednou s najlepších tohto roku, ale zrovnávať s jednotkou sa nemôže. Názor ostatných členov mojej rodiny sa dosť rozchádza s mojim, ale registrovaná som tu ja, tak moje slovo je platné. Ale doma je to dva ku trom. :) ()

marien1039

Hodně pěkné a kvalitní pokračování lepší jedničky. Jen nás tam zarazila jedna věc. Škytákovi tam má být 20 let a odehrává se to 5 let po jedničce a hned v první scéně hlavní taťka viking se chlubí, když Astrid vyhraje dračí závod slovy: "To je moje budoucí snacha!"...což nás vedlo k myšlence, že správný viking by si Astrid odtáhl za vlasy so své chajdy už v těch 15 letech, natož, aby čekal až do 20 :-D ()

Ajka13

Film jsem viděla nadvakrát, což hodně ovlivnilo můj dojem z filmu. Možná, že kdybych si ho nepustila o půlnoci v posteli, ale šla na něj do kina jako na jedničku, neusnula bych a nemusela si to o měsíc později dokoukat. Tím pádem mám z filmu takový nijaký dojem. Závěr byl docela slušný, nějaká ta akce taky, ale příběh už není takový. Jak už tu několikrát jistě padlo, jednička je a vždycky bude jenom jedna jako je to u spousty filmů, bohužel. Ale i tak se jedná o hodně slušnou dvojku :) ()

valmet

Moc jsem od dvojky nečekal, ale jsem příjemně překvapen. Animace je neuvěřitelná. To je pořádný skok od jedničky, za čtyři roky... ()

james11

No to zase byla píčovina. Jednička byla originální a super. Tohle je prostě dvojka - to samý, ale ve větších dávkách a bohužel děj je také o hodně slabší. Nakonec, jak mohl Drago ovládat toho mega draka, kterej by ho zabil jedním pšýknutím? ()

cist

Od prvního dílu jim přibylo americko-náboženských keců o potřebě být sám sebou a jít za svým snem a ubylo fórků, který bych od toho spíš čekal. ()

JaryKury

Tak kde jednicka nebyla pokulhavala, to dvojka vyzdvihuje. Plnokrevna fantasy pohadka pro celou rodinu, ktera se neboji jit citove hloubeji a predklada nadherne vizualni zpracovani, zavrsena soubojema monumentalnich rozmeru. Z filmu je citit oddanost a pokora mezi dvema svety, nam predkladana intenzivneji a intezivneji. Kdyz beru v potaz, ze to nebylo tocene jako drama, ale jako pohadka pro rodinu, je to mnohem hlubsi. S jasnym presvedcenim ma film 82% ()

Tomulka

Opravdu povedená dvojka. Vývoj postav včetně draků výborný. Spád to mělo nahrazení otce matkou je dobrej nápad pro trojku a dokonce to tak trošku navazovalo také na seriál. A ten meč to je pro fandu SW prostě bonbonek. ()

Amazonas

Fakt jsem se bála, druhé díly většinou stojej za prd. Díky všem svatejm, že to není případ Bezzubky a Škyťáka :) ()

Legolas2000

O něco málo horší než jednička ale taky to má své kouzlo.. fascinující i dojemný příběh.. mnohem víc draků.. a nádherných alfa draků.. /75%/ ()

Sashmen13

Tohle je těžký případ, kdybych byl opravdu férový a ne zkažený fanboy, tak by tam spíše mělo být 4. Řekl bych i 3, ale přišla 3/4 filmu a docela se vším zamávala. Nu, HTTYD 2 bohužel jak jsem obával trpí nemocí nazvanou "dreamworks sequel curse". Všimnul jsem si toho u shreka. Každé pokračovaní je horší a je někdy i dokonce proti samotné podstatě svého předchozí dílu, nebo je dokonce i v rozporu s tím, co bylo a je atd. Navíc jakoby dreamworks nevědělo proč lidi měli jedničku rádi. Přiklad: (shrek 1 byl dospělý pohled na dětské pohádky a bylo to super a osvěžující. Dvojka se ještě docela držela, ale už tam přicházely takové ty "musí se smát gagy", kterým se směji možná 10 a méně. A trojka... ech, to už si ani radši nechci připomínat.) Tož jak se curse projevuje u našich draků? Tak nějak zvláštně, někde mám pocit, že bych si radši mozek vytáhl rozžhaveným železem, a někdy je to zase přesně to pravé. Skoro jako kdyby na scénaři dělali dva lidi a nikdo se nemohl rozhodnout jaké bude hlavní theme. Bude to naivní blbost kde škyťák (nejchytřejší člověk na ostrově!!!!!) potom co uslyší jak chlápek vyvraždil celej sněm se okamžitě rozhodne, že zkusit ho ukecat je dobrej nápad? (to bylo vážně ten nejlepší začátek zápletky se kterým přišli?, ach jo) Nebo tam vrazíme emotivni scénu toho jak se Kliďas znovu shledá s Valkou (vážně dobře zvládnuté) a pak ho asi za 15 minut zabijem? A ten kdo ho zabije bude bezzubka? Ten roztomilej černej dráček? Docela by mě zajimalo, kdo byl cílová skupina, vážně jo, páč tohle mi přijde jako silné kafe na děti. Na druho stranu, pro starší je hlavně první půlka hloupě infantilní a prostě a jednoduše stupidní. ugh ta frustrace, potenciál využitý až příliš pozdě. Tak proč 5? Pravda, neměl bych dát tolik, vážně ne, ale pak to přišlo -Vikingskej pohřeb = For a great man has fallen, válečník, náčelník, otec, přítel. Nebudu lhát, slza ukápla. A tak to by bylo ke dvojce a teď se jen modlit aby trojka nebyla S 3. Jenže co si budem povídat, tušení mám špatné: ( ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze