Jak vycvičit draka 2

• USA How to Train Your Dragon 2 (více)

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (CinemArt)

Kenji

Na vtipnosť seriálu - kde máte za časť 40 momentov kedy sa rehocete - sa to nechytá ani zďaleka. Chýba tomu ľahkosť jednotky. Je to vážnejšie. Dospelejšie. POZOR SPOILER!!!! Za zabitie otca strhávam hviezdu ()

gipper

Tak nějak zjišťuju, že animáky a pohádky jsou moje nejoblíbenější filmy. Je to krásně barevný, dobře to dopadne a já si to vždycky pěkně užiju s tupým výrazem v obličeji :) Jak vycvičit draka jsem si užila o to víc, že se jedná o moji oblíbenou bandičku Vikingů se svýma dračíma mazlíčkama. Bezzubka je prostě rozkošnej, já bych ho chtěla domů! A ten prcek, co seděl vedlě mě asi taky. Ikdyž tam párkrát během filmu proběhlo "mamíí, ja se bojííím"! Škoda Kliďase, to byl fakt sympaťák.. ()

Hird

Nějak jsem se vůbec nedokázal vžít do děje - podezírám český dabing, spoustu na city hrajících replik jsem postavám prostě nevěřil ()

Tinuviel

Toto je ten animák "You must see!". Paráda, dráčiky, zamotanie, rozmotanie. A že ma v kine aj rozplakali :-D Dobre som sa zasmiala, no proste jednotka je jednotka, preto 4*. Veľmi zlaté pokračovanie. A tie malé dráčiky, moji favoriti, jednoznačne! :-) ()

Georgeton

No oficiálne pre mňa je to jeden z najlepších animovaných filmov vôbec. Ak jednotka bola vynikajúca tak dvojka vyšvihla dračiu rozprávku ešte o krok vyššie. Jedine asi čo by som mohol zmeniť by boli titulky po smrti náčelníka a boji dvoch alfa samcov. ()

Chase

Celkově velký zklamání. Trocha humoru, pak následuje klišé, klišé, hodina pravdy, klišé, patos, patos, trocha akce, patos a happy end. Příběh nepoživatelný, hrdinové se od minula vlastně vůbec neposunuli, animace fantastická. Nudy dost a naštvanej jsem byl hodně, že z odlehčenýho, nevážně se beroucího animáku udělali takovouhle věc. Nekritické komentáře zamilovaný do Toothless chápu, ale 88% si tohle dílko nezaslouží. Fakt jsem bojoval s tím dát mu tři hvězdy, ale film, kterej mě naštve a lituju do jeho sledování vloženýho času, je prostě dostat nemůže. ()

Andysex

Já, z pohledu mladé generace, musím říci, že mě tenhle film velmi mile překvapil.. Jako malá jsem se na animáčky dívala neustále, v jednom kuse. To snad každý. Ale postupem času nemá člověk na tyhle věci čas.. Jak vycvičit draka byl, hned po Na vlásku, druhý nejlepší animovaný film! A Jak vycvičit draka 2? Neuvěřitelné! Škyťák je dospělý, dvojčata i Snoplivec.. a další, všichni vyrostli, ale stále udržují ten dětský nádech. Krásný nápad, neočekávané momenty.. líbilo se mi to :) Nejvíce mě však překvapilo to, kolik emocí to ve mně vyvolalo.. chvílemi jsem se strachovala, chvílemi smála, šklebila se.. Dokonce jsem i 2x upustila slzu.. Jinak, Bezzubka? Bezkonkurenční! Vtipná, krásná, bláznivá.. jako malé dítě :D :) Všem, kteří ještě neviděli, vřele doporučuji! Dávám 5 hvězdiček zcela zasloužených. ()

LencaN

Opět na Blpu :) tohle se nedá se seriálem Jak vycvičit draky srovnávat, tohle je úplně jiná liga. Nádherná animace, super jemný trefný soundtrack se známou ústřední melodií, známé postavy v dospělejších verzích. Škyťákovi to slušelo. Oceňuju, že se tady neobjevuje romantická zápletka, nebo alespoň ne ve velké míře. O rozebírání vztahu Škyťáka a Astrid jsem neměla moc zájem, já chtěla dráčky a ty jsem taky dostala. Dočkala jsem se opravdu velkých draků, přímo monstrózních, kam se hrabe Screaming Death (jeden sympatický dráček ze seriálu). Ale hlavně Bezzubka! Aaaa, byl perfektní. Ty škleby, ten vypláznutý jazýček, hra s očima, poskakování jako pejsek, byl k sežrání. Ale i ostatní draci byli super a dobře jim sekundovaly i ovečky s bezduchým výrazem v očích, ty byly taky srandovní. Trochu mě mrzelo to, co se stalo při velké bitvě alfa draků, ale bohužel oběti ke konfliktům patří a tady to vzhledem k postavě, které se to týkalo, bylo podáno s citem. A je také dobře, že celý film i tak skončil pozitivně a motivačně v tom smyslu, že se ještě pořád dá o dracích hodně dozvědět. (Že by byl v budoucnu třetí díl?? Hm? ;) raději ale ne. Bála bych se, že by trojka už nebyla tak úžasná jako tato dvojka a jednička) ()

Sharlis

Slabšie ako jednotka. Plné väčších výmyslov, aby bolo o čom. Málo napínavé, slabší príbeh, ale nudiť sa nebudete. Viac ako 3* určite nie. ()

belinko

Jednotka sa mi páčila viac, v dvojke príbeh trošičku škrípal a viacmenej to bolo o tom istom... no i tak, pekná a sólídna trojka :) ()

Ruadek

Nářez, ačkoli typická dvojka - všeho je tady víc, všechno je epičtější a hrdinové dospělejší. Na druhou stranu je tady zásadní věc - narozdíl od jedničky je toto pokračování především pro dospělé diváky. Dokonce jsem toho názoru, že drtivou většinu filmu malý divák nemůže vůbec pobrat, ačkoli základní dějovou strukturu ano. Druhý díl rozvíjí ten první, naprosto fantastické jsou tu především postavy, opět velká přehlídka draků, vizuálně obrovsky namakané. Tahle série má dobře našlápnuto stát se něčím víc, protože tvůrci její potenciál umí využít do mrtě. Nezbývá než si přát třetí díl, který by mohl být ještě dospělejší a především s větším důrazem na příběh, který jediný svou jednoduchostí trochu sráží celkový dojem. **** ()

Desmi

Po všech směrech obyčejnej animák. Zatímco první díl byl vážně povedený a originální, tak dvojka staví především na té originální animaci, kvůli které měla jednička takový úspěch. Jinak je to neuvěřitelně kýčovité a obsahuje to přesně ty trapné americké scény, kvůli kterým bych nejraději vypnul celej film a šel se v klidu vyzvracet. Hrozná nuda. ()

Bernard Black

Typická dvojka aneb jak pejsek a kočička vařili dort...dáme tam víc soubojů,zvětšíme draky i jejich množství,kvůli 3D budeme ještě častěji létat a padat,pro citlivky nalezenou maminku a ztraceného tatínka...ale kde zůstal scénář,vývoj vedlejších postav...pamlsek výborné jedničky je bohužel pryč a zůstala jen nabubřelina bez chuti a vůně:(ve trojce tipuji,že se dozvíme ,že Bezzubka není poslední svého druhu:) Oblíbené postavy:Kousající Bezzubka,Playboy Tlamoun:) 29.9.14-Anděl ()

paradoxman

Kupodivu to neztratilo téměř nic z prvního dílu, jen to není už překvapivé a dechberoucí. I tak ale úžasný snímek, který v záplavě pitomých animáků zůstává alespoň trochu civilním a lidským. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze