William a Kate: Kráľovský príbeh lásky je príbehom milostného vzťahu princa Williama, druhého v rade následníkov britského kráľovského trónu, a Kate Middletonovej, dcéry príslušníkov vyššej strednej vrstvy. William a Kate sa stretávajú na škole svätého Andreja v prvom ročníku uznávanej univerzity v Škótsku, kde bývajú na rovnakom internáte, obaja so zameraním na rovnaké predmety. Kým randili každý s niekým iným, stali sa z nich blízki priatelia, no veci sa začali meniť až na charitatívnej akcii, na ktorej predvádzala Kate priehľadné šaty, Wiliam ostal ohromený a odvtedy ju začal vnímať inými očami. Film opisuje radosti a strasti ich osemročného vzťahu, ktorý bol komplikovaný tlakom spoločnosti a médií. William bol rozhodnutý nespraviť rovnakú chybu ako jeho otec Charles, ktorý sa vzdal ženy, ktorú miloval, Camilly Parker Bowlesovou a oženil sa s Dianou Spencerovou, aristokratkou, ktorú mu vybrala jeho rodina. V rovnakom čase sa Kate Middletonová musela rozhodnúť, či je ochotná vzdať sa slobody a žiť ako princezná pod prísnych drobnohľadom a v intenzívnej, neutíchajúcej publicite, ktorá zničila Diane život. Potom, ako sa k sebe vrátili po vážnom rozchode, oznamujú William a Kate svoje zasnúbenie, ktoré bolo všetkými radostne prijaté. (oficiální text distributora)

*Elfík*

Popravdě řečeno, čekala jsem.....horší. Vlastně to nebylo tak strašné. Ale jak už tu píší ostatní uživatelé, scénář příšerný! Nejhorší scéna byla, jak si Wiliam povídal se svým otcem. Co to je krucinál za herce?? Jeho další větu jste mohli předpovídat a bohužel tam byly všechny....Na druhou stranu, hlavní ,,hrdinové'' s velice podobali Willovi a Kate. A ještě ke konci. Tvůrci zřejmě potřebovali natočit film bleskovou rychlostí, proto se mi zdá závěr filmu useknutý. ()

Vědma

Tohle je naprosto průhledný bulvární pokus vydělat na královské rodině, protože proč by se mělo točit něco, co se vlastně zrovna děje a není to dokument? (mimochodem William není přímo ošklivý, ale takový fešák teda taky ne.) ()

SallyZen

Byla to sice neskutečně kýčovitá blbost, ale já měl dobrou náladu a pobavil jsem se. A nezáleží mi na tom, jestli tam hrál Charles, William nebo Pitt. Když se nebere, že jde o královskej pár, neni to tak hrozný. 65% ()

Caminzind

Nebylo to zlé. Ale nejsem ženská, proto asi nemám potřebné rozlišovací schopnosti pro srovnání s jinými typologicky podobnými opusy ženské televizní kultury. :P ()

DruidKarel

1028. hodnocený film: Byl to den, kdy se ženil princ a bral si krásnou dívku, která byla jeho dlouholetou přítelkyní. Přímý přenos byl asi tisickrát lepší než tenhle film, který bylancuje nad propastí mezi odpadem a 1*. Nakonec se však přikloním k 1*, neboť film nepůsobil nijak megalomansky. Rozhodně jej už ale nechci nikdy vidět. 1* ()

pakobylka

Vážení přátelé ... díky neočekávané změně programu v souvislosti s očekávaným narozením "malého prince" v Británii jsem dostala jedinečnou příležitost shlédnout tento vpravdě nepřehlédnutelný "životopisný" (?!?) filmový skvost - neboť jakési nanejvýš trapné nedopatření (způsobené patrně zvýšenou sluneční aktivitou) zapříčinilo, že jsem včas neodešla od televizní obrazovky. Nemůžu říct, že bych měla nějak významně kladný vztah k aristokracii - ale taky nevidím žádný zvláštní důvod k radosti, pokud se snímek bezostyšně (a především dosti uboze) přiživuje na všeobecké pozornosti, které se v roce 2011 dostalo britské královské rodině u příležitosti svatby prince Williama s "neurozenou", leč půvabnou Kate. Ale ... čistě mezi námi: V životě se vám můžou přihodit DALEKO horší věci, než že o vás nějaký (ne)umělec natočí úplně blbý film. ()

nineweh

Roztomilé, překvapivě koukatelné, místy vtipně kýčovité... v celkovém kontextu poměrně příjemné. (A filmový William minimálně nezačal plešatět!) ()

vesper001

Obdivuju vévodkynin styl, se zájmem sleduji postup princovy plešky i první krůčky toho jejich prcka. A jaksi paralelně začínám být odpůrcem filmů o britské královské rodině. Královna mě nijak nenadchla, ačkoli herecké kvality Helen Mirren jsou nepopiratelné, zato William a Kate je prvoligová harlekýnská hloupost. Nebýt záchranného kruhu s nápisem based on the true story, dal by se snímek považovat za epizodu z nějakého odpoledního romantického seriálu pro mladé s lehkou mozkovou retardací. Kdybych si udělala čárku pokaždé, když zaznělo „je to tvůj život“ nebo „je to má rodina“, nestačil by mi papír, přátelé. Kéž by raději vznikl kvalitní dokument. ()

2mig1 odpad!

stačila mi minuta k tomu, abych pochopil o jakou rychlokvašnou sračku se jedná... takovýhle filmy jsou hlavním důvodem, proč nezávidim princům a princeznám život v paláci... ()

Dado

Asi nikoho neprekvapí tak moje, ako aj celkové hodnotenie, aké tento film má. Nejedná sa totiž o snímok, ktorého cieľom by bolo ohúriť svojim rozpočtom, scenárom, hudbou, hereckými výkonmi alebo čo i len konkurovať žánrovo podobným filmom. Je to vlastne len jednoduchá blbosť, ktorá chce najmä ukázať, aká bola cesta lásky nasledovníka britského kráľovského trónu a jeho manželky. A pokiaľ film neklame, čo by rozhodne od jeho tvorcov nebolo pekné, najmä keď aj v samotných profiloch na IMDb i tu má napísané v kolónke žáner okrem iného aj životopisný, odpoveď je jasná - ich cesta bola nudná a gýčová. (20%) ()

viperDavid

No nebudu lhát, ale pro mě to až tak strašný nebylo. Teda bylo, ale ne tak abych tomu dal odpad nebo 1 hvězdu. Je to prostě klasický film o lásce až na to, že se to tentokrát týká anglické smetánky. Ale taky musím přiznat, že jsem se díval hlavně kvuli Camille, kterou jsem viděl v Californication (tam však byla většinou nahá) a prostě ona je fakt nádherná holka. Každopádně pokud film není skutečná biografie je to koukatelné, pokud to filmaři mysleli vážně udělali si pořádnou ostudu. ()

sallyann

No dobře, je to kýč. Ale dnešní svatba mě zkrátka naladila na romantickou vlnu, takže dám za 3 * Navíc ten herec je fešák :D ()

BoncheR

...NO... Musím uznať že sa Rosman (snažil) vo filme držať skutočnostiam. Je síce pravda že toto je úplne Béčkový americký film, ktorý sa ničím nelíši od akéhokoľvek iného romanticko-trápneho filmu z dielne hollywoodu. Herci boli viac- menej "normálny" a zase..dopadlo to zle ale nie až tak veľmi..:D čo mám viac povedať... ()

Pavlínka9

:D :D Co z toho asi tak mohlo vzniknout, když to bylo natočeno co nejrychleji, aby si lidé připoměli, jak vznikl momentálně nesledovanější pár světa?? :D :D I jedna hvězdička je moc :D ()

zdenny

Příjemná a možná trochu přeslazená romance o tom, kterak si princ našel svou princeznu. Jenže já (včetně mých holek doma) mám královskou rodinu hodně rád. A proto se mi i tento film prostě líbil. PS: Dobrá byla pasáž v domě Kateiny rodiny. Já osobně bych byl velmi hrdý na to, že u mě doma byl na návštěvě sám člen královské rodiny. ()

Elleannie

Nevím, jestli je tenhle film opravdu zcela životopisný nebo napůl vymyšlený, protože jsem jejich vztah nijak zvlášť nesledovala, ale vím, že se opírá o pravdivé základy. Takže jelikož nevím detaily jejich vztahu, nemůžu to soudit z hlediska pravdivosti. Film se mi líbil, nepřišel mi přehnaný ani příliš dlouhý a pitvající se ve skandálech, herci byli taky dobří. Sice mi přišlo, že přechod od kamarádství k lásce byl zachycen až moc rychle a ne moc výrazně (u Williama), ale možná to tak bylo i ve skutečnosti nebo jsem ten hlavní okamžik prostě jenom nepostřehla.. Každopádně to pro mě byla příjemná podívaná:-) ()